Komentarze 33

DODAJ KOMENTARZ
ED Edmund Dantes 2015-09-28 22:13:49
zero konkretów pana kandydata !!!, lanie wody !!! jak zwykle - może by napisać jak zrobić i zrealizować chociaż jakiś jeden konkretny mały konkretny cel ???
Zgłoś
M- Marcin - kandydat 2015-09-27 06:59:20
Do Przemek Leniak: jednak staż w kabarecie pomaga lepiej odnaleźć się w zastanym absurdzie polskiej polityki :) bez zrozumienia go, trudno jest przywrócić normalność. No i poczucie humoru jest potrzebne, bo inaczej politycy ośmieszają się mimowolnie...
Zgłoś
PL Przemek Leniak 2015-09-25 19:05:50
pythonalia były fajne... aczkolwiek chyba czas by sejm przestał być kabaretem
Zgłoś
M- Marcin - kandydat 2015-09-19 19:42:08
Do Anna: Szanowna Pani, trudno mi wypowiadać się za innych kandydatów, bowiem każdy jest inny. Życiorysy podane tutaj nie są najczęściej redagowane przez samych kandydatów. Niektórzy prowadzą aktywną kampanię w internecie, inni poza nim. Ja mimo, że startuje z 29-ej pozycji nie składam broni. Nie zabiegałem o wysokie miejsce, gdyż uważam, że inni potencjalnie posiadają większe możliwości finansowe, by móc przeprowadzić pełnej skali kampanię. Jednak jest mi bliska idea jednoczenia różnych środowisk w celu zmiany kraju na lepsze. Proszę pamiętać, że polskie społeczeństwo obywatelskie jest w powijakach - z różnych względów partię władzy zniechęcają ludzi do aktywności, a co dopiero do startu w wyborach w obecnej ordynacji z innej listy niż partyjna. Ludzie startujący z KWW nie mogą liczyć na zwrot kosztów, nikt im też nie zasponsoruje odgórnie kampanii, szczególnie tym startującym z dalszych miejsc. Nasz komitet optuje z JOW-ami z tego właśnie względu, by każdy miał niejako równy start. W obecnej ordynacji strasznie ciężko jest przeskoczyć jedynkę, nawet wydając nie wiadomo ile na kampanię. Startujemy w walce o zmianę tego systemu korzystając z reguł tego systemu. Trzeba być tego świadomym.
Zgłoś
A Anna 2015-09-19 17:45:54
We wpisie, który skomentowałam, stawia Pan tezę: „jednym z największych kosztów, które obecnie samorządy to koszty związane z oświatą” i proponuje Pan rozwiązanie świadczące, że ani oświata ani finanse publiczne nie są to dziedziny, w których jest Pan specjalistą. Wzbudziło to mój niepokój. Jako poseł być może będzie Pan wkrótce podejmował decyzje wpływające na kształt naszego państwa. To jest WIELKA ODPOWIEDZIALNOŚĆ. Cieszę się, że jest Pan obecny tu na forum. Proszę odpowiedzieć mi na kilka pytań. Jako wyborca zapoznaję się z informacjami o kandydatach. Listy partyjne są pełne tych samych życiorysów, ludzi, którzy tak długo są posłami, że ich zawód to „parlamentarzysta”. Lista Kukiz’15, na którą z nadzieją czekałam, to lista osób, które są opisane dwoma zdaniami: że się urodził i że studiował. Albo jednym zdaniem, że kandydat popiera Ruch Kukiza. Czy to jest kpina z wyborców? Czy kandydaci nie chcą być wybrani? Czy kandydaci reprezentują sobą tylko tyle? Jak można ubiegać się o mandat POSŁA RP w taki sposób? PRZECIEŻ WYBORY TO WALKA O GŁOSY - gdzie tu jest choćby cień zaangażowania kandydatów?
Zgłoś
M- Marcin - kandydat 2015-09-19 14:52:28
Do Anna: Pani Anno, proszę zwrócić uwagę na fakt, że model szkolnictwa obecnie preferowany jest modelem bazowanym na modelu pruskim, jeszcze z XVIII wieku i służył przede wszystkim do kształcenia przyszłych urzędników, czy żołnierzy. W dzisiejszych czasach wymagana jest przede wszystkim elastyczność, umiejętność szybkiego uczenia się i dostosowywania się do zmian zachodzących w rzeczywistości. Mało kto już dzisiaj pracuje kilkadziesiat lat w jednej firmie, czy w jednej branży - te czasy nie wrócą. Od czasu, kiedy wiodący model edukacji powstał nastąpił niebywały postęp w technologiach informacyjnych. Państwo nie jest w stanie odgórnie w unifikacyjny sposób podejść do edukacji, bo nie jest w stanie określić adekwatnych metod w danym regionie, czy segmencie społeczeństwa. Obecna urawniłowka prowadzi do patologii. Mniej zdolne dzieci frustrują się, bo nie nadążają za programem, a zdolne się nudzą. To rodzic powinien decydować o tym do jakiej szkoły pośle swoje dziecko i jak będzie wyglądać jego edukacja. Nie postuluję całkowitej prywatyzacji szkolnictwa na poziomie podstawowym, ale bon edukacyjny jako forma kompromisowa oraz poluzowanie wytycznych programowych MEN mogłyby doprowadzić do ogólnej poprawy nie tyle poziomu edukacji. Chodziłem do dwóch szkół w USA w ramach jednego stanu (Massachussets - miałem wówczas 12-12 lat) i w każdej były inne podręczniki, inny program, każdy przedmiot był z inną grupą dzieci. Matematyka może nie była na wysokim poziomie, ale przedmioty humanistyczne były prowadzone lepiej niż w Polsce. W Ameryce też nie jest idealnie, ale są proste wzorce, z których można korzystać.
Zgłoś
A Anna 2015-09-19 03:31:17
Marcin – kandydat napisał tu w komentarzach 2015-09-16 06:58:08 o swoich pomysłach na zmiany w oświacie, które są świadectwem jego skrajnej ignorancji i braku pojęcia o tej sferze życia publicznego. Napisał: „Rynek szkół językowych jest uwolniony, dlaczego tak nie może być z innymi szkołami?” Odpowiedź: NIE MOŻE TAK BYĆ Z INNYMI SZKOŁAMI, ponieważ szkolnictwo powszechne w żadnym kraju nie jest „rynkiem”, który można „uwolnić”, tylko istotną, wielce odpowiedzialną sferą życia publicznego. Wykształcenie naszych dzieci, standardy programowe i warunki w szkołach to są narodowe priorytety, od których zależy przyszłość pojedynczych obywateli i całego państwa. To nie jest pole do szukania oszczędności, tylko do DBAŁOŚCI i TROSKI. Nie bronię tu niepotrzebnej biurokracji ani stanu, w jakim znajduje się obecnie oświata – chodzi tu o powagę zagadnienia, do którego kandydat na posła odnosi się jakby chodziło o przemalowanie płotu na inny kolor.
Zgłoś
M- Marcin - kandydat 2015-09-16 19:20:49
Do Wojtek: Oficjalnie Rada Główna KNP nie wyznaczyła żadnego kandydata na senatora, ani Kukiz'15 nikogo nie wystawił. Wolałbym poczekać też na oficjalny komunikat niż wychodzić przed szereg. Na pewno jeśli chodzi o okręg nr 7 moim kandydatem byłby Stanisław Bąk, prezes regionu lubelskiego KNP - mam nadzieję, że się zarejestruje z powodzeniem.
Zgłoś
W Wojtek 2015-09-16 18:02:19
Do Marcin - kandydat: Dzięki za odpowiedź, niechcący ruszyłem nieświadomie ten temat- a chodziło mi o poparcie do Senatu (wyszło niechcacy Sejm), żaden z kandydatów nie nadaje się na listę Kukiza -mniejsze zło ? Było rozważane w Kukiz'15 czy KNP, żeby kogoś wystawić ?
Zgłoś
M- Marcin - kandydat 2015-09-16 11:01:47
Do Wojtek: Byłoby to skrajnie nieodpowiedzialne, gdybym przyjmował propozycję kandydowania do Sejmu i nie miał zaufania do siebie, po to ktoś startuje by osiągnąć jak najlepszy wynik na miarę swoich możliwości. Są oczywiście ludzie na mojej liści i innych, które szanuję, jednak ręczyć mogę tylko i wyłącznie na siebie. Chcę pokazać, że osoba startująca z komitetu wyborczego z 29 miejsca nie musi być tzw. "zapychaczem listy" tylko może wykazać się jakąś inicjatywą. Jako członek KNP (formalnie mam opłacone składki, kopie wszystkich uchwał i nie zostałem usunięty z partii) wspieram też osoby z mojej formacji startujących w innych częściach kraju, które potencjalnie mają o wiele większe szanse na mandat, np. Piotra Najzera w Bydgoszczy, Jacka Wilka w Warszawie, czy Michała Adamczaka w Poznaniu.
Zgłoś
W Wojtek 2015-09-16 10:19:57
Do Marcin - kandydat: Kogo popiera Kandydat Marcin jeżeli chodzi o Sejm w naszym okręgu i dlaczego ?
Zgłoś
M- Marcin - kandydat 2015-09-16 06:58:08
Do Wojtek: jednym z największych kosztów, które obecnie samorządy to koszty związane z oświatą. O ile całkowita prywatyzacja szkolnictwa wydaje się niemożliwa na obecną chwilę to na przykład odbiurokratyzowanie oświaty jest czymś wykonalnym. Chodzi tu o wprowadzenie bonu edukacyjnego, który rodzice mogą wykorzystywać wedle uznania. Przy okazji można zredukować zatrudnienie w kuratoriach, MEN, czy innych urzędach związanych z edukacją - każda szkoła mogłaby stosować inne metody nauczania, inny program, inne lektury, mieć religię w szkolę bądź nie. Rynek szkół językowych jest uwolniony, dlaczego tak nie może być z innymi szkołami? Oczywiście również walczyłbym o decentralizację, w kwestiach przede wszystkim ściągania podatków oraz o to, by nie torpedować kluczowych inwestycji dla ściany wschodniej jak np. Via Carpathia.
Zgłoś
W Wojtek 2015-09-15 23:23:09
Do Wróg Socjalizmu: został wyrzucony z KNP ? To środowisko dość podzielone było, ale sabotował coś ? Gość brzmi rozsądnie.
Zgłoś
W Wojtek 2015-09-15 23:19:32
Jak dla mnie za sam fakt, że nie jest tzw. "niezależny" oznacza, że ma pojęcie co robi na liście. Większość na tej liście to zaangażowani "aż" od kilku tygodni w politykę. Ciekaw jestem na co Pan Marcin by zrobił dla Lublina gdyby został posłem ?
Zgłoś
D Doris 2015-09-15 20:44:23
Do Marcin - kandydat: stek bzdur, ciekawe jaka to firma i jaka ma pozycję. Nie trzeba być prawnikiem ani inżynierem, wystraszy reprezentować polskie racje stanu ... a nie państwa obcego.
Zgłoś
M- Marcin - kandydat 2015-09-15 05:28:16
Do Doris: Pracowałem 3,5 roku w firmie zajmującej się płatnościami mobilnymi, wcześniej na studiach organizowałem festiwale kabaretowe, udzielałem się społecznie, m.in. w Centrum Jana Pawła II w Waszyngtonie. Pomagałem przy pierwszych edycjach Falkonu oraz innych imprez fantastycznych w Lublinie. Nie jestem wybitnym prawnikiem, czy inżynierem, ale mogę jako filozof z wykształcenia ujmować pewne problemy w sposób całościowy oraz wykraczający poza krótkie perspektywy czasowe.
Zgłoś
D Doris 2015-09-14 22:20:20
Wszystkie komentarze ustawione, aż przykro czytać. A jakie ten Pan ma doświadczenie ? Wykształcenie z filozofii ? i nic więcej ?
Zgłoś
W Witold 2015-09-14 13:51:33
Jeden z trzeźwiej myślących ludzi jakich zdarzyło mi się słuchać i czytać. Szkoda że w moim okręgu takich osób próżno szukać na listach Kukiza.
Zgłoś
P Prusak 2015-09-13 22:45:51
Masz ty w ogóle rozum i godność człowieka? Jeśli masz - głosuj na Śmieszka Maziego! To człowiek, który dobrze gada - inaczej niż wszyscy i z sensem. Prawdziwy ideowiec, inteligent, liberał nie tylko z nazwy. Wie, jak zmienić ten nasz dziwny kraj, a nawet jeśli nie wie - to i tak nie będzie gorszy od rządzącej bandy. Kandydat na czasie, głos internetów, ma to czego potrzeba - świeżość, RiGCz, sensowne pomysły. Przydałby się taki ktoś w Sejmie. Kto na niego zagłosuje, nie zawiedzie się. Polecam zagłosować na Maziego!
Zgłoś
JW Jakub Wojcik 2015-09-13 21:41:32
Papieża obraża, więc Polakiem siebie nie powinien nazywac!!!
Zgłoś
M Marek 2015-09-13 21:31:16
Lizodup i menda tyle powiem
Zgłoś
S Spad. 2015-09-11 15:57:34
Pan Marcin Garbowski, w odróżnieniu od niektórych wypowiadających się poniżej ludzi rzekomo związanych ze środowiskiem wolnościowym w Lublinie, potrafi skutecznie wyeliminować patologię panującą w regionie. Poznałem go jako człowieka niezwykle inteligentnego, skutecznego i twardo stąpającego po ziemi. Być może o potencjale i poziomie niedostępnym dla większości pospolitych "działaczy", którzy poniżej potrafią swoje frustracje wylewać. ZDECYDOWANIE POLECAM i namawiam do głosowania! Pozdrawiam!
Zgłoś
A Arion 2015-09-11 15:42:31
trzymam kciuki Marcin
Zgłoś
V Varis 2015-09-11 15:41:03
Popieram! Super kandydat z Lublina! a jak komuś się nie podoba że startuje to niech jadą na Białoruś.
Zgłoś
M Muzyk 2015-09-11 09:44:34
Aktywnie działa, jest przedsiębiorczy, ma trzeźwy pogląd na życie i świat, ma swoje priorytety. Potrafi patrzeć w przyszłość a nie tylko w koryto. Polecam
Zgłoś
M MT 2015-09-10 23:41:49
Człowiek młody, wykształcony, znający języki, niezwiązany zawodowo z polityką - przeciwieństwo obecnego establishmentu
Zgłoś
M Master 2015-09-10 22:43:22
Hmm. "działa aktywnie"? Gdzie niby? bo napewno nie w sensie pozytywny. Nie popieram Pozdrawiam ..
Zgłoś
K Konrad 2015-09-10 21:01:44
Świetny kandydat. Wykształcony, pewny siebie, z ludzkimi poglądami. Takich posłów nam trzeba. Ma mój głos.
Zgłoś
TD Tomasz Dalecki 2015-09-10 20:44:58
To swietny kandydat. Człowiek energiczny, ma odpowiednie kwalifikacje, zna języki. Gdybym mieszkał w lublinie - bez wahania zagłosowałbym na Marcina Garbowskiego!
Zgłoś
P Prezes 2015-09-10 20:37:45
Zajebisty kandydat, na miarę oczekiwań. Ni ma (...) na Maziego.
Zgłoś
B Bizon 2015-09-10 20:37:01
Marcin Garbowski jest mądrym, elokwentnym człowiekiem. Nie toleruje lenistwa i kolesiostwa, nawet jak przez to narobi sobie wrogów (przykład niżej). Jest aktywnym członkiem środowiska wolnościowego, propaguje tą ideę przez pełne humoru podcasty. Idealny kandydat na posła :)
Zgłoś
W Wolnosciowiec 2015-09-10 20:35:38
Sprawny manager procesu, człowiek który nienawidzi obłudy i walczy z nią z sukcesami. Ma na swoim koncie odcięcie darmozjadów od koryta. Za co cieszy sie wielkim szacunkiem w środowisku wolnosciowym w Lublinie.
Zgłoś
WS Wróg Socjalizmu 2015-09-10 20:26:01
Pan Garbowski członkiem KNP nigdy nie był, a jego aktywność owszem i to bardzo duża - wyłącznie na szkodę środowisk wolnościowych. Nikt poważny z tym panem nie chce rozmawiać dłużej niż kilka dni - po tym kiedy odkrywa jego prawdziwą twarz..
Zgłoś

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!