REKLAMA

Producenci broni: państwo powinno wesprzeć eksportowe plany branży

  • wnp.pl
  • Autor: wnp.pl
  • 20 stycznia 2016 17:03
Producenci broni: państwo powinno wesprzeć eksportowe plany branży Fot. PTWP (Piotr Waniorek)

- Sprzedaż broni to drogi proces. Państwo powinno wspierać producentów, powinien powstać specjalny fundusz promujący sprzedaż broni - mówi Sławomir Kułakowski, prezes Polskiej Izby Producentów na Rzecz Obronności Kraju.

- Sprzedaż broni nie odbywa się na straganie. Potrzebne są liczne starania, bo broń kupuje państwo, a to bardzo specyficzny klient. Jeśli chcemy, aby nasze firmy odnosiły sukcesy eksportowe, nasze państwo musi je wspierać - uważa szef Izby.

Jego zdaniem z zupełnie niezrozumiałych względów branża zbrojeniowa nie może liczyć na wsparcie w ramach inicjatyw proeksportowych.

- A przecież zbrojeniówka to kluczowa branża dla funkcjonowania państwa. Oprócz kwestii dotyczących bezpieczeństwa kraju, to zbrojeniówka może przynieść także poważne profity – dodaje Kułakowski.

Polska jest stosunkowo mało liczącym się eksporterem broni. Wynika to z wielu czynników. Mamy stosunkowo ubogą bazę technologiczną, do niedawna polskie firmy zbrojeniowe nie miały także odpowiedniej siły finansowej. Jednak powołanie Polskiej Grupy Zbrojeniowej zmieniło to.

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA