Chrzanowski rezygnuje z zasiadania w Radzie Polityki Pieniężnej

Chrzanowski rezygnuje z zasiadania w Radzie Polityki Pieniężnej
Marek Chrzanowski (fot.wikipedia.org/Wiki kazik)

• Marek Chrzanowski rezygnuje z zasiadania w RPP - potwierdził przewodniczący senackiej komisji budżetu i finansów publicznych Grzegorz Bierecki.
• Odwołanie Chrzanowskiego z RPP przez Senat możliwe jest jeszcze w czwartek (6 października).

Na stronach Senatu zamieszczono pozytywną opinię senackiej komisji w sprawie odwołania Chrzanowskiego z RPP.

"Na podstawie art. 96 ust. 2 Regulaminu Senatu, wnioskuję o odwołanie przez Senat pana Marka Chrzanowskiego z funkcji członka Rady Polityki Pieniężnej, w związku ze złożoną rezygnacją. Przedstawiam Wysokiemu Senatowi następujący projekt uchwały" - napisano w druku nr 291 datowanym na 5 października.

"Chciałbym serdecznie Państwa poprosić - zgodnie z pismem, które przesłałem dzisiaj do Pana Marszałka - o przyjęcie mojej rezygnacji. Tę rezygnację motywuję przyczynami osobistymi" - wynika z transmisji posiedzenia komisji zamieszczonej na stronie.

Przewodniczący senackiej komisji budżetu i finansów publicznych Grzegorz Bierecki potwierdził fakt rezygnacji Chrzanowskiego.

Źródło pragnące zachować anonimowość poinformowało w czwartek, że odwołanie Marka Chrzanowskiego z RPP przez Senat możliwe jest jeszcze w czwartek.

W zamieszczonym na stronie Senatu harmonogramie posiedzenia nie ma punktu dotyczącego Chrzanowskiego. Senat wznawia obrady o godz. 9.00.

Na początku września Marek Chrzanowski zrezygnował z członkostwa w RPP. O decyzji tej miały przesądzić sprawy osobiste. Chrzanowski zapewnił, że jego decyzja nie wynika z żadnego konfliktu ani niepokoju wokół RPP, ani NBP. "Złożyłem rezygnację. Nic złego się nie dzieje. Nie jest to związane z żadnym konfliktem, ani żadnymi niepokojami wokół RPP i NBP" - mówił.

Potem, w drugiej połowie września Chrzanowski wycofał swój wniosek dotyczący rezygnacji z funkcji członka Rady Polityki Pieniężnej. W związku z tym senacka komisja budżetu i finansów publicznych zakończyła postępowanie w tej sprawie.

Senat powołał dr. Marka Chrzanowskiego z SGH do RPP w połowie stycznia tego roku. Był on kandydatem PiS.

Ewentualne uzupełnienie składu RPP powinno nastąpić nie później niż 3 miesiące od odwołania członka Rady - wynika z ustawy o NBP. Z regulaminu Senatu wynika z kolei, że po odwołaniu członka RPP marszałek wyznaczy termin na składanie wniosków o powołanie nowego członka Rady i będzie on trwał od 14 do 30 dni.

 

Nie przegap najważniejszych wiadomościObserwuj nas w Google NewsObserwuj nas w Google News
×

FORUM TYMCZASOWO NIEDOSTĘPNE

W związku z ciszą wyborczą dodawanie komentarzy zostało tymczasowo zablokowane.

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!