XVI Europejski Kongres Gospodarczy

Transform today, change tomorrow. Transformacja dla przyszłości.

7-9 MAJA 2024 • MIĘDZYNARODOWE CENTRUM KONGRESOWE W KATOWICACH

  • 18 dni
  • 20 godz
  • 40 min
  • 54 sek

Komentarze 5

DODAJ KOMENTARZ
K Krakus 2015-12-08 12:45:34
Do m.a: Scyro prowda - jak mawiał śp. ks. Tischner. Jak można "stymulować" indeks Hirscha pokazuje przykład "spółdzielni" sześciu naukowców cytujacych się nawzajem. Dla takich ludzi śmiertlenym niebezpieczeństwem jest to że studenci mogą wyjeżdżać na studia (choćby w ramach Erasmusa) i przekonywać się jak wygladają studia na uczelniach z pierwszej dwusetki rankingu szanghajskiego. Opinie ich są bezwzględne. W Polsce wykładowcy, bez względu na tytuł i uczelnie po prostu lekceważą studentów, przekazując nieprzydatną wiedzę w niezrozumiałej formie. Przykład - na AGH w ramach zajęć na temat systemów operacyjnych czasu rzeczywistego wykładano język ADA, fajnie, ale wykładowca nawet się nie zająknął o RTOS dla systemów wbudowanych. Nie było tematu. Po wiedzę o tym trzeba było się wybrać do Berlina. Po reformach p. Gowina będzie to niemożliwe. W związku z tym propozycje p. wiceministra odbieram jako próbę obrony niewydolnego systemu podjętą w imię korporacyjnych interesów ludzi którzy z tego systemu żyją, a którym nie chce się czegokolwiek zmieniać w swoich zachowaniach.
Zgłoś
C Chachar 2015-12-07 22:53:46
Panie Profesorze, a może by zerknąć za Odrę? Na przykład zapoznać się z Instytutem Fraunhofera. Funkcjonuje dobrze. Trochę dalej - moim zdaniem waga osiągnięć szwajcarskiego CSEM przewyższa całe AGH. Jest się na czym oprzeć, sporo ludzi dzięki temu tak wyklinanemu systemowi bolońskiemu zapoznało się z realiami dobrze zorganizowanych zespołów badawczych, po co wtłaczać ich znowu do zaścianka!!!
Zgłoś
M m.a 2015-11-28 17:08:12
Krótki komentarz do współpracy uczelni technicznych z przemysłem. W moim głębokim przekonaniu nie ma innej drogi do tej współpracy jak przez PODWYŻSZENIE poziomu absolwentów polskich uczelni. Żaden pracownik przemysłu, który rozpoczynając pracę w przemyśle przekonał się, że brakuje mu podstawowych umiejętności i wiedzy po ukończeniu studiów, mając do rozwiązania konkretny problem nie będzie szukał pomocy w środowisku, które wg jego osobistych doświadczeń nie ma wystarczających kompetencji, know-how, etc... Żadne zachęty podatkowe, itp. nic nie pomogą. Bierzcie się więc Panowie za pracę u podstaw z polskim szkolnictwem, bo na dzień dzisiejszy młodzi inżynierowi nie potrafią po studiach ZAIMPLEMENTOWAĆ importowanych, gotowych technologii. Stąd daleka droga do tworzenia nowych rozwiązań czy innowacyjności. By nie być gołosłowną - polecam lekturę opracowania: scribd.com/doc/23976584/Kadry-Inzynierskie-materialy-Dla-DWI Z dwóch wymienionych barier w rozwoju ośrodka R&D (m.in. projektowanie silników lotniczych) w Polsce, pierwsza czyli dostępność inżynierów mechaników na rynku pracy jest już nieaktualna, ale druga pozostaje podobno dalej ważna i świadczy jak wielka jest przed nami praca do wykonania. DALEJ brakuje na rynku pracy inżynierów mechaników przygotowanych do pracy w przemysłach wysokich technologii (high-tech). Równocześnie baza OPI wykazuje 912 samodzielnych pracowników nauki polskiej dla specjalności mechanika. Wyciągnięcie wniosków pozostawiam Czytelnikom.
Zgłoś
S sroka 2015-11-27 21:29:41
Do wyborca niezdecydowany: To samo co z kierunkami, które są ostoją konserwatywno/najconalistecznego uwstecznienia...
Zgłoś
WN wyborca niezdecydowany 2015-11-27 19:13:49
A co z kierunkami, które są ostoją lewactwa w Polsce?
Zgłoś

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!