REKLAMA

Szałamacha: Notujemy coraz lepszą ściągalność podatków

  • Autor: PAP/JS
  • 19 lipca 2016 09:18
Szałamacha: Notujemy coraz lepszą ściągalność podatków Dochody podatkowe są o ok. 6-7 proc. wyższe niż przed rokiem - poinformował minister finansów Paweł Szałamacha (fot.: facebook.com/Paweł-Szałamacha)

• Dochody podatkowe są o ok. 6-7 proc. wyższe niż przed rokiem - poinformował minister finansów Paweł Szałamacha.
• Dodał, że w najbliższy czwartek (21 czerwca) resort poda dane o ściągalności podatków za pierwsze półrocze tego roku.

Szef MF powiedział w "Sygnałach dnia", że dotychczas jego resort opublikował wyniki dotyczące ściągalności podatków za pierwsze pięć miesięcy tego roku. "W czwartek opublikujemy (wyniki) za pół roku" - zaznaczył.

Czytaj też: III Wschodni Kongres Gospodarczy już za dwa miesiące

"Ta poprawa (ściągalności podatków - PAP) następuje o około 6-7 proc., czyli jest to tempo wyprzedzające wzrost gospodarki. To pokazuje, że te działania, które podjęliśmy - organizacyjne, faktyczne, a także trudne decyzje osobowe (...) przynoszą powoli pozytywne efekty. Ta tendencja wzmacnia się z miesiąca na miesiąc" - podkreślił.

Szałamacha dodał, że w przypadku VAT do budżetu wpłynęło o 3,5 mld zł więcej niż przed rokiem. Dodał, że wyższe są też wpływy, jeśli chodzi o PIT, ale - jak zaznaczył - jest to efekt niskiego bezrobocia. "Dobra koniunktura i wysokie zatrudnienie powodują, że pracodawcy płacą podatek od coraz większej liczby zatrudnionych" - powiedział szef MF.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA