XVI Europejski Kongres Gospodarczy

Transform today, change tomorrow. Transformacja dla przyszłości.

7-9 MAJA 2024 • MIĘDZYNARODOWE CENTRUM KONGRESOWE W KATOWICACH

  • 18 dni
  • 20 godz
  • 40 min
  • 54 sek

Szef MON zapowiedział wsparcie inwestycyjne dla Radomia

Szef MON zapowiedział wsparcie inwestycyjne dla Radomia
Szef MON poinformował o planach budowy w Radomiu własnej siedziby Polskiej Grupy Zbrojeniowej. (fot. MON/twitter)

Budowę siedziby Polskiej Grupy Zbrojeniowej w Radomiu i zaangażowanie wojska w rozwój miejscowego lotniska zapowiedział w Radomiu minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

Szef MON poinformował o planach budowy w Radomiu własnej siedziby Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Obecnie PGZ wynajmuje pomieszczenia w jednym z biurowców w centrum miasta. Macierewicz potwierdził też, że w ramach PGZ powstanie Centrum Innowacyjności i Nowych Technologii.

Według prezesa zarządu PGZ Arkadiusza Siwki, budowa nowej siedziby w Radomiu to inwestycja o wartości około 20 mln zł. "Planujemy, że w nowej siedzibie zatrudnienie znajdzie około 100 osób. Jeżeli uda się zrealizować nasz plan, nowy budynek powstanie w ciągu 2 lat" - zaznaczył prezes.

Szef MON zapowiedział także zaangażowanie wojska w rozwój lotniska w Radomiu. "Mam nadzieję, że zaangażujemy się w lotnisko radomskie, które musi być wykorzystywane również na cele związane z obronnością" - stwierdził Macierewicz. "Jeśli będzie przychylność posłów, miasta, to takie zaangażowanie ze strony MON jest gwarantowane" - zapewnił.

Czytaj też: Macierewicz: Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show w 2017 roku w Radomiu

Minister pytany przez dziennikarzy, nie chciał zdradzić szczegółów przedsięwzięcia. "Mówimy o zagospodarowaniu niezbędnej przestrzeni dla polskich Sił Zbrojnych" - powiedział. "Teraz wypracowywany jest dokładny kształt tej decyzji. Związany jest on ze współpracą z Dęblinem" - powiedział szef resortu obrony. Dodał, że decyzje w tej sprawie zapadną jeszcze w tym roku, a prace zaczną się w 2017 r.

Port lotniczy w Radomiu, z którego odbywają się loty pasażerskie do Gdańska, Wrocławia, Pragi, Berlina i Lwowa, powstał na bazie lotniska wojskowego i jest współużytkowany z wojskiem. Lotnisko wymaga inwestycji rzędu 100 mln zł. Zarządzająca nim spółka Port Lotniczy Radom liczy na to, że wojsko sfinansuje wydłużenia pasa startowego.

Macierewicz pytany był też przez dziennikarzy o kwestie związane z nowym zamówieniem na śmigłowce wielozadaniowe; wcześniej Airbus Helicopters, z którym niedawno zakończono negocjacje offsetowe, zapowiadał rozpoczęcie w Radomiu produkcji, z czym miało się wiązać uruchomienie 250 miejsc pracy. "Radom w tym wszystkim znajdzie swoje właściwe miejsce. Zapewniam, odbędzie się to z korzyścią i dla radomskiego przemysłu, i dla zatrudnienia" - stwierdził szef MON w kontekście nowego zamówienia na śmigłowce dla polskiej armii.

 

Nie przegap najważniejszych wiadomościObserwuj nas w Google NewsObserwuj nas w Google News
×

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Szef MON zapowiedział wsparcie inwestycyjne dla Radomia

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!