Komentarze 41

DODAJ KOMENTARZ
WI Wojtek II 2016-10-25 22:51:26
Panie Janie Mosiński (pośle PiS) dzwony biją ...jest już niebawem listopad a wy w Sejmie tyłki grzejecie. Obiecana emerytura 60 / 65 miała być od 1 stycznia a tu ani widu ani słychu. już całe 3 roczniki wyżu demograficznego....."wydudane".
Zgłoś
W Wojtek 2016-10-25 21:40:55
Proszę zauważyć, że każdy cymbał mówi o daninie społecznej a nie o indywidualnych składkach emerytalnych. Podobnie wypowiedział się sędzia SR. Ta danina nie należy do mnie a państwo może mi z łaski wypłaci tyle na ile będzie go stać (patrz przykład Grecji). Po drugie dzisiaj kończę 65 lat i przepracowałem 47. I nie widzę obiecanej emerytury w wieku 65 i jej wypłaty. Mam "w poważaniu" słowa i obietnice Dudy, bo już Tusk załatwił mnie raz a PiS dopełnia dzieła i prezydent.
Zgłoś
P Pesymista 2016-10-17 00:28:13
Gadu gadu stary dziadu, pleć pleciugo byle długo - bo od tego zależy Twój dostęp do koryta. Emeryci nic cię nie obchodzą, liczy się tylko i wyłącznie Twoja prywatna kasa.
Zgłoś
G gucio1951 2016-10-16 22:35:49
Dlaczego politycy zajmują się naszymi emeryturami,dlatego,że jest to złodziejski kapitał którym mogą rozporządzać,gdyby od samego początku,czyli rozpoczęcia pracy kapitał emerytalny byłby składany na mojej osobistej książeczce,to zapewne żaden polityk,czy doradcy "nasyłani" przez rządzących(oczywiście xa godziwe płace z naszych podatków)wciskają nam kit,że czym krócej będziemy pracować,tym będzie mniejszy kapitał i ja o tym wiem,kiedy będę pracował 35 lat,a nie 45 to na mojej książeczce będzie adekwatna kwota do przepracowanych lat.Podam prosty przykład(ja juz mam 48 lat pracy, rozpocząłem 19.08.1968 r)pracujemy od około 20 roku życia do 67 lat.Gdyby to odkładać na konto(z 6% oprocentowaniem rocznym)to uzbierała się kwota 514 912,18 zł.Przechodząc na emeryturę w wieku 67 lat(tak jak karze państwo)żyjemy średnio około 9 lat i 8 miesięcy po przejściu na emeryturę,to możemy pobierać 4438,90 zł,a gdybyśmy żyli za mniejszą kwotę,to reszta przechodzi na w ręce rodziny(jako spadek),czego nie ma w ZUS,nic nie otrzymamy jeśli umrzemy w wieku 66 lat gromadząc prawie pół miliona zł na koncieZUS,reasumując: ZUS to doskonała maszynka do nabijania kasy na naiwności przyszłych emerytów i ZUS powinien być bardzo bogaty.ZUS ma długu 207 000 000 000 zł,gdzie są pieniądze emerytów i dlaczego ZUS ma taki dług?Z autopsji,mój ojciec rocznik 1923 w wieku 58 lat mógł pójść na emeryturę(40 lat pracy)pracował dalej,ale życie nie bajka mając 63 lat zmarł,gdzie są Jego pieniądze,okradli go złodzieje politycy,mama powinna wziąć |Jego pieniądze i dokonać podziału na członków rodziny...niestety szubrawcy nadal kombinują i żerują na własnym narodzie....PIS im wtóruje...kasa dla pana Rydzyka się znalazła....robią nas w ciula...!!!
Zgłoś
M mania 2016-08-31 13:48:38
i jeszcze jedno powinno być tak że albo pracuj sobie do ilu chcesz i odkładaj na emeryture albo emerytura i tylko emerytura anie to i to uf.
Zgłoś
M mania 2016-08-31 13:46:49
Do permanentny: piszę sie pod tym chcę wstapić do takie parti
Zgłoś
M mania 2016-08-31 13:45:07
co do średniej długosci życia to żyją długo ci któzy poszli w wieku 50/55 lat na emeryture i zyja spokojnie sama znam takich szczesliwców ale oni nie żyli w takim państwie jak teraz może mają małe emerytury ale są szczesliwi bo ominął ich ten zakłamany podły świat i ludzie któzy widza swój czubek nosa wszedzie panuje niezdrowa atmosfera
Zgłoś
M maniak 2016-08-31 13:38:53
jaka średnia długość życia rośnie wystarczy iśc na cmentarz i zobaczyć ile młodych ludzi odchodzi chory kraj wmawiaja ludziom banialuki i niepokój sieją jaki ch my mamy ludzi przy władzy szkoda gadać
Zgłoś
P permanentny 2016-08-28 20:46:36
"Wiceszefowa resortu finansów w rządzie PO-PSL Izabela Leszczyna szacowała ten ubytek nawet na 70 procent" ,bo to taka szefowa i liczyć nie umie,ale kłamać to ona lubi. Kochana dzisiaj emeryci mają różne dojścia i umią liczyć,a już ZUS to na pewno podsumują za zbyt dużą liczbę niemiłych urzędników, za niepotrzebne rozdawnictwo, za niepotrzebne pałace i remonty i za kumoterstwo na stanowiskach w ZUS.Powstanie juz niedługo partia emerytów i położy łapę na swoich pieniądzach.
Zgłoś
PS pezradna spracowana kobie 2016-08-16 16:55:12
Ja jestem za wiekiem 60 i 65 lat ale co do lat pracy to trzeba wziąć pod uwagę to ,że nie każdy ma możliwość przeprzcować 35 i40 lat .Mój zakład pracy zbankrutował ,mieszkam w miejscowości gdzie nie ma możliwości szybkiego zatrudnienia i w wieku 57 lat mam przepracowane 30 lat i kilka miesięcy .Nikt w tym wieku nie chce zatrudniać pracowników ,proszę mi powiedzieć gdzie ja mam dopracować do tych 35 lat .
Zgłoś
ZK Zła Kobieta 2016-07-26 22:27:53
Muszę i ja dołożyć swoje trzy grosze: przepracowałam 38 lat-tyle mam stażu, mam 58 lat i zwolniono mnie z pracy w lutym - prawdziwą przyczyną było to,że byłabym pod ochroną-4 lata przed emeryturą nie można nikogo zwolnić. Wygrałam odszkodowanie od firmy ale już nie mogłam tam wrócić. Powodzenia dla tych, którzy w ogóle biorą pod uwagę zatrudnianie takich "staruszek" jak ja!Pracodawcy pewnie nawet nie czytają cv, widząc datę urodzenia. Gdzie niby miałabym dopracować do tych 67 lat? jeśli nikt mnie nie chce?I takich osób jest wiele. Dlatego uważam,że staż 35 lat dla kobiet i 40 lat dla mężczyzn to az nadto,żeby przejść na emeryturę i wiek 60/65 lat tez wystarczy-na nasze miejsca przyjdą pracować młode osoby. Nie zgadzam się jednak aby to była emerytura pomniejszona i traktowana jak wczesniejsza i obniżana o jakikolwiek procent! Przez 38 lat - pobierano składki- gdzie one?
Zgłoś
G gosc 2016-07-25 20:12:15
nalepiej by bylo lata pracy a nie wiek bo ja jako kobieta mam przepracowane 35 lat pracy i przez tyle lat pracowalam fizycznie i napewno juz sobie odlozylam na emeryture a ze marne grosze to kto zawinil ten kto tylko za najnisze krajowe nas zatrudnial bo wiecej nam nie dali zarobic to jak zwykle zwalaja na fizycznego nawet nam emerytury zabrali a sobie caly czas daja czy pensje niech by wszyscy przepracowali tyle co fizyni to by moze inaczej by gadali
Zgłoś
ZP zmęczony pracownik 2016-07-16 19:34:45
pracując ciężko fizycznie to człowiek tylko liczy ile jeszcze zostało. Popieram 35 kobiety i 40 lat składkowych mężczyzni. Jeżeli ktoś ma zdrowie to niech sobie pracuje dlużej.
Zgłoś
T Tereska 2016-07-16 19:27:43
zgadzam się ze starym pracownikiem, aby przechodzić na emeryturę po przepracowaniu kobiety 35 a mężczyżni 40 lat składkowych bez względu na wiek. Myślę ze tyle lat wystarczy bo i tak reszte życia trzeba spędzić biegając po lekarzach a nieraz i gorzej.
Zgłoś
SP stary pracownik bez praw 2016-07-14 18:39:48
Jak najszybciej wysłać na emerytury tych co już przepracowali 40-lat składkowych bez względu na wiek. Inni mają przywileje i mogą wcześniej przechodzić na emerytury, a ci najbardziej spracowani ,którzy takim stażem pracy sobie zasłużyli nie mają żadnych praw. Jeżeli ktoś przepracuje 25-lat i osiągnie wiek 65-lat to się należy , ten co przepracował 40-lat musi tyrać dalej, To ma być sprawiedliwość ? Raczej pogarda i upokorzenie wieloletnich pracowników. Podobno wszyscy mają takie same prawa. To widać słychać i czuć !!!!
Zgłoś
T tomasz 2016-07-09 22:12:41
Jak będą przechodzić na emerytury osoby będące na rencie z całkowitą niezdolnością do pracy a mający przepracowany okres składkowy poprzedni t/z 25lat i więcej a osiągną wiek emerytalny 65lat? fakt faktem ale powinni dobrać się tym prezesom ZUS-ów do tyłków bo masę pieniędzy roztrwonili jakie oni premie wysokie dawali swoim pracownikom jakie odprawy naliczali milionowe sobie a platforma cicho siedziała podnosili składki wiek emerytalny i inwalidą renty zabierali przez bandę lekarzy orzeczników, którzy z góry mieli nakazane przez rząd Tuska i Kopacz a całym winowajcą był ten Rostowski, który powinien być osądzony przez naród przez niego cierpiący.
Zgłoś
SP stary pracownik bez praw 2016-07-06 20:24:36
PO przepracowaniu 35 lat przez kobiety i 40 lat przez mężczyzn, traktując ten staż, jako osobną przesłankę do uzyskania prawa do emerytury. Tyle lat pracy wystarczy. Uchwalić ustawę i się nie lenić ,nie czekać aż minie kadencja! ZUS – Zakład Utylizacji Składek
Zgłoś
B5 Barbara 56 2016-06-29 21:21:51
Zastanawiam się , dlaczego Polacy nie sa równo traktowani. Dlaczego na przestrzeni kilkunastu lat tak się zmienilo w przepisach. W poprzenich latach mozna bylo przepracowac 30 lat bez względu na wiek. Nam się tego zabrania. mam już 60 lat, 45 lat pracy i musze jeszcze przepracować dwa lata. Chyba za nie udane rządy naszych polityków. Dlaczego można było w dwa miesiące przeforsować ustawę o wydłużeniu wieku emerytalnego, a wycofać nie można tak szybko. Czy chodzi o to żeby nas było jak najmniej na państwowym garnuszku. Ja jako kobieta na stanowisku wychowaweca nauczyciel zarabiam 1965, zł, po ostatnie podwyżce po 8 latach ( 165, zł brutto). Jak słysze polityków wypowiadających się na temat, że kobiety muszą pracować dłużej, żeby wypracować sobie emeryturę. Jak dobiegnę do 47 lat pracy , okaze sie , że znowu muszę dłużej pracować. Ja już nie mam siły oraz pieniędzy na leczenie. Pracuję na rachunki, i byle jakie życie.
Zgłoś
G gosia 2016-06-26 13:17:29
Pracuję 35 lat lat w handlu i czekam z utęsknieniem na przywrócenie wieku emerytalnego dla kobiet 60 lat nie mam juz śił ,wszystko wysiada nogi ,kręgosłup i inne ,a renty nie dostalam juz dwa razy mi odmówiono ,lekarze kręca glowami,nie mozna zmusza ludzi pracowac ponad sily odzywaja sie i protestuja ci co w zyciu nic nie zrobili,jezeli chca niech pracuja do smierci ale Polska to nie obóż pracy i nie wolno zmusza ludzi którzy swoje dla Ojczyzny juz przepracowali.
Zgłoś
K krzysztof 2016-06-23 23:17:29
Do Ika ..: Uruchom matematykę 15 lat to nie 47 przez 15 lat nie odłożysz tyle aby 30 lat godnie żyć na emeryturze a ty każesz aby ci co przepracowali 47 lat jeszcze dorabiali (jesteś kobietą więc Cię nie obrażę )
Zgłoś
I. Ika .. 2016-06-20 11:16:59
Mam nadzieję, że przywrócenie wieku emerytalnego (65/60) będzie obowiązywać już od 1 stycznia 2017 roku, pod warunkiem, że nie będzie to obowiązkowe i potencjalni emeryci, jeżeli chcą, będą mogli pracować dłużej. A piszę to dlatego, żeby uświadomić wszystkim jak ogromna jest różnica między ludźmi w tym wieku. Tu podstawą jest kwestia zdrowia, kondycji fizycznej i psychicznej osób w wieku emerytalnym.
Zgłoś
D Dymitr 2016-06-17 13:26:44
"... czasami polityk ma świadomość..." :))))) Czyżby ? :))) POLITYK i ŚWIADOMOŚĆ chodzą różnymi drogami panie.
Zgłoś
G gucio1951 2016-06-12 20:24:43
Miała być dobra zmiana,mieli grać w jednej drużynie,ale bez kibiców,czyli narodu,kochali przed wyborami swój lud,pokazywali niebieską teczkę(zrobiła się ze wstydu już czerwona)wszystko,jak do tej pory z rządzącymi,którzy na grzbiecie dochodzą do władzy,a potem nas mają gdzieś...głęboko!!!Najlepiej im wychodzi chodzenie od kościoła do kościoła,od pomnika do pomnika,a gdzieś mają robotnika...jednym słowem,jak mówi po Śląsku Pani premier mają nas w "ciula"..Pan prezydent też powiedział,iż wiek emerytalny już przywrócony będzie po nowym roku...skłamał...przed wojną,jak oficer wojska kłamał,to poszedł do lasu się zastrzelić,a ci tylko mówią i nic sobie z tego nie robią....jednym słowem grają w "ciula"...!!!
Zgłoś
B Benia 2016-06-08 14:52:15
moim zdaniem ludzie pogubią się całkowicie. takie portale jak ten z poradami: =eporady24.pl/wiek_emerytalny,pytania,16,95,6883.html zarobią krocie, ludzie będą to wydawać żeby tylko dowiedziec się kiedy będzie emerytura...
Zgłoś
F fugas 2016-06-07 20:42:03
1 stycznia 2017 nie wchodzi w grę, Kowalczyk zapowiedział że decyzja rządu nastąpi pod koniec roku, później Sejm, ZUS potrzebuje 9 m-cy na zmianę oprogramowania. PIS kręci i odwleka podjęcie decyzji świadomie. Dzisiaj w Sejmie mia la się spotkać nadzwyczajna podkomisja w tej sprawie, i co, odwołana, można się było tego spodziewać. Wybór PIS to nieporozumienie.
Zgłoś
J Jolanta 2016-06-07 14:04:58
Do mania: to prawda ale cały czas gadają, że wcześniej to mniej ale kiedy bedzie 100 % to nie gadają A ja chcę wiedzieć !
Zgłoś
J jaś 2016-06-04 16:09:09
Do Jolanta: Jestem w podobnej sytuacji, (mój komentarz z przed dwóch m-cy poniżej) 1 sierpnia będę miał 48 lat pracy i prawie 2 lata musiałbym pracować do obecnie obowiązującego wieku emerytalnego. W Niemczech lub we Francji, by mieć prawo do emerytury liczy się albo wiek emerytalny, albo DŁUGI STAŻ PRACY. Pozdrawiam i życzę wytrwałości.
Zgłoś
J Jolanta 2016-06-03 13:48:08
Jeszcze jedno pytanie: czy i w jaki sposób będą "nagradzani" emeryci z długoletnim stażem? Mam za sobą 43 lata pracy. Przed sobą jeszcze 2 do obecnie obowiązującego wieku. Moje sąsiadki piastowały swoje dzieci, popracowały kilka lat i pójdą do tego samego kotła co ja w wieku 60 lat? Ja się naharowałam i mam mieć obniżoną emeryturę bo po 44 latach ( 60 lat wiek) to wcześniej????? Chciałabym poznać odpowiedź.
Zgłoś
J Jolanta 2016-06-03 13:32:59
Czy 60/65 to wcześniejsza emerytura czy normalna? Bo czegoś nie rozumiem. Ile muszę pracować żeby odejść na normalna pełnopłatną emeryturę???
Zgłoś
M mania 2016-05-16 09:52:02
Do J.Arski: proszę pana tu chodzi o to że mnie PO oszukało powinni powiedzieć ze grzebią w emeryturach .TO JUŻ SWIADCZY O NICH ŻE NIE LICZĄ SIE Z WYBORCAMI.LUDZIE POWINNI MIEĆ WYBÓR CZY CHCĄ DŁUŻEJ PRACOWAC CZY NIE
Zgłoś
M mania 2016-05-16 09:39:58
PO na pewno by przegrało wybory, postąpili źle bo ja na pewno na nich bym nie głosowała oszukali mnie czuję się jak bym nie miała żadnych praw wyboru jak będę chciała mieć większą emeryturę to powinnam sama zadecydowć o tym czy chcę jeszcze pracować czy nie . wiadomo ze mam świadomość o tym ile dostanę emerytury.PO nas oszukało
Zgłoś
& "Naiwna" 2016-05-12 17:21:41
W tym roku mija 40 lat mojej pracy zawodowej. Chętnie skorzystałabym już z odpoczynku. 12 lat wcześniej, w trosce o moją przyszłość (jestem osobą samotną) zapisałam się do tzw, III filaru, z zamiarem oszczędności na swoją powiedzmy "starość". Od tygodnia jestem bardzo zbulwersowana wysokością zgromadzonych oszczędności, bowiem po wpłatach trwających prawie 12 lat okazało się, że jestem ponad 3000 tys.zł do tyłu (porównując tylko moje wpłaty). A miało być tak pięknie. Brak mi słów, mogę jedynie skrytykować swoją naiwność. Szybciutko wycofuję reszte kasy, by mi ich nie ukradli do reszty.
Zgłoś
PE przyszły emeryt 2016-04-17 18:16:57
Do marek zakrzewski: ma pan racje jak może ZUS być bankrutem skoro wypłacili sobie takie duże premie a emerytom podnieśli po 29 złoty ja już pracuję38 lat to już uzbierałem na emeryturę a gdzie są pieniądze co tyle ludzi nie dożyło lub po odejściu na emeryturę nie zdążyło nawet miesiąca pobrać więc niech nie wciska ZUS ciemnoty że niema pieniędzy
Zgłoś
B bezrobotny 2016-04-14 18:32:11
(...) Ci którzy będą pracować dłużej, będą mogli to robić, oczywiście jeśli siły i sytuacja na rynku pracy im na to pozwolą.(...) "sytuacja na rynku pracy"!? SKANDALICZNA!!! dajcie pracę ludziom, to będą pracować! Może nawet do 70 lat! Dla ludzi 55+ PRACY NIE MA!!!! więc o czym pan poseł mówi??? Mnie wyrzucili na bruk w 55 roku życia, a mogłem jeszcze pracować co najmniej 10-15 lat! Bo priorytetem były miejsca pracy dla młodych - ale na "smieciówkach" ! Z czego oni odłożą na emeryturę i dla kogo z 1.200 zł ?! To był bandycki "cichy projekt" złodziejskiego rządu PO-PSL ! Ludzie nie mają pracy, zarówno starzy jak i młodzi! 5 milionów bezrobotnych! Mówi to panu posłowi coś? Miejsca pracy twórzcie, wy artyści słowni!
Zgłoś
J jaś 2016-04-14 17:39:56
Szanowny panie pośle. Mam 47 lat i 8 m-cy pracy fizycznej, same składkowe, a do pełnej emerytury musiałbym pracować jeszcze 2 lata i 1 m-c. Czyli 49 lat i 9 m-cy. Po prawie 50-u latach fizycznej pracy to ja będę wrakiem człowieka, a nie emerytem. (Pracuję bez przerwy od 01-08-1968 r.) Dlatego uważam że, aby mieć prawo do emerytury, powinien liczyć się albo wiek emerytalny, albo DŁUGI STAŻ PRACY. Koalicja PO - PSL nie wzięła, lub nie chciała wziąć pod uwagę tego, że w latach sześćdziesiątych ludzie zaczynali pracę w wieku 17-tu, lub 18-tu lat. 67-18=49; tyle lat muszą pracować ci, co zaczynali pracę np. po "zawodówce" Czy to aby nie za długo? Dlatego cenię inicjatywę pana Prezydenta i obecnego Rządu do przywrócenia wieku emerytalnego 60/65.
Zgłoś
B Boleslawa 2016-04-13 14:19:25
To jest oczywiste ze na pierwszym miejscu powinny być lata składkowe! Ludzie przepracowani po 35 czy 40 latach chcą wreszcie odejść na emerytury! Emerytura powinna się kojazyc z odpoczynkiem i dobrym zdrowiem !A nie praca do śmierci Ile ludzi umiera nie doczekując swojej emerytury A komu się uda to po roku czy dwóch umiera! To chyba o czyms swiadczy? Pieniadze na emerytury sa bo ludzie odkladaja cale lata! Kto ma lekka prace niech pracuje ile chce ale przecież sa zawody od sprzątaczki po np.budowlanca I niech ktoś powie ze w takim zawodzie nie nalwezy się emerytura po 35 i 40 latach!
Zgłoś
M maugerr 2016-04-13 12:59:27
Pan kandydat na prezydenta w maju podpisał porozumienie z przewodniczącym związku Solidarność , gdzie było także kryterium przepracowanych lat . Jakoś zapomniał o tym , gdyż w wniesionym projekcie ZNIKNĄŁ TEN ZAPIS. Jeszcze jedna refleksja po co jest RDS jak i tak zrobią co chcą.
Zgłoś
J J.Arski 2016-04-12 21:35:06
W tej wersji wszyscy stracą - mężczyźni - średnio 20%, kobiety - 36% dotychczasowej emerytury. Jak to miło widzieć bogaczy którzy wspierają rząd p. Beci. Po takich deklaracjach p. Mosiński powinien swoje oszczędności i dietę poselską przekazać na pokrycie strat jakie poniosą ci wszyscy których wypchnie na wcześniejszą emeryturę. Czekam na deklaracje p. posła ile kasy przeznaczy na pomoc dla najuboższych emerytów.
Zgłoś
MZ marek zakrzewski 2016-04-12 17:16:06
Praca do śmierci, abo do czasu, gdy będą chcieli nas/was zatrudniać. ZUS jest bankrutem utrzymywanym przez państwo, które dokłada- bo ma. 40 mld zł/rocznie plus. Mieć nie musi. Mając w perspektywie 400-500 zł emerytury ludziska będą pracowali. Wielu w wieku emerytalnym nie będzie miało lat pracy. Odbiją się czkawką umowy śmieciowe. Wchodzimy w epokę technologii i automatyzacji. Są już na świecie ludzie, dla których nigdy nie będzie dane pracować. Zachód o tym wie, Najjaśniejsza jest na etapie radosnych ideologii emerytalnych z czasów PRL. To je dramat! Kończą się emerytury wypracowane w tamtym ustroju. Inne formy oszczędzania na starość jakoś w Polsce nie wychodzą. OFE w ub roku umoczyły 20 mld zł. Bez reformy KRUS, przywilejów zawodowych system p. nie w ciągu /optymistycznie/dekady.
Zgłoś
G grazka 2016-04-12 15:53:26
powinny być dwa warianty:jeden stażowy, po przepracowaniu 40 lat dla wszystkich z tym, że kobietom wliczałoby się urlopy wychowawcze i drugi wariant ze względu na wiek 60/65 jak w starym systemie, do wyboru
Zgłoś
P pracującyJeszcze 2016-04-12 14:16:53
A może dla tych którzy rozpoczęli pracę zaraz po szkole średniej warto też by w tej ustawie pojawił się zapis, by na emeryturę można było przejść także po osiągnięciu 35 lat okresów składkowych dla kobiet i 40 dla mężczyzn. My mamy lata składkowe a do wieku nam jescze sporo brakuje!!!
Zgłoś

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!