Komentarze 19

DODAJ KOMENTARZ
S stańczyk 2015-10-26 22:23:40
Policzmy....górnictwo w wyniku reformy Balcerowicza w skutek jego kotwic , podatków eksportowych...straciło 13 miliardów złotych. A mogło mieć 7 miliardów zysku co daje 20 mld. Buzek wydał na likwidację rentownych kopalń 40 miliardów złotych bo kopalnie zostały ,,ukarane 80 procentowym podatkiem eksportowym....kara za eksport...czaicie... Doradzanie spółkom węglowym 10 miliardów, rady nadzorcze wzrost wynagrodzenia o 7 miliardów złotych...to mamy 77 miliardów złotych...z JSW 7,5 miliarda złotych trafiło do budżetu bo była prywatyzacja i mamy tylko 84,5 miliarda złotych. Tyle strat przynieśli rządzący od 1990 r.o których ja wiem....zaniechanie działań przeciw mafii węglowej 10 miliarda i mamy 94,5 miliardów złotych. Takie drenowanie ile spowodowało strat nie wiem...nie jestem ekonomistą.....54,5 miliardów złotych.....ludzie......148,5 mld............MILIARDÓW. Zajrzałem do rocznika statystycznego ! I porównałem :Przez 25 lat budżet zebrał z górnictwa jakieś 500 miliardów podatków i 25 miliardów ZUSU........ P. Ewa Kopacz mówi że przez 25 lat budżet dołożył do górnictwa 175 miliardów..Porównajcie sami (liczyłem 10 minut wiec mogę się pomylić nawet 30%) Likwidujemy kopalnie więc musimy sprowadzić dodatkowo 60 mln ton węgla po 63 dolary za tonę (cena w Amsterdam-Rotterdam-Antwerpia: na dzień 15 02 2015) razy 3.6 zł za dolara. 3,8 miliarda dolarów.............130 miliardów złotych
Zgłoś
M martiness 2015-10-08 16:07:00
Do Janusz: Proszę Pana, ja właśnie tak głosuję. Mam gdzieś partię, podoba mi się osoba, to na nią głosuję i tyle. Moją kandydatką jest Bożena Szydłowska, doskonale zorganizowana kobieta, która ma na swoim koncie wiele zasług. Polecam zapoznanie się z jej osobą, bo warto.
Zgłoś
J Janusz 2015-09-30 18:44:11
Ajajaj! Błagam drodzy Wyborcy, nie głosujcie na partię tylko wybierzcie sobie kandydata. Nie ważne kto rządzi i tak 2 lata poświęcą na rozliczanie przeszłości, do niczego potrzebne. Skupmy sie raczej na działaniach lokalnych, takich, które faktycznie mają wpływ na nasze codzienne życie.
Zgłoś
AT atom tak 2015-09-30 16:46:38
Do gośc : co za duby smalone. poniewaz tak mocno dokładaja do tego interesu, ze kazdemu olacalo sie budowac za cudzą kase wiatraki, to faktycznie jest ich tak dużo ze raz na (...) rok jest wiecej mocy niz trzeba i wtedy jest tzw. klęska obfitości - czyli, że nie zarabiają na tym. trzeba postawić na atom. wszyscy to mają a polska nie
Zgłoś
E Ekspert 2015-09-26 10:55:24
Do Ala: Twój komentarz świadczy o twoim niskim poziomie intelektualnym i niskim poziomie wiedzy.
Zgłoś
A Ala 2015-09-24 08:24:08
Cały świat w tym nawet Chiny robią wszystko, by ograniczyć zużycie węgla... Papież Franciszek wzywa do ekologicznego nawrócenia... A pseudokatolicy z PIS-u chcą iść pod prąd wbrew światu, lekceważąc głos papieża i jego ekologiczną encyklikę. To woła o pomstę do nieba i może skończyć się potępieniem naszego kraju
Zgłoś
GE Gość elektryk 2015-09-23 23:36:09
Do Jerzy Lipka: elektrownia jądrowa to chyba nie wiesz co piszesz. Inne kraje odchodzą od tego jądrowego nadzieją.a tobie czlowieczku atom w głowie. Chyba jądra ci spuchly
Zgłoś
DO dość okradania podatników 2015-09-23 14:30:18
Tylko Petru i Korwin chcą sprywatyzować nierentowne górnictwa.
Zgłoś
M Marco 2015-09-23 10:59:50
"Elektroenergetyka ma być modernizowana" - no jasne! PiS, jak na bolszewików przystało, dał energetyce gwarancje zatrudnienia, więc teraz siedzą tam całe rodziny półdebili, którzy dobrze jak prawo Ohma znają, a których nie da się ruszyć. Ale na pewno zagłosują na swych dobroczyńców, a naród za to zapłaci.
Zgłoś
B belmondo 2015-09-23 09:51:09
Program mają PIĘKNY. Szkoda, że nie wiedzą jak to wszystko zrobić.
Zgłoś
JL Jerzy Lipka 2015-09-23 06:46:09
PROBLEM W TYM, ŻE W TEJ CHWILI WĘGLA SPALA SIĘ W POLSCE ZA DUŻO, BRAKUJE NIEZBĘDNEJ DYWERSYFIKACJI ŻRÓDEŁ ENERGII! Z tak wielkiego udziału węgla w miksie energetycznym wynikają dodatkowe koszty - miliardy na leczenie chorych w wyniku zatrucia powietrza związkami siarki, benzopirenem, tlenkami azotu, rtęcią i innymi! OPIERANIE ENERGETYKI ZWŁASZCZA NA PÓŁNOCY KRAJU NA WĘGLU TO GŁUPOTA, WĘGIEL TAM JEST W CAŁOŚCI IMPORTOWANY! TRZEBA JAK NAJSZYBCIEJ BUDOWAĆ ELEKTROWNIĘ JĄDROWĄ! A można ją zbudować wcześniej upraszczając procedury! ENERGETYKA JĄDROWA JEST POLSKĄ RACJĄ STANU I TRZEBA TO ZROZUMIEĆ WRESZCIE INACZEJ CZEKAJĄ NAS CIĄGLE 20 te stopnie zasilania!
Zgłoś
Ś Ślązak 2015-09-22 23:56:10
Czyli konkretnie co chcą zrobić ? Znowu wygadują pierdoły i zapowiadają ,że naprawią górnictwo wspólnie z ekspertami ze związków zawodowych.
Zgłoś
MZ maksio z seksmisji 2015-09-22 23:01:08
przede wszystkim trzeba postawić na atom, do tego rentowny polski węgiel, troche OZE i pojedziemy aż miło
Zgłoś
G gośc 2015-09-22 17:59:08
W Teksasie ceny energii spadły poniżej zera, producenci dopłacali do zakupu energii, a to wszystko przez dużą produkcję w farmach wiatrowych, także co więcej chcieć;) A u nas PiS wielki przeciwnik wiatraków, (...) kraj, przewrotnego myślenia, jakby politycy dobrze rozumowali, to w jednostkach naukowych zlecali by badania jak zagospodarować nadmiar energii z wiatraków, albo jak ją przechować. To jest Pani Beatko przyszłość dal naszych dzieciaków, nie grupka ludzi z KW której po prostu pomieszało się i chcą ustawiać całe społeczeństwo pod siebie!!!
Zgłoś
G gość 2015-09-22 17:47:37
Do ufny: Pani Beatka, da jak wygra;) Wałęsa już dawał 10o mln jak wygra wybory i tak się zaczęło.
Zgłoś
HH ha ha ha 2015-09-22 16:52:15
Ale jak odbudować? Pani Beatka to tak trochę nie wie co mówi raz tak, raz tak, w zależności którą nogą wstanie;) To jest cyrk co ci politycy i związkowcy wyprawiają.
Zgłoś
U ufny 2015-09-22 15:52:53
Nie lękajcie się!Rzeczpospolita zapłaci.
Zgłoś
R Robert 2015-09-22 13:25:51
,, OZE (...) będą mogły się rozwijać na warunkach rynkowych.'' A kiedy kopalnie zaczną się rozwijać na warunkach rynkowych, bez wielomiliardowych dotacji do nierentownych kopalnii, bez gigantycznych wypłat dla młodych górników, bez KILKUDZIESIĘCIO miliardowych kosztów zdrowotnych spalania miałów węglowych? I miło by, żeby pisowcy pokazali wyliczenia, z których wynika, że budowa nowych elektrownii węglowych jest opłacalne ekonomicznie, bo jak narazie NIKOMU w Europie nie udaje się zbudować elektrownii na węiel, które byłyby rentowne.
Zgłoś
P pisarczyk 2015-09-22 12:43:47
tak , krótko i na temat , wreszcie redakcja zmieniła ton
Zgłoś

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!