Komentarze 205

DODAJ KOMENTARZ
T Tako 2019-06-03 20:08:52
Tłumok pospolity, twardoglowy,butny arogancki bezkrytyczny.Kto wynalazł i posadził na tronie UBU?
Zgłoś
P Psycholog 2019-06-02 01:01:49
Wredna Kłamczucha ! Intelekt na poziomie ,,mniej niź zero,, uosobienie tępej buty,arogancji,
Zgłoś
M Maturzysta 2019-05-31 09:57:32
W,yborcy Zaleeskiej do Sejmu PL i PE to muszą býć ludzie bezmyśni,bezdzietni, kosmopolici , słabo wykształceni, Bieda ,ze to reprezentant Polski (wstyd) Zyskają dzieci,które mogłyby być uczniami tej pani Ci ,ktorych ta pani uczýła ponoć w liceum, muszą dostać gratis podręcznik gramatyki j.polskiego ,bo czego mogła nauczyć pani, ktora o gramatyce prawidłowej nie ma pojecia a w nowomowie ,,smieszna,,
Zgłoś
PZ Polak zwykly dr fizyk 2019-05-30 12:53:02
Ludzie co wam przyszlo do głowy,,źe oddaliście głos na Zalewską,Kopacz.Halickiego Cimoszewicza ,Belkę.Buzka Róźe Thun Millera Arłukowicza? Moze ktoś wytłumaczy ,uzassdni.Tylko nie mowcie,ze Kopacz,Zalewska Miller Halicki to poligloci
Zgłoś
A Antosia 2019-05-26 23:42:23
Opolskiee ogarnęła pomroczność czy ktoś ich czymś podtruł i ogłupił ? Czy w momencie głosowania na Zalewska mieli świadomosc swojego czynu? Jesli to wybraniec narodu to jesteśmy kabaretem paranienormalnych ,,mariolek i gabrysiek kwa,,
Zgłoś
W Wij 2019-04-26 13:53:57
Do lidiak: co można zrobić? Umyc sie...
Zgłoś
O Ojciec 7 klasisty 2019-04-26 11:13:00
Zachcialo sie duzej kasy i wysokiego stolka.Intelektu nie ma na tyle. KASA JEST,,! Twierdzi pani,ze ,,slucha Polek i Polakow,, To jest pani swiadoma ,ze wieksza czesc wyborcow pogardza i nienawidzi pani dzialalnosci, Zmeczeni ,skolowani chaosem ,ktory pani z butna przemoca wtloczyla do oswiaty zniszczeniem pracy szkol mowia Stop! Dosyc ,gierek,, kosztem uczniow rodzicow i nauczycieli !!! I ten upiorny grymas twarzy czyli wyszczerzone cudo protetyka stomatologa.
Zgłoś
A arni 2019-04-17 15:50:18
zalewska ... będziesz siedzieć ...zwik świebodzice
Zgłoś
M Mario 2019-04-07 00:29:02
Zalewska, Ty spasła krowo, tak Cię nie lubie, że rzygać mi się chce na Twój widok!!!!!! Bezmózgu jeden!!!!!!! Kto Cię wybrał Ty eunuchu, do tego sejmowego koryta 🤢🤮😠😠😠😠😠😠😠
Zgłoś
KU Komuna u władzy 2019-04-01 09:44:26
ZAROBKI NAUCZYCIELI SĄ GŁODOWE. SKORO JEST TAK DOBRZE JAK MÓWI RZĄD, NAJWYŻSZA PORA PODNIEŚĆ JE DO POZIOMU, KTÓRY POZWOLI NA GODNE ŻYCIE 1000 ZŁ TO I TAK ZA MAŁO ALE NA POCŻTEK MOZE BYĆ. O NIZSZYCH KWOTACH SZKODA GADAĆ.
Zgłoś
; ;-) 2019-03-27 03:19:17
Do Zepsuty reformą: Jeżeli Pani Zalewska zniszczyła Ci życie tą "reformą", i nie czujesz powołania do zawodu, a obiecane 400 zł wrześniowej pierwszej podwyżki w stosunku do żądanego 1000, to przecież możesz zrobić to samo co cytowany przez Ciebie Hitler. Opamiętajcie się. Broniarz to kłamca POlityczny i karierowicz. Próbuje wykorzystać Was i nasze dzieci do swych politycznych celów. Pozdrawiam
Zgłoś
KN kuku namuniu 2019-03-26 16:51:37
Do Przymusowy ósmoklasista: Czego się Koalicjo Europejska wściekasz, PSL zrobił Was w balona, wiedzieli idą na dno, więc podeszli dobitnie tego Schetu bufona. ww wnp pl/parlamentarny/ Senat zaproponował poprawki do ustawy dot. kolejności obsadzania mandatów posłów do PE-W czwartek senatorowie głosowali nad ustawą dot. zasad ustalenia kolejności obsadzania mandatów posłów do Parlamentu Europejskiego wybieranych w Polsce na kadencję 2019-2024. • Za ustawą z poprawkami opowiedziało się 61 senatorów, 2 było przeciw, a 21 wstrzymało się od głosu. • Senatorowie podczas głosowania poparli poprawki wniesione przez PiS, które przewidują, że do czasu objęcia przez posła do Parlamentu Europejskiego mandatu nie mają do niego zastosowania przepisy o zakazie łączenia z funkcją posła do PE innych stanowisk lub funkcji np. posła na Sejm.
Zgłoś
Przymusowy ósmoklasista 2019-03-26 16:37:31
(...) szmata
Zgłoś
🗽 🗽🗽🗽 2019-03-26 08:44:56
"Zozol 2019-03-21 21:46:36 Juz nie moge patrzec na tych nauczycieli... poprzewracalo sie w glowach... dajcie im po te 500 czy 800 zl ale zastrzezcie ze kazdy z nich bedzie siedzial po 40h w szkole tygodniowo. W szkole a nie ze 20h lekcji a 20h poza szkola w domu na niby przygotowaniach do lekcji czy sprawdzaniach testow. Niech siedza w szkole i to robia. Ciekawe czy wtedy bedzie im to pasowac. Jak normalny pracownik -40h obowiazkowo tygodniowo w szkole. Nie poza nia".
Zgłoś
M Marcin 2019-03-25 08:24:23
pogonimy to babsko odpowiesz babo za deforme
Zgłoś
W Wieś50haGruntówMieszkalny 2019-03-23 13:50:50
ww farmer.pl/ Zmiany w ustawie o podatku VAT – odpowiedzialność solidarna nabywcy - Jak mówili, będziemy błagać, pisać po ścianach komuno wróć! 2019-03-17 09:09:57 Cóż można dodać, sami sobie narobiliśmy. PSL i SLD chciało dobrze, po co nam ten ustrój demokratyczny Państwa Prawa, nie musielibyśmy uprawiać gruntów rolnych, Putin dałby nam jeść, pić, paliwa i dymania byśmy mieli do bólu. Kradlibyśmy w obszarach gruntów bezkarnie do woli, zrobiliśmy dziadów tych z obrębów miast, teraz zaczęli przekształcać gminy w miejskie obręby, wieśniak który nie płacił podatków jest górą , do tego wyciągnęliśmy z dopłat taką kasę z UE że Wasze bloki możemy teraz gównem obsrać , dziadami zostaliście gdyż jako patrioci na Polskę Ludową pracowaliście, popieramy samorządy terytorialne, nikt nic nie zrobi gdyż Konstytucja Nas chroni.
Zgłoś
E Emeryt wykladowca akadem 2019-03-22 09:33:26
Pani opowiada o czyms czego nie ma jakby przybyla z kosmosu .To sa opowiesci babci,,Gaski,,Pani mowi to samo od 3lat pani monologuje ,pani nie rozmawia ani z rodzicami ,ni z nauczycielami ni zwiazkowcami. PANI DOSTALA OD PREZESA PARTYJNE POLECENIE WCISKANIA LUDZIOM CIEMNOTY TAK ZEBY UWIERZYLI JAK W DOGMAT. Bo zagadac trzeba to ,ze sa koszty budzetu bezsensowne i bdb nauczyciele bez pracy.A ta przybudowka mlodziezowki PIS CZYLI RADA DZIECI I MLODZIEZY POWOLANA PRZEZ MIN,ZALEWSKA DO PROPAGANDY TO CO.? Narzedzie do propagandy. Taki ZMS 21WIEKU
Zgłoś
ZR Zepsuty reformą 2019-03-21 15:24:58
Ta zalewska zniszczyła mi życie tą swoją "reformą", a teraz ucieka do Parlamentu Europejskiego. Byś przynajmniej została na swoim stanowisku (na które nigdy nie zasługiwała) i byś przyjęła z honorem krytykę, ale nie, wolisz wszystko zepsuć, zniszczyć i uciec, przypomina mi to postawę Hitlera który zrujnował świat i uciekł popełniając samobójstwo.
Zgłoś
MF Mgr filologii polskiej U 2019-03-18 22:04:50
Pani powiedziala 18.3 2019 tak,,podpisalam projekty,ktore konsumuja rozwiazania w oswiacie,, Jak konsumuja to potem trawia i reszte niestrawna wydalaja jako tzw g...o. Wynika z tego ze jak pani,,projekty konsumuja rozwiazania,, to nie zostaje nic uzytecznego ,Jesli pani inaczej rozumie swoja wypowiedz to prosze o tlumaczenie na ludzki jezyk
Zgłoś
E Emilia 2019-03-07 22:29:58
we wrześniu babo weź odpowiedzialność za deformę już do końca a nie uciekasz
Zgłoś
A Aleksandra 2019-03-07 15:42:51
kto jest za dymisją dla tej pani łapka w góre a kto nie łapka w dół
Zgłoś
T Tomasz 2019-03-05 17:17:10
Widziałem panią Zalewską dzisiaj w rozmowie piaseckiego pani minister mówiła że wierzy w to ze nauczyciele niezastrajkuja otóż pani minister chce uświadomić że nauczyciele niesą z gumy zastrajkują i pani pójdzie w pięty
Zgłoś
MW Magda Wrocław 2019-03-04 10:03:09
Pani Zalewska odpowiada za chaos w szkole i niejednokrotnie frustrację dzieci oraz rodziców. Nie ma mojej zgody na to, żeby ta Pani startowała teraz do Parlamentu Europejskiego. Wręcz MUSI pozostać na swoim stołku, a potem odpowiadać za demolkę edukacji, jaką wprowadziła. Jak to możliwe, żeby uczeń siódmej klasy spędzał w szkole tygodniowo więcej, niż dorosły w pracy na pełnym etacie. Mój syn ma w domu druga szkołę, bo nauczyciele "nie wyrabiają się" z materiałem na lekcji. Klasa liczy 30 dzieci, nie da dotrzeć się z przekazem wiadomości do wszystkich uczniów; zanim nauczyciel cokolwiek zasygnalizuje z nowym tematem - już jest koniec lekcji. A w kuluarach nauczyciele przyznają, że tematy są zbyt obszerne, niejednokrotnie ilość materiału porównywalna do tej na studiach. A kamyczkiem do ogródka jest chory system oceniania, który generuje kolejne frustracje i niską samoocenę ucznia. Po wprowadzeniu reformy prawda jest taka, że materiał z trzech lat gimnazjum, upchnięto w półtora roku podstawówki (bo tak naprawdę w ósmej klasie dzieciaki ogarniać materiał może będą do kwietnia, a potem egzaminy ósmoklasisty). Żałosne, jak niekompetentna osoba jest Ministrem Edukacji.
Zgłoś
K Krzysiu 2019-02-24 12:59:44
niepozwolmy jej wyjechać to babsko odpowiada z edukacje za tak zwana reforme
Zgłoś
J Jadwiga 2019-02-22 17:11:13
Ludzie niepozwólmy jej wyjechać ona musi za reformę zapłacić
Zgłoś
M Malina 2019-02-22 05:35:41
Zalewska bez honoru. Narobiła bałaganu i chce zwiać. To nazywa się postawa obywatelska.
Zgłoś
P Piotr 2019-02-20 16:52:56
JakubPlazynski M.Waserman,psn proff Piotrowski Miroslsw,prof Krasnodebski Kik,Klak Czeslaw Vice msrszalek Tyszka prof Kawecki z Krskowa Rafal Broda Jacyna Onyszkiewicz z Poznania Katarzyna Laniewska
Zgłoś
M Marcel 2019-02-19 20:45:32
Dzień dobry państwu jestem z woj.Łódzkiego bardzo się ciesze ze pani Zalewska z tego okręgu niestartuje u mnie tylko waszczykowski i kopcińska :)
Zgłoś
R RZESZOWIANKA 2019-02-19 19:37:19
Zastanowic sie trzeba dlaczego pani Zalewska jest 1 do europarlamentu co tam zaprezentuje? ZEBISKA , GADATLIWOSC PUSTA I .............. URODE POLEK I ......... W tym okregu mieszkaja ludzie,ktorzy kochaja szczaw i mirabelki Glosowali na Stefana N i Anne Z, Okaze sie czy zmadrzeli? Jesli A.Zalewska pojdzie do PE to obciach
Zgłoś
M8 Mama 8 klasisty 2019-02-16 12:34:06
a teraz pani Zalewska chce uciec przed odpowiedzialnością do Parlamentu Europejskiego
Zgłoś
N Nauczyciel. 2019-02-15 11:39:59
Nie dzieci, a rodzice powinni to zrobić.
Zgłoś
N Nauczyciel 2019-02-15 11:36:14
Do Mama 8 klasisty: Nie dzieci, a rodzice powinni to zrobić. Dzieci nie sa pełnoletnie.
Zgłoś
M8 Mama 8 klasisty 2019-02-14 22:24:47
Do Nauczyciel: dziwię się że uczniowie niewyjdą na protest naprzykład pod ministerstwo edukacji
Zgłoś
N Nauczyciel 2019-02-14 22:17:10
Do Mama 8 klasisty: Klasy będą miały po 32-38 uczniów, masakra. Ja , gdybym miała uczyć w takiej klasie, to odeszłabym z pracy. Nie wyobrażam sobie pracy w tak licznej klasie. A może zrobią odsiew i będzie mniej. Wracamy do czasów komuny.
Zgłoś
M8 Mama 8 klasisty 2019-02-13 18:24:56
Do Nauczycielka : mnie sie płakać chce jak myślę że moj syn będzie chodził na 14 i do 20 z jednej strony sie cieszy bo sie wyśpi ale do tak późna
Zgłoś
W Wit 2019-02-11 23:16:23
Do Vibovit: to sa zapamietane slowa z przemowien pani ministry Anny Zalewskiej. Po uslyszeniu z ust polonistki oslupialem i jakos nie moge wyrzucic z pamieci tych w cudzyslowiU laboLatorium poltorEJ roku (nawet premier tym sie zarazil) A te dedykowania finansow ,oprzyrzadowania kasa ustaw dwadziescia uczniow,pomrocznosc niejasna.
Zgłoś
N Nauczyciel 2019-02-11 12:38:14
Zalewska zabrała stażystom dodatek na zagospodarowanie, zabrała dodatek mieszkaniowy , wydłużyła awans zawodowy o 5 lat i myśli, że nauczyciele to idioci. Nastawia opinię publiczną na nauczycieli i trąbi na prawo i lewo o podwyżkach. Te niby podwyżki są z zabranych wcześniej dodatków. Co za kłamczucha. Podwyżka niby od stycznia, której nikt jeszcze nie widział to całe 80 zł netto. Tylko szaleć. Zabrała więcej niż ma dać, bo jeszcze nic nie dała.
Zgłoś
N Nauczycielka 2019-02-10 12:17:40
Do Mama 8 klasisty: Nie licz na odpowiedź Zalewskiej, bo się nie doczekasz. W dużych miastach będzie masakra, nauka na zmiany, klasy liczne, może do 40 uczniów, czas pokaże. Inny problem to kadra nauczycielska. Może studentów zatrudnią. Już teraz są wielkie braki w kadrach , brak : matematyków, informatyków, chemików, fizyków, geografów, anglistów, nauczycieli wspomagających, nauczycieli przedszkoli, nauczycieli przedmiotów zawodowych. Za te grosze, co zarabiają nauczyciele nikt młody nie będzie pracował. Została stara kadra, co nie będzie się przekwalifikowywać i czeka na emeryturę. Szacunek do zawodu jest na poziomie zera, pieniądze uwłaczające godności.
Zgłoś
M8 Mama 8 klasisty 2019-02-08 16:54:03
właśnie rozmawiałam z synem i powiedział mi że w tych podwójnych rocznikach klasy gimnazjum będą chodziły do szkoły od 8 do 15 a 8 klasy od 15 do 20 czy to prawda ??
Zgłoś
T Tato 2019-01-30 00:20:18
l: W ,,CUDZYSLOWIU,,,!! PoltorEJ procent,a moze poltora procenta to po polsku
Zgłoś
O OkresPrzedawnieńPrzestęps 2019-01-28 16:58:59
Do Maria: Zanuciłbym "nie płacz kiedy odjadę"lecz ten okręt PiS tonie, nikt za nimi nie będzie płakał, nikt z dna ich już nie uniesie, kulisy afery gruntowej śmierć Andrzeja Leppera, dalsze oszustwa w obszarach gruntów po 201roku , z uczciwych patriotów podatników z miast którzy poświęcili się ojczyźnie zrobili totalnych dziadów, nic nie mają, płacą podatki od nieruchomości które będą mogli sobie tyko w (...) wsadzić.
Zgłoś
M Maria 2019-01-27 19:39:02
Żałosna kobieta, szkoda słów, szkoda nerwów.
Zgłoś
U Uczen 8 kl 2019-01-26 13:37:23
Do Wyksztalciuch a my ucxniowie klasy 7 i 8 juz od ,,poltorej,,roku i,,poltorej miesiaca ,, siedzimy w laboLatorium naa stolkach dedykowanych przez pania ministre i myslimy czy mowy goscini studia tv pani ministry sa oprzyrzadowane finansami na podrecznik gramatyki j. polskiego. Jest nas ,,dwadziescia piecioro uczni,, oraz ,,oboje panow naucz,ycieli mgr polonistow absolwentow U.J ałciuch:
Zgłoś
W Wiesia 2019-01-24 10:43:11
Takiej nieudolnej i zakłamanej minister edukacja polska jeszcze nie miała.
Zgłoś
T Tadeusz 2019-01-23 00:16:25
Nauczyciele walczą o 1000 złotych uczniom będzie to na rękę czy pójdą do szkoły czy będą mieli wolne przecież
Zgłoś
PN pis na śmietnik historii 2019-01-18 16:38:11
SZKOLNICTWO W AGONII - DO DYMISJI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zgłoś
M Mateusz 2019-01-17 17:59:50
wyjątkowo słaba intelektualnie
Zgłoś
M Mama 2019-01-16 20:53:42
Do Viki: polskich dzieci nie lubisz .
Zgłoś
Z Zly 2019-01-15 17:08:35
Do Tadeusz: mop w parlamencieeurop czeka
Zgłoś
A Aleksandra 2019-01-15 14:20:12
Zalewska robi wstyd polskiej edukacji
Zgłoś
Ż Żaneta 2019-01-11 13:20:17
Uczniowie popierają nauczycieli jestem w 8 klasie deformowanej i jestem zażenowana tym systemem wolałabym chodzic do gimnazjum. Jako uczniowie żądamy dymisji Zalewskiej kompromitacji edukacji
Zgłoś
B Belfer 2019-01-10 20:22:23
Do Poszkodowany reformą: Psy szczekają! Karawana idzie dalej...
Zgłoś
PR Poszkodowany reformą 2019-01-09 15:49:55
zalewska jesteś gównem, nienawidzę cię, wymiotuję gdy widzę cię w telewizji.
Zgłoś
P PL.😀 2019-01-01 20:56:09
Wszystkiego najlepszego i wytrwałości w Nowym Roku
Zgłoś
N Nauczyciel 2018-12-28 07:54:22
O proteście nauczycieli Krzysztof Tucholski·Środa, 26 grudnia 2018 Pracowałem w polskich szkołach łącznie dziewięć lat, z czego sześć w gimnazjum. Uczyłem głównie języka angielskiego, ale poza tym starałem się uczyć też dobrego życia. Poznałem wielu wspaniałych uczniów, których wychowanie odbierałem i nadal odbieram jako zaszczyt. Poznałem również wielu dobrych nauczycieli. W tym czasie zdołałem poznać dość dogłębnie świat polskiej oświaty. Planowałem swoje życie zawodowe poświęcić edukacji i czułem, że aby spełnić się zawodowo potrzebowałbym mieć większy wpływ. Dlatego chciałem zostać dyrektorem szkoły. W tym celu zdobyłem wszelkie wymagane kwalifikacje i uczyłem się od mojej dyrektor. Trudno jest pisać pozytywne rzeczy o samym sobie, ale to są fakty: byłem wielokrotnie nagradzanym, ale przede wszystkim docenianym nauczycielem. Jeżeli kogokolwiek to przekona do mojej osoby i wiarygodności tego tekstu, muszę też powiedzieć o wysokich wynikach egzaminów moich podopiecznych. Od blisko roku nie jestem nauczycielem. Dlaczego? Czy da się wyżyć za 2186.70 netto mając kredyt hipoteczny na mieszkanie w Poznaniu i dziecko na utrzymaniu? Jest to trudne, ale zapewne do zrobienia. Zadam jednak inne pytanie. Dlaczego miałbym to robić? Dlaczego mam poświęcać dobrobyt swojej rodziny w imię edukacji społeczeństwa? Czy żyjemy w czasach wojny, żeby musieć podejmować takie decyzje? Czy to musi być wojna z własnym państwem? Widząc nadjeżdżający walec reformy edukacji podejmowałem walkę. Organi
Zgłoś
JN Jeszcze nauczycielka. 2018-12-27 05:50:42
Będziemy walczyć o godne pensje w czasie egzaminów i matur. nauczyciele są zdeterminowani. Zarabiamy żałośnie mało, a wymagania z kosmosu. Za kilka lat przy takim traktowaniu nauczycieli nie będzie komu uczyć w szkole. Nauczycielami będą osoby z przypadku, co nie poradziły sobie w innej pracy, a trafiły do szkoły, bo nikt nie chciał tam pracować za głodowa pensję.
Zgłoś
M Maria 2018-12-18 04:14:01
Nauczyciele musieli być bardzo sfrustrowani reformą, skoro nawet bez udziału związków zawodowych zaplanowali strajk. Brawo nauczyciele. Dość poniżania Nas przez ten Rząd. Zawód nauczyciela jest tak zbiurokratyzowany, ze nie ma kiedy uczyć dzieci, a to powinno być główne zadanie nauczycieli. Wypełnianie tony papierów. Awans to porażka. Ta Pani myśli, ze nauczyciele to durnie.
Zgłoś
J J.W 2018-12-17 14:43:04
Jestem ciekawa czy osoby rządzące edukacja całego narodu widziały co znajduje się w podręcznikach od matematyki i jaki jest program narzucający na młodzież. Nie każda osoba posiada zamiłowanie do tego przedmiotu i nie przyda jej się w przyszłości szukania x itp. Ciekawi mnie to dlaczego w Anglii lub Niemczech, poziom tego przedmiotu oraz innych nie jest na tak wysokim poziomie..a i tak mają lepiej w dorosłym życiu niż my w naszym karaju.
Zgłoś
J Jan 2018-12-17 06:57:23
Nauczyciele, jako grupa pracowników legitymują się wyższym wykształceniem, jeśli chodzi o wysokość zarobków, są na końcu listy. Doświadczeni – coraz częściej rezygnują z pracy, młodzi, absolwenci kierunków nauczycielskich – nie mają nawet możliwości sięgnąć po ten zawód bez wsparcia rodziny. Nauczyciel po studiach przez pierwsze dwa lata zarabia nie więcej niż 1800 złotych. To średnio o 1000 złotych mniej niż jego rówieśnicy zatrudnieni w marketach! Po 30 latach pracy przeciętna pensja to niecałe 2800 złotych, a wypracowana emerytura to emerytura głodowa.
Zgłoś
JN Już niedługo nie nauczyci 2018-12-15 19:38:08
Za moją wielką pensję kupuję materiały na lekcje, toner do drukarki, papier ksero. Przez 8 lat nie było podwyżki. Płace we wszystkich sektorach poszły kilka razy do góry, nauczyciele ciągle w tym samym miejscu a właściwie w stosunku do innych branż to są do tyłu, bo jest inflacja. Ja wstydzę się powiedzieć , ile zarabiam, bo mnie znajomi wyśmieją ( mam dwa kierunki studia dzienne). Pracuję tylko do czerwca. Zmieniam pracę, bo nie będę skamlać o te parę złotych podwyżki. Niech inni użerają się z tym chamskim zachowaniem uczniów na lekcji i rodzicami, co uważają, ze ich pociecha to pępek świata.
Zgłoś
NN Nauczyciel nie (...) 2018-12-10 22:44:24
Mamy zbierać punkty na 500+ jak w biedronce? To poniżające. niech pani traktuje nauczycieli poważnie. Te 500+ to 350 na rękę dopiero 2022 roku? Czy nauczyciele to durnie? To jest śmieszne. Czy Pani jest zdrowa? Robimy strajk w matury i egzaminy. To jest nieuchronne. Ważne są pieniądze, ale jeszcze ważniejsza godność człowieka wykształconego. Nie damy się traktować jak śmieci.
Zgłoś
K Kot Adam ojciec uczniac 2018-12-10 13:30:46
Pani ministerke ocenila pani premierka Szydlo wyplaceniem nagrody w kwocie rownej mojej pensji zs 2,5 roku pracy.Do tego pani ma pensje ministerki z kwota wolna od podatku 30tys rocznie ,darmowe przejazdy i14tys na biuro poselskie i 2tys na wynajem chaty w Wwie i sluzbowy samochod.I ta pani ma oceniac nauczyciela wespol z bonzami zwiazkowymi, Sama sie oceni wg tych kryteriow co nas roboli oswiaty.????
Zgłoś
W Wit 2018-12-08 09:28:34
Do Anna:Nie zrozumialem ,, to najwyzszy z najnizszych nizow,,? Nie wiem tez dlaczego w roku ,,dwa tysiace dwadziescia,, albo w roku ,,dwutysiecznym dwadziescia drugim,,,, Dlaczego prezes i prrmier to,,obydwojepanow,,tTRUDNY JEST JEZYK POLSKI
Zgłoś
W Wit 2018-12-07 23:11:53
Do Vibovit: ano troche winna klawiatura troche zdeformowane palce reki.Ale nie dedykuje finansow planom remontow ,nie oprzyrzadowalem finansami planu zakupu zeszytow .Nie mam w klasie sto dwadziescioro uczniow ani poltorej kilometra drogi w cudzyslowiU.Mam tylko 2,5procentA podatku i od 4 lat mieszkam w Polsce.
Zgłoś
V Vibovit 2018-12-07 17:55:14
Do Wit: Jak można komuś wytykać błędy, jeśli samemu się je popełnia? Proszę pisać po polsku i używać polskich znaków.
Zgłoś
W Wit 2018-12-07 17:11:22
Do Janek:jak mozebyc dobrym polonista nauczycielem mgr ktory wypowiada sie niegramatycznie ,Rzeczownik procent uwaza za niodmienny.
Zgłoś
B Belfer 2018-12-06 20:37:11
Do Stas: Psy szczekają! Karawana idzie dalej...
Zgłoś
S Stas 2018-12-06 19:10:58
Do Belferkarawana IDZIE DALEJ jesli juz.... pozyjemy zobaczymy dokad dojdzie......oby nie na krawedz przepasci:
Zgłoś
B Belfer 2018-12-05 17:55:37
Psy szczekają! Karawana jedzie dalej...
Zgłoś
R Rodzic nr1 2018-12-05 09:56:05
Rodzice absolwentow gimnazjow mysla tak ..... egzamin pogimnazjalny bedzie trudniejszy nizpo 8 kl Matura po 3 letnim liceum bedzie trudniejsza niz po4 letnim Dlaczego?aby uzyskali gorsze oceny i toma udowodnicze gimnazjum to zlo i patologia produkcja nieukow. W U.E sa gimnazja a my kochajacy U.E likwidujemy bo my lepszy sort
Zgłoś
J Jajkowski 2018-12-05 09:36:36
Do A.K: lubu dubuu niech nam zyje ministra to ja Jarzabek
Zgłoś
M Maria 2018-12-05 09:22:29
Do Dojna Zmiana: prxeciez uczniowie przychodza do gimnazjum z naszych rodzin z domu.Rodzice staraja sie wychowac najlepiej jak potrafia.Nauczyciele i wozni to nie kryminalisci.!!Dlaczego powielane jest okreslenie ,,gimnazja to patologia zlo,,?wszedl do budynku i urosly mu rogi i kopyta a w zebach ma noz...? Nie z domu przyszedl tylko na przepustke z wiezienia?czy wszyscy absolwenci gimnazjow byli czlonkami rodzin patologicznych? Pomysl a potem wypowiadaj opinie
Zgłoś
A Anna 2018-12-05 08:57:59
Tzw konferencja prasowa pani dn.4.12 2018 r obnazyla znajomosc gramatyki j.polskiego w stopniu ndst. Nalezy zabrac wydz polonistyki Uniwersytu we Wroclawiu prawa nadawania tytulu magistra
Zgłoś
J Joanna 2018-12-03 06:16:03
Pani minister powinna mieć przydomek KŁAMCZUSZEK
Zgłoś
R Rena 2018-12-02 19:34:03
Przez 3 lata oboz wladzy PIS powtarza gimnazjum to zlo i patologia.Jesli my uczniowie gimnazjow i nasi nauczyciele codziennie slyszymy ze jestesmy patologia to dziekujemy za takie uwlaczanie godnosci osoby.Czy to mobilizuje do pracy i nauki?!
Zgłoś
J Jan 2018-12-02 19:06:13
weł: JESLI TLOK HALAS I MACENIE UCZNIOM W GLOWACH PRZY POMOCY PISANYCH BYLE JAK PROGRAMOW NAUCZANIA TO NORMA TO CO JEST NIENORMALNE..?Przez 3 lata uczen i nauczyciel gimnazjum nazywany jest zlem i patologia do likwidacji! TO JAK SIE UCZYC..? Z takim balastem p.ministerko??!!
Zgłoś
J Jola 2018-12-01 22:28:24
Kto te pania wybral?maz corki szwagier stryjo ciotka sasiadka i tacy co nir lubia sie uczyc
Zgłoś
R Rozalia 2018-11-27 09:37:09
Nikt:
Zgłoś
R Rena 2018-11-27 09:35:06
Do Ala: nikt
Zgłoś
A Ala 2018-11-26 20:27:27
A kto odda glos na kandydata do Parlamentu Eur na p.Zalewska..? MACHALEK. Witek? Joanne Muche.Ewe KOPACZ Michala Kaminskiego Nowacka Pihowicz Henning Kloske NojmanaGrabca Biedronia Schetyne Lubnauer NIKT MYSLACY:
Zgłoś
J Joanna 2018-11-22 17:38:37
Nauczyciele organizują strajk i moją rację. Dość poniżania, dowalania im ciągle pracy, tony papierów, brak szacunku ze strony rodziców i uczniów, dość żenująco niskich płac.
Zgłoś
M Małgośka 2018-11-18 06:07:28
Do Belfer. Pewnie nigdy nie pracował Pan w szkole, i nie ma pan żony nauczycielki, dlatego powtarza pan informacje przeczytane w mediach. Mój brat też psioczył na nauczycieli, że nic nie robią, że maja dobrze. Szybko zmienił zdanie, jak żona zaczęła uczyć w szkole. Zapraszam do pracy w szkole, jak ma pan stosowne wykształcenie, spróbuje Pan tego miodu.
Zgłoś
B Belfer 2018-11-16 21:18:59
Do Małgośka: " Za takie pieniądze trzeba być głupcem, aby uczyć w szkole." Średnio z dodatkami 3-5 tys. netto miesięcznie i 2 miesiące płatnego wolnego w roku to mało? Nie jesteś głupia jak inni! Śmiało pakuj walizki i wyjedź na Uniwersytet Oksfordzki!
Zgłoś
M Małgośka 2018-11-16 05:29:55
W dużych miastach już brakuje nauczycieli, a będzie jeszcze gorzej, jak przyjdą dwa roczniki absolwentów do szkoły średniej. Za takie pieniądze trzeba być głupcem, aby uczyć w szkole.
Zgłoś
J Jan 2018-11-15 16:45:41
Do Wykształciuch: a cczy p. Min. ZALEWSKA TO uczyli gramatyki ? Nie umie pani mgr podstaw gramatyki j.polskiego! Ocena Zero za poltorej roku labolatorium cudz y,slowiu odmiana liczebnikow r.meskiego i nijakiego,dedykowanie sedesow finansow,oprzyrzadowanie ustaw finansami
Zgłoś
Z zxcvbnm 2018-11-14 19:19:27
Jeśli dalej będzie mówić, że reforma jest przeprowadzana z sukcesem to będzie zawsze manipulacja i kłamstwo. Powinna powiedzieć całą prawdę o klęsce (pseudo)reformy oświaty bo inaczej TSUE w Luksemburgu lub ETPC w Strasburgu w trybie pilnym i natychmiastowym musi rozpatrzeć sprawę i przejrzy całą prawdę.
Zgłoś
P polonistka 2018-11-14 19:11:57
Najgorszy minister jaki kiedykolwiek rządził oświatą, nie zna się na swojej pracy, niszczy wszystko w imię interesów partyjnych, z nikim spoza partii nie rozmawia, nikogo nie słucha. Zamiast wspierać edukację, mam wrażenie, że nienawidzi nauczycieli, rodziców i uczniów. Chciałabym, żeby choć miesiąc popracowała w zniszczonej przez siebie szkole. Tylko trzeba być mądrym, żeby wyciągnąć wnioski a aż tak dobrego zdania o pani minister nie mam
Zgłoś
Z Zuza 2018-11-14 06:03:40
Nauczyciel nigdy godnie nie zarabiali, ale mieli prestiż, szacunek w środowisku. Jestem doświadczonym nauczyciele, ale tak źle nie było nigdy. Pensja głodowa, rodzice roszczeniowi, dzieciaki bez wychowania, wymagania niesamowite. Szacunku nie będzie, gdy zarobki niższe niż na kasie w Biedronce. Młodzi nie przyjdą do zawodu za takie pieniądze, a starzy niedługo odejdą na emerytury. czy ktoś czyta to forum?
Zgłoś
R Rypin 2018-11-04 21:45:15
Ta Pani jest niereformowalna. 3 razy w tygodniu mam lekcje do 16, a przez nastepne 2 do 15. Wracam do szkoly o 17 gdyż mam godzinę drogi na piechotę. Wracam, już słońce zaszło. Gdy jestem w domu nie mam czasu wolnego ponieważ muszę się uczyć na tysiąc testów, kartkówek i zrobić z pięćset prac domowych. Kończe o 21 po czym muszę iść spać aby być gotowym na kolejny dzień wspaniałej szkoły. I potem ludzie się dziwią że nastolatkowie mają depresję i choroby psychiczne i zwalają to na internet, a problem tkwi w rządzie. Nie pozdrawiam.
Zgłoś
U Urszula 2018-10-17 23:05:43
Niech Pani przeżyje za 1750 zł (nauczyciel stażysta). Jeżeli to się Pani uda, to gratuluję. Zawód nauczyciela upodlony, szkoda słów. I coraz nowe wymysły, wskaźniki, oceny pracy. Wydawać by się mogło, że przy takich wymaganiach to pensja , jak co najmniej adwokata. a to mniej niż na kasie w Lidlu. Wstyd i żałość. Ja odbierając wypłatę czuję zażenowanie.
Zgłoś
P Pola 2018-10-02 14:46:08
jak sie tak uśmiecha to dobrze ze te jej białe ząbki jeszcze wytrzymują
Zgłoś
MK mgr Kuter - Ragab 2018-09-27 01:22:17
Pani Minister..wstyd czytac ze Pani pochodz z gminy Swidnice. Jestem przedstawicielem jednostki ktora zbudowalam od podstaw przynoszaca ogromne zyski Panstwu. Stracilam zycie i zdrowie w szkole jako dyrekotr 10 organizacyjnie roznych jednostek. Widze ze z przelozenia praktycznego nie dyaponuje Pani wiedza jak to jest naprawde. Manipuluje Pani ogolnikami ktore sa zawarte w rozporzadzeniach. Szkoda ze nie mam mozliwosci przepytania Pani w kontekscie nauczania dzieci z orzeczeniami w publicznej szkole i pokazania manipulacji. Pewnie pojawi sie wiecej lakomych kaskow typu 500 +. Pani prepzejdzie na emeryture niebawem a inni si3 beda glowic nad dlugie naszej RP. Zbudow alam szlole wielka dla dzieci z niepelnosprawnosciami..10 jednostek..z wyplata 4500 na reke. Odeszlam dalej buduje zaznaczam ze bylam wyrozniajacym sie dyrektorem. Pani teraz pisze o zmianach..nie jestem poczatkujacym nauczycielem.Gleboko sie Pani myli chyba ze chodzi o Polityke.
Zgłoś
S Stdentka 2018-09-20 00:27:55
Za to co pani zrobiła mi i moim przyjaciołom z uczelni, Pani Dyrektor i nauczycielom powinna pani dostać solidnego kopa w siedzenie. To tak w delikatnym ujęciu. Nasza grupa przez pani wymyślunki najprawdopodobniej się rozleci bo wiele osób nie stać na płacenie za szkołę :( 230 zł miesięcznie to bardzo duża kwota dla młodych ludzi, a nie każdy ma rodziców bogoli. :(
Zgłoś
N notext 2018-09-12 11:02:28
1. piękne piekło przygotowała Pani Minister kandydatom do szkół średnich (kumulacja) a za kilka lat powtórka przy ubieganiu się na uczelnie... super! 2. zamiast fizyki i chemii - religia i historia... z całym szacunkiem dla humanistów - rozwoju i technologii z tego nie będzie :(
Zgłoś
MU Mama ucznia 2018-09-04 21:26:57
Odbiera pani dzieciakom nauki plywania na basenach wyjazdów poza rejon swojego miasta - wycieczki z nauczycielem żeby zapoznawać historię naszego kraju i przyrody naszego panstwa a takrze geografi. Niech pani sie zastanowi co robi wycieczki były zawsze a pani naszym dziecią to odbiera. Na jakiej podstawie.
Zgłoś
3 3xX 2018-08-30 09:54:59
Pani Zalweska powinna zostać oskarżona i osądzona i OSADZONA za działalność zbrodniczą przeciwko Obywatelom RP.
Zgłoś
R rodzic 2018-08-29 10:18:21
Przekopałem internet i muszę stwierdzić, że na stronach szkół próżno szukać programów nauczania do przedmiotów. Poumieszczali tylko podstawy programowe i ramowe plany nauczania. Bez programu nauczania nie sprawdzę czy nauczyciel realizuje podstawę programową z 2017r. i czy nie wymaga za dużo. Z nieświadomości może wynikać niechęć do reformy
Zgłoś
T Teacher 2018-08-28 14:39:51
pani minister nielubi pani Parlamentu to dlaczego jest pani pierwsza na liście do PE ???
Zgłoś
N nauczyciel 2018-08-25 12:36:40
Doprowadza Pani, że zatraca się zawód nauczyciela, kuriozalne przeliczniki, dotyczy to reformy oceny nauczyciela co 3 lata, powielanie wskaźników na stopniach nauczycielskich, chory wymysł.
Zgłoś
M Małgośka 2018-08-22 20:52:41
Przecież ta kobieta się nie nadaje na to stanowisko. Swoją reformą zrujnowała szkolnictwo!!!! Doprowadziła do tego że dzieci i ich rodzice tyrają jak woły, bo tak naprawdę to rodzice uczą dzieci w domu, tłumaczą im jak nie rozumieją, bo przecież nauczyciel drugi raz nie będzie powtarzał jak dziecko nie zrozumie!!!Żenada!!Szkoła w czasach obecnych to kompletna porażka!!!!
Zgłoś
A Antonina 2018-08-18 20:07:52
Do Robert: Ile płaca za wpisy i linkowaie ? Za ile sie sprzedaleś? masz na bułki chociaż? Alno wódke,zeby samotnie pićdo lustra i myślęć o lepszej pracy , ktorej Ci nigdy nie dadzą?
Zgłoś
A Antonina 2018-08-18 19:44:50
Jak otwiera japę boje się ,że połknie calą Polszę. Nauczycieli , rodziców i dzieci juz połknęla:)
Zgłoś
U UCZEŃ 2018-08-06 16:00:45
SUCZ !!!!!!
Zgłoś
T Tadeusz 2018-07-16 13:25:46
pani minister Parlament Europejski czeka otworem na panią :)
Zgłoś
B Belfer 2018-07-04 19:58:35
Do uczeń: Zrujnowany to ty masz rozum- MATOLE
Zgłoś
U uczeń 2018-07-02 21:51:39
Dziękuje pani za zrujnowanie szkół DZIĘKUJEMY DZIĘKUJEMY DZIĘKUJEMY
Zgłoś
E Ela 2018-06-28 13:50:57
ja się dziwie Morawieckiemu że jeszcze ją w rządzie trzyma Zalewska dość DO DYMISJI
Zgłoś
R RODO 2018-06-23 20:59:28
Szanowna Pani Minister-mampytanie, czy dzieci niepełnosprawne równają sie dzieciom wykluczonym. Moja niepelnosprawna wnuczka do tej pory nie została "zaliczona do zadnej szkoły w Krakowie. Do zkoly dla dzieci z ułomnosciami psychicznymi, nie zstała przyjeta, bo jest prawidlowo rozwinięta, a na skutek działania tzw czerwonej chemii ma dosyc zaburzoną mowę(afazja motoryczna- jezeli cos to pani mówi}.Mnie nasuwa sie jedno tylko porównanie-domysla sie pani- jakie.
Zgłoś
G gość 2018-05-17 16:38:51
To co dzieje się obecnie w szkolnictwie nie mieści się w głowie. Praca po znajomości. Grupy przedszkolaków łączone i nie dość że liczba przekracza 25 to jeszcze wiek od 2.5 do 4 lat. Ja pytam jak realizować program gdy jeden nawet dobrze nie potrafi mówić a drugi chce się uczyć i nabywać wiedzę niezbędną do dalszych sukcesów. Jak to jest że szkoły i przedszkola stowarzyszeniowe nie wypłacają podwyżek w terminie, a gdy już je wypłacą nauczyciele nie dostają wyrównania. Odnosząc się do skarg rodziców pragnę zaznaczyć że to nie nauczyciele wymyślają programy nauczania.
Zgłoś
V Viki 2018-03-13 07:49:42
Mam dwójkę dzieci w 7 klasie. W tym roku życie całej rodziny zamieniło się w koszmar. Od dorosłych nie wymagamy pracy po 12-14 godzin dziennie. Zero czasu na zajęcia dodatkowe, ba nawet na odpoczynek. To niesprawiedliwe. Przykładowe arkusze egzaminacyjne dla 8 klas z kosmosu. To co przerabiają w szkole nie przygotowuje do ich zaliczenia na dobrym poziomie.
Zgłoś
P Pokrzywdzona... 2018-02-09 22:12:50
Witam, mam 13 lat, więc chodzę do 7 klasy. Dla mnie to jest śmieszne. Jesteśmy pokrzywdzeni i jestem tego pewna, że odbije się potem to na naszej przyszłości i psychice. Dlaczego starsi ludzie wypowiadają się na temat potologii w gimnazjum. Czy wy kiedykolwiek tam byliście? Ten głupi stereotyp... Prawda jest taka że przez tą reformę jest jeszcze większą patologia tylko że w podstawówce... Jesteście śmieszni
Zgłoś
L lidiak 2018-02-07 10:29:24
Co robić kiedy w szkole uczniowie preśladują koleżankę ( tak jak moja córkę ) dyrektor nie daje odpowiedzi czekam na nią 3 tygodnie , wody nabrali w usta. Musiałam córke przenieść do innej szkoły bo tam za nic nie chciała wracać. Wychowawca przeprowadzając rozmowę z dziećmi nie traktowała mojej córki jak ofiary tylko ją też pouczała, że musi być grzeczna. Czy tak powinno być ? Moja córka przez pare miesięcy była wyśmiewana, szykanowana, obrażana, że śmierdzi. Mam poczucie, ze w tej szkole byłyśmy niepotrzebnym problemem. Odeszłyśmy, ale co można zrobić, żeby ukarać ich? nauczyciele zaniżyli celowo ocenę z zachowania z wzorowej na bdb mówiąc, że spoczęłaby na " laurach". Przeszła 2 olimpiady w szkole i wzorowe jej się nie należy? To szkoła podobno najlepsza w Elblągu. Sprawa w toku. Chcę od nich notatek z przebiegu sprawy.
Zgłoś
P polak 2017-12-29 01:30:17
Notoryczny kłamca, rozwalacz oświaty, kłamliwa osoba z fałszywym uśmiechem. To Pani dzieli dzieci na "lepsze i gorsze'. To Pani ogranicza Młodych Polaków mówiąc im, że świat jest czarno-biały. To Pani zakłamuje HISTORIĘ nie znając jej. SUWEREN nie tego chciał. Ja tego nie chciałem.
Zgłoś
PG Parytet godność społeczna 2017-12-17 18:53:48
Patologi KRUS nie będziemy dłużej utrzymywać z środków publicznych ZUS, sprzeczne nawet z zasadami etyki. Zobaczcie jakie drogie mają ciągniki pseudo rolniki, jakie inne sprzęty Naszym kosztem z dopłat Unijnych zakupili. Ubiegłoroczna nowela ustawa z 14 kwietnia 2016 roku weszła w życie 30 kwietnia 2016 roku o obrocie ziemi rolnej wyłącznie przez rolnika, przypieczętowała iż jesteśmy poróżnieni. Z uczciwych podatników ZUS z obrębów miast zrobiono gorszy sort, kobiety z miast jak w obozach koncentracyjnych faszystowskich niebawem ustawiać będą zbiorowo do dymania zamiast brakujących jałówek w oborach. Ustawa z dnia 10 lipca 2015 roku o zmianie ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych (Dz.U.2015 poz.1338 grunty rolne należało wyłączyć spod konturów budynków mieszkalnych , przepisy w tym zakresie mieliśmy przejrzyste ) gorycz została przelana, parobki z miast mogą jedynie kupić do 30arów działki jako nieruchomość (Dz. U z 2016 roku poz. 585), XXI wiek równouprawnienie ? Demokracja praworządność jaka, społeczeństwo w obrębach miast jak nic nie miało tak wciąż nic nie ma(niewolnicy bez żadnych praw). W związku z powyższym jaki mamy wybór do głosowania w najbliższych wyborach, wolność,równość w Polsce przez bolszewie żydowską została stłumiona.
Zgłoś
A abstynent 2017-12-16 16:56:33
Do ZŁODZIEJE z PO!!!: Radzę wytrzeźwieć i rzadziej zaglądać do kieliszka.
Zgłoś
ZZ ZŁODZIEJE z PO!!! 2017-11-29 18:24:51
Do Student 20 lat:O odezwał się zaKODziały"dziadek, ucznia 13 lat. " . Lepiej zajmij się uczciwą pracą ,bo napisaniu tak beznadziejnych głupot nie zarobisz!!!! Widać ze jesteś zaKODziały któremu karzą skakać i ONI skaczą HOP HOP,HOP HOP, spójrz w lustro i powiedź czy wy macie mózg,zaKODziałe łby!????????
Zgłoś
S2 Student 20 lat 2017-11-26 19:54:06
Do uczeń 13 lat.: Dzięki pracy w markecie w niedziele mogłem dorobić i podreperować swój budżet, gdyż w domu się nie przelewa, a pisowscy despoci już wkrótce mi tą możliwość odbiorą. Najgorsze jest to, że bezrobocie może wzrosnąć w ciągu 2-3 lat o 10-14% w sektorze handlowym, gdyż o tyle zmaleje mniej więcej liczba godzin pracy w handlu. To jeszcze jedna kłoda rzucona pod mogi zwalnianym nauczycielom, którym odbierze się tą ścieżkę zmiany swoich kwalifikacji.
Zgłoś
U1 uczeń 13 lat. 2017-11-21 19:59:15
Do dziadek, ucznia 13 lat.: Dziadek ja znowu nie mogę nigdzie wyjechać na weekend ,bo rodzice pracują w markecie w weekend!!!
Zgłoś
DU dziadek, ucznia 13 lat. 2017-11-20 17:27:59
mam wnuka 7 kl. po 8 godzin w szkole i po 3 do 4 godzin w domu. rodzice nie mogą z nim wyjechać, bo na weekend zadanych 16 zadań z kilku przedmiotów. tornister waży 18kg. a uczeń 13 lat. jaja sobie pani robi ze szkoły. brak kompetencji czy wiedzy? nauczyciel w poniedziałek pyta uczniów.cytat" No sprawdzimy czego was rodzice nauczyli. w każdy dzień kartkówka. a nauczyciele jeszcze szybciej biegną do domu niż uczniowie po lekcjach. Obserwuje to. .
Zgłoś
M mokka 2017-11-15 21:46:06
kłamliwa osoba z ironicznym fałszywym uśmieszkiem, jako minister totalne dno. Dziwię się,że jeszcze pełni tą funkcję. PIS wiele traci w oczach wyborców przez takich ministrów
Zgłoś
K Kasia 2017-10-15 11:39:04
Najgorsza decyzja to oddzielenie dzieci niepełnosprawnych/ dysfunkcyjnych od normalnych dzieci. Jak one maja nawiązywać kontakty społeczne siedząc w domu.
Zgłoś
P Polonistka 2017-09-14 23:02:14
Do Ula: Ta normalność w szkołach będzie polegała na tym, że ich absolwenci będą analfabetami wtórnymi jak Ty? Nie popieram takich zmian!!!
Zgłoś
J Jorg 2017-09-09 17:47:51
Najgorszy minister edukacji, a przy tym notoryczny kłamca i rozwalać oświaty.
Zgłoś
T Takjest 2017-08-03 20:00:16
Do Ula: która zarzekała się ze deforma nie będzie nic kosztowała i żaden nauczyciel nie straci pracy. A jak to wyglada teraz? Miliony z samorządów i zwolnienia.
Zgłoś
U Ula 2017-07-15 17:01:20
Bardzo dobra MINISTER. Która przywraca Normalność w Szkołach. Popieram te zmiany!!!
Zgłoś
UP Ucho Prezesa 2017-07-11 17:05:49
Towarzyszki i Towarzysze, a w szczególności Violeto, Darku, Gienku, Franiu dziękuję wam, że pozostaliście wierni naszej starej partyjnej maksymie, że „kłamstwo wielokrotnie powtarzane staje się prawdą”. Wszystkim nam powinno zależeć aby IQ przeciętnego Polaka było niskie, gdyż to przedłuży nasz pobyt przy korycie. Mam nadzieję, że w przyszłej Konstytucji znajdzie się zapis o przewodniej roli naszej partii, delegalizacji ugrupowań opozycyjnych i Świętej Inkwizycji w szkołach.
Zgłoś
F Franiu 2017-07-10 16:07:24
Najlepsza Pani Minister, który realizuje obietnice tak jak domagają się od lat tego Rodzice. 76% Polaków ma dość tych gimnazjum, które stały się patologią, gdzie są narkotyki, alkohol i inne używki, dochodziły później do samobójstw. Od lat jesteśmy najgorsi w nauce przez te gimnazjum. Mamy szansę w końcu być najlepsi. I to dzięki rządu Prawo i Sprawiedliwość stajemy na nogi. Dziękujemy Pani Minister za to z jaką pasją i życzliwością angażuje się w rolę społeczną jakim jest praca na rzecz Obywateli.
Zgłoś
W Wykształciuch 2017-07-05 11:17:14
Gienek, Darek, Violeta- to te same wpisy. JUŻ nie macie własnego zdania?!!! Czy uwazasz, wpisywaczu, że wszyscy są na Twoim poziomie i nie rozumieją, co czytają? Wstyd... I żal, że mozna się sprzedać tak łatwo.
Zgłoś
UP Ucho Prezesa 2017-06-26 16:45:40
Patologie w szkołach znikną, ale nie od razu. Następnym etapem reformy będzie wprowadzenie Świętej Inkwizycji w placówkach dydaktycznych, która zaprowadzi tam ład i porządek.
Zgłoś
G Gienek 2017-06-23 13:15:52
Najlepsza Pani Minister, który realizuje obietnice tak jak domagają się od lat tego Rodzice. 76% Polaków ma dość tych gimnazjum, które stały się patologią, gdzie są narkotyki, alkohol i inne używki, dochodziły później do samobójstw. Od lat jesteśmy najgorsi w nauce przez te gimnazjum. Mamy szansę w końcu być najlepsi. I to dzięki rządu Prawo i Sprawiedliwość stajemy na nogi. Dziękujemy Pani Minister za to z jaką pasją i życzliwością angażuje się w rolę społeczną jakim jest praca na rzecz Obywateli.
Zgłoś
X XYZ 2017-06-22 23:25:13
Do Darek: W podstawówce myślisz/myśli Pan, że nie ma używek, alko i szlugów? Sam mam wrażenie, że w podstawówce jest jeszcze większa patologia niż w gimnazjach. Teraz pójdzie niepotrzebnie 700 milionów na dostosowanie gimnazjów do szkół podstawowych. Znowu zarobią wydawnictwa na nowym programie nauczania. Proszę sobie wyobrazić rok 2019, gdzie jednocześnie będą opuszczali szkołę: 3 gimnazjum i 8 podstawówka. Już widzę ten chaos w naborze do techników i liceów.
Zgłoś
W Wykształciuch 2017-06-19 07:45:01
Do Darek: Dokładnie to samo napisała niejaka Violeta. Czyżby to rozdwojenie jaźni? A może te wpisy z rozdzielnika za pieniądze wysyłane? Podnieś się z kolan i myśl samodzielni (jeszcze wolno).
Zgłoś
D Darek 2017-06-18 13:08:21
Najlepsza Pani Minister, który realizuje obietnice tak jak domagają się od lat tego Rodzice. 76% Polaków ma dość tych gimnazjum, które stały się patologią, gdzie są narkotyki, alkohol i inne używki!!!
Zgłoś
DZ Dojna Zmiana 2017-06-06 20:11:40
Do Violeta: W jaki sposób władza chce zlikwidować problem patologii w szkole jeśli obecnie jest ich więcej w zespołach szkół niż w samodzielnych gimnazjach. Czy uczniowie zażywający lub rozprowadzający narkotyki będą rozstrzeliwani na porannym apelu gumowymi kulami przez członków młodzieży wszechpolskiej? Czy każdy uczeń będzie musiał dmuchać w alkomat przed i po zakończeniu zajęć każdego dnia? W jaki sposób osoby, które nie spełnią kryteriów normalności będą eliminowani z grupy uczniów? W jaki sposób MEN chce jeszcze poprawić jakość nauczania w szkołach, jeśli uczniowie polskich gimnazjów zajmują obecnie czołowe miejsca w międzynarodowych konkursach sprawdzających poziom wiedzy? Z tego co wiadomo podstawa programowa dla szkoły podstawowej po reformie zwłaszcza z przedmiotów ścisłych jest przygotowana fatalnie. Brakuje w niej nieraz podstawowych pojęć z matematyki jak podobieństwo trójkątów, proporcjonalność prosta i odwrotna, układy równań. Nauczyciele fizyki bez ich znajomości nie będą w stanie wyłożyć wiedzy uczniom. Nie wspominam już o biologii i pracowniach przedmiotowych, których w wielu szkołach po prostu nie będzie co znacznie obniży jakość edukacji. Czy skok na kasę nauczycieli i ich rodzin jest wart aż takiego pośpiechu, i nieszczęścia polskich dzieci jakie zgotuje im PiS lekceważąc opinię obywateli poprzez blokowanie debaty o referendum w sejmie.
Zgłoś
P Paweł 2017-06-04 23:31:56
Bardzo dobra MINISTER. Która przywraca Normalność w Szkołach. Pozdrawiam
Zgłoś
W Wykształciuch 2017-06-03 12:24:06
Do Violeta: Jeśli te "nowe" podstawówki będą uczyły z takim skutkiem jak Panią, to okaże się, że gimnazja były kuźnią talentów. Kobieto!!! Zainwestuje w słownik. Obojętnie jaki, bo w Pani wypowiedzi kuleje wszystko. O tempora, o mores😋
Zgłoś
Z Zła 2017-06-03 00:22:41
Reforma oświaty ma chyba służyć PiSowi do wykształcenia, dla własnych korzyści, zastępów ciemnego ludu.
Zgłoś
BT Bronek Talar 2017-05-31 12:13:38
dramat z reformą oświaty
Zgłoś
V Violeta 2017-05-29 13:54:12
Najlepsza Pani Minister, który realizuje obietnice tak jak domagają się od lat tego Rodzice. 76% Polaków ma dość tych gimnazjum, które stały się patologią, gdzie są narkotyki, alkohol i inne używki, dochodziły później do samobójstw. Od lat jesteśmy najgorsi w nauce przez te gimnazjum. Mamy szansę w końcu być najlepsi. I to dzięki rządu Prawo i Sprawiedliwość stajemy na nogi. Dziękujemy Pani Minister za to z jaką pasją i życzliwością angażuje się w rolę społeczną jakim jest praca na rzecz Obywateli.
Zgłoś
QV Quo Vadis 2017-05-04 18:52:03
Wiele wskazuje na to, że sposób wdrażania reformy przez panią minister i nieliczenie się z opinią społeczną stanie się gwoździem do trumny PiS w nadchodzących wyborach samorządowych, a następnie parlamentarnych. Należałoby już teraz pomyśleć w jaki sposób można by restytuować gimnazja w przyszłości, a przynajmniej zmniejszyć negatywne skutki tej reformy, czyli zminimalizować zwolnienia wśród nauczycieli, wprowadzić nowoczesną szkołę na miarę XXI wieku, a nie XIX-wieczną jaką preferują autorzy reformy.
Zgłoś
W wprost 2017-04-12 12:53:29
Tępa kukła bez własnego zdania
Zgłoś
W Wykształciuch 2017-04-02 19:50:47
Wstyd mi, że też jestem po wrocławskiej polonistyce... Jestem od 1988 roku czynnym nauczycielem i wiem, co warto by zmienić dla dobra szkoły- na początek panią minister.
Zgłoś
M m2 2017-03-31 10:25:02
Zyje w swoim urojonym świecie KŁAMCZUCHA KATARYNKA mówi głupoty Jest marionetko w rękach Pama /k/ tyłko on za nic nic odpowiada A Pani odpowiada moralnie za to co dzieje się z dziecmi Wg sondaży rozliczanie już się rozpoczęło Pani też przyczyniła się do tych wyników
Zgłoś
P preczpis 2017-03-28 21:15:24
Najlepiej co potrafi to pyskiem szybko operuje,niczym katarynka ,opowiada bzdury że nikt nie straci pracy,wredne babsko.
Zgłoś
9L 95 letni emeryt 2017-03-23 06:52:24
Osoba która zneca się nad naszymy dziecmi Brak doświadczenia życiowego Żyje w pewnej skrajności bez zadnej reflekcji o swoim postepowaniu W swoim długim życiu poznałem takie stwory zle skoczyły Kobieto opamiętaj się bo będziesz miała złe wspomienia na stare lata
Zgłoś
A arco 2017-03-19 20:39:55
Nastepna umyslowo chora.Pod klucz z taka.Polacy w Pisie Studiach czolo w Europie Niemcy daleko za nami.To nie ona ,ona jest za glupia,to Kaczora KUKLA do wykonania brudnej roboty takie procedury jak w PRL-u.Ja nie wiem mysle ,ze to straszny sen.Niech te biedne Dzieci BOG ma w opiece.
Zgłoś
A Aurealia 2017-02-21 20:31:33
Do Quo vadis: Nieformalnie taki podział istnieje już dziś w wielu małych miejscowościach i wynika z niżu demograficznego. Tworzenie na prowincji jedynie dużych szkół 8-klasowych to utopia, z którą zmierzą się samorządy bez względu na ich pochodzenie polityczne. Organizowanie na terenach wiejskich sieci mniejszej liczby szkół 8-klasowych pogorszy bezpieczeństwo małych dzieci, które będą zmuszone pokonywać bardzo duże odległości w drodze do szkoły zbiorczej. Polski standard życia odbiega od kanadyjskiego czy australijskiego i nie każdego rodzica będzie stać na to aby dostarczać dzieci do szkół helikopterem.
Zgłoś
K Kinia 2017-02-09 17:01:54
Burak
Zgłoś
A Aftermath 2017-01-22 17:51:27
Wszystkim ciemnogrodzianom pracującym nad ustawą pragnę zwrócić uwagę, że Putinowi zależy na tym aby Polak był głupi i słabo wykształcony. Potrzebuje parobków do pracy w kamieniołomach i remontów kolei transsyberyjskiej. Nowa podstawa programowa wpisuje się w ten scenariusz i jest mu na rękę
Zgłoś
I Inżynier 2017-01-21 19:02:56
Z nowej podstawy programowej możemy się dowiedzieć, że fizyka pojawi się dopiero w VII klasie szkoły podstawowej. Ludzie, takiego zacofanie nie było przecież w PRL! Nowa ustawa miała restytuować stary system nauczania, który został zmieniony między innymi przez to, że był już zbyt archaiczny jak na dynamikę postępu technicznego jaki dokonywał się w ostatnich dziesięcioleciach.
Zgłoś
M Miś 2017-01-19 19:50:20
Szokujące jest to, że ministerka w jednym ze swoich ostatnich wywiadów nie potrafiła w sposób racjonalny wyjaśnić w jakim celu wprowadza chaos do szkół, tzn. zlikwiduje niektóre gimnazja lub szkoły podstawowe, które staną się niepotrzebne w wyniku przesuwania kadr nauczycielskich z jednego budynku do innego. Wiadomo, że w rezultacie takiego przetasowania część etatów zostanie w nieuczciwy sposób przejęta przez osoby spoza lokalnego środowiska ze względu na niepełne etaty w niektórych szkołach, nepotyzm i praktyki korupcyjne, a często szanowani i doświadczeni nauczyciele potracą pracę i nikt już im nie będzie w stanie pomóc. Tłumaczyła się nieudolnie, że pojawiłby się problem przy zachowaniu gimnazjów i skróceniu nauki w podstawówkach do pięciu lat ze względu na prace nad podstawą programową, ale podstawa programowa byłaby de facto taka sama. Jedyną różnicę stanowiłyby tytuły podręczników i tak podręcznik dla klasy VI szkoły podstawowej nazywałby się podręcznikiem dla I klasy gimnazjum, podręcznik dla klasy VII szkoły podstawowej byłby podręcznikiem dla II klasy gimnazjum, a podręcznik dla VIII klasy szkoły podstawowej byłby podręcznikiem dla III klasy gimnazjum.
Zgłoś
A asia02 2017-01-18 08:29:21
Dziękuję Pani minister, właśnie dowiedziałam się że od września 2017 r. nie będę miała pracy w mojej szkole. Ciekawe za co utrzymam dwóch dwójkę dzieci (18 i 13 lat)?. Czy Panią obchodzą losy takich ludzi jak ja?
Zgłoś
R Realista 2017-01-14 15:16:07
Zastanawiające jest dlaczego Prezydent nie przedstawił nam argumentów za likwidacją gimnazjów kierując się tylko zasadą tzw. wyższej konieczności, chociaż wcześniej zakładał, że zawetuje ustawę reformy oświaty. Jednym z ważniejszych argumentów za reformą był zbyt krótki czas na przygotowanie się uczniów do matury i dlatego MEN zdecydowało się na wprowadzenie 4-letniego liceum i 5-letniego technikum. Aby osiągnąć ten cel likwidacja gimnazjów nie byłaby jednak wcale potrzebna, gdyż wystarczyło skrócić edukację w szkole podstawowej do pięciu lat nauki. Za pozostawieniem gimnazjów w spokoju jest kilka argumentów, np. lepsze wyposażenie tych szkół niż podstawówek oraz jak pokazują wyniki badań mniejsza skala patologii w samodzielnych gimnazjach niż w gimnazjach wchodzących w skład zespołów szkół. Patologie w szkołach były, są i będą, a likwidacja gimnazjów nic nie zmieni. Dawniej młodociane grupy wchodzące często w konflikt z prawem nazywano, np. gitowcami, karkami, a miejsce narkotyków zastępowały inhalacje dostępnych w drogeriach substancji chemicznych. Dlaczego zatem zdecydowano się obecnie na najbardziej barbarzyńskie i antyspołeczne rozwiązanie, które może skutkować zwolnieniem nawet 45 tysięcy nauczycieli i pracowników administracji, którym będzie bardzo trudno odnaleźć się na rynku pracy w Polsce, a po Brexicie nie będą mieli już możliwości wyjazdu za pracą do Wielkiej Brytanii?
Zgłoś
WR Wkurzony rodzic 2017-01-13 22:22:36
Do Paweł: nie powiela się błędów nawet ludzi piastujących wysokie stanowiska. Niestety nawet obecny prezydent krytykujący niegdyś swojego poprzednika, za podpisywanie wszystkiego co zleci jego partia, robi to samo. A jeszcze kilka lat wstecz grzmiał o braku czytania tego co podpisuje i okręcie bez sternika. Przykre to że w rządzących nie ma refleksji chociażby do władnych poglądów.
Zgłoś
QV Quo vadis 2017-01-10 17:17:14
Jeśli ta niefortunna ustawa została już podpisana to można by jeszcze próbować zrestrukturyzować gimnazja zmieniając ich nazwę np. na szkoły systemowe obejmujące klasy V – VIII. Edukacja w szkołach podstawowych obejmujących obecnie klasy I – VI zostałyby skrócona przy czym zmieniono by ich nazwę na szkoły elementarne i objęłyby one wówczas klasy I-IV. Chaos byłby nieco mniejszy. Etaty zachowaliby dyrektorzy gimnazjów, lecz restrukturyzacja niestety objęłaby nauczycieli zatrudnionych głównie w szkołach podstawowych nie wchodzących w skład zespołów szkół. Głównie w prowincjonalnych miasteczkach i wsiach szkoły podstawowe nie są przygotowane do kształcenia na poziomie klas VII-VIII ze względu na brak odpowiedniego wyposażenia np. pracowni przedmiotowych. Przekształcenie tych szkół do standardów zespołów szkół lub doposażenie ich tak jak gimnazja pochłonęłoby znaczne koszty, a znając polskie realia duża część nowych szkół będzie kształciła znacznie gorzej niż obecne gimnazja ze względu na brak odpowiednich pomocy dydaktycznych.
Zgłoś
K krzysztof 2017-01-02 17:42:01
Minister co dla kariery jest gotowa doprowadzić do chaosu w szkołach i narazić dzieci na niebezpieczeństwo
Zgłoś
S( Stop (...) 2017-01-01 20:57:29
Do NowoczesnePO to DNO!: Dlaczego zatem jako obywatele nic nie wiemy o budżecie państwa, w którym żyjemy? Dlaczego za plecami obywateli bez udziału opozycji inscenizuje się tajne obrady stojące w sprzeczności z Konstytucją? Dlaczego rządzący przyjęli zasadę "po trupach do celu" i chcą z nauczycieli uczynić współczesnych "chrześcijan dla lwów" starając przy tym dorobić nieprawdziwą historyjkę o szkodliwości gimnazjów? Dlaczego rozdaje się pieniądze bogatym w ramach 500+, którym są one niepotrzebne? Dlaczego nie przyjmuje się praktycznie żadnych kryteriów przy obsadzie ważnych stanowisk państwowych?
Zgłoś
NT NowoczesnePO to DNO! 2017-01-01 15:55:43
Do Stop idiotom:Pisanie haseł TO NIC NIE POMOŻE na te zaKODziałe ŁBY !!! Choćby ostatnie zachowanie Much ,Szczerbatego,Nitrasa ,Sześciu Króli itd. to czysty (...) jakaś partia WARIATÓW!!! Tu już nawet PSYCHIATRA nie Pomoże!!!! Takich ludzi powinno się pozbawić mandatu posła i IZOLOWAĆ od OTOCZENIA, by nie dopuścić do HAŃBIENIA i OŚMIESZANIA IZBY PARLAMENTU i POLSKI!!! Taki Wstyd
Zgłoś
J Jegomość 2016-12-29 16:46:26
Do Robert: Mam poważne wątpliwości czy pan przebrnął przez etap edukacji gimnazjalnej i jakich miał nauczycieli, bo pańska krytyka pochodzi z małej wiedzy, słabego rozeznania w temacie wreszcie z trudności posługiwania się językiem ojczystym. Aby pochwalić p. minister, może warto dokonać przeliczeń finansowych całej operacji i podpowiedzieć co ma zrobić z nauczycielami zwolnionymi, jak rozporządzić budynkami opuszczonymi przez gimnazja i jak ma planować siatkę szkół ,by środki MEN na ten cel przeznaczone pokryły w pełni koszty reformy.
Zgłoś
J ja 2016-12-29 14:48:09
Wyjątkowo mierna, ale wyjątkowo wierna i poddana prezesowi.
Zgłoś
S( Stop (...) 2016-12-29 13:29:47
Do Robert: Jest odwrotnie niż napisałeś. Od kilku lat nasi studenci i naukowcy (byli absolwenci gimnazjów) zajmują czołowe miejsca w konkursach międzynarodowych i są przez to rozchwytywani przez zagraniczne instytuty i pracodawców, gdyż Polska nie może zaoferować im warunków do godnego życia i rozwoju. Pani minister zależy jedynie na oszczędnościach jakie uda się wygospodarować likwidując kilkadziesiąt tysięcy etatów, a los dzieci nie wspominając już o nauczycielach jest jej całkowicie obojętny. Tym samym jest to najbardziej wrogi akt wymierzony w polską inteligencję od czasów II wojny światowej. Jako ludzie myślący i dobrej woli powinniśmy tym planom stanowczo się sprzeciwić. PiS miał za złe PO, że robi niewiele lub prawie nic w kwestii zwalnianych nauczycieli, ale sami posunęli się znacznie dalej demolując polskie szkolnictwo generując 3-4 razy więcej zwolnień w najbliższych latach. Pani minister pogrążając oświatę w chaosie i niewyobrażalnej tragedii ludzkiej chce jeszcze bardziej odchudzić polskie szkoły w szczególności w małych wsiach i miasteczkach, gdzie już obecnie są duże problemy wynikające z braku odpowiedniego finansowania i wyposażenia. Narkotyki i inne patologie nie znikną jak ręką odjął po zamianie nazwy szkoły, gdyż nie ma żadnego związku logicznego pomiędzy tymi dwoma faktami. Wiele gimnazjów mieści się w zespołach szkół wraz ze szkołami podstawowymi i połączenie wszystkich podstawówek z gimnazjami najwyżej zwiększy groźne patologie poprzez bardziej swobodny przepływ zabronionych substancji pomiędzy uczniami. Należy skupić się na zmianie programów szkół a nie na nic nieznaczącej zmianie ich nazw.
Zgłoś
DP Don Pedro 2016-12-29 12:18:06
Ministerstwo Edukacji Narodowej należałoby obecnie przemianować na Ministerstwo Indoktrynacji i Ogłupiania, żeby lepiej oddać jego zakres działań.
Zgłoś
R Robert 2016-12-29 11:12:59
Najlepsza Pani Minister, który realizuje obietnice tak jak domagają się od lat tego Rodzice. 76% Polaków ma dość tych gimnazjum, które stały się patologią, gdzie są narkotyki, alkohol i inne używki, dochodziły później do samobójstw. Od lat jesteśmy najgorsi w nauce przez te gimnazjum. Mamy szansę w końcu być najlepsi. I to dzięki rządu Prawo i Sprawiedliwość stajemy na nogi. Dziękujemy Pani Minister za to z jaką pasją i życzliwością angażuje się w rolę społeczną jakim jest praca na rzecz Obywateli.
Zgłoś
M marek 2016-12-29 10:15:58
gdyby p. Minister była tylko samodzielna...a tak pomysły może i dobre, ale wykonanie fatalne.
Zgłoś
J Justyna 2016-12-29 09:41:59
Za przyzwolenie na ogłupianie polskich dzieci
Zgłoś
E ex-nauczyciel 2016-12-29 01:42:45
Ministerka, która uważa polskie dzieci za tak głupie, że po likwidacji gimnazjów "nie zauważą różnicy".
Zgłoś
O Obywatel 2016-12-28 20:18:30
Minister edukacji, która "nie wierzy" (bo na zrozumienie to już nie ma co liczyć) w ewolucję i globalne ocieplenie, za to uważa blastocystę za człowieka, a gwałt jej zdaniem nie jest niczym strasznym dla kobiety. Na poparcie tej ostatniej tezy przywołuje anegdotę o swoich dwóch koleżankach, które "mają dzieci z gwałtu i mają normalne rodziny" (cytat dosłowny z pani minister, zwolenniczki radykalnych metod stymulacji przyrostu naturalnego)
Zgłoś
E Elżbieta 2016-12-28 19:27:33
Pani minister wyprodukuje nam pokolenie zindoktrynowanych niedouków. Matematykę w szkole się ograniczy, przyrody będzie się uczyło wg. podstaw programowych pisanych przez biskupów, edukację seksualną zapewne opracuje ksiądz Oko może do spółki z panią Wróbel i księdzem Ronchamp de Berrier, a nową historię i lektury opracuje osobiście wódz naczelny Kaczyński. Współczuję dzieciakom i ich rodzicom. Moja trójeczka na szczęście już skończyła edukację szkolną.
Zgłoś
M marija 2016-12-28 12:30:01
Szkolnictwo wymaga zmian podejścia do kształcenia, zmian podstaw programowych. Przerzucanie dzieci z gimnazjów do podstawówek itd - nie reformuje szkolnictwa! Nadal edukacja w tym kraju przebiega według zasad z XIX wieku! Z tym, że teraz dzieciaki zdaje się w IV klasie zacznie się uświadamiać nt. żołnierzy wyklętych... Tak! Jest to faktycznie wiedza niezbędna, aby wychować kolejne pokolenie pracowitych, uczciwych, zaradnych i umiejących korzystać z wiedzy obywateli
Zgłoś
QP Qui pro qvo 2016-12-27 22:39:44
Drodzy internauci, piszcie merytorycznie a nie obrzucajcie się inwektywami.Czas najwyższy powiedzieć , że reforma "przygotowana" przez min. Zalewską jest procesem zahamowania postępu nauczanie, odbiega zupełnie od nowoczesności. Program, silnie jednostronnie zideologizowany, nie pozwala na ocenę faktów historycznych przez ucznia, któremu narzuca się kto jest bohaterem a kto zdrajcą, pomija się ważne zdarzenia z polskiej historii współczesnej. Wreszcie p.min. nie przeliczyła kosztów reformy, ciężar realizacji przenosi się na samorządy w zakresie zwolnień nauczycieli, rejonizacji szkół i niedostosowania bazy lokalowej wraz z wyposażeniem warsztatów. W sumie jak oceniają specjaliści od programów edukacyjnych propozycja ta gniotem z zakalcemi nie nadaje się do spożycia.
Zgłoś
P PhD 2016-12-27 22:31:01
Obecna reforma oświaty autorstwa A. Zalewskiej to ciężki błąd, za który zapłacą przyszłe pokolenia zahamowaniem rozwoju gospodarczego Polski, koniecznością importowania wykwalifikowanych kadr inżynierskich z zagranicy co będzie bardzo trudne przy polskich niskich zarobkach. Brak wczesnego profilowania w związku z likwidacją gimnazjów będzie skutkował mniejszą zdolnością adaptacyjną i decyzyjną przyszłych kadr informatyków, cybernetyków, lekarzy, biologów w wyniku niewyrobienia w umysłach tych ludzi odpowiedniej intuicji zawodowej. Po tak dużych sukcesach jakie osiągnęła dotąd polska nauka aż nie chce się wierzyć, że komuś zależy tak bardzo na tym aby ten stan rzeczy zniszczyć brnąc w wychowanie homo neosovieticusa w 8-klasowej szkole powszechnej.
Zgłoś
Z Zaszokowany 2016-12-25 19:43:05
Do Wandzia: Chcę Panią pocieszyć, że tak nie jest i wśród wyborców PiS są także przeciwnicy reformy oświaty w obecnym kształcie, która wiąże się z: - pogrążaniem w nędzy i rozpaczy tysięcy rodzin w związku z perspektywą utraty przez ich bliskich miejsc pracy w wyniku likwidacji gimnazjów, reorganizacji zatrudnienia w szkołach podstawowych; - zaniechaniem wprowadzania zmian w programach nauczania w obecnych szkołach podstawowych i gimnazjach, tak aby nauka w gimnazjum była np. kontynuacją programu ze szkoły podstawowej zamiast jego skrótowego powtórzenia; - zastępowaniem informatyki i nauk ścisłych grą w szachy, która jak i inne gry silnie uzależnia i odciąga od rozwiązywania realistycznych problemów nie służących podnoszeniu wiedzy naukowej; - wprowadzeniem teorii kreacjonizmu jako jedynie słusznej i zakazaniem nauczania teorii ewolucji, która mogła się rozwinąć między innymi dzięki osiągnięciom fizyki atomowej i wykorzystaniu metod datowania radioizotopowego
Zgłoś
P Paweł 2016-12-25 01:11:04
Do Wkurzony rodzic: Jak ty nawet nie wiesz kto tak napisał!?.."ŁĄCZĘ SIĘ w BULU i NADZIEJI" to są słowa jednego z największego WSTYDU dla Polski,który nawet z kartki nie umiał przeczytać to co mu napisali jego eksperci !!! Pozdrawiam i nie obrażaj się
Zgłoś
WR Wkurzony rodzic 2016-12-20 22:45:01
Do Pstro w Głowie!!!: ile płaca za takie inteligentne komentarze ? 😀😀😀😀
Zgłoś
PW Pstro w Głowie!!! 2016-12-18 00:49:52
Do Wkurzony rodzic: z 15 lat masz chyba!?
Zgłoś
WR Wkurzony rodzic 2016-12-15 20:16:11
Do rodzic (...)!: rada godna wyznawcy PiS. A słowa w bulu to nie znam, wiec się nie podłączę 😂
Zgłoś
R( rodzic (...)! 2016-12-15 19:58:56
Do Wkurzony rodzic : Co za Hańba!??? Musisz teraz sobie strzelić w łeb!!! A co dopiero "SZEŚCIU KRÓLI"czy"SZOGUN"!!!.."ŁĄCZĘ SIĘ w BULU i NADZIEJI" że tego nie zrobisz i jakoś to PRZEŻYJESZ!!!
Zgłoś
WR Wkurzony rodzic 2016-12-14 23:08:28
Co pani wyprawia teraz w sejmie !!! Tu chodzi o dzieci a nie partyjny interes !!! Zniszczyć jest łatwo ale odbudować trudno !!! Pani Minister przecież zostanie pani zapamiętana jako niszczyciel, proszę się obudzić !!! Moje dzieci będą znały pani nazwisko jako tej która zabrała im szanse na dobre wykształcenie !!!
Zgłoś
J Janek 2016-12-07 13:13:29
Bardzo dobry Nauczyciel.Wspaniały Minister.Pozdrawiam
Zgłoś
M matka 2016-12-06 16:21:12
Do radny: spację stawia się po przecinku, a nie przed i po, przydałoby się trochę więcej edukacji informatycznej
Zgłoś
M matka 2016-12-06 16:19:06
Do Odważny nauczyciel: brawo, brawo, brawo
Zgłoś
M matka 2016-12-06 16:15:28
Do PO,-hańba i Wstyd!!!: powrót do średniowiecza, brawo, brawo
Zgłoś
M matka 2016-12-06 16:14:20
Do Wandzia: ja proponuję likwidację jeszcze podstawówek i szkół średnich, od razu uczyć się zawodu, po co im wiedza?
Zgłoś
M matka 2016-12-06 16:12:54
Do A.K: właściwy człowiek na właściwym miejscu? a proszę mi pokazać, w którym miejscu jej chodzi o dzieci?
Zgłoś
A Anna 2016-12-05 20:52:05
Pani Anno bardzo dobre zmiany !. Życzę sił i zdrowia. Pozdrawiam
Zgłoś
R Rodzic 2016-12-03 01:14:52
Jak pani nie wstyd ? Przepychać po nocy tak ważne przepisy, nieprecyzyjne, często niespójne z innymi pkt., pozostawione bez odpowiedzi. Ta podkomisja trwająca właśnie teraz to kolejna farsa w wydaniu PIS. Na szybko byle zdążyć przed świtem. Co Wy ludzie wyprawiacie ? My którzy mamy dzieci i martwimy się o ich los, ich przyszłość oglądamy Was teraz z zażenowaniem. Pamiętajcie o tym bo my Wam tego nie wybaczymy !
Zgłoś
S szok 2016-11-19 13:10:48
Kobieta pracowala jako nauczyciel przez 15 lat, drugie tyle jest uwiklana politycznie, probujac podjadac z roznych partyjnych koryt. Ona nie wie co sie dzieje w szkole, bo 15 lat, to dwa pokolenia gimnazjalistow...moja kuzynka, absolwentka gimnazjum robi dziennie na poliechnice 2 kierunki...proponuje by ta kobieta zrobila reforme w PiS, sobie pomoze, nie skrzywdzi dzieci. Precz partyjne lapy od dzieci i szkol, ktore w wiekszosci nie maja nawet sal gimnastycznych, a dzieciaki ucza sie po zapleczach korzystajac z kilkunastoletnich komputerow, ktore uruchamiaja sie 20 minut...to polska edukacja
Zgłoś
A Anestezjolog 2016-11-17 17:59:06
Do Paweł-Psychiatra: Tobie natomiast Pawle lekarz już nie pomoże. Jedynym rozwiązaniem są elektrowstrząsy, pokój z gumowymi ścianami i drzwiami bez klamek.
Zgłoś
P PePe 2016-11-15 19:58:48
Do A.K: Obiecuję, że wszyscy będą piękni, młodzi, bogaci, mądrzy, zdrowi przez co szczęśliwi i wiem jak to zrobić.
Zgłoś
P Paweł-Psychiatra 2016-11-15 10:38:53
Do Sylwia:Pani proponuję odwiedziny u dobrego psychologa by leczyć depresję ,a przede wszystkim frustrację !!! Nie wiem jak z dzieckiem,ale po tym wpisie wnioskuję że dla pani dobra wizyta u specjalisty jest jak najbardziej WSKAZANA i to jak najszybciej!!! Pozdrawiam
Zgłoś
S Sylwia 2016-11-15 09:33:51
Proponuje Pani Minister odwiedzenie kilku podstawówek i kilku gimnazjów, a może wnuki wysłać do podstawówki państwowej nie prywatnej by się na własnej skórze Pani Minister i jej bliscy przekonali, jak wygląda życie przeciętnego ucznia, który jest poniżany przez rówieśników, nauczyciele nie znajdują rozwiązania, dyrekcja ma to w nosie bo to tylko dzieci. ALE nikt nie wie co to dziecko przeżywa lub na to "gdzieś" w jakim stanie psychicznym znosi 6 lat poniżania zaczynając od kolegów kończąc na nauczycielach. Nie wiem jak to robią w gimnazjach, ale muszą reperować brak wiary w swoje umiejętności uczniów, ratować ich psychiki i robić wszytko by straszne wspomnienia z podstawówki znikły. A może zamiast reformy przyjrzeć się jak pracują państwowe placówki, ile spraw jest zamiatanych pod dywan bo szkoła nie może źle wypaść, ile spraw związanych z mobbingiem w szkole jest nie załatwionych .... takie cuda mogę pisać godzinami, bo to JA nie Pani latała po specjalistach gdy mój 8 latek chciał się zabić bo miał tak ogarniętą wychowawczynię a dyrekcja TAAAAK mu pomagała. Teraz odżył jest w gimnazjum, ale nadal nie ma kolegów i przyjaciół bo się boi, czy tak ma wyglądać życie w podstawówce 8 klasowej? Jaki by został jeszcze 2 lata w tej szkole to nie wiem co by się stało. Pierw myślmy później działajmy, pierw rozmawiajmy z zainteresowanymi później podjemy decyzje.
Zgłoś
K kumpel 2016-11-07 09:30:19
Jak widać, każdy może być ministrem w tym rządzie. Następny będzie pan Henio spod budki z piwem bo zna prezesa.
Zgłoś
M Magda 2016-11-04 12:07:38
Odważny nauczyciel: Brawo!
Zgłoś
A A.K 2016-10-31 14:11:55
Do Zuzanna123: "jak zwykły nauczyciel może być ministrem" - w takim razie kim według Pani powinien być Minister Edukacji Narodowej? "trzeba samej iść do szkoły i zaczerpnąć wiadomości" - no właśnie, Pani Minister przez ponad 15 lat pracowała w szkole i tym samym poznała jej realia. To ogromny plus. Zdobyła pogląd na to, co wymaga zmian z perspektywy nauczyciela, oraz ucznia. Dzięki zdobytym w szkole doświadczeniom nie jest (jak zdarzało się dotychczas) jedynie politykiem oderwanym od realnych problemów. Pani Minister potrafi słuchać, słuchać uczniów, nauczycieli, rodziców - każdego. To osoba wrażliwa, inteligentna, energiczna, empatyczna - idealna na to stanowisko. Biorąc pod uwagę język jakim napisany jest Pani komentarz wnioskuję, że wynika on nie tyle z realnej, zauważonej przez Panią niekompetencji Pani Minister, co z nienawiści, którą pała Pani w stosunku do partii rządzącej.
Zgłoś
A A.K 2016-10-31 13:54:29
Wspaniała kobieta, idealna Minister Edukacji Narodowej! Jestem spokojna o przebieg reformy oświaty, jest ona w jak najlepszych rękach. Pani Minister to właściwa osoba na właściwym miejscu. Pozdrawiam :)
Zgłoś
K Kornel 2016-10-30 16:16:51
Kto Panią wybrał???
Zgłoś
W Wandzia 2016-10-09 19:36:09
Brawo, Pani Anno !!! Jesteśmy 100% za Pani nową reformą !!! Boli nas jeszcze to, że nie likwiduje się szkół stowarzyszeniowych, gdzie dyrektorzy zrobili sobie prywatne włości, nie oddala się religii ze szkół wraz z nędznymi katechetami (bo religii powinni uczyć księża do tego przygotowani...), i wówczas pozwala się na dowolną interpretację wszelkich praw i obowiązków. Tak jest w szkole w J. powiat nyski
Zgłoś
PI PO,-hańba i Wstyd!!! 2016-09-17 13:18:49
PO degradacji Polskiego Szkolnictwa,Polskie Historii wprowadzani seksu do szkół(dżender)przez PeOwców!!!!!!!!Bardzo mądre i rozsądne DECYZJE przy przywracaniu NORMALNOŚCI w Szkołach!!! Pozdrawiam
Zgłoś
P plik 2016-09-16 15:07:34
Wiem że większość polityków nie jest zbyt inteligentnych i to co ta pani opowiada to potwierdza . Najgorsze jest jednak to że ci politycy naprawdę myślą że wszyscy Polacy to idioci.
Zgłoś
I IQ 2016-09-10 16:46:12
żenada, obciach i kupa g........
Zgłoś
Z Zuzanna123 2016-09-06 19:32:27
Jak zwykły nauczyciel może być ministrem. Dlatego sobie nie radzi i nie ma nowych reform. Po co te reformy tylko dlatego żeby zagrać na nosie platformie ale to się nie udaje bo za mało wiedzy. Trzeba samej iść do szkoły i zaczerpnąć wiadomosci. Pani minister daj sobie kobieto spokój z reformowaniem szkół bo nie ta głowa i rozum. Na takie stanowisko trzeba mądrzejszych. Potrzeba z głową i trochę wiecej wiedzy na temat szkolnictwa. A pani ostatnio nie miała zawiele wspólnego ze szkołą. Elbanowscy wprowadzili panią w błąd a pani dalej to ciągnie. Wstyd nasze dzieci nie są do doświadczeń nie mądrych ministrów. Eksperymenty róbcie na sobie dziwacy. Pani nawet nie potrafi się nawet wypowiedzieć na temat szkół co pani chce wymodzic. Wstyd, wstyd. Dymisja.
Zgłoś
V Viki 2016-08-22 16:30:29
Tak TRZYMAĆ!!! Nareszcie coś dobrego dla Polski i Polaków!! Więcej takich ministrów ! Pozdrawiam
Zgłoś
ON Odważny nauczyciel 2016-07-15 10:22:50
Szanowna Pani minister...gratuluję Pani dobrego samopoczucia. Niestety, niczego innego pogratulować nie mogę. Nawiązując do Pani słów, że będzie Pani zachęcać nauczycieli do odwagi itp...., pragnę zapewnić, że jestem odważnym nauczycielem i odważnym człowiekiem, zatem z całą pewnością nie będę uczyć, że "poległ znaczy zginął" (i stanowczo nie zgadzam się z Pani twierdzeniem, że są w słownikach języka polskiego różne definicje, bo nie ma póki co takiego słownika, w którym stałoby napisane to, co Pani publicznie usiłowała wmówić). Nie będę także uczyć, że tragiczny wypadek to zamach terrorystyczny, skoro nim nie jest. stanowczo odmawiam uczenia etosu rycerskiego oraz patriotyzmu na przykładzie nadętej bufonady apeli smoleńskich, kompletnie nie liczących się z uczuciami rodzin tragicznie zmarłych! Za to nadal będę uczyć, że należy przede wszystkim myśleć samodzielnie, krytycznie, bo autorytety nie istnieją. I że w życiu nie chodzi o to, aby być zadowolonym z siebie, cynicznym ignorantem, ale przede wszystkim prawym człowiekiem. Na zakończenie pragnę Pani przypomnieć, że lekcje historii, a także nauk przyrodniczych są w polskich szkołach nieprzerwanie od lat! Pani czas, podobnie jak pisowskiego zarządu, minie, za to bałagan pozostanie... Dzięki Bogu historia uczy nas, że głupia władza rodzi u młodych ludzi przekorę. Paradoksalnie opór rodzi siłę i odporność na indoktrynację wszelaką. Pozostaję z grzecznościowym poważaniem, ale bez cienia szacunku.
Zgłoś
R radny 2016-01-15 09:03:34
Do ekolog: bez sensu piszesz ekologu , dlaczego obrażasz profesjonalną i praworządną kobietę. Możesz mieć inne zdanie do zmiany systemu w oświacie , ale więcej kultury i taktu. Włodarze miast i gmin , po to zostali wybrani przez mieszkańców , aby radzić sobie z takimi zmianami w oświacie , ty się o to nie martw , poradzą sobie .
Zgłoś
E ekolog 2016-01-15 08:32:13
Ekoterrorystka... Szum, gadanie, rozgłos za wszelką cenę, zero pomyślunku. A co do oświaty to gminy mają same problemy przez zmianę systemu. W sejmie ich to nie obchodzi, co tam wójtowie i burmistrzowie zrobią.
Zgłoś

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!