REKLAMA

Polacy protestują przeciw wiatrakom. Temat trafił do Sejmu

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: PortalSamorządowy.pl
  • 10 marca 2016 18:32
Polacy protestują przeciw wiatrakom. Temat trafił do Sejmu Według poselskiego projektu wiatrak produkujący prąd ma znajdować się w odległości od najbliższych budynków mieszkalnych nie mniejszej niż 10-krotność jego wysokości. (fot.:pixabay.com)

• W całej Polsce powstało ponad tysiąc stowarzyszeń i organizacji, których jedynym celem jest walka o zmianę prawa dotyczącego budowy farm wiatrowych.
• Projekt ustawy o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych posłów PiS normujący zasady budowania elektrowni wiatrowych wpisuje się w oczekiwania protestujących.

Choć do gorących sporów i radykalnych linii podziału jesteśmy w Polsce przyzwyczajeni, to co dzieje się wokół farm wiatrowych, nawet jak na nasze standardy uchodzić może za prawdziwą „wojnę”.

W dyskusji o wiatrakach trudno znaleźć głosy, które uznać można by za neutralne, mamy jasny podział na zwolenników i przeciwników powstawania farm wiatrowych.

Ci drudzy mówią co prawda o sobie jako o „przeciwnikach budowy wiatraków w zbyt bliskiej odległości od siedzib ludzkich”, ale druga strona twierdzi, że wprowadzenie proponowanych zapisów prawnych oznacza praktycznie koniec tej formy pozyskiwania energii.

Więcej na PortalSamorządowy.pl

Skomentuj (2 komentarzy)

  • kolo 2016-03-14 14:21:44
    pamiętajmy że oze to nie tylko szpetne turbiny wiatrowe , ale też fotovoltaika która nikomu nie przeszkadza i jest bardziej przewidywalna
  • Sołtys 2016-03-10 21:14:21
    Tak w Polsce jest problem z lokalizacją wiatraków ponieważ mamy bardzo rozciągnięty , rozproszony system zabudowy. W Niemczech np. tego nie ma. więc łatwiej jest znaleźć tereny pod wiatraki a i tak protestów społecznych w Niemczech z roku na rok przybywa . Jeżeli biznes wiatrakowy chce liczyć się z lokalnymi społecznościami to praktycznie niewiele jest miejsca w Polsce dla niego. Taka jest rzeczywistość.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA