Komentarze 36

DODAJ KOMENTARZ
A Alaina 2015-11-17 11:16:51
Do Jan: Jeśli Twoje dzieci są szczepione, to przecież są chronione szczepionką i nie powinny się zarazić od dzieci nieszczepionych (Jeżeli oczywiście wierzysz, że szczepionki skutecznie chronią. Natomiast jeśli w to nie wierzysz, to po co dzieci w ogóle szczepić?!)
Zgłoś
K kosa123 2015-10-25 21:30:23
Justyno powodzenia czekam na wiadomość że jesteś w sejmie :)
Zgłoś
DR Dorota R-Ł 2015-10-23 05:29:33
Powodzenia Justynko!
Zgłoś
AP Antoni Przechrzta 2015-10-22 10:38:49
Czy nie chciałbyś mieć takich posłów w Sejmie? Ja jestem za.
Zgłoś
JS Justyna Socha 2015-10-22 01:55:52
Kandyduję w okręgu nr 39, z listy nr 7, poz. nr 5. Jestem liderką Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP, matką czwórki dzieci. Zawodowo pracuję jako agent ubezpieczeniowy, a jako wolontariusz wspieram pacjentów informując o przysługujących im prawach oraz zabiegając o poprawę jakości i bezpieczeństwa usług medycznych. Zajęłam się działalnością społeczną gdy u mojego szczepionego dziecka wystąpiły powikłania poszczepienne, a system zdrowia i państwa nie udzielił mi wsparcia. Prywatnie jestem wegetarianką, propagatorką karmienia piersią i idei kooperatyw spożywczych. Za kluczowe sprawy uważam m.in. 1. Przywrócenie obywatelom kontroli nad państwem 2. prawo do decydowania o zdrowiu 3. prawo do decydowania o edukacji dziecka 4. reformę wymiaru sprawiedliwości 5. powstrzymanie agresywnej polityki promocyjnej koncernów farmaceutycznych Ad. 1. Bliska jest mi idea oddania państwa obywatelom, która ma być realizowana przez przestrzeganie podstawowej konstytucyjnej zasady, że władza zwierzchnia w RP należy do Narodu. Zasady, która do tej pory była jedynie pustym hasłem zapisanym w Konstytucji. Władza w Polsce nie może należeć do partyjnych oligarchii, nie może też należeć do obcych rządów, do międzynarodowych korporacji, ani zagranicznych mediów. Władza zwierzchnia w naszym kraju ma należeć tylko i wyłącznie do Narodu.” Ad. 2. Upominam się o prawo do informacji i wolności wyboru w kwestii szczepień oraz powstanie funduszu odszkodowań, prawo do korzystania z naturalnych metod wspierania zdrowia od poczęcia (naturalna ciąża, poród, karmienie piersią, zdrowy tryb życia) oraz dostęp do naturalnych metod leczenia np. medycznej marihuany i otoczenie godną opieką osób niepełnosprawnych. Prawo to realizowane jest także przez dostęp do lokalnej, naturalnej żywności. Ad. 3. Konstytucyjne prawo rodziców do decydowania o edukacji własnych dzieci w ostatnim czasie nie jest respektowane. Przykładem jest tzw. “Ustawa sześciolatkowa”. Brak też edukacji dotyczącej podstawowych praw obywatelskich, człowieka i pacjenta. Ad. 4. W odczuciu społecznym wyroki polskich sądów są nieprzewidywalne i niezrozumiałe. Kosztowne, ciągnące się w nieskończoność procedury sądowe zniechęcają i wywołują brak zaufania obywateli do wymiaru sprawiedliwości. Ad. 5. W obecnym systemie koncerny mają duży wpływ na politykę informacyjną, kształtując ludzką świadomość, na to jak żyjemy, co kupujemy, jakie są nasze życiowe priorytety i wybory. Skutki tego odczuwa każdy z nas biernie obserwując niekorzystne zmiany. Medialny przekaz może być wyreżyserowanym przedstawieniem, które ma wpłynąć na nasze decyzje. Jako poseł będę bacznie przyglądać się takim praktykom i przedkładaniu zysku nad dobro człowieka i pacjenta. Działalność społeczna Angażuję się w projekty związane ze zdrowiem, prawami dziecka, rodziny oraz konsumentów np. promocja naturalnych porodów i karmienia piersią oraz zdrowego żywienia jako istotnych czynników decydujących o zdrowiu jednostki i publicznym, idei kooperatyw spożywczych ułatwiających dostęp do naturalnej żywności bezpośrednio od rolnika oraz prawa do godnej edukacji. Byłam współorganizatorką kilku zgromadzeń publicznych związanych z wymienioną wcześniej tematyką. Działam społecznie jako lider Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach "STOP NOP" i dążę do rozwiązania problemów związanych z źle funkcjonującym systemem szczepień w Polsce oraz aktywnie wspieram pacjentów poprzez informowanie ich o przysługujących im prawach. Z ramienia tej organizacji uczestniczyłam kilkakrotnie w posiedzeniach komisji zdrowia w Sejmie i Senacie. Jako autorka petycji "Więcej przymusowych szczepień? Skoro jest ryzyko, musi być wybór", byłam tego lata gościem w Kancelarii Prezydenta RP, gdzie przekazałam Panu Prezydentowi za pośrednictwem ministra Wojciecha Kolarskiego ponad 20 000 podpisów od zatroskanych rodziców. We wrześniu tego roku brałam udział w konferencji prasowej zorganizowanej na terenie Sejmu przez posła Przemysława Wiplera dotyczącej treści i postulatów wspomnianej petycji. 15.09. br. również na terenie sejmu odbyła się debata z udziałem Głównego Inspektora Sanitarnego oraz dyrektora Narodowego Instytutu Leków pt. "Obowiązek szczepień w Polsce?", na którą we współpracy z posłem Patrykiem Jakim zaprosiłam kilkudziesięciu rodziców poszkodowanych przez system szczepień. W sejmie chcę się zająć również - problemem przemocy państwa wobec rodzin, którym odbiera się dzieci - refundacji edukacji domowej i porodów domowych - stworzeniem Narodowego Programu Karmienia Piersią - problemami osób niepełnosprawnych np. rozwiązaniem kwestii niskiego zasiłku pielęgnacyjnego, brakiem wsparcia w postaci opiekunów - promocją naturalnych metod wspierania zdrowia co w obecnym systemie jest niemal zupełnie pomijane - uproszczeniem systemu podatkowego i ucieczki przez podatkiem przez duże koncerny - problemem inwigilacji i traktowaniem każdego jako potencjalnego przestępcy Chcę reprezentować zwykłych obywateli, którzy mają przede wszystkim prawo do informacji co się wokół nich dzieje i w oparciu o tę wiedzę dokonują codziennych wyborów. Dlaczego „Kukiz’15”? Nie jestem członkiem żadnej partii politycznej ponieważ uważam, że tematy, którymi się zajmuję powinny łączyć różne środowiska ponad podziałami politycznymi. Działając społecznie i kontaktując się z urzędnikami oraz politykami napotkałam na mur nie do przekroczenia. Politycy nie słuchają głosu zwykłych ludzi i są daleko od problemów, które ich dotykają. Decyzje są podejmowane odgórnie przez kierownictwo partii, a urzędnicy nie są za nie odpowiedzialni i w efekcie służą interesom wielkich międzynarodowych korporacji, a nie obywatelom. Powszechnym procederem jest korzystanie z opinii ekspertów, którzy nie mogą być obiektywni, bo np. w przypadku szczepionek, są zatrudniani przez ich producentów. Chcę to zmienić i w ruchu „Kukiz’15” widzę taki potencjał, który jednocześnie daje mi niezależność dzięki rezygnacji z restrykcyjnej dyscypliny partyjnej w głosowaniach. Dużą szansę widzę w postulowanej przez ruch zmianie Konstytucji RP i systemu wyborczego. W Sejmie chcę być głosem zwykłych ludzi, a sprawowanie urzędu posła postrzegam jako służbę. Prawa rodziny ponad zyskiem.
Zgłoś
K Kacper 2015-10-20 08:23:51
Do józef: Pani Socha jest w Stop Nop, a to nie jest ruch walczący z ideą szczepień, ale stowarzyszenie działające na rzecz bezpieczeństwa i dobrowolności tych i innych zabiegów medycznych. W skrócie: skutki uboczne minimalizować, dotkniętym powikłaniami zapewnić odszkodowanie.
Zgłoś
K Klara 2015-10-20 01:24:47
Doczytaj sobie Józek: Działalność społeczna Angażuję się w projekty związane ze zdrowiem, prawami dziecka, rodziny oraz konsumentów np. promocja naturalnych porodów i karmienia piersią oraz zdrowego żywienia jako istotnych czynników decydujących o zdrowiu jednostki i publicznym, idei kooperatyw spożywczych ułatwiających dostęp do naturalnej żywności bezpośrednio od rolnika oraz prawa do godnej edukacji. Byłam współorganizatorką kilku zgromadzeń publicznych związanych z wymienioną wcześniej tematyką. Działam społecznie jako lider Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach "STOP NOP" i dążę do rozwiązania problemów związanych z źle funkcjonującym systemem szczepień w Polsce oraz aktywnie wspieram pacjentów poprzez informowanie ich o przysługujących im prawach. Z ramienia tej organizacji uczestniczyłam kilkakrotnie w posiedzeniach komisji zdrowia w Sejmie i Senacie. Jako autorka petycji "Więcej przymusowych szczepień? Skoro jest ryzyko, musi być wybór", byłam tego lata gościem w Kancelarii Prezydenta RP, gdzie przekazałam Panu Prezydentowi za pośrednictwem ministra Wojciecha Kolarskiego ponad 20 000 podpisów od zatroskanych rodziców. We wrześniu tego roku brałam udział w konferencji prasowej zorganizowanej na terenie Sejmu przez posła Przemysława Wiplera dotyczącej treści i postulatów wspomnianej petycji. 15.09. br. również na terenie sejmu odbyła się debata z udziałem Głównego Inspektora Sanitarnego oraz dyrektora Narodowego Instytutu Leków pt. "Obowiązek szczepień w Polsce?", na którą we współpracy z posłem Patrykiem Jakim zaprosiłam kilkudziesięciu rodziców poszkodowanych przez system szczepień.
Zgłoś
J józef 2015-10-19 16:28:54
Czy oprócz wątpliwego sukcesu uczestnictwa w ruchu natyszczepionkowego odniosła pani jakiś sukces w działalności społecznej
Zgłoś
G Gosia 2015-10-16 18:30:44
cieszę się że przybyło nam o bardzo wiarygodnego kandydata do zagłosowania, nie jest to mój okręg, ale myślę, że wielu ludzi z okręgu podziela ze mną to zdanie
Zgłoś
BB Beata Bea Michalak 2015-10-15 08:06:01
Właściwa droga i jedyna droga ,żeby mieć wpływ na rzeczywistość to właśnie ta ,którą idziesz . Nie zniechęcaj się Justyna i nie trać wiary ani w siebie ani w nas ,stojących za Tobą .
Zgłoś
M Margot 2015-10-15 06:59:58
Trzymam Justa kciuki
Zgłoś
E Ewa 2015-10-14 12:08:58
Jesteśmy z Panią Pani Justyno!!!!
Zgłoś
Magdalena Ż 2015-10-13 17:27:51
Trzymam za Panią kciuki i oby sie udało :-)
Zgłoś
A Aneta 2015-10-07 02:39:26
powodzenia,trzymam kciuki :)
Zgłoś
JS Justyna Socha 2015-10-06 12:52:13
Postulaty Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP są w interesie każdego rodzica, zwłaszcza tego, który szczepi. Poprawa jakości i bezpieczeństwa usług medycznych, ograniczenie liczby niepożądanych odczynów i powikłań poszczepiennych (co wymaga wiedzy zarówno lekarzy, jak i Was, rodziców, którzy pierwsi muszą umieć je dostrzec), zmiana systemu rejestracji niepożądanych odczynów poszczepiennych, który w praktyce niemal nie funkcjonuje. Stowarzyszenie STOP NOP dysponuje setkami historii zignorowania przez lekarzy i urzędników problemów zdrowotnych, które wystąpiły tuż po szczepieniach. Warto mieć świadomość, że na skutek tego, nie sposób ocenić skutków programu szczepień, zarówno dla konkretnego dziecka, jak i całego społeczeństwa. Jako opiekun małego człowieka - pacjenta, masz prawo znać odpowiedź czy koreański Euvax przeciw wzw B powoduje więcej powikłań? Czy reaktogenna pełnokomórkowa szczepionka przeciw błonicy, tężcowi i krztuścowi DTP Biomedu (4 dawki podawane niemowlętom) zawierająca kontrowersyjny tiomersal, składający się w połowie z rtęci, nie stosowana już niemal nigdzie poza Rumunią, nie powinna już zostać wycofana z polskiego kalendarza szczepień? Ile niepożądanych odczynów poszczepiennych (NOP) uda się dzięki temu uniknąć? Ile strachu i cierpienia polskich dzieci i ich rodziców? Co z szczepieniem noworodków w pierwszych godzinach życia przeciw gruźlicy i wzw B, kiedy to trudno ocenić stan zdrowia dzieci, często po powikłanej ciąży lub ciężkim porodzie, w zamartwicy,co może mieć dramatyczne skutki? Co z żywą szczepionką przeciw polio (OPV podawana w 6 roku życia), z której stosowaniem wiąże się wydalanie przez kilka tygodni żywego wirusa i możliwością porażenia zarówno u szczepionego dziecka,jak osób z otoczenia? Czy podawanie dzieciom wielu szczepionek (oraz zawierających trzy żywe wirusy MMR) podczas jednej wizyty w przychodni lub szczepionek wysoko skojarzonych, wiąże się z dużym obciążeniem organizmu? Na ile go osłabia czyniąc podatnym na inne problemy zdrowotne? Czy warto podejmować ryzyko? Takich odpowiedzi nie ma przez źle działający system rejestracji NOP. Brak badań porównujących stan zdrowia dzieci szczepionych według pełnego programu szczepień i nieszczepionych wcale - to kolejny bardzo ważny problem. Wszyscy rodzice powinni postulować o ich przeprowadzenie skoro nie robią tego lekarze i urzędnicy uwikłani w system w dużej mierze kontrolowany przez producentów szczepionek, co zauważają ludzie nauki i medycyny.
Zgłoś
J Jan 2015-10-05 20:07:02
Jeśli szczepionki będą dobrowolne to tylko pod warunkiem, że każdy rodzic podpisze oświadczenie, że w przypadku zarażenia waszego dziecka którąkolwiek z tych chorób ponosicie pełne koszty leczenia wraz z kosztami leczenie innych dzieci, które zaraziły się od waszego? Bo niby dlaczego NFZ ma potem ponosić koszty bo wam się wydawało, że tak będzie lepiej?
Zgłoś
JS Justyna Socha 2015-10-01 09:59:00
Justyna Socha – jestem liderką Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP, matką czwórki dzieci. Zawodowo pracuję jako agent ubezpieczeniowy, a jako wolontariusz wspieram pacjentów informując o przysługujących im prawach oraz zabiegając o poprawę jakości i bezpieczeństwa usług medycznych. Zajęłam się działalnością społeczną gdy u mojego szczepionego dziecka wystąpiły powikłania poszczepienne, a system zdrowia i państwa nie udzielił mi wsparcia. Prywatnie jestem wegetarianką, propagatorką karmienia piersią i idei kooperatyw spożywczych. Za kluczowe sprawy uważam m.in. 1. Przywrócenie obywatelom kontroli nad państwem 2. prawo do decydowania o zdrowiu 3. prawo do decydowania o edukacji dziecka 4. reformę wymiaru sprawiedliwości 5. powstrzymanie agresywnej polityki promocyjnej koncernów farmaceutycznych Ad. 1. Bliska jest mi idea oddania państwa obywatelom, która ma być realizowana poprzez zmianę ordynacji wyborczej, reformę wymiaru sprawiedliwości, referenda, odbudowę polskiego przemysłu, rolnictwa i handlu, repolonizację systemu finansowego i mediów. Ad. 2. Upominam się o prawo do informacji i wolności wyboru w kwestii szczepień oraz powstanie funduszu odszkodowań, prawo do korzystania z naturalnych metod wspierania zdrowia od poczęcia (naturalna ciąża, poród, karmienie piersią, zdrowy tryb życia) oraz dostęp do naturalnych metod leczenia np. medycznej marihuany i otoczenie godną opieką osób niepełnosprawnych. Prawo to realizowane jest także przez dostęp do lokalnej, naturalnej żywności. Ad. 3. Konstytucyjne prawo rodziców do decydowania o edukacji własnych dzieci w ostatnim czasie nie jest respektowane. Przykładem jest tzw. “Ustawa sześciolatkowa”. Brak też edukacji dotyczącej podstawowych praw obywatelskich, człowieka i pacjenta. Ad. 4. W odczuciu społecznym wyroki polskich sądów są nieprzewidywalne i niezrozumiałe. Kosztowne, ciągnące się w nieskończoność procedury sądowe zniechęcają i wywołują brak zaufania obywateli do wymiaru sprawiedliwości Ad. 5. W obecnym systemie koncerny mają duży wpływ na politykę informacyjną, kształtując ludzką świadomość, na to jak żyjemy, co kupujemy, jakie są nasze życiowe priorytety i wybory. Skutki tego odczuwa każdy z nas biernie obserwując niekorzystne zmiany. Medialny przekaz może być wyreżyserowanym przedstawieniem, które ma wpłynąć na nasze decyzje. Jako poseł będę bacznie przyglądać się takim praktykom i przedkładaniu zysku nad dobro pacjenta. Działalność społeczna Angażuję się w projekty związane ze zdrowiem, prawami dziecka, rodziny oraz konsumentów np. promocja naturalnych porodów i karmienia piersią oraz zdrowego żywienia jako istotnych czynników decydujących o zdrowiu jednostki i publicznym, idei kooperatyw spożywczych ułatwiających dostęp do naturalnej żywności bezpośrednio od rolnika oraz prawa do godnej edukacji. Byłam współorganizatorką kilku zgromadzeń publicznych związanych z wymienioną wcześniej tematyką. Działam społecznie jako lider Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach "STOP NOP" i dążę do rozwiązania problemów związanych z źle funkcjonującym systemem szczepień w Polsce oraz aktywnie wspieram pacjentów poprzez informowanie ich o przysługujących im prawach. Z ramienia tej organizacji uczestniczyłam kilkakrotnie w posiedzeniach komisji zdrowia w Sejmie i Senacie. Jako autorka petycji "Więcej przymusowych szczepień? Skoro jest ryzyko, musi być wybór", byłam tego lata gościem w Kancelarii Prezydenta RP, gdzie przekazałam Panu Prezydentowi za pośrednictwem ministra Wojciecha Kolarskiego ponad 20 000 podpisów od zatroskanych rodziców. We wrześniu tego roku brałam udział w konferencji prasowej zorganizowanej na terenie Sejmu przez posła Przemysława Wiplera dotyczącej treści i postulatów wspomnianej petycji. 15.09. br. również na terenie sejmu odbyła się debata z udziałem Głównego Inspektora Sanitarnego oraz dyrektora Narodowego Instytutu Leków pt. "Obowiązek szczepień w Polsce?", na którą we współpracy z posłem Patrykiem Jakim zaprosiłam kilkudziesięciu rodziców poszkodowanych przez system szczepień. W sejmie chcę się zająć również - problemem przemocy państwa wobec rodzin, którym odbiera się dzieci - refundacji edukacji domowej i porodów domowych - stworzeniem Narodowego Programu Karmienia Piersią - problemami osób niepełnosprawnych np. rozwiązaniem kwestii niskiego zasiłku pielęgnacyjnego, brakiem wsparcia w postaci opiekunów - promocją naturalnych metod wspierania zdrowia co w obecnym systemie jest niemal zupełnie pomijane - uproszczeniem systemu podatkowego i ucieczki przez podatkiem przez duże koncerny - problemem inwigilacji i traktowaniem każdego jak potencjalnego przestępcy Chcę reprezentować zwykłych obywateli, którzy mają przede wszystkim prawo do informacji co się wokół nich dzieje i w oparciu o tę wiedzę dokonują codziennych wyborów. Dlaczego „Kukiz’15”? Nie jestem członkiem żadnej partii politycznej ponieważ uważam, że tematy, którymi się zajmuję powinny łączyć różne środowiska ponad podziałami politycznymi. Działając społecznie i kontaktując się z urzędnikami oraz politykami napotkałam na mur nie do przekroczenia. Politycy nie słuchają głosu zwykłych ludzi i są daleko od problemów, które ich dotykają. Decyzje są podejmowane odgórnie przez kierownictwo partii, a urzędnicy nie są za nie odpowiedzialni i w efekcie służą interesom wielkich międzynarodowych korporacji, a nie obywatelom. Powszechnym procederem jest korzystanie z opinii ekspertów, którzy nie mogą być obiektywni, bo np. w przypadku szczepionek, są zatrudniani przez ich producentów. Chcę to zmienić i w ruchu „Kukiz’15” widzę taki potencjał, który jednocześnie daje mi niezależność dzięki rezygnacji z restrykcyjnej dyscypliny partyjnej w głosowaniach. Dużą szansę widzę w postulowanej przez ruch zmianie Konstytucji RP i systemu wyborczego. W Sejmie chcę być głosem zwykłych ludzi, a sprawowanie urzędu posła postrzegam jako służbę. Bliskie mi hasła - Prawa rodzin ponad zyskiem - Odpowiedzialna wolność - Korporacyjny kapitalizm to nie demokracja
Zgłoś
M Marta 2015-09-30 21:13:21
Oby się udało. Przez ignorowanie nieprawidłowości w systemie szczepień lawinowo rośnie liczba osób, które nie szczepią swoich dzieci w ogóle na skutek utraty zaufania. To ci którzy akceptują błędy systemu są za to odpowiedzialni. Pani Socha o tym mówi dlatego jako odpowiedzialny rodzic oddam na nią swój głos. Dodam, że sama szczepię swoje dzieci na te szczepienia które powodują najmniejszą ilość niepożądanych reakcji, ale jednocześnie solidaryzuję się z ofiarami powikłań i nie zgadzam się na bagatelizowanie problemu .
Zgłoś
AJ Agnieszka J. 2015-09-29 16:57:22
Pani Justyno, Pani wie co to odpowiedzialnosć i się jej nie boi. Cała moja rodzina stoi za Pania murem.
Zgłoś
BB Beata Bea Michalak 2015-09-26 07:46:28
Takich osób z sercem dla innych i otwartym umysłem Polsce i Polakom potrzeba . Popieram i głosuję w dniu wyborów .
Zgłoś
AG Agnieszka G. 2015-09-25 11:12:12
Trzymam mocno kciuki !!! Cudowna Kobieta z Pani
Zgłoś
J Joanna 2015-09-23 09:06:10
Pani Justyno trzymam kciuki ;)Takich ludzi Nam trzeba...jest Pani nasza nadzieją;)
Zgłoś
G Grazyna 2015-09-23 04:18:04
Pani Justyna, jestem za Pania
Zgłoś
KM Krzysztof Mikulski 2015-09-23 01:12:10
Pani Justyno, cieszę się, że Pani kandyduje. popieram całym sercem Pani kandydaturę. Tylko tacy ludzie jak Pani mogą coś w naszym kraju zmienić.
Zgłoś
AP Awake Parent 2015-09-21 09:47:38
Pani Justyna jest naszą BOHATERKĄ! :)
Zgłoś
O ola 2015-09-21 09:13:22
Jestem za pania Justyna calym sercem!
Zgłoś
T Tajga 2015-09-18 11:48:53
Trzymam kciuki! Jak Pani Justyna będzie miała wpływ na politykę to może rodzice dzieci będą mogli liczyć na pomoc państwa w urzędach i nie będą zmuszani przez biedę do okupowania z dziećmi korytarzy sejmowych.
Zgłoś
J jjj 2015-09-17 21:17:18
Do A.: stracisz wiare w lekarzy jak twoje dziecko bedzie mialo nop o ile bedziesz wiedziala kiedy bo lekarz ci tego nigdy nie powie i nie przyzna,i byc moze przy zlej diagnopzie to i zle leczenie .a nie dziwi cie to ze niektorzy tzn.swiadomi lekarze tez sa za zniesieniem przymusu bo widza dzieci okaleczone przez szczepionki.gdyby byly ona takie cudowne to niebyloby o czym gadac i nie byloby antyszczepionkowcow.poczytaj to nie boli i pomysl
Zgłoś
E Ewa 2015-09-16 13:39:21
O ile założenia piękne to fp stopnop mocno od nich odbiega...
Zgłoś
JA Justyna Anna 2015-09-14 01:23:33
Postulaty STOP NOP. Oczekujemy: 1) Opracowania nowego systemu identyfikacji, kontroli i leczenia niepożądanych odczynów poszczepiennych (NOP), włącznie z opracowaniem procedur gwarantujących opiekunom prawnym i dorosłym pacjentom pełny udział w tym procesie, zmiany zaczynając od przyjęcia poprawek dot Art. 17 ustawy o chorobach zakaźnych (pełna informacja o powikłaniach i monitorowanie stanu zdrowia pacjenta). 2) Utworzenia specjalnego funduszu odszkodowań współfinansowanego przez producentów szczepionek dla osób dotkniętych trwałym uszczerbkiem zdrowia lub utratą bliskich wskutek wystąpienia NOP i powikłań poszczepiennych. 3) Utworzenia listy biegłych ekspertów – niezależnych od koncernów farmaceutycznych, w tym producentów szczepionek – na potrzeby wydawania opinii niezbędnych w toku spraw sądowych dotyczących powikłań poszczepiennych (z obowiązkiem złożenia oświadczenia o konflikcie interesów). 4) Zniesienia obowiązku szczepień i wprowadzenia dobrowolności wzorem 16 państw europejskich.
Zgłoś
JA Justyna Anna 2015-09-14 01:17:52
Do Magda: Prokuratura Rejonowa Warszawa - śródmieście Północ 7 marca 2014 r. w odpowiedzi na przesłaną skargę zawiadomiła Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP o wszczęciu śledztwa w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków , w toku czynności związanych z nadzorem nad funkcjonowaniem systemu identyfikacji, kontroli i leczenia niepożądanych odczynów poszczepiennych w Polsce, czym działano na szkodę interesu publicznego., tj. czyn o Art. 231 par. 1 KK.
Zgłoś
M Magda 2015-09-13 21:23:18
Do Anonymous : To mnie oświeć, czy Stowarzyszenie to złożyło jakieś zawiadomienie do prokuratury lub izby lekarskiej o błędzie lekarza. Bo dokonania tej Pani to głównie agitacja by nie szczepić dzieci, bezsensowne straszenie rtęcią, wiązanie szczepień ze wszystkimi możliwymi chorobami łącznie z genetycznymi. Nie zauważyłam żadnej aktywności wobec nieodpowiednich działań lekarzy ( o których tam się ciągle pisze) ani próbie dyskusji z MZ o odszkodowaniach i sposobach stwierdzania NOP.
Zgłoś
A Anonymous 2015-09-13 20:00:12
Do Magda: Jak nic nie słyszałasz to sie nie wypowiadaj tylko umyj uszy.
Zgłoś
M Magda 2015-09-13 18:05:36
Do mama: O ile ta Pani trzymałaby się faktów i założeń Stowarzyszenia gdzie jest wolontariuszką byłoby dobrze. Jednak jedyne co mamy to depopularyzacja rzetelnej wiedzy, język nienawiści i oszczerstwa wobec lekarzy ( jak dotąd nie słyszałam o sprawie wobec lekarza niedopełniającego obowiązków w związku ze szczepieniem, którą zajął by się stopnop).
Zgłoś
M mama 2015-09-12 23:21:45
Do A.: Pani Socha walczy o pomoc dla dzieci poszkodowanych przez szczepienia, co w tym złego? Państwo nie pomaga i to jest dobre dla tych dzieci?
Zgłoś
A A. 2015-09-12 22:02:07
Tylko antyszczepionkowców w Sejmie jeszcze nie było. Tracę wiarę w Polską politykę...
Zgłoś

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!