XVI Europejski Kongres Gospodarczy

Transform today, change tomorrow. Transformacja dla przyszłości.

7-9 MAJA 2024 • MIĘDZYNARODOWE CENTRUM KONGRESOWE W KATOWICACH

  • 18 dni
  • 20 godz
  • 40 min
  • 54 sek

Komentarze 5

DODAJ KOMENTARZ
L Lela 2015-10-20 18:46:52
Trzymam kciuki, mój głos ma Pani zapewniony
Zgłoś
AK Agnieszka Kutyłowska 2015-10-18 04:45:54
Co skłoniło mnie do kandydowania? Jestem jednym z milionów obywateli, którzy w ostatnich latach poważnie rozważali wyjazd ze swojej Ojczyny, ze względu na dramatyczną sytuację obywateli polskich wobec nieograniczonej siły bezprawia aparatu tego państwa. Od kilku lat zajmuję się czynnie szeroko pojętym bezprawiem urzędniczym i medycznym w zakresie polskiego systemu szczepień. Na co dzień widzę w praktyce, jak funkcjonuje aparat władzy i jak skrajnie niekompetentni lub uwikłani w skrajne konflikty interesów ludzie, decydują dziś o sprawach obywateli naszego kraju. Dużą szansą jawi mi się od niedawna obserwowany szeroki ruch społeczny, który ma za cel i ma siłę uzdrowić sytuację w naszym kraju - odebrać aparatowi urzędniczemu praktycznie dziś nieograniczoną władzę nad obywatelami, i uniemożliwić im ingerencję w każdą nawet najbardziej osobistą i indywidualną sferę naszego życia (jak np. zdrowie) Jako działaczka społeczna nabyłam wiedzę merytoryczną i prawną, oraz praktykę, które pozwolą mi na skuteczne natychmiastowe podjęcie konkretnych działań w celu usunięcia systemowych nieprawidłowości i bezprawnych przepisów naruszających prawa podstawowe (konstytucyjne i międzynarodowe), jakich szereg mamy niestety w Polsce, niejednokrotnie w wyniku agresywnej działalności lobbingu za pośrednictwem ludzi władzy. Jakie priorytety zamierzam realizować jako Poseł? 1. Będę pracować na rzecz suwerennej i silnej Polski . Niedopuszczalne jest, aby masz kraj był sterowany z zewnątrz przez niepolskie władze. 2. Bezpieczna i chroniona prawem rodzina. Będę dążyć do przywrócenie rodzinie jej praw i ochrony – obecnie polskie rodziny są na ogromną skalę zagrożone wieloma bezprawnymi niszczącymi działaniami urzędniczymi (np. odbieranie dzieci z powodu biedy, czy wago ciała !). Będę dążyć, aby w Kodeksie karnym pojawiły się paragrafy gwarantujące surową odpowiedzialność urzędników za łamanie praw rodziny i niszczenie rodziny – obecne przepisy faktycznie służą jedynie urzędniczym oprawcom rodzin a nie ochronie rodzin. 3. Wolność i własność to podstawowe prawa człowieka, które obecnie są szeroko naruszane przez polski aparat władzy. Urzędnicy mieszają się niemal w każdą prywatną sferę naszego życia, zarządzają nami niemal jak zwierzyną hodowlaną i projektują nam życia pod cudze, siłą nam narzucane cele, ideologie, interesy. Niszczą polską własność i przedsiębiorczość, aby utorować łatwą drogę gigantycznym międzynarodowym lub ponadnarodowym biznesom (przykładem mogą tu być hipermarkety i ich nieprawdopodobnie uprzywilejowana sytuacja w stosunku do sytuacji polskiego przedsiębiorcy z małą firmą rodzinną). 4. Surowa odpowiedzialność urzędnicza. Przepisy dotyczące odpowiedzialności urzędników za ewidentne nadużycia muszą zacząć działać faktycznie - obecnie są fikcją. Zadbam o to, aby urzędnik w każdej chwili swojej pracy miał na uwadze, że jego działania są wizerunkiem państwa, i w przypadku nadużyć wobec obywatela poniesie surową karę. 5. Likwidacja dostępu lobbingu do stanowienia prawa. Będę aktywnie działać na rzecz zlikwidowania dostępu lobbingu do stanowienia prawa – fakt, iż różnego rodzaju biznesy (w tym farmaceutyczny), za pośrednictwem usłużnych posłów i urzędników, mają bezpośredni wpływ na tworzenie polskiego prawa, jest skandalem, i jest niezmiernie szkodliwe dla dobra publicznego i indywidualnego. 6. Prawa człowieka i pacjenta. Konieczna jest szeroka edukacja od najmłodszych lat i bardziej precyzyjne przepisy krajowe w tym zakresie. W dobie nieograniczonej władzy koncernów farmaceutycznych, ich realnego wpływu na kształcenie lekarzy i tworzenie przepisów, niezbędna jest świadomość każdego obywatela w zakresie praw podstawowych, a w szczególności praw dotyczących świadomej zgody na każdą interwencję medyczną leczniczą czy profilaktyczną (głównie w sprawie szczepień i eksperymentów medycznych). Będę postulować umieszczenie w Kodeksie karnym precyzyjnych przepisów gwarantujących surowe kary za łamanie tych praw w systemie ochrony zdrowia, co w Polsce jest nagminne i aktualnie w ogromnej skali pozostaje bezkarne. 7. Edukacja zdrowotna i dostęp do komplementarnej medycyny. W wyniku długofalowych działań korporacji farmaceutycznych, żyjemy obecnie w dramatycznie wypaczonej rzeczywistości i niewiedzy w zakresie własnego zdrowia, metod profilaktyki i skutecznych metod leczenia - najwyższy czas to zmienić ! Dziś jesteśmy świadkami bezkarnego odbierania polskim ciężko chorym dzieciom, uznanych w cywilizowanych krajach komplementarnych metod leczenia, tylko dlatego, że ich nieosiągalna dla produktów farmaceutycznych skuteczność, oraz łatwość przygotowania leku nawet we własnym zakresie, zagraża interesom medycyny farmaceutycznej i przemysłu farmaceutycznego. Mówię tu o kanabinoidach w leczeniu np. najcięższych postaci padaczek u dzieci (dowody wskazują na dużo szersze ponadprzeciętnie skuteczne zastosowania w innych ciężkich schorzeniach, w tym nowotworach). Będę dążyć do formalnego otwarcia możliwości skutecznym komplementarnym metodom i terapiom, dobrze znanym od lat/dziesięcioleci/wieków, a niejednokrotnie od tysiącleci. Dzięki podstawowej wiedzy na temat zdrowia i metod jego pielęgnacji, sama od dziesięcioleci nie mam potrzeby korzystać z szerokiej oferty aptek, a moje dziecko praktycznie od urodzenia jest wolne od chemii farmaceutycznej. Niestety nie jest to wiedza dostępna w dzisiejszych gabinetach lekarskich, dlatego konieczna jest szeroka edukacja zdrowotna, od karmienia mlekiem matki zaczynając. Jako Poseł zamierzam aktywnie wspierać działania organizacji pozarządowych prawdziwie społecznych, jak np. Fundacja i Stowarzyszenie Rzecznik Praw Rodziców - miarą tej prawdziwości jest niewątpliwie skandaliczny stosunek obecnej władzy do przedstawicieli takich organizacji i niesłychanie ważnych dla obywateli spraw przez nie podnoszonych, wręcz przeciwny do stosunku obecnej władzy wobec lobbystycznych organizacji pseudospołecznych finansowanych przez różnej maści biznesy/interesy/ideologie, a wnikliwie słuchanych i dopuszczanych do partnerstwa w zakresie doradztwa i legislacji.
Zgłoś
G Gosia 2015-10-16 18:44:09
Trzymam ogromne kciuki, w końcu ktoś na kogo warto głosować, Pani upartość i szczytny cel mogą bardzo posłużyć obywatelom.
Zgłoś
G gaga 2015-10-13 16:36:51
Moja kandydatka!
Zgłoś
T tatax4 2015-10-11 23:14:14
Wspaniała kandydatka! Oby takich świadomych osób było więcej:)
Zgłoś

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!