REKLAMA

Ministerstwo Rozwoju: Milion samochodów elektrycznych w 2025 roku

  • Autor: GP
  • 28 czerwca 2016 21:00
Ministerstwo Rozwoju: Milion samochodów elektrycznych w 2025 roku Resort rozwoju liczy, że uda się w Polsce nie tylko jeździć, ale przede wszystkim budować samochody elektryczne. (fot.:pixabay.com)

• Ministerstwo Rozwoju szacuje, że w Polsce może w 2025 roku jeździć milion samochodów elektrycznych.
• Resort proponuje "elektromobilność". To projekt, który przewiduje rozwój w Polsce transportu elektrycznego.
• Wiceminister Jadwiga Emilewicz podkreśla, że w Polsce już teraz są produkowane busy z napędem elektrycznym, co może być dobrą podstawą do dalszej ekspansji i rozwoju.

Wiceminister rozwoju, Jadwiga Emilewicz, w audycji radia RDC mówiła o sytuacji na polskich drogach. W ocenie wiceminister, Polska ma realne szanse, by rozwinął się w naszym kraju przemysł produkcji podzespołów do samochodów elektrycznych.

- Do roku 2025 planujemy, aby po polskich drogach jeździł milion samochodów elektrycznych - to pierwsza liczba, którą chce osiągnąć resort rozwoju - wyjaśnia Emilewicz. - Założeniem programu elektromobilności jest stworzenie w Polsce samochodu elektrycznego, którego jak największa liczba elementów będzie produkowana w Polsce.

Czytaj: MIB bada transport młodzieży na wakacje

Elektromobilność to kluczowe hasło nowych koncepcji ministerstwa. Emilewicz prognozuje, że opracowanie projektów rozwojowych w oparciu o współpracę między kilkoma resortami pozwoli rozwijać tę nową gałąź przemysłu. - Projekt ten, jako ministerstwo rozwoju współtworzyliśmy razem z ministerstwem energii, środowiska, i infrastruktury, a także Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska - wyliczała kontrybutorów urzędnik.

W całym projekcie będzie miejsce na kilka ważnych dziedzin gospodarki, w tym już dobrze działających w ocenie ministerstwa: branży IT, wydobycia surowców czy kadr.

- Już dzisiaj jesteśmy producentami transportu zbiorowego, także elektrycznego - wskazywała potencjał branży Emilewicz. - Program e-Bus to szansa na rozwój innowacyjności, ale także reindustralizację naszej gospodarki. Po przeanalizowaniu rynku, potencjału gospodarczego, potencjału producentów tych dużych, ale i mniejszych, w naszej opinii elektromobilność daje duże nadzieje na osiągnięcie pozytywnego rezultatu.

Pomysł samochodów elektrycznych był w czerwcu obiektem zainteresowania nie tylko polityków z Ministerstwa Rozwoju, ale także z resortu energii.

- Elektromobilność to szansa dla polskiej elektroenergetyki - konkludowała Emilewicz. - Prace nad sercem autobusu elektrycznego, jakim jest bateria, to prace nad magazynowaniem energii, to dzisiaj największe pytanie technologiczne. Badania nad tym projektem zbliżają nas do rozwiązania tej kwestii technologicznej.

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA