REKLAMA

MŚ tworzy nowy urząd. Będzie pilnował firmy wodociągowe

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: Portalsamorzadowy.pl
  • 27 lipca 2016 08:32
MŚ tworzy nowy urząd. Będzie pilnował firmy wodociągowe Większe opłaty za wodę będą wynikać ze wzrostu opłat środowiskowych (fot. pixabay)

• Nowe prawo wodne, które wprowadza dodatkową opłatę dla przedsiębiorców, zacznie obowiązywać od 1 stycznia 2017 r.
• Aby jednak firmy wodociągowe nie zawyżały cen, będzie ich pilnować urząd powołany przez Ministerstwo Środowiska.

Jak podaje Informacyjna Agencja Radiowa, resort środowiska powoła specjalny urząd, który powstanie w ministerstwie. Będzie kontrolował koszty i wydatki wodociągów oraz to, jak będą się one przekładać na ceny wody dla odbiorców indywidualnych.

Rosnące ceny wody rzeczywiście są w Polsce problemem, co widzi sama branża wodno-kanalizacyjna.

Jak mówi Tadeusz Rzepecki, przewodniczący rady w Izbie Gospodarczej Wodociągi Polskie, ceny wody już teraz osiągają poziom nieakceptowalny dla społeczeństwa. Chodzi w szczególności o te obszary gospodarki wodnej, gdzie w ostatnim czasie poczyniono duże inwestycje – ogromne wydatki pociągnęły za sobą wysokie ceny.

Kwestię powołania urzędu w mocnych słowach podsumował poseł PSL Jakub Stefaniak.

- PiS planuje utworzyć urząd ds. gospodarki wodnej, który będzie regulował ceny wody i może się okazać, że każde gospodarstwo domowe będzie płaciło wyższą daninę na rzecz państwa dlatego, że PiS będzie szukało na gwałt potrzebnych pieniędzy - mówił.

Czytaj cały tekst tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA