REKLAMA

Stoltenberg za utrzymaniem sankcji wobec Rosji

  • Autor: PAP
  • 20 czerwca 2016 17:32

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg oświadczył w poniedziałek, że Unia Europejska powinna utrzymywać w mocy sankcje wobec Rosji w związku z kryzysem ukraińskim.

"W mojej ocenie nie powinno się znosić sankcji ekonomicznych, zanim Rosja nie zmieni swego postępowania. Wierzę, że w tej sprawie jest w UE szerokie porozumienie" - powiedział.

Reuters odnotowuje, że minister spraw zagranicznych Niemiec Frank-Walter Steinmeier mówił w niedzielę, iż UE powinna stopniowo znosić sankcje wobec Rosji, jeśli nastąpi znaczący postęp w procesie pokojowym i jeśli Moskwa pokaże, że robi to, co do niej należy, jeśli chodzi o realizację mińskiego planu pokojowego dla Ukrainy.

Także szef niemieckiej SPD i wicekanclerz w rządzie Angeli Merkel, Sigmar Gabriel, opowiedział się ponownie za stopniowym znoszeniem sankcji wobec Rosji, pod warunkiem, że Moskwa też będzie stopniowo realizować porozumienie z Mińska. "Stanowiska +albo wszystko, albo nic+, nie można uznać za podejście realistyczne; chcemy to zmienić" - zapowiedział. Zamiast "stale dyskutować o nowej broni", NATO i USA powinny podjąć nową inicjatywę rozbrojeniową - powiedział Gabriel. Wzorem powinna być jego zdaniem polityka wobec Wschodu prowadzona na przełomie lat 60. i 70. przez ówczesnego socjaldemokratycznego kanclerza Willy Brandta.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA