Polska Grupa Zbrojeniowa zmienia plany

Polska Grupa Zbrojeniowa zmienia plany
Chodzi przede wszystkim o transfer nowoczesnych technologii do naszych zakładów/Fot.arch.PGZ/

• Przedstawiono nową strategię rozwoju PGZ.
• Priorytetem dla naszego narodowego koncernu obronnego jest zaspokojenie potrzeb armii, służące wzmocnieniu bezpieczeństwa kraju.
• Zgodnie z przyjętą strategią, dzięki ścisłej współpracy z polską nauką PGZ chce zdecydowanie przestawić zwrotnice na pozyskiwanie i rozwój nowych technologii z polskich zakładów.

To ważne wydarzenie dla bezpieczeństwa Polski i Polaków. 31 maja 2016 r. Polska Grupa Zbrojeniowa przedstawiła aktualizację strategii spółki.

Historyczna szansa polskiej zbrojeniówki

– Jesteśmy zdeterminowani, aby PGZ wykorzystała historyczną szansę i osiągnęła znaczącą pozycję nie tylko w naszym regionie. Naszą determinację wzmacniają: dynamicznie zmieniająca się sytuacja w zakresie bezpieczeństwa Europy Zachodniej i Środkowej, przeniesienie Polskiej Grupy Zbrojeniowej pod nadzór Ministra Obrony Narodowej oraz zapowiadane przez MON zmiany w Planie Modernizacji Technicznej Sił Zbrojnych RP, a także wyzwania gospodarcze, przed jakimi stoi Polska. To wyznaczniki dla aktualizacji strategii Polskiej Grupy Zbrojeniowej – powiedział w rozmowie z Parlamentarny.pl prezes PGZ Arkadiusz Siwko.

Scharakteryzował najważniejsze kierunki nowej strategii, które, jak podkreślał, oparte zostały przede wszystkim na prostej i przejrzystej filozofii prowadzenia działalności przez spółki wchodzące w skład PGZ. Priorytetem dla narodowego koncernu obronnego jest zaspokojenie potrzeb armii, służące wzmocnieniu bezpieczeństwa kraju.

Lepsza kooperacja i partnerstwo

PGZ ma stać się strategicznym elementem systemu bezpieczeństwa państwa. Dla realizacji tego celu Biuro Analiz i Strategii PGZ odpowiedzialne będzie za przygotowywanie strategii wyboru partnerów do realizacji poszczególnych programów PMT. Zapewni również wsparcie analityczne w negocjacjach związanych z realizacją programów PMT w zakresie wyboru przez spółki PGZ najnowszych produktów i komponentów.

Czytaj też: Budżet obywatelski nie powinien być polityczny

Globalna oferta PGZ w zakresie gospodarki opartej na wiedzy oraz reindustrializacji, kooperacji i partnerstwie w obszarze produkcji, badań i rozwoju zaowocowała uruchomieniem Centrum Szkoleń i Rozwoju Kompetencji w Radomiu, które będzie integrować działania szkoleniowe i podnoszenie kompetencji pracowników. Z kolei aby poprawić kooperację i partnerstwo w obszarze produkcji oraz badań i rozwoju, planowane jest utworzenie Centrum Innowacyjności, które zintegruje działania badawczo-rozwojowe PGZ.

Dobry kierunek

PGZ może już pochwalić się pierwszymi przykładami realizacji nowych celów strategicznych. Jest nim list intencyjny o współpracy z globalnym liderem – Boeingiem. Spółki Exatel będą fundamentem rozwoju domeny Cybertechnologie. Będą też utworzone biura projektowego i centralnego business intelligence.

Pierwsza z nowo tworzonych jednostek zajmie się koordynacją zarządzania projektami realizowanymi w ramach Planu Modernizacji Technicznej SZ, druga analizą potencjału rynkowego, tworząc fundament pod rozwój eksportu i budowanie pozytywnych relacji z instytucjami zagranicznymi.

Czytaj też: Trybunał Konstytucyjny,KE przyjęła negatywną opinię o Polsce.Rząd ma dwa tygodnie na odpowiedź

 

×

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Polska Grupa Zbrojeniowa zmienia plany

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!