XVI Europejski Kongres Gospodarczy

Transform today, change tomorrow. Transformacja dla przyszłości.

7-9 MAJA 2024 • MIĘDZYNARODOWE CENTRUM KONGRESOWE W KATOWICACH

  • 18 dni
  • 20 godz
  • 40 min
  • 54 sek

Komentarze 13

DODAJ KOMENTARZ
K kłamczychy 2016-09-09 15:42:28
kłamstwo, kłamstwo, kłamstwo. Przecież wiek 60/65 już obowiązywał. Wystarczy wrócić do tego co było. Bzdura z tym systemem informatycznym..
Zgłoś
KR KACPE R WOLNY 2016-08-24 21:17:21
BRAK SŁÓW JAK DŁUGO MOŻNA CZEKAĆ CO Z TYM ZUSEM ZLIKWIDOWAĆ A DAĆ LUDZIOM EMERYTURY NA 35 LAT PRACY!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zgłoś
J JANIAK 2016-08-22 21:03:36
EMERYTURY DLA KOBIET POWINNY BYĆ NA 35 LAT PRACY OKRESY SKŁADKOWE A DLA MĘŻCZYZN NA 40 LAT PRACY ,DLACZEGO TAK DŁUGO MUSZĄ CZEKAĆ OBYWATELE POLSKI???????
Zgłoś
T teresa 2016-08-18 12:44:16
Ja zaczęłam pracę w 1973 wcześniej uczęszczałam do przyzakładowej szkoły 2 lata łącznie mam 45 lat pracy bez żadnych przerw, bezrobocia i innych. Zadaję więc pytanie CZY NIE WYSTARCZY? już dawno przebiłam wymagany staż 35 dla kobiety i 40 lat dla mężczyzny. Już jestem spracowana nie mam zdrowia i siły a pracodawca wymagania ma jak sprzed dwudziestu laty i zabiera premię i ma za półdarmo pracownika bo nie zwolnię się gdyż nie mam prawa do emerytury. Za tak długi staż pracy powinnam przejść bez względu na wiek- w październiku skończę 60 lat i jeszcze mam czekać? Czemu nikt nie myśli aby za długi staż pracy wynagradzać a ludzie młodzi siedzą na zasiłkach dla bezrobotnych i darmo biorą pieniądze. Zusy nie mają pieniędzy? skąd mają mieć? ludzie mają emerytury pracują niby a tak naprawdę siedzą na zwolnieniach i ZUS płaci emeryturę i zwolnienie.To samo naciąganych zwolnień lekarskich .Przykład wczasów w trakcie zwolnienia. Kiedyś nie było zasiłków dla bezrobotnych i ludzie pracowali a dziś pół roku pracuje drugie pół roku bierze zasiłek a Państwo się martwi, ze nie będzie komu pracować- pogonić zasiłkowiczów do pracy a nie dawać im kasę.
Zgłoś
J jurek 2016-06-09 16:07:45
moim zdaniem powini zostawić 67 lat dla meżczyzn ale dla kobiet 62 lata i wprowadzic stażowe 35/40 a tak kombinują i nic z tego nie wyjdzie
Zgłoś
L lesio 2016-06-09 15:58:57
zadne ugrupowanie polityczne nigdy nie dotrzymało słowa tylko obiecują przed wyborami aby korytko napełnić dla siebie
Zgłoś
B bilusja 2016-06-09 13:31:39
związki zawodowe powinny dotrzymać słowa i jako jedno z kryteriów wprowadzić 40 -letni staż pracy, ostatecznie w połączeniu z 15- latami w szczególnych warunkach jeśli kiedykolwiek były tak uznane w przepisach prawnych. Niech wejdzie to od 2018 r ale żeby było porządnie przygotowane
Zgłoś
J jaś 2016-06-08 20:26:22
Platformie Obywatelskiej wystarczyły dwa tygodnie, by podnieść wiek emerytalny. Dnia 27-04-2012 odbyło się pierwsze czytanie projektu w Sejmie, a 11-05-2012 Sejm przyjął ustawę o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (Dz.U. poz. 637) Mam 47 lat i 10 m-cy pracy fizycznej, same składkowe (pracuję bez przerwy od 17-go roku życia, od 01.08.1968 r.) a do pełnej emerytury rząd PO-PSL, przy poparciu byłego prezydenta, każe mi pracować jeszcze przez prawie 2 lata. Razem 49 lat i 9 m-cy. W takim tempie, jak to robi obecny rząd, to ja nigdy nie doczekam się do emerytury.
Zgłoś
A Alek 2016-06-08 10:58:47
PiS oszukał przyszłych emerytów. Z wypowiedzi ministra Kowalczyka wynika że ni będzie obniżenia wieku emerytalnego od stycznia 2017 roku. Pan Dud i Pani Szydło w kampanii wyborczej mowili że w 2016 PiS obnizy wiek emerytalny do 60 i 65 bez żadnych warunków. Teraz stawiają warunek stażu. Lepiej było zaufać Prezydentowi Komorowskiemu który prznajmniej nie kłamał. Obecna przewodnia siła narodu PiS rzuci jakis ochlap dls ciemnego ludu (tak nas niektórzy z nich nazywają) przed kolejnymi wyborami. Teraz jest czas tuczenia prz korycie dla elit styropianowych.
Zgłoś
F fugas 2016-06-07 19:50:32
Każdy...na swój strój, każdego dnia inna data, PiS kupuje sobie czas na kolejne pół roku. ZUS potrzebuje 9 m-cy . Prezes w Mońkach szeptał coś o styczniu 2017. PIS zamiast otwierać kolejne fronty niech się skupi na wywiązaniu się z obietnic wyborczych, bo przepadną z kretesem.
Zgłoś
RZ robol za 6 zeta 2016-06-07 17:35:01
Do ryszard: dobry ruch dla kogo? Dla esbeków i ich żon czy policjantów, czy europlarlamentarzystów i posłów? Dla zwykłego, styranego, bez stałego zatrudnienia napewno nie jest dobrym posunięnciem.
Zgłoś
G glaertes1 2016-06-07 16:15:06
Dobry Żyd zastąpił Złego Żyda! Jedna sitwa! Miało być 12,00 zł za godz od kwietnia, potem od września, a teraz od stycznia 2017? I jak tu nie wierzyć memu psu? On chociaż jak szczeka to wiem, że tylko na złych ludzi!
Zgłoś
R ryszard 2016-06-07 15:11:40
Rządzący dajcie sobie spokój z tym obniżaniem wieku emerytalnego , podniesienie wieku to był dobry ruch ale beznadziejnie rozpropagowany przez leniwe PO , nie uszczęśliwiajcie ludzi na siłę .
Zgłoś

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!