REKLAMA

Powstanie agencja odpowiedzialna za rozwój międzynarodowy polskich firm

  • www.pulshr.pl
  • Autor: Pulshr.pl
  • 28 czerwca 2016 09:43
Powstanie agencja odpowiedzialna za rozwój międzynarodowy polskich firm Wiceminister rozwoju Radosław Domagalski (fot. MR/twitter)

Wiceminister rozwoju Radosław Domagalski podczas konferencji programowej stowarzyszenia eksporterów polskich zapowiedział utworzenie agencji odpowiedzialnej za rozwój międzynarodowy polskich firm. - Zależy nam na zwiększeniu obecności instytucjonalnej na trudniejszych i bardziej wymagających rynkach pozaunijnych, takich jak Indie czy Chiny - powiedział.

– Za kilka tygodni przedstawimy nowy plan wspierania eksportu. Powstanie nowa rządowa agencja odpowiedzialna za rozwój międzynarodowy polskich firm – zapowiedział wiceminister Domagalski. – Dzisiaj ten system wsparcia jest rozproszony między różne agencje i instytucje, a przez to nieefektywny – mówił.

Jedynie co piąte polskie przedsiębiorstwo jest w jakikolwiek sposób powiązane z rynkami międzynarodowymi. 

Czytaj też: 48 mln zł dla służb na zabezpieczenie warszawskiego szczytu NATO

– Niewielki jest także udział polskich firm w międzynarodowych zamówieniach publicznych. Bardzo mało polskich przedsiębiorców podejmuje bardziej zaawansowane formy współpracy międzynarodowej, na przykład w sektorze badawczo-rozwojowym czy joint venture. Aby to zmienić, niezbędna jest koordynacja i integracja zarządzania systemem wsparcia z poziomu centralnej instytucji – podkreślił.

Wiceminister zwrócił też uwagę na rolę państwa w kreowaniu warunków sprzyjających ekspansji zagranicznej firm. – Administracja publiczna powinna aktywnie wspierać przedsiębiorstwa w rozwijaniu działalności na rynkach międzynarodowych. Nie może być tak, że w tej rywalizacji ustępujemy miejsca innym państwom pod względem jakości wsparcia ze strony sektora publicznego – zaznaczył.

Czytaj cały tekst tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Sk 2016-06-28 11:21:14
    Tak, Polska aby mogła rosnąć, powinna stać się miejscem przyjaznym przedsiębiorcom, powinna stać się najbardziej atrakcyjna pod względem swobód gospodarczych, a każda osoba podejmująca ryzyko prowadzenia biznesu, powinna czuć wyrażnie wsparcie ze strony państwa. Ta inicjatywa jest ,,cegiełką" w dobrej budowli- gratulacje!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA