REKLAMA

Czarne chmury nad ministrem Witoldem Waszczykowskim

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 03 marca 2016 11:41
Czarne chmury nad ministrem Witoldem Waszczykowskim Waszczykowskiego mógłby zastąpić wiceminister MSZ Konrad Szymański (fot. MSZ/twitter)

• Minister Witold Waszczykowski naraził się opinii publicznej, a nawet członkom swojej partii.
• Krytykuje się go za zaproszenie do Polski Komisji Weneckiej i wystosowanie listu do szefa Rady Europy.
• Internet już typuje następców ministra.

Media informują, że w PiS spekuluje się na temat dymisji szefa MSZ Witolda Waszczykowskiego. Chodzi o sprawę z Komisją Wenecką. To na zaproszenie Waszczykowskiego Komisja poddała ocenie sytuację polityczną w Polsce. Teraz, gdy po przecieku treści opinii okazuje się, że wypada ona na niekorzyść Polski, coraz głośniej mówi się o możliwej dymisji szefa MSZ.

Krytycznie o zaproszeniu Komisji Weneckiej do Polski wypowiedział się nawet Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla "Gazety Współczesnej". "Ona prędzej czy później w Polsce by się pojawiła, ale powinno to nastąpić nie teraz, a za kilka miesięcy. Pewne sprawy byłyby już wówczas w naszym kraju załatwione. A przyjazd teraz jeszcze bardziej spór nakręcił. Należało się lepiej do tej wizyty przygotować, porozmawiać z nimi, zwrócić się do europejskich autorytetów prawniczych".

Podobnego zdania jest Stanisław Karczewski, marszałek Senatu. Jak twierdzi, byłoby lepiej, gdyby minister nie zaprosił Komisji Weneckiej do Polski albo zaprosił w późniejszym terminie. - Mielibyśmy trochę więcej czasu na refleksje, na lepszą ocenę - stwierdził.

Jak informuje "Gazeta Wyborcza" w PiS jest już pomysł na to, by odsunąć ministra Waszczykowskiego. W maju europoseł PiS Janusz Wojciechowski wchodzi do Europejskiego Trybunału Obrachunkowego. Traci mandat europosła, a to oznacza, że szef MSZ mógłby go zastąpić.

Spekuluje się także o następcach Waszczykowskiego. Wśród kandydatów wymienia się prezydenckiego ministra Krzysztofa Szczerskiego, wiceministra MSZ Konrada Szymańskiego lub senatora Ryszarda Legutkę.

Działania szefa MSZ są mocno krytykowane także na Twitterze.

 

 

 

Skomentuj (1 komentarzy)

  • s 2016-03-03 19:22:23
    Opanujcie się odrobinę w tym typowaniu ministra .za jakąś wątpliwą wpadkę już chcecie nowego pewnie żeby następny miał wpadkę .Obecny na pewno wyciągnie wnioski na przyszłość a ja zdecydowanie nie życzę sobie żeby Gazeta Wyborcza robiła jakiekolwiek roszady na stanowiskachREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA