REKLAMA

Brexit: Morawiecki chce finansowego City w Polsce

  • Autor: GP
  • 28 czerwca 2016 07:55
Brexit: Morawiecki chce finansowego City w Polsce Wicepremier Mateusz Morawiecki. (fot.:twitter.com/mr_gov_pl)

• Wicepremier i minister rozwoju liczy, że finansowa elita Europy, tzw. londyńskie City, przeniesie się do Polski.
• Wystosował zaproszenie, które jest konsekwencją Brexitu.
• Londyn to obecnie jeden z największych pod względem przepływu kapitału rynków finansowych świata.

Mateusz Morawiecki wyraził nadzieję, że po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej i zmianie przepisów regulujących przepływ kapitału, finansowa elita Europy przeniesie część swoich aktywów do Polski.

Na antenie TVN, polski minister rozwoju przekonywał:

- City w Londynie, czyli to wielkie centrum finansowe świata, będzie miało pewne dylematy do rozwiązania - mówił. - W tym również, w jaki sposób dalej świadczyć usługi kontynentalnej części Unii Europejskiej. Zapraszam więc do Warszawy - wprost wystosował apel do decydentów wielkiego kapitału Morawiecki.

Morawiecki argumentował, że Polska to rozwijająca się gospodarka. Jej tempo wzrostu świadczy o dynamizmie, którego nie ma już kontynentalna Europa płacąca walutą euro. Morawiecki zapowiedział też, że "w Warszawie będzie się dużo działo".

Oceń rząd Beaty Szydło

Polski polityk, choć świadom, że to mało realne, marzy o tym, by Polacy pracujący i żyjący na Wyspach wrócili do kraju.

- Chciałbym, żebyśmy tworzyli jak najwięcej miejsc pracy - dodawał przekonany, że rynek pracy w Polsce mógłby przyjąć kilkaset tysięcy nowych pracowników. Morawiecki liczy, iż w ciągu najbliższych lat nawet 200 tys. osób wróci z Wielkiej Brytanii do Polski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Sk 2016-06-28 11:28:05
    Panie Premierze- Tak Trzymać!- Polska będzie wielka, dzięki takim ludziom jak Pan. Jestem z Pana dumny -trzymam kciuki i modlę się za Pana i cały -nasz-polski rząd!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA