REKLAMA

Ministerstwo Nauki chce studenckiego kredytu. 1000 zł na początek

  • Autor: GP
  • 27 lipca 2016 09:04
Ministerstwo Nauki chce studenckiego kredytu. 1000 zł na początek Jarosław Gowin na konferencji dla prasy w siedzibie resortu nauki, ktorym kieruje. (fot.:nauka.gov.pl)

● W sierpniu mają wejść w życie nowe regulacje kredytów studenckich.
● Ministerstwo Nauki chce nawet 1000 zł miesięcznego wsparcia od banków dla uczącej się młodzieży.

Ministerstwo, którym kieruje Jarosław Gowin, chce pomóc żakom. Wedle informacji resortu jeszcze w sierpniu tego roku wejdą w życie nowe przepisy o kredytach studenckich.

Zmiany będą możliwe na poziomie rozporządzenia, co pozwoli uniknąć procedowania pomysłu w Sejmie.

- Wnioski będą mogły składać też osoby ubiegające się dopiero o przyjęcie na studia. Wnioskować można nawet o 1000 zł miesięcznego wsparcia od banku - pisze o propozycji portal bankier.pl, który dotarł do informacji ministerstwa. To istotna zmiana, bo status studenta lub doktoranta uzyskuje się dopiero od października, gdy zaczyna się rok akademicki. Tylko osoby z tym statusie mogły do tej pory ubiegać się o pomoc.

Resort nauki chce by banki udzielające wsparcia na nowych zasadach musiały szybciej rozpatrzyć wnioski, podpisać umowy i wypłacić studentom środki finansowe.

Czytaj: Rekrutacja na poznańską uczelnię zwrócił uwagę ministra Gowina. Polityk napisał list do rektora

Zmieniają się też daty, które regulują czas składania wniosków. W tym roku wnioski będzie można składać w terminie od 15 sierpnia do 31 października. W latach następnych będzie to możliwe od 15 lipca do końca października.

Projekt przeszedł intensywne konsultacje społeczne i międzyresortowe.

Resort nauki, od zmiany władzy w Polsce, przygotowuje kolejne rozwiązania mające usprawnić działanie w Polsce szkolnictwa wyższego. Zmiany w kredytach Gowin zapowiadał już w kwietniu. Potem Ministerstwo Nauki przygotowało projekt zmian w humanistyce.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA