Komentarze 2

DODAJ KOMENTARZ
PI pokora i praca 2016-01-06 22:42:33
co za wielkie zdziwienie popaprańców i jadaczek medialnych i posłów , jakby nie wiadomo dlaczego Prezes Kaczyński spotkał się z premierem Węgier , Znowu bez powodu węszą , spiskują i nakręcają Rodaków w wolnej RP , przecież takie spotkanie Prezesa partii nic nadzwyczajnego , akurat ten patriota może spotykać się z kim chce , nawet z ufoludkami , jak to kogoś interesuje nie potrzebuje żadnych knutych domysłów bezpodstawnych , jak będzie to konieczne rzecznik PIS wyda stosowne oświadczenie. więc jadaczkom trochę pokory życzę i spokoju w mediach i na portalach społecznościowych.
Zgłoś
K Krakus 2016-01-06 19:41:07
"Bratanki" dwa razy próbowały zrobić rozbiór Polski - w 1660 w Radnot podpisali stosowny traktat ze Szwecją i Brandenburgią ale w końcu im się nie udało. Jakoś dziwnie antywęgierscy byli Czarniecki, Lubomirski czy Potocki. W 1769/1772 pretensje terytorialne "Bratanków" były prawnym uzasadnieniem Pierwszego Rozbioru. w 1902 chcieli nam zabrać Morskie Oko - bronili go W. Zamojski i O.Balzer na czele górali z Bukowiny. Orban i Jobbik otwarcie wrócili do węgierskiego szowinizmu. Z punktu widzenia naszej racji stanu lepszy jest otwarty wróg niż węgierski "przyjaciel". Sądzę że zbliżenie z Węgrami oznacza zamrożenie współpracy ze Słowacją i Czechami z którymi mamy o wiele silniejsze relacje gospodarcze. Ze Słowakami Węgrzy ewidentnie drą koty (szowinizm węgierski), a Czesi popierają Słowaków. Czyli podział grupy Vysehradzkiej. Węgierski model gospodarczy opiera się na zwolnieniach podatkowych dla wielkich firm (np. 10 lat bez podatku dla niemieckich gigantów motoryzacyjnych) i niskim CIT (10%). Podstawą budżetu jest wysoki VAT (27%). Jeśli chodzi o rankingi gospodarcze jesteśmy zdecydowanie przed Węgrami. Słowacki PKB jest o 25% wyższy od węgierskiego, z czeskim w ogóle nie ma porównania - inna liga. Co do win - słowackie lepsze. To co dawniej nazywano u nas węgrzynem w gruncie rzeczy przywożono z terenów obecnej Słowacji. Okolice dzisiejszego Budapesztu należały do Turcji.
Zgłoś

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!