REKLAMA

Rząd będzie wspierał inwestycje w źródła geotermalne

  • wnp.pl
  • Autor: WNP.pl
  • 08 sierpnia 2016 07:55
Rząd będzie wspierał inwestycje w źródła geotermalne Dotychczas interwencja funduszy szła w kierunku źródeł niestabilnych i kontrowersyjnych jak wiatraki(Fot. Shutterstock)

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej​ będzie wspierał inwestycje w źródła geotermalne.

Jak mówi wiceprezes funduszu, Artur Michalski, do tej pory ten obszar był zaniedbany, a jest najczystszym źródłem odnawialnym w Polsce. Wsparcie geotermii wpisuje się też w priorytety nowej ustawy o OZE.

- Dotychczas interwencja funduszy szła w kierunku źródeł niestabilnych i kontrowersyjnych jak wiatraki. Bardzo poważne pieniądze na to poszły, za to można było zrobić wiele bardziej pożądanych rzeczy. Geotermia jest najlepszym źródłem odnawialnym z punktu widzenia ekologii i spełniania naszych celów. Jest również źródłem stabilnym i przewidywalnym. W przypadku wiatraków nie wiadomo było jak zawieje, sieć energetyczna musiała temu sprostać - wyjaśnia ekspert.

Więcej informacji tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA