XVI Europejski Kongres Gospodarczy

Transform today, change tomorrow. Transformacja dla przyszłości.

7-9 MAJA 2024 • MIĘDZYNARODOWE CENTRUM KONGRESOWE W KATOWICACH

  • 18 dni
  • 20 godz
  • 40 min
  • 54 sek

Komentarze 45

DODAJ KOMENTARZ
M mobbingowany 2016-01-14 20:07:30
Panie Ministrze zmiana komendanta wojewódzkiego to jedno a drugie to konieczność zmiany komendanta miejskiego, należy zakończyć tę głupkowatą przesiąkniętą komunistycznymi zasadami nieżyczliwość tych dwóch panów w stosunku do funkcjonariuszy państwowej straży pożarnej.
Zgłoś
A APP 2015-12-19 17:28:09
Może nadszedł czas na ucywilnienie tych pionów, które "munduru" nie wymagają?
Zgłoś
P PAN 2015-12-01 12:46:51
Proszę zwrócić też uwagę na zabieranie (przesuwanie) etatów KP, KPP na rzecz większych: KWP, KGP, chyba tylko po to aby stworzyć jakiś intratne stanowisko dla kolejnego "biurokraty" policjanta KWP, KGP, który wg mnie nic a nic nie wpływa bezpośrednio na poprawę np. wykrywalności, bezpieczeństwa. Wg mnie taki policjant "biurokrata" jest od spraw niepotrzebnych w Policji - np. od wymyślania akcji pod jakimś kryptonimem i liczeniem cyferek z tych akcji. Ta nieszczęsna statystyka i kryjący się za nią policjanci, rządzi (rządzą) policją. Wystarczy zapytać policjantów najniższego szczebla jakie są ich oczekiwania, potrzeby i jak się im w ogóle pracuje. Wg mnie tam gdzie jest DWUDZIESTU PARU policjantów, np. w mojej gminie w której mieszka kilkanaście tysięcy mieszkańców, wystarczy dodać (zwiększyć) etaty o chociażby jeszcze tylko PIĘCIU policjantów (dziesięciu to było by już naprawdę luksus), poprawiłoby to organizację małej jednostki, komfort i skuteczność policjantów w terenie, którzy tak naprawdę to oni mają bezpośredni kontakt z ludźmi i ich problemami. A tak w ogóle to jestem ciekaw ilu policjantów jest na etacie KGP czy też 16 KWP i czym ta rzesza policjantów w tych jednostkach zajmuje się. Czy kogoś też to interesuje?
Zgłoś
ŚM ślązak mały 2015-11-30 09:59:22
a jeszcze niedawno Pan Minister pyskował jak to będzie wyrzucał komendantów milicjantów tylko, że gdy napisałem, że milicjantów już dawno w policji nie ma bo jak nakazywała tradycja pili w służbie i chodzili na k...wy ale nie kradli i kraść nie pozwalali, taki honor mieli, a w policji potrzeba było na kierowniczych stanowiskach chłopaków zaradnych i tacy zostali - niech ich Pan zostawi, są naprawdę zaradni przetarg zorganizują tak, że w ciągu roku będzie Pan miał nowy dom, kumpla na stanowisko kierownicze przyjmą, córkę zrobią rzecznikiem prasowym, ich umiejętności są wprost olbrzymie, a że prokuratura ich nie rusza, bo każdy orze jak może i sobie nie przeszkadzają, to ryzyka nie ma żadnego, nawet jak wszyscy wiedza, że w jednostce wykorzystuje się oprogramowanie komputerowe bez licencji - jakie tam przestępstwo ot taka sobie nieuwaga, nie takie walki się skręcało, a jak kto doniesie to się go wywali. Pozdrawiam
Zgłoś
G GOŚĆ 2015-11-29 21:37:00
Panie Ministrze. Mówi Pan o przywróceniu PP ale to polityka najwyższego kierownictwa do tego doprowadziła, do likwidacji. Szczycili się, że likwidacja PP przyniesie zyski- nie ma tutaj żadnego zysku. Jak można oszczędzać na bezpieczeństwie. Często samorząd lokalny percypował w kosztach utrzymania tych obiektów. Krótkowzroczność naczelnego kierownictwa do tego doprowadziła. Panie Ministrze to co Pan mówi to jest bardzo ważne ale znając życie weźmie Pan znów osoby, które będą Panu wchodzić w tyłek a rozsądni ludzie nie maja szans. Proszę wprowadzić jedno rozwiązanie - ilość przestępstw stwierdzonych do ilości przestępstw wykrytych - tylko tyle, żadnych więcej mierników, żadnych. Policjanci niech pracują realnie nad poprawą bezpieczeństwa. Wszystkiego dobrego.
Zgłoś
B były-śledczy 2015-11-29 20:50:15
.... jedną z podstawowych spraw jest zakończenie totalnej policyjnej biurokracji dochodzeniowej ... oraz maksimum w rejonie - 15 do 20 postępowań przygotowawczych w miesiącu na jednego policjanta !!!!!
Zgłoś
P pragmatyk 2015-11-28 12:46:04
zamiast odprawy codziennie na każdym posterunku msza za dobry przebieg dnia, na etacie pobliski proboszcz, aby msze nie były odprawiane społecznie, a więc byle jak itd. Zmiany są konieczne. Emerytowani policjanci zamiast w firmach ochroniarskich, które ich wysysają będą znowu w firmie państwowej. Każdy pracujący będzie miał ochronę z policjanta, inspektora skarbówki, tego z PIP-u, strażaka, itd. Idzie super wolność.
Zgłoś
H Hmmmm 2015-11-28 12:15:13
Do Snake: No tak z tą pania to trafiłes w sedno. Miałem z nią kontakt 2 razy i więcej nie chcę. Dyletanctwo miernota i jak Idee Lenina wiecznie żywa. Swoją drogą jakie umocowania ma kobita, która jako była pielęgniarka decyduje m.in. o ratownictwie specjalistycznym w Polsce
Zgłoś
Q qqrq 2015-11-28 12:12:36
Dużo paplaniny z której nic nie wynika, polityczne lanie wody.
Zgłoś
S Snake 2015-11-28 12:04:00
Do GOŚĆ: Trafiłeś w samo sendo i szkoda że OK można tylko jeden dać
Zgłoś
S Snake 2015-11-28 11:29:57
Od wielu lat istnieje przedziwna praktyka zgodnie z którą nagradza się awansami, medalami, nagrodami za to co funkcjonariusze mają w zakresach czynności. Bo jaśnie pan funkcjonariusz raczył zrobił to w jakim celu przyszedł do służby. Faktem jest że zamiast faktycznej pracy ludzi w służbach zjadają papiery Teraz mamy blady strach co zrobi PiS w MSW i "ucieczka ludzi ze służb". Ja dobrze pamiętam czystki w 2007-2008 i dalsze traktowania, obsadzanie nowomianowanych wyciąganych z kapelusza ... . Zaznaczam, że nie jestem ani zwolennikiem PiS ani PO. Kwestia tego aby w końcu podejść uczciwie. Wystarczy się dokładnie przyjrzeć co robiło MSW. Informacje są o przydziale Zielińskiemu Policji, Straży Granicznej a co ze Strażą Pożarną i obsadami w niej - gdzie nikt nigdy nie zweryfikował ludzi w tej służbie i do dzisiaj pracują I sekretarze Komitetów Zakładowych. Działalność DRiOL w MSW - pana Górskiego, pani Muszyńskiej i wielu innych - chyba czas na ich przegląd.
Zgłoś
J Jacek 2015-11-27 22:37:11
Komendantami wojewódzkimi, powiatowymi, naczelnikami powinni być policjanci po 1990 r ze szczególnym sprawdzeniem , mają to być osoby nieskazitelne do których społeczeństwo miało by zaufanie.
Zgłoś
V voice 2015-11-27 22:16:19
Zanim pogonicie Połecia z ITD sprwdzcie sciezkę jego kariery zawodowej i legalność nadania obecnego stopnia oraz sprawy wykorzystywania służbowej Insigni do celów prywatnych. Nowak , właściciel drogiego zegarka za te jaja pogroził mu paluszkiem....Poza tym brawo PIS za opodatkowanie do 70 % odpraw prezesów państwowych spółek.
Zgłoś
G Gość 2015-11-27 21:20:56
Do były_glina: Po to są vacaty, aby ta organizacja jakoś się utrzymywała. Od 26 lat każda ekipa deklaruje, że teraz będzie co raz lepiej i co- ano nic. Od wielu lat budżet Policji jest na tym samym poziomie (jakieś 8,5 mld.zł). Z tego na wydatki osobowe (płace, nagrody, itp. idzie jakieś 85%. Przybywa zadań, które muszą być realizowane z tego budżetu tym samym trzeba gdzieś te pieniądze znaleźć. Brak wieloletniej strategii powoduje, że jak się pojawi nowa ekipa to wszystko co zrobili poprzednicy idzie w zapomnienie. Pewnie będzie tak samo ze standaryzacją obiektów, która była za PO. Teraz nowa władza będzie chciała się pokazać - zrobi grubą kreskę i stwierdzi tamto było be, a my teraz zrobimy cacy.
Zgłoś
G Gupczyński 2015-11-27 20:50:18
za długo to trwa, już powinno się usunąć tych co czyścili buty Psl i Po, u władzy jest pokolenie dzieci SB-ków trzeba sprawdzić ich rodzinę, na czele jednostki stoją ludzie którzy pałowali w Zomo ludzi którzy walczących o wolność!
Zgłoś
B były_glina 2015-11-27 20:27:16
potrzeba więcej policjantów do każdego wydziału w Policji? na cholerę są te wolne etaty? a potem dochodzeniowiec musi zabezpieczać mecze i inne imprezy, akcje "Znicz", a jego dochodzenia leżą i kwiczą, bo terminy procesowe uciekają. Prewencja Dochodzeniówce nie pomoże, bo nie zna się na specyfice tej pracy. Obsadzić wakaty i zlikwidować statystykę, tego trzeba Policji by pracowało się godnie!
Zgłoś
G GOŚĆ 2015-11-27 20:20:15
Panie Ministrze. Jesli Pan chce aby w Polce normalnie funkcjonowała Policja to dam Panu kilka rad. pewnie i tak Pan tego nie przeczyta, ale co mi tam. - proszę zlikwidować wszelkie mierniki - doprowadzają one do sytuacji, ze Policja robi wszystko aby każda komenda w statystyce świeciła się na zielono a nie na czerwono. - proszę nie dawać premii dla komendantów za oszczędności. - proszę lepiej kontrolować wydatki Policji, bo kasy mamy dużo tylko jest ona źle gospodarowania. - proszę wprowadzić jednolita aplikację informatyczna u dyżurnych. - proszę zejść z czasów dojazdu na interwencje, to jest fikcja - itp. itd. Wiem nie dotrze to do Pana, będzie wielu oponentów do moich zapisów. Zresztą jest wiele jeszcze zagadnień do rozważenia i naprawienia. Jednakże mam nadzieję, że poprawi Pan sytuację Policji, Policjantów. Tego Panu życzę.
Zgłoś
PZ policjant z powołania 2015-11-27 19:30:03
Do prawie emeryt.: Pewnie się nie zrozumieliśmy, oczywiście, że masz rację, chodzi mi ot, że dochodzenie prowadzić można w KMP/KPP (przesłuchiwać świadków, powoływać biegłych, sporządzać druki statystyczne itp. można to robić nie znając ludzi i terenu), a dzięki temu ja miałbym czas poszukać czegoś w terenie, a nie ślęczeć w aktach. Nie wiem gdzie Kolega pełni służbę, na pewno nie na Posterunku, na Posterunkach nie prowadzi się już tylko postępowań typu "kury, kaczki, kompoty". Oprócz zwykłych włamań i kradzieży mam na biegu również sprawy gospodarcze, w tym też oszustwa internetowe, które wloką mi się miesiącami, prowadzę też wypadki przy pracy, pożary, sprawy z niewłaściwym paliwem na stacji paliw i przestępstwa z prawa budowlanego, ogółem wszystko to, co w Komendzie oprócz wypadków drogowych (oczywiście w mniejszych ilościach). Oprócz tego mam w miesiącu kilka służb patrolowych, obsługuję interwencje, kolizje, zabezpieczam wybory, imprezy, prowadzę poszukiwania, TOR itp. Jednym słowem wszystko po trochu. I jak znaleźć jeszcze czas, żeby iść w teren i ustalić coś ponad to, co zabezpieczy technik na oględzinach?
Zgłoś
P ptrta 2015-11-27 19:05:36
Dopóki nie zreformuje się KGP i komend wojewódzkich - żadnej poprawy nie będzie. I jeszcze jedno - na stanowiska kierownicze weszły w ostatnim czasie "resortowe dzieci", 2 i 3 pokolenie ubeków!
Zgłoś
O ololo 2015-11-27 19:03:21
40 dochodzeń na 10 dni tym się zajmijcie jak mam do tego podejść?? oblicz ile to wychodzi czasu na 1 dochodzenie?? Toż to fabryka gwoździ, przyjąć, wszcząć,zarejestrować w sys , umorzyć, zarej w sys, powiadomić oczywiście patrzyć na statystykę żeby nie było za dużo kategoriach (wtajemniczeni wiedzą o co caman!!)!! -takie realia
Zgłoś
O ololo 2015-11-27 18:55:43
jaak syłysze "wyniki mierniki i statystyki" to mnie krew zalewa!!
Zgłoś
PE prawie emeryt. 2015-11-27 18:06:59
Do policjant z powołania: Nie zgadzam się z tokiem rozumowania kolegi. Skoro zdarzenie jest na terenie działania danej jednostki , to tylko ta jednostka może ustalić sprawce gdyż we własnym środowisku powinna mieć rozpoznanie i OZI. A policjant z KMP nie znający konfiguracji osób w danym środowisku jest wstanie wykryć coś wyłacznie po śladach zabezpieczonych na miejscu zdarzenia których jakoś jest raczej mizerna.
Zgłoś
G gosc 2015-11-27 17:41:59
Do EMU: czy wedlug Ciebie choroby nabytej podczas służby na powietrzu przez 8 godzin np grypa angina tez na 80 % teraz jest tak ze lekarz nie może orzec ze to ma związek ze służba... musi być komisja itp...
Zgłoś
G gosc 2015-11-27 17:30:22
w policji jest za mało etatów i ludzi do tych zadań które realizują.... i wciąż dodawane są nowe.... a etatów brak..
Zgłoś
PZ policjant z powołania 2015-11-27 17:07:20
Pełnię służbę na małym Posterunku. Według mnie przede wszystkim trzeba całkowicie zmienić organizację istniejących jeszcze Posterunków. Największą "kulą u nogi" kilkuosobowych Posterunków są dochodzenia, śledztwa i wszechobecna statystyka, która praktycznie nie pozwala "oderwać się" od biurka, a jak przyjdzie Obywatel z jakimś problemem, to nie jestem w stanie poświęcić mu tyle czasu ile potrzeba, bo "gonią mnie" terminy postępowań, muszę wprowadzać jakieś chore statystyki, zestawienia itp. Posterunki Policji w obecnej formie to relikt przeszłości, na Posterunkach policjanci powinni być między ludźmi, a nie "tonąć w papierach". Dlatego uważam, że dochodzenia, śledztwa powinni prowadzić policjanci w wyspecjalizowanych komórkach KMP/KPP, a Posterunki powinny zajmować się naprawdę sprawami swoich Obywateli, a nie być "od wszystkiego", bo wiadomo, że jak ktoś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Analogicznie do Służby Zdrowia, Posterunek powinien być jak lekarz rodzinny, a nie jak mały, nierentowny szpital.
Zgłoś
T Tatanka 2015-11-27 16:39:54
A skąd Ty człowiek wiesz, czego oczekują funkcjonariusze? Skąd wiesz, jakiego szefa oczekują?! Godnej pensji oczekują, a nie nowego szefa ze zrytym łbem!!
Zgłoś
A aaa 2015-11-27 16:20:12
kochani mocodawcy! Dajcie nam szeregowym, podoficerom i aspirantom pracowac! Zlikwidowac ta chora statystyke! Bo jest wszedzie! od mandatow po sprawy i wykorzystanie sil w patrolach! To chore, nie przeklada sie w zaden sposob na jakosc sluzby! Widzicie co statystyka zrobila z policji i podejsciem obywateli do tej instytucji! jestesmy dla nich smieciami i nikim innym! Nie patrzcie nam na rece! Nie chcemy sluzyc w strachu przed kontrola i bsw oraz kontrolnymi! BSW jest dla bandytow w policji, a czepianie sie zwyklego policjanta czy czesze sie na lewo czy prawo czy kawe pije na stacji czy ma golf pod mundurem bo mu zimno to glupota! troche normalnosci i kolezenskich stosunkow! Jestem po BCPie szanuje sluzbe ale widzac mlodych f-szy te wartosci juz przestaly istniec! Zero szacunku i wyscig szczurow to nie korporacja! I statystyki.... nie moge pracowac bo musze zajac sie statystyka dla kogos z KWP, ktory to samo moze zrobic bo ma takie same uprawnienia w systemie!!! ale potrzebuje papierka od kogos nizej? po co? zeby utrzymac fikcyjny etat? PO CO KOMU wiedziec ile "anglikow" bierze udzial w kolizji? ile dowodow zatrzymano? ile mandatow wypisano, ile spraw poszlo do sadu?????? jasna cholera dla TVNu? zebymieli o czym pisac?!?!?!?!
Zgłoś
O obserwator 2015-11-27 15:35:35
Połowa a może i więcej pracowników ITD nie nadaje się do Policji. Nie przejdą weryfikacji psychologicznej i komisji lekarskiej!
Zgłoś
M Mariola 2015-11-27 14:29:11
Panie Ministrze gratuluje decyzji na najwyźszych szeblach bo słusznie Pan zauwazył jak wielkie sa dysproporcje w zarobkach policyjnych. 100% chorobowego do 30 dni trzymam kciuki. Niestety co jest przykre to kolejna decyzja która będzie wzmacniać nepotyzm i kolesiostwo w Policji czyli przekazanie ok 5milionow zlotych na dodatki, nagrody. zamiast jasne i oczywiste podwyzki niezaleźne od nikogo poprostu odgórnie. Tak bywało za rządów PiS w przeszłosci, wszyscy byli zadowoleni a co najwaźniejsze wykluczyło sytuacje dawania pieniedzy kolegom, znajomym, rodzinom policyjnym, latajacym w wiadomych celach do przełoźonych. JASNE KRYTERIA PODWYŹEK TEGO POTRZEBUJA SZEREGOWI POLICJANCI. 2tys na rękę szeregowego policjanta to nie 20 komendantow.
Zgłoś
G Gosc 2015-11-27 14:14:42
EMU Zaproponować jeszcze dosluge za L4 (nie dotyczy wypadkow w służbie). Nie po to maja taka uprzywilejowana sytuacje, żeby do ogólnej wysługi wliczal się okres pobytu na zwolnieniu lekarskim.
Zgłoś
Z ZOMOWIEC 2015-11-27 14:13:01
ubeki i esbeki za ryj i na bruk a zwolnienia płatne 100% !!!!! dawać PiSiory do roboty a nie obiecywac i teraz pocałujcie się w doopę !!!!!
Zgłoś
G Gosc 2015-11-27 14:09:11
Do Marek: Co to znaczy weryfikacja z prawdziwego zdarzenia 26 po transformacji? Kolejne polowanie na czarownice. Kolejne pytanie czy należy weryfikować rownież np.srodowisko naukowców. Przecież te tytuły zostały uzyskane w tamtym systemie.
Zgłoś
E EMU 2015-11-27 14:01:28
CO DO PRZYWILEJU 100% NA L4 - "...nikt nie będzie karał za to jak ktoś jest chory...." a co cywile na niby choruja? Niech Pan Minister zobaczy statystyki L4 za lata gdzie funkcjonariusze mieli 100% na zwolnieniach. Ile było L4 funkcjonariuszy a ile cywili ....Bo może trzeba do służby wybierać zdrowych a nie chorowitych
Zgłoś
M Marek 2015-11-27 13:45:30
Powinna być WERYFIKACJA z prawdziwego zdarzenia i to niezwłocznie.
Zgłoś
G Gosc 2015-11-27 13:22:43
Do Joanny. Dla przypomnienia, przecież tę osoby zostały zweryfikowane. Przez 26 lat służyli Ojczyźnie. Dostawali nagrody, awanse, odznaczenia. Z jednej strony rządzący chcą, żeby ludzie pracowali jak najdłużej, a z drugiej karze się odejść ludziom którzy chcą jeszcze pracować. Przecież te osoby w większości zaczynali jako zwykli, szeregowi pracownicy. To ze zaczęli w komunie to ma być jedyna wina. A co np. z panem prokuratorem, aktualnym posłem PiS S. Piotrowiczem? Przykładajmy równa miarę do wszystkich.
Zgłoś
J Joanna 2015-11-27 12:59:24
Powinni z Policji odejść wszyscy z dawnej Służby Bezpieczeństwa a jest ich nie mało, zajmują kierownicze stanowiska tyle lat po 1989 do chwili obecnej i Komendanci po ZOMO.Konieczna dokładna weryfikacja. Jak,, czystka,, to wszędzie.
Zgłoś
B bolo 2015-11-27 11:53:12
za duzo biurokracji i statystyk w tej firmie. Zagrozenie terrorystyczne rośnie a w jednostkach likwiduje sie GSRy,a potem do kilku awanturnikow trzeba sciagac kilka patroli do czego kiedys wystarczył patrol GSR i było po faworach.
Zgłoś
Z Zenek 2015-11-27 11:52:44
Czy Walczuk z BSW KGP dostanie na odchodne podwyżkę dodatku ?.
Zgłoś
L lol 2015-11-27 10:32:13
Likwidacja posterunków to był bład , chodzi o rozpoznanie terenowe i ludnosci na lokalnym terenie bo starsi policjanci wiedza jak dotrzec gdzie i do kogo a jak cos rabna to wiedza kto to zrobił. Zreszta 5 policjantów na posterunku a kto do tego dopuscił te pytanie sobie zadajmy. zreszata złodzieje otwarcie mówia nie ma policji to wiocha jest nasza bo zanim dojada po 30km to juz bedzie po sprawie. A ludzie nie zgłaszaja bo po co albo nie ma czym dojechac albo i tak sa tak zawaleni robota ze beda za 2 godziny , wiec ludzie jak sie wypowiadacie to myslcie
Zgłoś
B BATMAN 2015-11-27 10:31:47
Zróbcie wreszcie 100% za L4 !!!!!!!!!!!! Tyle obiecywaliście i co ???? Teraz nagle musicie wszystko przemyśleć jeszcze raz ?????
Zgłoś
O Ostry 2015-11-27 10:30:21
Do vbn: A kolega to jakieś niespełnione ambicje oficerskie posiada, że tak pluje jadem na forum? Jestem oficerem starszym z 22-letnim stażem i każdy sukces wypracowałem sobie ciężko na froncie kosztem swojego zdrowia psychicznego i szczęścia mojej rodziny. Przykładanie swojego chorego szablonu do każdego człowieka to wyraz niedojrzałości i głupoty. Ale jest i promyk słońca w wypowiedzi kolegi i dotyczy ona statystyki. Pozdrawiam kolegę.
Zgłoś
O Ostry 2015-11-27 10:25:05
Do f-sz: Nie wiem jak kolega, ale ja mam również dobre doświadczenia z byłymi milicjantami i SB-kami, a również złe, z tymi przyjętymi już w wolnej Polsce. Najgorzej to przykładać szablon do każdego człowieka. Z kolegi wypowiedzi bije jakaś frustracja, niespełnione ambicje. A może tak lepiej wziąć się do jakiejś pracy, coś pożytecznego dla ludzi zrobić zamiast pluć anonimowo jadem na forum?
Zgłoś
V vbn 2015-11-27 09:55:29
Niech zacznie od likwidacji statystki będącej narzędziem nacisku na pracę policjantów i premii dla naciskających. Zmniejszenie liczby oficerów nic nie robiących. Też mogą prowadzić dochodzenia, patrolować ulice, nie muszą być sekretarkami bo mają gwiazdki, które im się zresztą nie należały.
Zgłoś
F f-sz 2015-11-27 09:05:07
ale bez wyczyszczenia tych co byli zaangażowani politycznie w Po i PSL nie osiągnie się sukcesu,zakończyć trzeba niezwłocznie z MO i SB
Zgłoś
G Gosc 2015-11-27 07:11:59
Gość bladzi we mgle. Jak zobaczy co jest w budzecie to pierwszy będzie za M.in. Likwidacja posterunków gdzie stan kadrowy wynosił 5 policjantów. Ani to było wsparcie ani tez zabezpieczenie bezpieczeństwa. Najważniejsze ze kierownik był znajomym wójta. Jak zapewnić służbę w takim tworze na 3 zmiany? To czysta hipokryzja i odwet ze poprzednia władza zrobiła właśnie tak.
Zgłoś

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!