XVI Europejski Kongres Gospodarczy

Transform today, change tomorrow. Transformacja dla przyszłości.

7-9 MAJA 2024 • MIĘDZYNARODOWE CENTRUM KONGRESOWE W KATOWICACH

  • 18 dni
  • 20 godz
  • 40 min
  • 54 sek

Komentarze 7

DODAJ KOMENTARZ
C Co_nam_PIS_DA 2015-12-16 22:21:19
Do Andrzej Wysocki: Proszę Pana, jestem mężczyzną, mam 60 lat. Pamietam późny PRL, pamietam SB-eckie rozmowy ostrzegawcze w stanie wojennym. Założę się że nie przeżył Pan takich atrakcji. Moja uwaga na temat wizyt o piątej rano była częściowo bazowana na wywiadzie naszego quadowego zwycięzcy Dakaru p. Sonika który expresis verbis stwierdził że w czasie pierwszych rządów PiS doszedł do wniosku że zdrowiej będzie odpuścić działalność gospodarczą na rzecz jeżdżenia quadem bo to zmniejszy prawdopodobieństwo niezapowiedzianej wizyty o piątej rano. Szczerze mówiąc dziwię się jak człowiek na Pana poziomie mógł pominąć taki szczegół jak uwaga o śmigłowcach. Cenię sobie wiedzę naszych Pań ale zaiste takie szczegóły techniczne w narracji kobiety są skrajnie mało prawdopodobne. A sprawa śmigłowców pokazuje że ucieka Pan z obszarów gdzie decydują liczby, procedury i co tu dużo mówić - konkretna techniczna wiedza. Tego unika Pan jak diabeł wody święconej. Woli Pan rozmyte dywagacje z rytualną porcją inwektyw. Nota bene - zawsze uderza mnie jak nagminnie prawdziwi patrioci łamią Dekalog - a konkretnie ósme przykazanie - "Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu". Jeśli ma Pan dowody na matactwa proszę złożyć wniosek do prokuratury lub opublikować stosowne dokumenty. No chyba że jest Pan patriotą - agnostykiem. Wtedy dekalog Pana nie obowiązuje. Ale prawdopodobieństwo tego jest zerowe. Zresztą Pańska argumentacja jest tak trafna jak identyfikacja mojej osoby. Z zawodu jestem elektronikiem i od początku lat dziewięćdziesiątych współpracowałem z czołowymi firmami wprowadzającymi fotografię cyfrową, ale jakoś nie wpadło mi do głowy aby zostawić te nasze kłopoty i zostać honorowym Niemcem czy Holendrem. Na serio myślałem nad wystąpieniem z otwartą przyłbicą, ale po Pana mailu widzę że nic to nie da. Choć muszę przyznać że Pana uwaga o syryjskich chrześcijanach zgadza sie z moimi poglądami.
Zgłoś
AW Andrzej Wysocki 2015-12-15 15:58:00
Do Co_nam_PIS_DA: Dziwne. PO byl zawsze prozydowski a Pani? ( tak formuluja zdania kobiety w wieku ok. 35-40lat dlatego zwracam sie: Pani ). A wiec Pani chce osmieszac przy okazji Zydow. Nie ladnie. Jesli chodzi o moj powrot to juz przed 15 laty nad tym sie zastanawialem, jak I wielu moich znajomych. Doszedlem jednak do wniosku ze Polske opanowalo przekupstwo i korupcja. Moze powinienem byl wrocic i probowac dzialac, walczyc? Moze. W kazdym badz razie w czasie rzadow PO i SLD wywedrowalo z Polski ok. 3 mln ludzi ( do chwili obecnej ). Okresli nas Pani jako zdrajcow I tchorzy? Ci wszyscy widzieli powolnie nadchodzaca nedze i beznadzieje. Przeciez bezrobocie w Polsce wynosi ponad 12%.Jest to liczba uwzgledniajaca pracownikow sezonowych, a gdyby wrocili polscy emigranci jaka bylaby?. Mowi sie o emigracji lat 2005-6, jak twierdzi pan Tusk. Jest to oczywiste nawet dla ograniczonych osob ze ta emigracja byla wynikiem dzialan wczesniejszych rzadow.Ja natomiast nie ukrywam sie za parawanem pseudonimu i nie ukrywam ze mieszkam za granica. Nie musi sie Pani obawiac ze przyjdzie policja. To bylo przed paru laty modne. Policja zjawiala sie w mieszkaniach owczesnej opozycji. Pan Tusk umacnial w ten sposob swoja wladze. Prowadzac rownolegle kampanie propagandowa oglupiania i sklocania Narodu. Pani wypowiedz jest rowniez typowa dla sposobu argumentowania przez PO. Musi byc chociaz troche obrazliwa i jadowita. Widac w Pani mysleniu wielki wplyw PO. Teraz troche nie na temat, ale wazny problem. PO I pani Kopacz starali sie wykonac wytyczne z Niemiec i postanowili nie pytajac narodu sprowadzic do Polski islam. W ostatniej chwili udalo sie nam przed taka, nazwe to glupia i nierozsadna decyzja, uchronic .Co tu duzo mowic, PiS uchronil Polske przed katastrofa. Uchodzcow albo nazwijmy ich uciekinierow z Syrii trzeba czesc z nich przyjac. Jest wsrod nich duza ilosc chrzescian. Tak, jestem za tym aby tym wlasnie pomoc. Islam natomiast sie nie integruje, jest dosyc agresywny, nie pasujacy do kultury i obyczajow europejskich ( ponad 300 lat temu pogonil ich Sobieski ).
Zgłoś
C Co_nam_PIS_DA 2015-12-14 23:55:33
Do Andrzej Wysocki: Odpowiedź zacznę od starego żydowskiego kawału (z góry proszę o wybaczenie że narażam prawdziwego patriotę na taki dyskomfort) około 1955 roku Moszek spotyka Icka w Tel Avivie - Moszek: Icek - ty tutaj !!?? przecież twój starszy syn buduje socjalizm na Węgrzech, średni w Polsce a najmłodszy w Czechosłowacji. Co ty więc tu robisz? - Icek odpowiada : - a ty pomyślałeś gdzie oni będą żyć jak ten socjalizm zbudują. Skoro Pan jest takim ideowym zwolennikiem metod PiS to czemu Pan nie wrócił w te pędy do Warszawy pierwszym samolotem 26 października i nie włączył się osobiście w wielką przebudowę narodu? Pewnie siedzi Pan na wygodnym stołeczku w korporacji, ściubi euro (dolce raczej nie, bo chyba Pan się w Reichu zamelinował) i dla lepszej samooceny stroszy patriotyczne piórka i pazurki. Przykładem cytowane przez Pana śmigłowce: Agusta czyli Świdnik oferowała model który będzie przedstawiony do homologacji dopiero za dwa lata, Mielec model de facto cywilny, bo bez elektroniki wojskowej. Lać pomyje każda kuchta potrafi. Dla mnie bolszewizm to nie kwestia poglądów a charakteru. Niedługo dzięki takim poputczykom jak Pan terrorystami będą w Polsce ci co umieją myśleć i liczyć. Czyli ci których Pan nazywa myślacymi obiektywnie. Pozdrawiam i życzę dalszej owocnej kariery w Europie. Ja, póki co, zostaję w Polsce. I z rozsądku podpiszę się jak dotąd pseudonimem. Jakoś nie lubię niezapowiedzianych wizyt o piątej rano.
Zgłoś
AW Andrzej Wysocki 2015-12-14 22:14:24
Do Co_nam_PIS_DA: to byla tylko mala prowokacja z mojej strony. Oczywiscie nie bylo w niedziele 500tys. ludzi. Tak jak nie bylo w sobote 50tys. Na tym forum wlasnie popierajacy PO dokonuja bez przerwy klamstw. Wiec ja rowniez tego poprobowalem. Najbardziej jednak mnie martwi ze pismacy z Gazeta Wyborczej ( pewnie z mniejszosci niemieckiej jak: Michal Kokot ) oczerniaja Polske na forum Zeitonline. Na tym forum co ciekawe wszelkie komentarze ich krytykujace zostaly USUNIETE!!! ( entfernt znaczy usuniete ). Doszlo do tego ze PO jest w stanie poswiecic OJCZYZNE aby urwac z tego plaszcza la siebie jak najwiecej. Boja sie ze wszystkie ich korupcje ujrza swiatlo dzienne ( np. przetarg na smiglowce ustawiony na Francuzow ). Przykladow mozna mnozyc bez liku. Mysle ze moja odpowiedz jest zrozumiala. Poza tym nie jestem z PiSu. Mieszkam za granica i nie mam z partiami politycznymi nic wspolnego. Ja tylko obserwuje, czytam prase " rozna " i wyciagam wnioski. Niestety objektywnie myslacych jest niewielu. Najczesciej sterowani propaganda. Wystarczy poczytac Gazete Wyborcza, obejrzec TVP info i inne media falszujace wydarzenia. Pozdrawiam i zycze sprawiedliwego oceniania rzeczywistosci.
Zgłoś
C Co_nam_PIS_DA 2015-12-14 21:45:11
Do Andrzej Wysocki: Panie Andrzeju, czekam na odpowiedź w sprawie bzdur które wypisywał Pan wczoraj na temat pół miliona demonstrantów na placu Trzech Krzyży. Ja wiem że prawdziwi patrioci z PiS w uniesieniu zdolni są do wielkich czynów ale jakoś telewizja narodowa nie pokazała jak stoi pięć warstw ludzi jedna na drugiej. Zanim zacznie Pan następną hecę proszę skończyć poprzednią.
Zgłoś
PP polityk prawicowy 2015-12-14 20:28:01
Przepraszam zbyt wiele tolerancyjności było dla afer, w polityce jak w biznesie konkurencje się niszczy stopniowo w przeciwnym razie wygryzą Cię z interesu. Przykład 2005-2007 PiS zniszczył koalicjanta LPR i Samoobronne. Teraz najciekawsze, Biuro PiS Chełm niemal liże tyłeczek Prezydent Miasta Chełma Agacie Fisz pełnomocnikowi partyjnemu Sojuszu Lewicy Demokratycznej, myślę wszyscy domyślacie się w czym mają problem.
Zgłoś
AW Andrzej Wysocki 2015-12-14 20:09:54
Pani Kopacz, prosze sie uspokoic bo to grozi zawalem serca. Kazdy normalny na poziomie polityk zgadza sie zw swoja pozycja jaka mu Narod przydzielil. Pani zostala ( na cale szczescie dla Polski ) odsunieta. Zal ze tych milionow za prace w UE nie otrzyma kumpel partyjny? Pani Kopacz, czas aby ktos z PO zwrocil forse zgarnieta za przetarg na smiglowce i inne przetargi w armii polskiej. Ma Pani tutaj pole do popisu, aby pokazac nam Polakon ze PO chce naszego dobra. Wyczysccie swoje podworko, a wowczas staniecie sie wiarygodni. My narod wyczyscimy rowniez klamliwe madia ktore sa w rekach PO. Tutaj jak i w innych dzidzinach zycia bedzie sie Pani rowniez pienila. To jest normalne i do przewidzenia. Zycze Pani prawdy i dbalosci o Polske.
Zgłoś

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!