XVI Europejski Kongres Gospodarczy

Transform today, change tomorrow. Transformacja dla przyszłości.

7-9 MAJA 2024 • MIĘDZYNARODOWE CENTRUM KONGRESOWE W KATOWICACH

  • 18 dni
  • 20 godz
  • 40 min
  • 54 sek

Komentarze 39

DODAJ KOMENTARZ
A Alina 2023-11-13 13:27:26
Ma być za co wdzięczna! Ma rentę po mężu a nie musi mu prac skarpetek, ani gotować - no cud miód ze smalcem!
Zgłoś
K Kaem 2019-07-08 09:43:43
Moźna by sądzić, źe kwalifikuje się do tzw inteligencji ale to błąd. To zaślepiona POWSKIM ordnungiem , zakompleksiona kobiecie. Nie nadaje się na sędzię, na posła, moźe tylko na gospodynie domową. Kompromitacja jej i uczelni które dały jej dyplom.
Zgłoś
W wojtek 2019-06-11 09:44:08
Do Filipek: Bardzo trafne powiedzenie
Zgłoś
W wojtek 2019-06-11 09:41:34
dziwi mnie bardzo, dlaczego Dolniak nie jest dalej sedzia? widocznie Ona taka sedzina jak z koziej d....y traba? Powinna sie Zajac domem a nie polityka, jej sie nie da sluchac, to jedno, i wszedzie pcha sie przed kamery, brak jej kasy?
Zgłoś
B Barbara 2019-05-20 08:40:54
Bardzo kocham Sławķów,Maczki . Nienawidzę tych co zŕównali z ziemią DĘBOWĄ ĢÓRĘ wycięli dęby 500 letnie, źródełko na Góreczyźnie z uzdrawiającą wodą ,Łokieć razem z Przemszą zrujnowali jeśli i Sztołę zapaskudzą to koniec światła, zachciało się mamony zrobili szerokie tory padalce, Moja rodzina chciała oddać działkę leśną na dom wypoczynkowy dla Górników.Przeklęci co zniszczyli Dębową Górę koło Sławkowa płuca Zagłębia (zielone)
Zgłoś
P PL.😀 2019-05-19 12:20:30
Do E-wunio: Ja się nie dziwię tym "pięknym" słowom. Uciekła z zagrody, więc świat i UE wydaje jej pięnym.
Zgłoś
E E-wunio 2019-05-15 17:22:05
SLUCHAŁAM DZIS 15, 05.2019 W RADIU WYPOWIEDZI PANI DOLNIAK I PRZYZNAJĘ , ZE MAŁO CO, A ROZCHROAWLABYM SIĘ . JEJ ZACHWYT NAD UNIĄ JEST PORAŻAJĄCY ---NIE WIDZI NIC ZŁEGO , ANI W UNII , ANI W TUSKU ---ZUPEŁANIE JAKBY SIE --PROSAKU ---NAJADŁA . WSZYSTKIE ROZUMY ZJADŁA --TAKA MĄDRA I WCIĄZ NIEDOCENIONA . NORAMALNA MOWO-NUDA --NIE WIEM , JAK INNI MOGĄ Z NIA ROZMAWIAĆ ---WSPOŁCZUJE .
Zgłoś
J Jacek 2017-12-12 09:26:48
Do obserwator: Trzeba się znać, gdy się komentuje i tylko tyle.
Zgłoś
J Jacek 2017-12-12 08:52:29
Być posłem i jeszcze Marszałkiem Sejmu a otrzymać tak mało złych, złośliwych - często nie kompetentnych - ale to bez znaczenia - ocen, to jest nieźle.
Zgłoś
F Filipek 2016-11-30 21:26:31
Taki współczesny Judasz!!!
Zgłoś
P puszatek 2016-11-03 17:07:24
Niedawno w tvp.info pani Dolniak powiedziała, że jak zmieniła zawód, na "zawód posła"....mało z fotela nie spadłam - zawód posła, ona tak mysli i dlatego tak powiedziała. Jest żenująca, choć zachowuje się grzecznie i kulturalnie jako chyba jedyna w tej Nowośmiesznej.
Zgłoś
E Ewa 2016-10-26 20:28:37
Frankowicze nie zapomną. Napluła Pani na nas i nasze ludzkie nieszczęście, na tych co powiesili się przez przekręt banków
Zgłoś
M McGyver 2016-10-26 13:54:05
Czerwona kartka za sprzeciw wobec druku 729 Wie Pani o co chodzi
Zgłoś
O Obiektywna 2016-10-26 00:35:50
Ogólnie to słabo.
Zgłoś
T Tomasz 2016-10-25 13:09:44
Ponieważ głosowała przeciw ustawie "frankowej" druk 729
Zgłoś
HH Henryk Hajduk 2016-10-25 10:38:10
Za negacje do projektu o franku polskim
Zgłoś
K Kppacz 2016-09-04 11:02:41
Do tusk: Wpłaciłabym dużo więcej by tylko zostać POSŁEM!!! Kasa jest najważniejsza!!! Co więcej ma jakąkolwiek wartość !??? Mam kasę i władzę ,z Schetru będziemy rządzić długo i mamy w (...) chołotę ona jest do roboty na NASA i do karania!!! A po mężu mam dobrą dożywotnią rentę i jestem wolna!!! Teraz wiem ze zyję!!!
Zgłoś
O obserwator 2016-03-21 13:57:41
Pani poseł B. Dolniak, jako prawnik i były sędzia powinna pani wiedzieć, że najwyższą władzą ustawodawczą w Polsce jest Sejm, Senat. Natomiast wszystkie sądy w tym i TK są organami niższego rzędu, są wobec tego zobowiązane do stosowania prawa stanowionego czy się to podoba czy nie. Wszystkie głosy i opinie o TK są niedorzeczne i bezzasadne. Instytucja, która może zbadać czy TK wydał orzeczenie czy opinię, jest Sejm,który jest reprezentacją Narodu. TK jest elementem służebnym wobec stanowienia prawa, spójności stanowionej normy podkonstytucyjnej z normą konstytucyjną. Wszelkie uzurpacje TK do kontroli wykonywania przepisów prawa są bezzasadne. TK nie ma prawa oceniać uchwał Sejmu, min w sprawie wyboru sędziów do trybunału.
Zgłoś
O o 2016-03-14 09:02:10
Pani poseł B. Dolniak, należy również wiedzieć, że sędziowie trybunału podlegają nie tylko Konstytucji ale i ustawom. O tymówi art. 178 ust.1 Sędziowie w sprawowaniu swojego urzędu są niezawiśli i podlegają tylko Konstytucji oraz ustawom. Przy ostatnim orzekaniu złamali i ten artykuł.Ust.3 art. 178 stanowi: Sędzia nie może należeć do partii politycznej, związku zawodowego ani prowadzić działalności publicznej nie dającej się pogodzić z zasadami niezależności sądów i niezawisłości sędziów. Pan prezes trybunału nie zastosował się do tego wymogu występując w mediach jako recenzent i jako tzw. publicysta, a zatem i ten wymóg został złamany.Nadmienić należy również, że komisja wenecka wydała opinię wyłącznie polityczną a nie merytoryczną przy jednym głosie sprzeciwu tj. przedstawiciela Węgier. Wydana opinia jest stronnicza i tendencyjna, a tak nie powinno być. Wielu prawników powołuje się na maksymę "dura lex ex lex" czyli twarde prawo ale prawo, ale w wielu przypadkach się do tego nie stosują, traktują prawo wybiórczo, co jest wielką szkodą dla prawa stanowionego i dla Narodu jako władzy zwierzchniej.
Zgłoś
O obserwator 2016-03-11 10:11:10
Pani poseł B. Dolniak, powinna pani przyjąć do wiadomości, że w Polsce najwyższą włdzą ustawodawczą jest sejm, senat. Zatem wszystkie sądy w tym i trybunał konstytucyjny są zobowiązane do stosowania prawa stanowionego przez parlament, ponieważ nie mają uprawnień do stanowienia prawa, i z tego też względu są organem niższego rzędu. Wszelkie odstępstwa od prawa stanowionego jest jego łamaniem. Nadmienić należy, że ustawa zasadnicza w obecnym kształcie nie odpowiada potrzebom współczesnego życia narodu, jest bardzo mało precyzyjna powodująca zbyt wiele dowolnych interpretacji min. przez Trybunał Konstytucyjny co powoduje bardzo wiele kontrowrsji i nieporozumień. W trybie pilnym Konstytucja RP powinna być zmieniona i opracowana przez specjalistów nawyższej klasy, wykluczając z jej grona czynnych i byłych sędziów. Nadmienić należy, że Trybunał Konstytucyjny podczas swojego ostatniego posiedzenia złamał prawo odnosząc się do ustawy zasadniczej a min. art. 4, art 7, art 10, art 95, art 194, art 197, zatem wydane tzw. orzeczenie jest sprzeczne z zasadami postępowania zgodnie z prawem i w granicach prawa, i nie jest zgodne z wolą Narodu wykazaną podczas ostatnich wyborów prezydenckich jak i parlamentarnych. Przypominam, że władza zwierzchnia należy do Narodu art 4 Konstytucji, dlatego też takie organy jak sądy, trybunały muszą wykonywać wolę Narodu, czy się to im podoba czy nie.
Zgłoś
Z Zniesmaczony 2016-03-08 17:24:45
Pani Poseł to niech się zajmie swoim elektoratem, który ją wybrał, bo bierze kasę za organizacje biura, jest reprezentantem wyborców, a zaczyna być jak Yetti - wszyscy wiedzą, że istnieje ale nikt Jej nie widział. Wybrali Ją ludzie w rejonie, którym nie żyje się łatwo, nieraz są bez pracy, brak im na życie, a Pani Poseł znikła na salonach z dochodem prawie 15.000 i tyle ją wyborcy widzieli
Zgłoś
O obserwator 2016-03-08 14:24:37
Pani poseł B. Dolniak jako prawnik powinna pani wiedzieć, że najwyższą władzą ustawodaczą w Polsce jest sejm, senat i prezydent. natomiast wszystkie sądy w tym i trybunał konstytucyjny są instytucjami niższego rzędu. zatem są zobowiązane do prawa stanowionego przez ustawodawcę. trybunał Konstytucyjny jest organem opiniodawczym o zgodności tworzonych ustaw z ustawą zasadniczą czyli konstytucją. Nie ma prawa orzekać w sprawach uchwał sejmu. Zatem wszystkie wywody, opinie na temat trybunału konstytucyjnego są w sprawie jego organizacji pracy niedorzeczne i bezsensowne. Nadmienić należy również, że w niemczech prawo krajowe jest pierwsze przed prawem unijnym i tak powinno być w Polsce. Wynoszenie spraw Polski na arenę międzynarodową b. źle służy naszej ojczyźnie. Orzekanie przez sędziów trybunału nie powinno być oparte na dowolnej interpretacji prawa tworząc tzw. "radosną twórczość orzeczniczą". Z tego powodu ustawa zasadnicza powinna być w trybie pilnym zmieniona i dostsowana do wymogów życia współczesnego, w taki sposób aby nie można było dowolnie interpretować prawa.
Zgłoś
K Krak 2016-03-02 13:47:20
To jedna z tych swetrowych Pań Robią wszystko, by nie robić nic
Zgłoś
M marysia 2016-01-21 15:04:06
Do Irmina: zgadzam się z tobą , ale dziwię się tej kompetentnej posłance , że jest w partii szlachcica Petru , ja bym się wstydziła za niego , bo nie jest patriotą , nie zna historii polski. Pani Poseł dla Pani dobrej reputacji proponuję opuścić szeregi tego nieudacznika .
Zgłoś
I Irmina 2016-01-21 09:37:56
Merytoryczna, kulturalna, nie odzywa się bez potrzeby, mówi konkretnie, nie leje wody. Więcej takich kobiet w polityce!
Zgłoś
J Julia 2015-10-29 22:15:59
Pani Dolniak, PO przygotowało zamach smoleński, w którym zginął Pani mąż, a Pani wciąż wierna oprawcom męża swego....niebywale
Zgłoś
M Mi 2015-10-23 09:22:54
Fajna babka + sensowny, wyważony program partii bez ściem typu 500 zł na dziecko. Ja jestem na TAK. Ma Pani mój głos!
Zgłoś
K kizoo 2015-10-22 20:19:23
Petru - klon Balcerowicza, który jest znawcą ekonomii, ale nie potrafi założyć i prowadzić własnej firmy. Pomyłka z tą nowoczesnością.
Zgłoś
A anongowniak 2015-10-22 20:10:44
NIE GŁOSOWAĆ NA TĄ PANIĄ
Zgłoś
L Luke 2015-10-22 00:04:26
Panią Dolniak znam osobiście i jedno muszę jej przyznać, kiedy się za coś bierze to robi to do końca i rzetelnie, tak było przy okazji Sportowej Szansy, ale także przy okazji innych rzeczy, ja jestem na TAK dla Pani Barbary
Zgłoś
G grzegorz 2015-10-19 17:25:41
witam w mojej ocenie pani Dolniak nie powinna kandydować do sejmu , jest osobą ,albo nie do końca znającą prawo ,albo osobą nie kompetentną . jako sędzia powinna wydawać wyroki zgodne z prawem , ale również przewidzieć konsekwencje tego wyroku czy jedna czy druga strona nie będzie miała możliwości wykorzystać tego wyroku do następnych spraw sądowych i wyłudzenia kolejnego odszkodowania . niestety moja sprawa tak się zakończyła. wyrok wydany przez panią Dolniak spowodował że sprawa za 10 tyś. zł. dzisiaj są sprawami za 250 tyś. zł. (druga strona za sprawę wadliwego wyroku żąda takiego odszkodowania), aja nie odzyskałem nawet swojego towaru .w kolejnych sprawach tylko słyszą że( w tym samym sądzie co pracuje p.Dolniak ) problem jest z wadliwym pierwszym wyrokiem. w moim przekonaniu p.Dolniak zmarnowała mi 4 lata życia oraz dużo dużo zdrowia . na mój głos niema co liczyć
Zgłoś
L L. 2015-10-17 00:10:41
Do tusk: Nie wiem, czy zauważyłeś, ale 1) .Nowoczesna w przeciwieństwie do partii, które są w parlamencie nie ma milionów na kampanię z budżetu państwa (i dobrze - bo finansowanie partii z budżetu to w ogóle jakiś kuriozalny koncept), więc logicznym jest, że kandydaci i sympatycy "zrzucają" się na kampanię (czego .N nie ukrywa, promując np. mikrowpłaty, których każdy może dokonać) 2. Czym innym jest "płacenie za miejsce", a czym innym współfinansowanie ogólnopolskiej kampanii - zresztą, z tego, co widzę, p. Dolniak odniosła się do tego na swoim profilu FB - zerknij sam: facebook.com/BDolniak . Nie wiem, co w tym złego/ niemoralnego/ etc. Może wyjaśnisz? 3. O ile mnie pamięc nie myli, B. Dolniak kandydowała w ostatnich wyborach na senatora i to nie z PO, a niezaleznie, więc wspominanie jej zmarłego meża i jego przynależności politycznej jest moim zdaniem bezzasadne.
Zgłoś
T tusk 2015-10-16 11:47:26
Wdowa po Grzegorzu Dolniak.... pośle PLATFORMY OBYWATELSKIEJ - no tak... daleko nie pada jabłko od jabłoni, teraz czas na nowoczesna PO. 30 tysięcy wpłaciła, to jedyneczka jest na liście! brawo gratuluje
Zgłoś
S Snake 2015-10-16 11:34:40
Nie chodzi o preferencje, ale o kompetencje jakie dana osoba sobą prezentuje, a tu chyba NIKT nie ma wątpliwości. Zakwestionowano przynależność, ja pamiętam czarny piar jaki 4 lata temu robiła jedna z wiodących partii wokół osoby p. Basi, gdy stanowiła realne zagrożenie dla Senatora z PO, który od dawna nie ma nic wspólnego z Zagłębiem. Drobna subtelna pełna wdzięku i kultury, a jednak mocna. Powodzenia z całego serca i Zagłębie czeka na SWOJEGO PARLAMENTARZYSTĘ
Zgłoś
O olek 2015-10-16 10:28:38
Bardzo wartościowa kobieta, mąż załatwił wiele dobrych rzeczy dla Zagłębia. Warto oddać głos na rozsądek!!
Zgłoś
L L. 2015-10-14 20:23:27
Do ten: To już kwestia preferencji politycznych ;-) Ale, mimo wszystko, dla mnie bardziej niż lista liczy się konkretna osoba, na którą stawiam krzyżyk. A p. Dolniak to w mojej ocenie osoba godna zaufania, która zna się na tym, o czym mówi, czyli na prawie. Mój głos ma na pewno.
Zgłoś
T ten 2015-10-14 18:02:20
Kandydatka może sensowna , tylko partia nie .
Zgłoś
L L. 2015-10-14 17:51:07
Jedyna sensowna kandydatka w naszym okręgu... Kompetentna, rozsądna. Ja na pewno zagłosuję :)
Zgłoś
S Snake 2015-09-02 20:29:27
Pani Basiu Do boju nie dać się Życzę powodzenia
Zgłoś

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!