REKLAMA

Rok 2016 będzie rokiem pracownika? Możemy zobaczyć rekordowo niskie bezrobocie

  • Autor: pulshr.pl
  • 04 stycznia 2016 11:54
Rok 2016 będzie rokiem pracownika? Możemy zobaczyć rekordowo niskie bezrobocie Jednym z ważniejszych wyzwań, przed którym stanie rynek pracy w 2016 r., będzie utrzymanie elastyczności zatrudnienia. (fot. Flickr.com, Steve Wilson, CC 2.0)

Malejąca stopa bezrobocia, wysoka liczba rekrutacji, lepsza jakość miejsc pracy i wzrost wynagrodzeń to perspektywy dla rynku pracy w 2016 r. Według ekspertów Work Service, ma być to wymarzony czas dla pracowników i wyzwanie dla pracodawców.

Rok 2016 to dobry czas na nową pracę. Ci, którzy w ramach postanowień noworocznych zaplanowali zmianę zatrudnienia, trafią na sprzyjające warunki. Jak zapowiadają eksperci, w nowym roku będziemy mieli do czynienia z rekordowo wzmożoną liczbą rekrutacji.

– Prognozowane utrzymanie wzrostu gospodarczego na poziomie 3,5-3,8 proc. będzie wymuszało wzrosty zatrudnienia o ponad 1 proc. rok do roku. Największe zapotrzebowanie na dodatkowe kadry będą miały branże automotive, logistyka, IT, centra BPO i przetwórstwo przemysłowe. Nowa perspektywa unijna pobudzi również zamówienia w budownictwie, więc także tu łatwiej będzie o zatrudnienie w nowym roku – mówi Krzysztof Inglot, pełnomocnik zarządu Work Service.

Inglot dodaje, że utrzymująca się dobra koniunktura przełoży się na dalsze, systematyczne spadki bezrobocia.

Czytaj więcej na pulsHR.pl

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA