REKLAMA

Andrzej Zybertowicz przypomina Europie o państwie narodowym

  • Autor: GP
  • 29 czerwca 2016 09:34
Andrzej Zybertowicz przypomina Europie o państwie narodowym Andrzej Zybertowicz: Wartości europejskiej zostały zamienione w wydmuszkę. Na ich kanwie uruchomiono de facto lewacki projekt polityczno-społeczny. (fot.:youtube.com)

• Andrzej Zybertowicz podkreślił, że polskie służby nie były psute przez okres transformacji. To zapewniło im zdolności do walki z terroryzmem.
• Doradca prezydenta komentował w telewizyjnym wywiadzie sytuację europejską.
Podkreślał, że Europa dla swojego własnego dobra powinna wrócić do państwa narodowego jako źródła demokracji.

- Na szczęście polskie służby specjalne, odpowiedzialne za walkę z terroryzmem nie były psute przez lata transformacji - mówił w środę (29 czerwca) na antenie TVP Andrzej Zybertowicz.

Tak doradca społeczny prezydenta Andrzeja Dudy, w telewizyjnej rozmowie, komentował przygotowania do wielkich wydarzeń lata - Światowych Dni Młodzieży i Szczytu NATO. Jednak większość rozmowy poświęcono nadchodzącym negocjacjom wyjścia z UE Wielkiej Brytanii.

- Część elit twardego rdzenia Unii Europejskiej, po prostu boi się efektu domina, który może wywołać Brexit. Dlatego chcą najgorszych warunków wyjścia dla Wielkiej Brytanii - precyzował swój osad sytuacji polski socjolog.

W ocenie doradcy prezydenta cała sytuacja jest symptomem większego, głębszego problemu społecznego.

Czytaj: Z kim po Brexicie w UE powinien rozmawiać rząd w Warszawie?

- Wartości europejskiej zostały zamienione w wydmuszkę - mówił Zybertowicz. - Uruchomiono de facto lewacki projekt polityczno-społeczny, daleki od chrześcijańskich korzeni na których wznoszono Europę.

Zybertowicz zauważył, że należy zwrócić się do źródeł, z jakich wypływa demokracja rozumiana w sposób europejski.

- Najpierw musimy zadbać o organizm państwowy - precyzował gdzie szukać odpowiedzi pytany. - To on wytworzył demokrację - podkreśla.

Skomentował też pomysł Jarosława Kaczyńskiego, który chce negocjować nowy traktat europejski.

- Nowy traktat jest formą ucieczki do przodu - mówił. - To sposób poradzenia sobie z chaosem, jaki zapanował w Europie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA