REKLAMA

Zachodniopomorscy politycy PO chcą odwołania Zarządu Grupy Azoty Police

  • Autor: PAP/MN
  • 12 lipca 2016 19:42
Zachodniopomorscy politycy PO chcą odwołania Zarządu Grupy Azoty Police Wartość akcji spółki spadła o ponad ćwierć miliarda zł. Wszystko przez niefortunnie ogłoszoną informację o stratach firmy - mówi poseł PO Arkadiusz Marchewka (fot. arch.)

• Politycy Platformy Obywatelskiej żądają niezwłocznego odwołania obecnego zarządu Grupy Azoty Police oraz przywrócenia poprzedniego.
• Jak mówią, nowe kierownictwo działa na szkodę spółki.
• Zakład odpowiada, że wszystkie zarzuty artykułowane przez PO są nieprawdziwe.

"Przez nieodpowiedzialne decyzje, które podjął nowy zarząd Zakładów Chemicznych w Policach wartość akcji spółki spadła o ponad ćwierć miliarda zł. Wszystko przez niefortunnie ogłoszoną informację o stratach firmy" - powiedział podczas wtorkowej (12 lipca) konferencji prasowej poseł PO Arkadiusz Marchewka. W ten sposób tłumaczył złożenie dziś wniosku do ministra skarbu państwa Dawida Jackiewicza. Zachodniopomorscy parlamentarzyści domagają się w nim odwołania zarządu, wskazując na ich zdaniem błędne decyzje dotyczące bilansu spółki.

30 maja br. Zakłady Chemiczne Police poinformowały, że w sprawozdaniu finansowym za 2015 r. pojawił się błąd polegający na zawyżeniu wartości spółki zależnej związanej z senegalskimi złożami fosforytów. Zdaniem władz wartość została zawyżona o ponad 70 mln. zł. 28 czerwca br. zarząd podjął decyzję o wstrzymaniu korekty ubiegłorocznego sprawozdania, nie wykluczając jednocześnie jej wprowadzenia w kolejnych raportach.

Czytaj więcej TUTAJ

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Police 2016-07-13 20:20:21
    O Pani Annie wykop.pl/artykul/3252697/anna-zarzycka-rzepecka-zachem-police-adm-weryfikacja-informacji/REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA