REKLAMA

KOMENTOWANY KANDYDAT

Bartosz Żabiński

KOMENTARZE

• Bartosz Żabiński 2015-09-26 00:53:46
    Drogi Panie Olo. Rozumiem, że kwestie utopijności mamy za sobą? :)

Bardzo zręcznie omija Pan i nie odpowiada na wymienione przeze mnie konkrety, uciekając w demagogię.

Mówi Pan o "Nowocześniej" socjaldemokracji. Czyżby stara się nie sprawdziła i trzeba ją przypudrować?

Rozumiem również, że "nowoczesny" socjaldemokrata zna lepiej program partii wolnościowej niż wolnościowiec.

Ja Pana wykształcenia nie znam, jednak człowiek bez studiów wie że powielanie wcześniej wymienionych i nieobronionych argumentów, nie skutkuje.

Nie mam ochoty kopać się z koniem, więc więcej na słabe zaczepki nie odpiszę, bo zwyczajnie szkoda czasu.

Jeśli chce Pan podyskutować na poziomie, bez demagogii to zapraszam do mnie na facebooka i tam możemy się umówić na herbatkę w Jeleniej Górze.
  • Zibi 2015-09-25 21:12:45
    olo jedziesz z tym kucem !
  • Olo 2015-09-25 15:23:13
    Kolego Bartoszu. Widocznie nie rozumiesz programu,który chce wprowadzić twój Idol JKM. Jeżeli chodzi natomiast o wizje komunistyczne, to drogi panie tylko osobom o małej wiedzy historycznej socjaldemokracja kojarzy się z komuną. Słyszał pan kiedyś o Ignacym Daszyńskim? Kazimierzu Pużaku? Widocznie nie,skoro epatuje pan prostym przekazem,który głosi że socjaldemokracja to komunizm. To dobre dla prostaczków zwanych kucami,jednak po kimś z wyższym wykształceniem spodziewałem się większej wiedzy. Jeżeli chodzi o PZPR, to wam jest bliżej do tego ustroju,niż nowoczesnej socjaldemokracji. Komunizm opierał się na prostej idei ,która obiecywała uzdrowić państwo. U was jest podobnie. Wolny rynek,jest remedium na kłopoty. Ludzie o prostych umysłach i nieskomplikowanej osobowości łatwo dają sie porwać takim hasłom.
  • Bartosz Żabiński 2015-09-25 00:43:57
    Drogi Panie Olo. Logikę strasznie Pan kaleczy i potwierdza tylko to, co napisałem wcześniej, że utopia to całkowite przeciwieństwo wizji Państwa wolnościowego. To, co pan napisał to wypisz wymaluj wizje komunistyczne. Dla prawdziwego libertarianina na pierwszym miejscu jest dobro człowieka, nie dobro społeczeństwa. Dobro jednostek składa się na dobro społeczeństwa, natomiast dobro społeczeństwa nie zawsze na dobro jednostek. Przypominam, że PZPR też miała wizję idealnego społeczeństwa.

Manię na punkcie idealnych struktur społecznych i ich przebudowy mieli też marksiści, a wdrożyła je hołota bolszewicka, całkowicie przeciwstawiając zastałe w Rosji struktury, mordując w pień przedstawicieli jeszcze nieutopijnego państwa.

Idealnym przykładem literatury rewolucyjnej i utopijnej były właśnie dzieła Marksa. Chyba nie ma wątpliwości, że wdrożone okazały się katastrofą? Czy są? :)

No to teraz konkrety.
    Chyba Pan został jeszcze w komunie, bo od dawna w Polsce są już prywatne szkoły i szpitale. :) Pewnie by je Pan pozamykał co?

Ja nie śmiem osądzać jakości usług w USA, bo tam się nie leczyłem. Wiem natomiast od znajomej z USA, że wprowadzenie Obamacare spowodowało podrożenie i pogorszenie usług medycznych! Czy Obamacare to kolejny wolnorynkowy utopijny projekt?

Jeśli bezdomny ma ubezpieczanie to tak, może się leczyć. :)

Operuje Pan też płytkim rozeznaniem sprawy. Tak lub nie, za lub przeciw. Jeśli natomiast ludzie mieli by wybór czy chcą, żeby ich pieniądze poszły na ubezpieczenie państwowe albo prywatne lub na szkołę państwową albo prywatną? Wybór jest elementem utopii?

Równy start edukacyjny, bez względu na zarobki? Uważa Pan że dziecko które zaczyna edukację w Warszawie, ma te same szanse co jego rówieśnik z np. z Wejherowa? Albo Pan zobaczy gdzie elita post pzpr-owska wysyła swoje dzieci do szkół. Mają manię na punkcie słowa równość jak Pan, a ich dzieci mają start równiejszy, dzięki pieniądzom które w imię solidarności społecznej (dla nich) nam się zabiera. Kto tu żyje w utopii?

Ignorancją jest wsadzanie komuś w usta twierdzenia, że wolny rynek załatwi wszystko. Jakby Pan zrozumiał przekaz JKM, to wiedział by Pan, że np. wojsko, policja, sądownictwo są powiązane z Państwem nierozłączne.

No i na koniec bo się trochę rozpisałem. Moim idolem jest Pamela Anderson z lat świetności ;)
  • ja 2015-09-25 00:35:54
    Bartek ty mój idolu. Fajnie że startujesz mieć kolegę w sejmie to zaszczyt. :D :D :D
  • Olo 2015-09-24 16:09:44
    Na przyszłość nie polecam bezmyślengo kopiowania z Wikipedii.
    "Utopia (z greckiego ou - "nie", topos - "miejsce", czyli "miejsce, którego nie ma"), nazwa wywodząca się z dzieła T. More'a Prawdziwie złota książeczka o najlepszym urządzeniu rzeczypospolitej i o nowej wyspie Utopii (1516, wydanie polskie 1947), które ukazywało obraz idealnie zorganizowanego społeczeństwa.

Z biegiem czasu pojęcie utopia zaczęło oznaczać:

1) wszelkie wyobrażenia idealnych struktur społecznych stanowiące przeciwstawienie sytuacji, w której powstawały,

2) koncepcje przebudowy społeczeństw nie uwzględniające realiów i nie wskazujące środków i sposobów ich urzeczywistnienia,

3) wszystkie całościowe obrazy przedstawiające pożądany stan rzeczy,

4) gatunek literatury obejmujący utwory (przede wszystkim powieści), których tematem było życie idealnej społeczności, np. na nie odkrytych jeszcze lądach lub w odległej przyszłości."

W przypadku programu partii KORWIN określenie Utopia pasuje jak ulał.
    Szkoły i Szpitale nie powinny być prywatne. Prywatną służbę zdrowia mamy np. w USA. Tam nakłady wynoszą ok.17% PKB .A czy oferowane usługi są lepsze? Nie sadze. U nas nowotwór może leczyć nawet bezrobotny, a spróbujcie sie leczyć w Stanach będąc bez ubezpieczenia.
    Szkoły powinny być panstwowe,między innymi dlatego,że to zapewnia równy start każdemu,bez względu na to ile zarabiają jego rodzice. Drogi panie zarówno pan jak i pana Idol nie macie pojęcia o gospodarce, a przekonanie,że wolny rynek załatwi wszystko jest zwykłą ignorancją .
  • Bartosz Żabiński 2015-09-24 13:52:04
    Do Olo:
    Na przyszłość polecam zapoznać się z definicjami, zanim się ich użyje:
    "Utopia - projekt lub przedstawienie idealnego ustroju politycznego, opierającego się na sprawiedliwości, solidarności i równości."
    To właśnie w dzisiejszych czasach klasa pseudo-polityczna operuje i mami utopijnymi wizjami sprawiedliwości, solidarności i równości.
    Pozbawimy się emerytury - emerytury w wysokości 1/5 tego, czego przez całe życie wpłacimy do zus.
    Pozbawimy się również szkół – a z likwidacją znikną również darmowi nauczyciele, darmo pracujący urzędnicy MEN i darmowe podręczniki.
    Szpitali - Bo dzisiaj przecie mamy wizytę zawszę również darmową i natychmiastową.
    Kodeksu pracy - bo wtedy pewnie będziemy pracować za złotówkę na godzinę, albo sami dopłacać za możliwość pracy.
  • Olo 2015-09-24 13:14:19
    Idea którą głosi Korwin-Mikke,jest utopią. Pozbawimy się emerytur, szkół, szpitali, kodeksu pracy.