REKLAMA

KOMENTOWANY KANDYDAT

Bożena Szydłowska

KOMENTARZE

• ubm 2015-10-22 22:10:11
    w szkole średniej miała 2 dzienniczki i oszukiwała Mamę 0 tak juz pewnie jej zostało - nie polecam
  • zyczliwy 2015-10-20 08:55:49
    ZAWIADOMIENIE O POPEŁNIENIU PRZESTĘPSTW

Niniejszym, w imieniu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP (OSWoS STOP NOP), działając na podstawie art. 304 § 1 Kodeksu postępowania karnego oraz realizując społeczny obowiązek wynikający z tego przepisu, zawiadamiam o popełnieniu przez Panią Poseł Bożenę Szydłowską przestępstw opisanych w artykułach:

1. 231 § 1 i § 2 Kodeksu karnego, tj. przestępstwa polegającego na przekroczeniu uprawnień oraz niedopełnieniu, jako funkcjonariusza publicznego, szczególnego obowiązku wynikającego z przepisów prawa, przez co działała ona na szkodę interesu publicznego i indywidualnego – w związku niezawiadomieniem odpowiednich organów państwa i Prokuratury o przekroczeniu uprawnień przez funkcjonariuszy publicznych tj. Wojewodów i wysokiego szczebla regionalnych Inspektorów Sanitarnych, którzy zawarli bezprawne porozumienia w sprawie prowadzenia bezprawnych represji wobec osób rezygnujących ze szczepień obowiązkowych, co wynika z opinii prawnej Biura Analiz Sejmowych w celu ukrycia przestępstw aparatu państwa wobec obywateli,
    2. oraz niedopełnieniu obowiązku wynikającego z art. 304 § 1 i 2 Kodeksu postępowania karnego, tj. przestępstwa polegającego na zaniechaniu obowiązku niezwłocznego zawiadomienia Prokuratora lub Policji o przestępstwie przekroczenia uprawnień przez Wojewodów i wysokiego szczebla regionalnych Inspektorów Sanitarnych, którzy zawarli bezprawne umowy w sprawie prowadzenia bezprawnych represji wobec osób rezygnujących ze szczepień obowiązkowych. W odróżnieniu od społecznego niekaralnego obowiązku adresowanego do wszystkich obywateli, w przypadku funkcjonariusza publicznego jest to obowiązek prawny, a jego niedopełnienie wiąże się z odpowiedzialnością karną z Art. 231 Kk
    3. oraz art. 72 Konstytucji RP w zakresie ochrony dzieci.

Jednocześnie w imieniu OSWoS STOP NOP zawiadamiam o podejrzeniu popełnienia przestępstw z art. 231 § 1 i 2 Kodeksu karnego, oraz 304 § 1 i 2 Kodeksu postępowania karnego, przez funkcjonariuszy publicznych, których Poseł B. Szydłowska poinformowała o takim stanie prawnym, a którzy podobnie jak ona nie podjęli we tej sytuacji działań do których zobowiązywała ich ta wiedza. W związku z tym zarzutem wnoszę o ustalenie osób, które przez Panią Szydłowską zostały poinformowane i nie dopełniły w tym zakresie obowiązków wynikających z przepisów prawa.

UZASADNIENIE

Ogólnopolskiego Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP dzięki anonimowej osobie życzliwej, weszło w posiadanie opinii prawnej Biura Analiz Sejmowych o sygnaturze BAS-WAL-1686/15 z dnia 17.08.2015 r., oraz opinii prawnej uzupełniającej o sygnaturze BAS-WAL-1912/15 z dnia 11.09.2015 r., przygotowanych na zgłoszenie Posłanki PO Bożeny Szydłowskiej (opinie skierowana imiennie do p. Szydłowskiej).

Opinia ta jednoznacznie stwierdza, że zawieranie porozumień pomiędzy Wojewodami a Inspekcją Sanitarną w zakresie prowadzenia postępowań i egzekucji w sprawie nie poddania dziecka szczepieniom przymusowym, jest bezprawne – analiza przywołuje 7 wyroków NSA będących dowodem opisanego stanu prawnego.

Aktualnie na terenie Polski na podstawie takich bezprawnych porozumień, prowadzonych jest szereg przestępczych postępowań wobec rodziców rezygnujących ze szczepień przymusowych.

Najwyższego szczebla urzędnicy i funkcjonariusze publiczni, działają w tej sprawie jak zorganizowana grupa przestępcza, która na przestrzeni kilku ostatnich lat usiłuje stosować już 3-4 przestępczą ścieżkę administracyjną wobec rodziców, zgodnie z obowiązującym prawem nie wyrażających zgody na poddanie dziecka związanej z bezpośrednim ryzykiem procedurze medycznej w postaci szczepień przymusowych, za których skutki ani lekarz, ani urzędnik, nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności. W przypadku wystąpienia działań niepożądanych, pełną odpowiedzialność zdrowotną, społeczną i finansową ponosi wyłącznie ofiara szczepionki i jej najbliższa rodzina.

Domagamy się ukarania Pani B. Szydłowskiej oraz osób będących funkcjonariuszami publicznymi, które zostały przez nią poinformowane w tej sprawie.
  • Ela1967 2015-10-19 15:10:20
    Najbardziej podoba mi się fakt, że wciąż nie zapomina o lokalnych problemach, wspierając, angażując się i uczestnicząc w ważnych wydarzeniach! Ostatnio sporo zrobiła dla kobiet niepełnosprawnych! masz mój głos Bożenko!
  • zbyszek 2015-10-19 15:07:55
    Do norbijaska:
    Nie jest 1 na liście, czego też nie rozumiem, ale w poprzednich wyborach była 5, a i tak ludzie na nią zagłosowali i zdobyła odpowiednią ilość głosów! Tak będzie i tym razem! To pewna wygrana, ponieważ ona naprawdę działa!
  • Kasia6 2015-10-19 15:05:46
    Nie mam żadnych wątpliwości, że zagłosuję na Bożenę Szydłowską! Mam nadzieję, że nawet 3 na liście da jej pewne zwycięstwo, bo z pewnością na to zasługuję! Powodzenia!
  • sally 2015-10-08 15:44:49
    Do Iwonka: Przyłączam się do życzeń. Pani Bożenko- życzymy sukcesu. Ja jako mieszkanka Swarzędza jestem zachwycona Panią działalnością lokalną, więc ma Pani mój głos!
  • aldona 2015-10-08 13:25:11
    Do tego opisu powinni jeszcze dodać wszystko, to co zrobiła dla Wlkp. Naprawdę Pani Szydłowska to jedna z nielicznych, których uczciwości jestem pewna. To jest polityk dla ludzi i takich powinno się wybierać!
  • Iwonka 2015-10-07 15:01:09
    Bardzo jestem szczęśliwa, ze pani Szydłowska zdecydowała się kolejny raz kandydować do Sejmu. Jestem za Panią całym sercem i życzę powodzenia.
  • Dagma 2015-09-30 18:47:33
    Uważam, ze Szydłowska to jedyny poważny kandydat na liście PO. Radzę każdemu niezdecydowanemu poczytać o niej. Warto.
  • norbijaska 2015-09-07 15:12:11
    Myślałam, że będzie jedynką na liście. No i co? Wyszło jak zwykle. Ale nieważne, bo to chyba najuczciwszy poseł i na pewno ma mój głos.