REKLAMA


KOMENTOWANY KANDYDAT

Borys Budka


KOMENTARZE

 • tENsAM 2016-06-15 18:37:32
  WSPÓLNIK GANGU ZŁODZIEJSKIEGO.
  WINIEN UPADKU GOSPODARCZEGO POLSKI.
  ZAPOMNIAŁ UKRAŚĆ PAPĘ NA SWÓJ ZŁODZIEJSKI ŁEB
 • Aga 2016-05-29 22:50:18
  OT SABAKA!!!! BUDKA do BUDY no PASZOŁ WON !!! MÓWIŁEM CI UJADAĆ NA ZŁYCH LUDZI:- PO-PSL-SLD-KOD i PO w Nowoczesnym WYDANIU,a nie NA PORZĄDNYCH DOBRYCH LUDZI!!! .. KUNDEL JEDEN... PÓJDZIESZ NA ŁAŃCUCH ...
 • tuSSk 2016-04-08 18:20:48
  Wiersz ten powstał z inspiracji pani Holland
  Której słowo całą prawdę nam odkryło
  Że są po to te protesty w państwie Poland
  Żeby było proszę państwa tak jak było
  *
  Brać garściami zamówienia i dotacje
  Tu kontrakcik, tam zlecenie się trafiło
  Ośmiorniczki jeść i kawior na kolację
  Żeby było proszę państwa tak jak było
  *
  Na posadach by państwowych się uwłaszczyć
  Wziąć odprawę siedem baniek, że aż miło
  Za granicą w pas się kłaniać oraz płaszczyć
  Żeby było proszę państwa tak jak było
  *
  By ustawę można było kupić w Sejmie
  Na cmentarzu żeby coś się załatwiło
  Wiara prosi i domaga się uprzejmie
  Żeby było proszę państwa tak jak było
  *
  Demokracji dzielnie broni Gross Jan Tomasz
  On też pragnie, żeby nic się nie zmieniło
  Gdy oczernić trzeba Polskę, zawsze go masz
  Żeby było proszę państwa tak jak było
  *
  Jest, a jakże i przemawia Lis na żywo
  Protestuje, żeby mu się nie skończyło
  W telewizji wypasione sute żniwo
  Żeby było proszę państwa tak jak było
  *
  Protestuje jak należy Urban Jerzy
  Przyznam szczerze, że mnie wcale nie zdziwiło
  Larum grają więc z pomocą i on bieży
  Żeby było proszę państwa tak jak było
  *
  Ale naród jednak rozum ma nielichy
  I w wyborach zdecydował głosów siłą
  By odsunąć towarzystwo to od michy
  I nie będzie proszę państwa tak jak było!!!!!
 • Snake 2016-03-15 22:30:59
  Co do CV:
  "uzyskał stopień doktoranta nauk ekonomicznych" co to za hybryda? DOKTORANT - to nie stopień, ale określenie studenta studiów III stopnia - doktoranckich, których ukończenie nie jest jednoznaczne z posiadaniem tytułu doktora. Taki światowiec a w swojej prezentacji zamieszcza takie bzdury? Co nie wie co to jest Proces Boloński - mało było czasu od 1999 roku się douczyć ? Chyba wtedy miał 21 lat czyli był w czasie studiów i nie rozróżnia ? Ponoć w 2011 się obronił więc nie jest doktorantem, a doktorem nauk ekonomicznych Ech ... elity
 • obserwator 2016-03-14 09:07:55
  Panie pośle B. Budka, należy również wiedzieć, że sędziowie trybunału podlegają nie tylko Konstytucji ale i ustawom. O tym mówi art. 178 ust.1 Sędziowie w sprawowaniu swojego urzędu są niezawiśli i podlegają tylko Konstytucji oraz ustawom. Przy ostatnim orzekaniu złamali i ten artykuł.Ust.3 art. 178 stanowi: Sędzia nie może należeć do partii politycznej, związku zawodowego ani prowadzić działalności publicznej nie dającej się pogodzić z zasadami niezależności sądów i niezawisłości sędziów. Pan prezes trybunału nie zastosował się do tego wymogu występując w mediach jako recenzent i jako tzw. publicysta, a zatem i ten wymóg został złamany.Nadmienić należy również, że komisja wenecka wydała opinię wyłącznie polityczną a nie merytoryczną przy jednym głosie sprzeciwu tj. przedstawiciela Węgier. Wydana opinia jest stronnicza i tendencyjna, a tak nie powinno być. Wielu prawników powołuje się na maksymę "dura lex ex lex" czyli twarde prawo ale prawo, ale w wielu przypadkach się do tego nie stosują, traktują prawo wybiórczo, co jest wielką szkodą dla prawa stanowionego i dla Narodu jako władzy zwierzchniej.
 • NOE 2016-03-11 12:02:06
  do michał: Wymień choć jeden punkt DOBRA!!!!? Złodziejski RZĄDÓW PO-PSL i SLD !!!? tusku wyrażnie powiedział ze będzie się żyło lepiej WSZYSTKIM z PO i tym którzy będą z NIMI!!! I rzepliński teraz musi się wywiązać!!! Przecież dzięki tuskowi KOMUNISTA jest prezesem TK.!!!
 • Michał 2016-03-11 10:39:50
  Do Adam:

  Miło, że ktoś przypomina też dobre strony rządu PO:)
 • obserwator 2016-03-11 10:14:14
  Panie pośle B. Budka, powinien pan przyjąć do wiadomości, że w Polsce najwyższą władzą ustawodawczą jest sejm, senat. Zatem wszystkie sądy w tym i trybunał konstytucyjny są zobowiązane do stosowania prawa stanowionego przez parlament, ponieważ nie mają uprawnień do stanowienia prawa, i z tego też względu są organem niższego rzędu. Wszelkie odstępstwa od prawa stanowionego jest jego łamaniem. Nadmienić należy, że ustawa zasadnicza w obecnym kształcie nie odpowiada potrzebom współczesnego życia narodu, jest bardzo mało precyzyjna powodująca zbyt wiele dowolnych interpretacji min. przez Trybunał Konstytucyjny co powoduje bardzo wiele kontrowrsji i nieporozumień. W trybie pilnym Konstytucja RP powinna być zmieniona i opracowana przez specjalistów nawyższej klasy, wykluczając z jej grona czynnych i byłych sędziów. Nadmienić należy, że Trybunał Konstytucyjny podczas swojego ostatniego posiedzenia złamał prawo odnosząc się do ustawy zasadniczej a min. art. 4, art 7, art 10, art 95, art 194, art 197, zatem wydane tzw. orzeczenie jest sprzeczne z zasadami postępowania zgodnie z prawem i w granicach prawa, i nie jest zgodne z wolą Narodu wykazaną podczas ostatnich wyborów prezydenckich jak i parlamentarnych. Przypominam, że władza zwierzchnia należy do Narodu art 4 Konstytucji, dlatego też takie organy jak sądy, trybunały muszą wykonywać wolę Narodu, czy się to im podoba czy nie.
 • szopa 2016-03-09 14:58:55
  Człowiek nie spełnionych marzeń dalszego życia w dobrobycie i luksusie , dobre się skończyło , czas zabrać się do solidnej pracy , a nie pajacować w mediach , a ta mowa to chyba nie w języku ojczystym , gdyż haczy mocno powiewem wschodniego wiatru. Dla mnie to prawnik od siedmiu boleści , dyplom z systemu PRL - za masło lub mięso . Czas uczyć się poprawnej polszczyzny , najlepiej od podstaw , czyli od zerówki.
 • obserwator 2016-03-09 12:33:06
  Panie pośle B. Budka jako prawnik powinien pan wiedzieć, że najwyższą władzą ustawodawczą w Polsce jest sejm, senat i prezydent. natomiast wszystkie sądy, w tym trybunał konstytucyjny są organami niższego rzędu. Z tego powodu wszystkie wywody i opinie o działalności trybunału są bezsensowne i niedorzeczne. Trybunał jest zobowiązany do stosowania prawa stanowionego przez ustawodawcę. Trybunał jest organem opiniodawczym, który analizuje czy ustawy wdawane przez ustawodawcę są zgodne z wtycznymi ustawy zasadniczej tj. konstytucji RP. Trybunał niema prawa orzekać w sprawie uchwał sejmu, jak również nie może stosować wykładni prawnych i stosować dowolną interpretację prawa, stsując tzw. "radosną twórczość orzeczniczą". Organizację pracy trybunału określa ustawodawca i trybunał jest zobowiązany do jej bezwzględnego przestrzegania. Trybunał ni ma prawa orzekać we własnej sprawie. Czynni sędziowie nie mają prawa wypowiadać się w mediach na temat ewentualnych orzeczeń w toczących się sprawach. Wystąpienia pana posła w mediach oraz w Trybunale są nie zrozumiałe i nie merytoryczne, przynoszące więcej szkody niż pożytku. Nadmienić należy, że w parlament niemiecki ustalił zasadę, że prawo krajowe jest pierwsze przed prawem unijnym, podobnie powinno być i w Polsce. Nie należy wynosić spraw Polski na arenę międzynarodową, ponieważ to bardzo szkodzi naszej ojczyźnie.
 • Adam 2016-03-07 23:33:18
  10 obietnic Tuska
  zniknęło ze strony www Platformy . Ale pamiętamy 1. Przyspieszymy i
  wykorzystamy wzrost gospodarczy. 2. Radykalnie podniesiemy płace dla
  budżetówki, zwiększymy emerytury i renty. 3. Wybudujemy nowoczesną sieć
  autostrad, dróg ekspresowych, mostów i obwodnic. 4. Zagwarantujemy bezpłatny
  dostęp do opieki medycznej i zlikwidujemy NFZ. 5. Uprościmy podatki, wprowadzimy podatek liniowy z ulgą prorodzinną, zlikwidujemy 200 opłat urzędowych. 6. Przyśpieszymy budowę stadionów na Euro 2012. 7. Wycofamy wojska z Iraku. 8. Sprawimy, że Polacy z emigracji będą chcieli wracać do domu i inwestować w Polsce. 9.Podniesiemy poziom edukacji i
  upowszechnimy Internet.10. Podejmiemy rzeczywistą walkę z korupcją. Polska zasługuje na cud gospodarczy. Donald Tusk, 19 października 2007 r
 • Zuzanna 2016-02-10 11:20:12
  Zaczynał od startu na Prezydenta mojego miasta Gliwice.przepadł z kretesem. Wg mnie człowiek niby wykształcony nie potrafiący samodzielnie osiągnąć sukcesu idzie w politykę, bo to najprostsze pieniądze za nic nierobienie. Dobrze wyksztalceni ludzie mają pomysł na siebie otwierają swoje biznesy a tego prawniko-ekonomisty nie stać nawet na otwarcie budki z hamburgerami. Ha,ha,ha
 • Zuzanna 2016-01-28 12:08:59
  Panie Budka kup Pan sobie budkę,postaw na dworcu w Zabrzu i rób Pan biznes. Bedziesz pan przynajmniej wiarygodny dla klientów o ile hamburgery będą dobre i nieoszukane. Odpuść Pan sobie politykę. Nic Panu nie wychodzi. Chciał Pan być Prezydentem mojego miasta Gliwice ale dostał pan baty. Do polityki idą tacy nieudacznicy jak Pan.którym nic w życiu się nie udało.
 • sowa 2015-12-23 11:38:53
  Wyrazy współczucia kieruję do Rodaków za dumę , butę i posiadanie wiedzy na wyłączność za tak beznadziejnego i niekompetentnego posła , aż wstyd , że podobno to prawnik , a życiorys kiepski i marny . Opisana biografia na poziomie podstawówki , nie umie napisać swojego dorobku i doświadczenia zawodowego , a mądrzy się jakby był sędzią TK .
 • Paweł 2015-12-23 09:34:17
  Panie pośle,
  Wyrazy ogromnego szacunku za Pana postawę podczas "obrad" komisji ustawodawczej w sprawie sparaliżowania Trybunału Konstytucyjnego. W tym morzy absurdu i bezsensu zachował Pan godność i mówił z sensem. Wprawdzie na ustawę nie miało to żadnego wpływu, ale jeśli kiedyś jeszcze dożyję wolnych wyborów, to będę na Pana głosował. Warto być przyzwoitym.