REKLAMA

Atak terrorystyczny w Nicei, Tusk: Celem ataku ludzie świętujący wolność, równość, braterstwo

 • Autor: PAP/JS
 • 15 lipca 2016 07:53
Atak terrorystyczny w Nicei, Tusk: Celem ataku ludzie świętujący wolność, równość, braterstwo . Szczyt, w którym uczestniczą szefowie państw i rządów z 51 krajów, rozpoczął się od uczczenia pamięci ofiar minutą ciszy (fot. Donald Tusk/twitter)

To tragiczny paradoks, że celem ataku w Nicei byli ludzie świętujący wolność, równość i braterstwo - powiedział po zamachu w Nicei szef Rady Europejskiej Donald Tusk.

Tusk bierze w piątek udział w szczycie przywódców Azji i Europy w stolicy Mongolii, Ułan Bator. Szczyt, w którym uczestniczą szefowie państw i rządów z 51 krajów, rozpoczął się od uczczenia pamięci ofiar minutą ciszy.

"Jest to smutny dzień dla Francji, Europy i dla nas wszystkich tutaj, w Mongolii" - powiedział Tusk dziennikarzom.

"To tragiczny paradoks, że celem ataku byli ludzie świętujący wolność, równość, braterstwo. Łączymy się z rodzinami ofiar, z narodem francuskim i rządem" - podkreślił.

Skomentuj (2 komentarzy)

 • Ela 2016-07-17 00:46:22
  Do ella: Prawdę napisałaś! Pozdrawiam
 • ella 2016-07-15 08:26:48
  Pod waszymi rządami, panie tusku, ludzie w Europie powinni powoli przyzwyczajać się do tego, że wolność, równość i braterstwo odchodzi, krok za krokiem, w niebyt.
  Zaprosiliście i umacniacie islam dla którego te pojęcia NIE ISTNIEJĄ.
  A ten zamach jest tego kolejnym przykładem.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA