REKLAMA

Borys: Przesunięcie 35 mld zł z OFE do FRD obniży dług publiczny o ok. 2 pkt. proc.

  • Autor: ISBnews
  • 04 lipca 2016 14:42
Borys: Przesunięcie 35 mld zł z OFE do FRD obniży dług publiczny o ok. 2 pkt. proc. "To (przesunięcie 35 mld zł z OFE do FRD - PAP) powinno obniżyć dług publiczny o ok. 2 pkt. proc. Nie będzie miało wpływu na deficyt sektora finansów publicznych w danym roku" - powiedział Borys dziennikarzom. (Fot. Shutterstock.com)

Przesunięcie 35 mld zł z OFE do FRD powinno obniżyć dług publiczny o ok. 2 pkt. proc. - uważa prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys.

"To (przesunięcie 35 mld zł z OFE do FRD - PAP) powinno obniżyć dług publiczny o ok. 2 pkt. proc. Nie będzie miało wpływu na deficyt sektora finansów publicznych w danym roku" - powiedział Borys dziennikarzom.

Z zaprezentowanego w poniedziałek przez rząd Programu Budowy Kapitału Polaków wynika, że proponowane zmiany mogą zakładać przekazanie w trybie ustawy 25 proc. aktywów OFE do Funduszu Rezerwy Demograficznej celem realnego wzmocnienia bufora finansowego systemu emerytalnego oraz 75 proc. aktywów OFE na Indywidualne Konta Emerytalne.

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA