Komentarze 4

DODAJ KOMENTARZ
Z zakopianka 2015-12-28 23:49:09
Do Filutek: czytałam proszę Pana i nigdzie nie ma takiego zapisu , oczywiście , że zawsze decyduje dyrektor danego urzędu służby cywilnej , niepotrzebnie Pan panikuje i wprowadza anarchię , to co Pan pisze to tylko w niecywilizowanych i niedemokratycznych i dyktatorskich państwach. Więcej optymizmu życzę i zmiany na lepsze , właśnie jestem powiązana zawodowo ze służbą cywilną , więc chyba wiem w jakim kierunku idą dobre zmiany dla Rodaków. Przekona się Pan wczytując się w proponowane zmiany , że do tej pory właśnie były nieprawidłowości w zatrudnianiu w tej służbie np. ogrom asystentów w ministerstwach bez odpowiedzialności i przydzielonych obowiązków , duża kasa zero kompetencji i doświadczenia oraz kwalifikacji zawodowych .
Zgłoś
F Filutek 2015-12-28 23:15:24
Do zakopianka: Czytała Pani nowelę do ustawy o Służbie Cywilnej? Teraz wszystko jest jasne - decyduje szef urzędu. Rzetelnie i przejrzyście może zatrudnić sprzątaczkę jako radcę prawnego.
Zgłoś
Z zakopianka 2015-12-28 21:32:36
Do tytan38: Jesteś mądrym i sprawiedliwie osądzasz sytuację zbiurokratyzowanej RP , a szczególnie konkursy , gdzie władza od góry do dołu / od ministerstw po gminy / , najpierw zatrudnia wybrańca losu na umowę na czas określony , a w tym czasie przeprowadza rekrutację fikcyjną do składania aplikacji na dane stanowisko urzędnicze i okazuje się po zakończeniu procedury konkursowej , że ten wybraniec wygrywa konkurs na wskazane ogłoszenie na stanowisko urzędnicze . Swiadczy to , że są to działania skandaliczne i żenujące , niestety prze 8 lat rządów poprzednich tak się działo , więc trzeba to naprawić rzetelnie i przejrzyście.
Zgłoś
T tytan38 2015-12-28 20:04:28
Na pewno wiele będzie komentarzy ,ale ja już dawno likwidował by wiele stanowisk dublujących się na wzajem,bo tej biurokracji jest za dużo jeden drugiemu patrzy na ręce , ale żaden nie potrafi podjąć decyzji a czy to powrót do przeszłości może tak,ale czy wszystko było do niczego...
Zgłoś

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!