REKLAMA

Duda: Nie jestem prezydentem PiS. Nie stoję po stronie żadnej z partii

 • Autor: PAP/AT
 • 18 stycznia 2017 09:30
Duda: Nie jestem prezydentem PiS. Nie stoję po stronie żadnej z partii Nie da się prowadzić negocjacji z ludźmi, którzy stawiają sprawę na zasadzie: nie bo nie - powiedział prezydente (Andrzej Duda, fot.prezydent.pl/Krzysztof Sitkowski)

• Prezydent powinien stać po środku konfliktów politycznych i nie włączać się w nie w sposób wyrazisty - powiedział prezydent Andrzej Duda.
• Nie stoję po stronie żadnej z partii - oświadczył.

"Wykonuję taką rolę, jaka jest w moim przekonaniu rola prezydenta. Prezydent powinien stać po środku konfliktów politycznych i nie włączać się w nie w sposób wyrazisty" - powiedział w RMF FM prezydent Andrzej Duda.

Odnosząc się do zarzutów opozycji, jakoby stał się prezydentem jednej partii - prezydentem PiS, Duda odpowiedział: "Opozycja to mówiła jeszcze zanim zostałem prezydentem. To jest retoryka jeszcze z kampanii wyborczej, kiedy myślę, że się nie spodziewali, że prezydentem zostanę. Tej retoryki po wyborach nie zmienili i chyba nie należało się tego spodziewać".

Jak podkreślił opozycja jest w trudnej sytuacji. "Natomiast fakty są następujące: spotkałem się przecież z politykami i opozycji, i obozu rządzącego, w czasie kiedy Platforma Obywatelska sprokurowała ten konflikt sejmowy i okupację mównicy, ale tam nie było żadnej woli polubownego rozstrzygania" - zauważył.

Pytany czy podjęte przesz niego rozmowy nie były tylko pozorną mediacją odpowiedział: "Chyba widzi pan jak jest postawa przewodniczącego Grzegorza Schetyny: nie bo nie. Nie da się prowadzić negocjacji z ludźmi, którzy stawiają sprawę na zasadzie: nie bo nie".

"Jeżeli ktoś tak stawia sprawę i nawet nie szuka możliwości wyjścia z jakąś konstruktywną propozycją, to znaczy, że nawet nie chce prowadzić konstruktywnych rozmów. To ona (opozycja - red.) prowadzi rozmowy tylko dla pozoru. Ja podjąłem działania, to były moja inicjatywa, aby kwestia wpuszczenia mediów do Sejmu została załatwiona jak najszybciej" - zaznaczył prezydent Duda.

Jak zauważył, podobna sytuacja miała miejsce w przypadku mediacji w sprawie Trybunału Konstytucyjnego. "Stanowiska były tak brzegowo odmienne, że tak naprawdę nikt nie chciał porozumienia w tej sprawie" - powiedział. "Nie stoję po stronie żadnej z partii, chcę rozwiązać sprawę" - podkreślił Duda.

Jak podkreślił, formułowane w stosunku do niego określenie "notariusz dobrej zmiany" go nie obraża. "Generalnie jestem zadowolony z tego co robi rząd Prawa i Sprawiedliwości. To jest realizacja zobowiązań wyborczych. Wystarczy posłuchać, co mówią wyborcy: pierwszy rząd, który rzeczywiście realizuje swoje zobowiązania i traktuje je poważnie. Chyba powinniśmy być z tego zadowoleni" - powiedział prezydent.

Skomentuj (10 komentarzy)

 • wszyscywszystkowiedzą 2017-01-22 16:11:57
  Do artamator: Wszyscy wszystko wiedzą i ja o tobie też.
 • artamator 2017-01-19 15:25:41
  Pan Prezydent zbierał hostię, lecz nie rozumiem jego bogobojności wobec władców z Izraela - aż tak są mocni ??? Armagedon jest poza zdolnością naszego pojmowania, lecz mam nadzieję, że dla tego podziemnego plemienia żmijowego źle się to skończy dla nich, bowiem deprawacja świata postępuje od wieków i jest niewyobrażalna pod ich kierunkiem i ich lokajów
 • wdzivny 2017-01-19 12:11:44
  Do kaor@O2.pl: Ty się głupku odczep od Owsiaka, bo nie jesteś godzien zawiązywać mu sandały.
 • tomek 2017-01-18 19:12:52
  Jak długo jeszcze ten Duduś będzie opowiadał te głupstwa ?
 • kaor@O2.pl 2017-01-18 18:30:38
  Prezydencie _ oświadczyłeś nieprwdę.
  Co innego mówisz , co innego robisz.
  Poparłeś zło , które rozsiewa p.Owsiak.
  Pokazałeś cwaniakom i złodziejom swoje pobłażanie.
 • ojku 2017-01-18 13:09:21
  Że nie stoi po stronie jakiejkolwiek partii to widać , chyba że poprosi o pilne podpisanie dokumentu 0 3-ciej w nocy , to się Szefowi nie odmawia .
 • Kasia 2017-01-18 11:34:30
  Niestety ok. 30% czynnych politycznie - a tym samym godnych demokracji - obywateli uważa Pana za przedstawiciela Jarosława Kaczyńskiego
 • Prawda 2017-01-18 10:21:36
  Nie stoję za PiS... generalnie jestem zadowolony z tego co robi PiS....
 • jendrek 2017-01-18 09:55:16
  Jestes facet komiczny nawet smieszny,takie bzdury to do rydzyka jestes "długopisem"PIS i to az smiedrdzi na odleglosc!!!
 • tantus 2017-01-18 09:43:42
  Nie da się prowadzić negocjacji z ludźmi, którzy stawiają sprawę na zasadzie: nie bo nie".
  No właśnie, nie da się prowadzić negocjacji z Jarosławem Kaczyńskim.

  Panie (p)rezydencie, przypomnę słowa Władysława Bartoszewskiego: "Prawda nie leży pośrodku. Prawda leży tam, gdzie leży."REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA