XVI Europejski Kongres Gospodarczy

Transform today, change tomorrow. Transformacja dla przyszłości.

7-9 MAJA 2024 • MIĘDZYNARODOWE CENTRUM KONGRESOWE W KATOWICACH

  • 18 dni
  • 20 godz
  • 40 min
  • 54 sek

Komentarze 4

DODAJ KOMENTARZ
G Grabski 2016-03-27 00:43:32
pracownicy UJ, Wydz. Filozofii UJ, Prawa etc., KOD-wcy, przeciwnicy Antoniego Macierewicza, rządu B. Szydło cenili wypowiedzi D. Tuska oczerniające Polskę w „Znak”, 1987, nr 11-12: „gdzieś w oddali przetaczają się husarie i ułani, powstańcy i marszałkowie, majaczą Dzikie Pola i Jasna Góra, dziejowe misje, polskie miesiące, zwycięstwa i klęski. Zwycięstwa? Jak wyzwolić się z tych stereotypów, które towarzyszą nam niemal od urodzenia, wzmacniane literaturą, historią, powszechnymi resentymentami? Co pozostanie z polskości, gdy odejmiemy od niej cały ten wzniosło-ponuro-śmieszny teatr niespełnionych marzeń i nieuzasadnionych rojeń? Polskość to nienormalność — takie skojarzenie narzuca mi się z bolesną uporczywością, kiedy tylko dotykam tego niechcianego tematu. Polskość wywołuje u mnie niezmiennie odruch buntu: historia, geografia, pech dziejowy i Bóg wie co jeszcze wrzuciły na moje barki brzemię, którego nie mam specjalnej ochoty dźwigać, a zrzucić nie potrafię (nie chcę mimo wszystko?), wypaliły znamię i każą je z dumą obnosić. Więc staję się nienormalny, wypełniony do granic polskością, i tam, gdzie inni mówią człowiek, ja mówię Polak" itd. Straszne
Zgłoś
S SunTzu 2016-03-27 00:37:32
Popieram. Niezbedna jest lustracja. Nie tylko odsunięcie złamanych , ale i wygenerowanie kadry z tych, którzy odmówili SB.
Zgłoś
P porządki 2016-03-25 14:21:42
Do Victoria: nie obrażaj ludzi praworządnych i uczciwych , ty widać pochodzisz z elitarnej jednostki totalnej opozycji i ciepły stołeczek z grubą kasą skończył się , nie ma ośmiorniczek , koniaków , nielegalnych interesów z naszych podatników pieniędzy i dlatego to całe larum , jak byście mieli rządzić dożywotnio , tylko o to chodzi , wy odłamy komunistycznych SB , nie macie sumienia , moralności , tylko buta , arogancja i pycha , czas powrócić do normalnej rzeczywistości , jak żyli i żyją przeciętni Polacy. Gratuluję odsunięcia wypasionych opasów od karmy ponad stan.
Zgłoś
V Victoria 2016-03-25 10:17:01
Idioci !
Zgłoś

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!