REKLAMA

Kursy banków ostro w górę w reakcji na prezydencki projekt tzw. ustawy frankowej

  • Autor: PAP/JS
  • 02 sierpnia 2016 12:18
Kursy banków ostro w górę w reakcji na prezydencki projekt tzw. ustawy frankowej W trakcie konferencji poinformowano m.in., pierwszy etap rozwiązania kwestii kredytów walutowych będzie dotyczył spreadów oraz że koszty zwrotu spreadów przez banki wyniosą 3,6-4 mld zł (Fot. PTWP/Andrzej Wawok)

Kursy banków na GPW notują silne zwyżki w reakcji na informacje z konferencji, na której przedstawiony został prezydencki projekt tzw. ustawy frankowej.

We wtorek po południu kurs Getin Noble rośnie o 27,91 proc., Millennium o 13,7 proc., mBanku o 12,82 proc., PKO BP o 12,14 proc., a BZ WBK zyskuje 9,19 proc.

Banki zyskiwały już po otwarciu sesji po doniesieniach prasowych, że w nowym prezydenckim projekcie ustawy o pomocy frankowiczom najpoważniejszym dla banków zapisem będzie konieczność zwrotu kredytobiorcom niesłusznie naliczonych spreadów, co oznaczać będzie dla banków wydatek rzędu kilku miliardów złotych.

Zwyżki wyraźnie przyspieszyły jednak po godz. 11, czyli po rozpoczęciu konferencji prasowej Kancelarii Prezydenta, na której przedstawiany był nowy projekt ustawy. W trakcie konferencji poinformowano m.in., pierwszy etap rozwiązania kwestii kredytów walutowych będzie dotyczył spreadów oraz że koszty zwrotu spreadów przez banki wyniosą 3,6-4 mld zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA