XVI Europejski Kongres Gospodarczy

Transform today, change tomorrow. Transformacja dla przyszłości.

7-9 MAJA 2024 • MIĘDZYNARODOWE CENTRUM KONGRESOWE W KATOWICACH

  • 18 dni
  • 20 godz
  • 40 min
  • 54 sek

Komentarze 117

DODAJ KOMENTARZ
K Krystyna 2018-02-20 09:01:47
Wstydzę się, że jestem Polką. Co to za ludzie którzy dorwali się do rządzenia? Nie wiedziałam, że doczekam takich czasów. Ludzie którzy nie znają historii własnego kraju są zwykłymi oszustami, a ci którzy biorą jałmużnę "500+ nie chcę powiedzieć kim są, żeby Ich nie obrazić....Dokąd wpisy będą weryfikowane? To jest tylko moje zdanie.......
Zgłoś
N Niezależny 2018-01-18 21:26:30
Do normalny POlak: pan popiera po i nowoczesno wstyd ja pisu nie popieram ale po i nowoczesnej. Tż nie popieram. W polsce niema partii do rządzenia
Zgłoś
NP normalny POlak 2018-01-17 23:33:42
Jak ktoś popiera Kaczyńskiego nieudacznika życiowego bez rodziny, który podstawowych wartości nie zna, Maciarewicza chorego na nienawiść do wszystkiego i wszystkich, Pawłowicz z jej kulturalno-chamskim temperamentem, Ziobro fałszywym usposobieniem, Gowina niedoszłego księdza to gratuluje, musi być taki jak oni. Życzę wam abyście na swoich drogach smutnego jak pi.da życia spotykali tylko takich "ludzi". Potwierdzone jest statystykami, że głosują i głosowali na PIS`dy ludzie z niekompletnym wykształceniem, biedni, nieprzystosowani społecznie, karani, wychowani w patologi, faszyści pod przykrywką prawicowego patriotyzmu i stare baby spod kościoła oraz dziecioroby których nie stać na nieprzemyślane posiadanie dziecka. Nie wiele musieli się tarać o wasze głosy bo Wy to ten właśnie "ciemny lud" jak nazwał was Kurski. Ludzie tego pokroju czują chorą satysfakcję z wyssanych sensacji o złodziejstwie PO (żadnych dowodów) komuchach (sami nimi jesteście popierając PIS`dy). Najwiecej byłych komuchów jest i było w PIS a Wy troglodyci ich popieracie. To że stać PIS`dy na rozdawnictwo pieniędzy np. 500+ to nie ich zasługa, tylko PO które utrzymało dobry poziom kiedy w całej Europie panował kryzys. Jak Wy PIS`dy jesteście "prawdziwymi Polakami" to ja nie chcę tak być nazywany, wystarczy NORMALNY Polak! Podsumowując: PO, Nowoczesna i reszta partii - kultura, wykształcenie, kariera, sukces - 60% poparcia PIS - ubóstwo, chamstwo, patologia, dziecioroby, bieda - 40 % kupionych głosów.
Zgłoś
N Niezależny 2018-01-16 22:10:36
Wybory to powinna wygrać partia kapitalistyczka taka jak wolność
Zgłoś
D Dan 2018-01-13 20:32:41
PO rozpętała kampanię nienawiści przeciw PiS bo ma na sumieniu liczne afery, zniszczyła przemysł i nic dobrego nie zrobiła dla Polski wszczyna bezustanne awantury, walczy o władzę nie proponując wyborcom konkretnego programu ma tylko jeden pomysł aby obalić demokratycznie wybrany rząd metodą ulica i zagranica ponieważ boi się rozliczeń.Dzięki 500 + ludziom najbiedniejszym żyje się lepiej, buduje się nowe mieszkania, rodzi się więcej dzieci, rozwija się przemysł,CBA ściga złodziei to chyba dobrze.Dlatego PiS ma tak duże poparcie. Uczciwi ludzie nie mają powodu, by bać się tego rządu
Zgłoś
P Prawda.pl 2018-01-09 20:30:48
A gdxie wyniki mniejszych partii i ile niezdecydowanych ??????
Zgłoś
§S §.beda siedziec. 2018-01-09 19:57:27
Do W kwestii formalnej....: W kwesii formalnej mamy DYKTATURE panie Filozofie.To musi pan wiedziec co to znaczy DYKTATURA.Ale jak pan twierdzi ,ze jest Ok to jest pan H...ja warty jak ta Komunistyczna Dyktatorska wladza.Ja nazywam takich po imieniu Trolle sprzedajacy wolnosc Polakow za marne grosze.
Zgłoś
WK W kwestii formalnej.... 2018-01-09 11:35:56
Obsrany geriatryk w lemingradzkim stylu się zirytował, no cóż, tylko frustracja została. Nigdy mnie nie widział i wiekiem próbuje szarżować, symptomatyczne to dla pewnej grupy ludzi, którzy to uznają sami siebie za jakichś wielce wykształconych i wywyższonych ponad innych (czyny zaś i słowa świadczą o czymś zupełnie odwrotnym) - to cecha bizantyjczyków zza Odry. Był już taki z wąsikiem, choć wieki przed nim inni ten stan rzeczy budowali, przez co od czasu do czasu cierpi cała Europa. Nikt nie ma monopolu na wiedzę. O poziomie intelektualnym to nawet się nie wypowiadaj waćpan, bo jest całe mnóstwo ludzi po tysiąckroć bardziej inteligentniejszych od ciebie, którzy mają gdzieś jakiś TK czy inny KRS, choć czasem los w przykry sposób zniesie ich na ławy sądowe, to częstokroć przygoda ta kończy się na Sądzie Rejonowym czy Okręgowym i tutaj ta przygody się kończy - często po wielu latach. Jeśli ktoś nie wiedział o TK to świadczy o braku wiedzy a nie inteligencji, odróżniasz obie sprawy? Ciekawy przeskok z systemu postkomunistycznego do systemu w Stanach (gdzie sędziów federalnych wybiera prezydent ;-D :-D ;-D) od komuny nikt nie próbował nawet ruszyć tego betonu w sądach co poświadcza o utrwaleniu tegoż systemu przez rządy III RP. Kto broni tego stanu rzeczy, sam o sobie daje świadectwo.
Zgłoś
MD Mam dość 2018-01-08 23:07:01
Do Krynicki: Przeczytałeś matole światły co napisałeś i jakie błędy popełniłeś w swojej poprzedniej wypowiedzi? Wracaj pod budkę z piwem i się nie wymądrzaj. Przez takich jak ty cofamy się do 1945.
Zgłoś
K Krynicki 2018-01-08 22:54:44
500 + , hahahahahah,hahahahahahhaha,hahahahahhaha, ahahhahahahah, hahahahahahah, hahahahahha i to jest argument dla światłych ludzi, na prezydenta, kimkolwiek jesteś !!!!!! Polska niestety ale z takimi obywatelami musi cofnąć się o 30 lat, do epoki wczesnego Gierka, gdzie górnictwo to był szczyt możliwości.
Zgłoś
§S §.beda siedziec. 2018-01-08 22:52:08
Do SamOn: Rydzyka nie opublikuja.Propaganda Szef dla pseudokatolikow,to by bylo niemadre.
Zgłoś
MD Mam dość 2018-01-08 22:48:53
Do Krynicki: I ty śmiesz i błędy wypominać? Przeczytaj co napisałeś. Trzy błędy stylistyczne.
Zgłoś
P PiS 2018-01-08 22:42:30
Robią coś dla dla ludzi to mają wysokie poparcie i tyle. 500+ zrobiło swoje . Oby tak dalej.
Zgłoś
MD Mam dość 2018-01-08 22:40:55
Do Krynicki: Polanista, Socjolog jeszcze pewnie ginekolog-ortopeda. Zwykły zdeklarowany komunista, wykształcony za Gierka. Jak dla mnie to zwykły Janusz lepszy niż MacGyver.
Zgłoś
MD Mam dość 2018-01-08 22:33:04
Do SamOn: Proszę //rps.ms.gov.pl/pl-PL/Public#/home
Zgłoś
K Krynicki 2018-01-08 22:30:47
do " w kwestii formalnej" chłopczyku w osikanych rajtuzach - to porównanie do twojej wiedzy, jako socjolog o trójpodziale władzy uczyłem się od zawsze i wiem o tym wszystko. Ty natomiast spijasz z usta demagogów i populistów z TVP więc, nie mamy o czym rozmawiać. zapytaj kogokolwiek z ludzi na "pewnym" poziomie intelektualnym w Stanach, jak jest waga władzy sądowniczej i utrzymania tej władzy dla utrzymania demokracji, ale o tym w TVP nic nie mówią, nie . To , że jak piszesz ludzie nie maja pojęcia o ww. instytucjach, to tylko świadczy o ich ...poziomie intelektualnym, i właśnie dlatego bolszewia ich dowartościowuje ( dopieszcza, głaszcze, nobilituje, etc, etc) bo to sa ich głosy wyborcze, w myśl zasady im ciemniejszy naród tyl łatwiej nim manipulować. Niewolnicy w Stanach Zjednoczonych nie mieli praca ( pod strasznymi karami) uczyć się czytać i pisać, dlaczego ??? no właśnie pomyśl dlaczego i znajdź analogie dlaczego część społeczeństwa nie wie co to jest TK, NSA, KRP i dlaczego myślą ( moim zdaniem nie myślą) jak myślą. Mała dygresja- Znam tez sensownych ludzi w PiS, ale oni karier zbyt dużych nie robią, bo mają zdrowy moralnym i etyczny kręgosłup, takie życie nie !!??
Zgłoś
MD Mam dość 2018-01-08 22:28:50
Do Krynicki: Wiem co to jest konstytucja (uchwalona za rządów prezydenta pijaka), wiem co to jest praworządność (w wydaniu postkomuny), wiem co to jest trójpodział władzy i wiem , że trybunał konstytucyjny został powołany przez Jaruzelskiego. Napisałem co widziałem na własne oczy. Mam to gdzieś czy mi wierzysz, bo moja wypowiedź nie była do ciebie skierowana. Jakie masz dowody na to, że Kaczyński jest bolszewikiem ? Zamiast sprawdzać błędy i pisownie może skupisz się nad czymś istotnym.
Zgłoś
S SamOn 2018-01-08 22:14:55
Do Comandos 68: Gdzie lista księży pedofilów?
Zgłoś
S SamOn 2018-01-08 22:13:50
W tym kraju są równi i równiejsi! Lista pedofilów bez księży? Proszę bardzo: pikio.pl/nie-uda-sie-wam-ich-ukryc-oto-wstrzasajaca-lista-pedofilow-kosciola-katolickiego/
Zgłoś
WK W kwestii formalnej.... 2018-01-08 21:58:10
Następny który nasłuchał się w TVN o trójpodziale władzy.... którego to niby ponoć ma nie być. To już nie jest nawet żałosne... W Polsce po 89 nigdy nie było trójpodziału władzy, władze mają się przenikać a nie w zamkniętej kaście robić sobie co się zechce bez ograniczeń, klepać kradzież miliardów z OFE o innych patologiach to nawet szkoda pisać. A i jeszcze sędziowie ze stanu wojennego przecież są, zamiast pierdzieć w pasiaki to orzekają.... Monteskiusz już pisał, że sędziowie nie mogą za długo siedzieć w jednym środowisku bo się demoralizują, zresztą dotyczy to nie tylko wymiaru sprawiedliwości. Art .4 Konstytucji komunisty Kwaśniewskiego: Formy sprawowania władzy; 1. Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu. 2. Naród sprawuje władzę PRZEZ SWOICH PRZEDSTAWICIELI LUB BEZPOŚREDNIO. A dla przeciętnego zjadacza chleba sprawy TK czy KRS to są sprawy trzeciorzędne, ogrom ludzi niedawno dowiedział o takich instytucjach....
Zgłoś
§S §.beda siedziec. 2018-01-08 21:34:49
San Escobar Ambasador odchodzi ,szkoda to byl dobry Kabareciarz.
Zgłoś
§S §.beda siedziec. 2018-01-08 21:24:55
Jutro Pajace ze zuzytymi sznurkami dostana lukratywne stanowiska w Spolkach Panstwowych (nagroda za milczenie),przyjda Pajace z mocniejszymi nowymi sznurkami.Karzel bedzie mogl mocniej za nie ciagnac.
Zgłoś
K Krynicki 2018-01-08 20:51:41
do mam dość : nie pisz już więcej , bo aż serce boli , kaleczysz tak pisownie i ortografie, że nie sposób czytać. A i poglądy masz na poziomie chłopca z gimnazjum, lepsze zło, infantylizm, a wiesz co to jest Trybunał Konstytucyjny, a wiesz ty co to jest Konstytucja, a wiesz ty, co to jest praworządność, a wiesz wreszcie , co to jest trójpodział władzy ( pewnie tego cię w szkole uczyli ???) to są najważniejsze sprawy, a nie bzdety które wypisujesz, które można porównać do straszenia dzieci piekłem i smażeniem w gorącej smole. Opozycja to faktycznie nieudacznicy i skompromitowani działacze, ale żeby oddać władze takiej hordzie bolszewików, nie zdając sobie sprawy dlaczego dzieje się co się dzieje, to już woła o pomstę do nieba.
Zgłoś
G game 2018-01-08 19:51:24
Do goj: nie wiem jaką polską partie popierasz ale nie zauważyłem do tej pory żeby jakaś była żydowska, niemiecka czy jakakolwiek inna tylko są same polskie
Zgłoś
MD Mam dość 2018-01-08 19:45:39
Do d e b i l i z m+: Jeżeli chodzi o Niemcy to ja mogę się wypowiedzieć. Do dłuższego czasu , dokładnie od momentu gdy Polacy zaczęli wyjeżdżać i pracować legalnie, kilku członków mojej rodziny wyjechało tam za chlebem. Na porządku to był "raj" . Zarobi były nieporównywalnie większe, socjal był bez porównania do naszego kraju. Miałem kilka propozycji pracy lub załatwienia pracy i układania sobie życia w tamtym kraju. Jednak wybrałem Polskę i nie żałuję. W ostatnim czasie jestem częstym gościem u rodziny. Jednak niewyjeżdżaniem tam za chlebem ani na wakacje. Pomagam bliski w powrocie do kraju. Przez ostatnie 5 lat ten kraj zmienił się w piekło (Lage okolide Detmold). Wszystko to ze względu na imigrantów. To co mówi telewizja jest mocno ocenzurowane. Dla tego zagłosowałem na partię, która obiecała nie wpuszczać imigrantów. Stałem się PISiorem :/ I tak jak pan w swoim ostatnim poście napisał wybieram mniejsze zło. Tylko dla mnie jest to PIS. Druga sprawa to podatki w Polsce. I tu zgadzam się w 100%. Podatki były i są za wysokie. Przeciętny polak oddaje na państwo około 80% tego co zarobi (pod. gruntowy dochodowy, emerytalny, rentowy + składki+akcyzy +VAT a w pańskim przypadku także i CIT, oraz od powierzchni sklepu +kary za pierdoły - dzisiaj sprawdziłem). Mam nadzieje , że Morawiecki gościu znający się na ekonomi i znający realia od strony praktycznej pomoże. W PO niema takich ludzi. Do puki nie pojawi się inna partia zostanę przy PISie.
Zgłoś
R rated 2018-01-08 18:42:12
Do goj: załóż swoją partie i próbuj szczęścia
Zgłoś
B black 2018-01-08 17:39:43
Do Comandos 68: jak akurat nie czekałem na powrót komuny
Zgłoś
C6 Comandos 68 2018-01-08 17:09:52
Jest Nadzieja na ludzkie zmiany.Już jest OK. Czekaliśmy od 89 roku.
Zgłoś
G goj 2018-01-08 16:28:43
Żydzi: 41%, Niemcy: 20%, Polacy: 0%. Brawo durne polaczki!
Zgłoś
§S §.beda siedziec. 2018-01-08 15:09:11
Rekonstrukcja Rzadu to wymiana Pajacow,bo sznurki od stalego pociagania sie pourywaly.Kaczynski za mocno ciagnie za te sznurki.
Zgłoś
E edge 2018-01-08 14:55:59
Do PUNK: Antoś jest jak dziecko we mgle i sam siebie nie potrafiłby obronić co dopiero innych ludzi czy kraj. Jakby ktoś napadł kraj to będzie pierwszym który ucieknie.
Zgłoś
KK KŁA KŁA 2018-01-08 13:53:08
Powiem w żartach to Rodzina Prezesa PIS pown.it/2490 jak widać kaczka szeleją i skaczą.
Zgłoś
N Nowy 2018-01-08 13:52:36
Platforma.i.nowoczesna.zlodzeje.i.pszekrenty
Zgłoś
F fuck-euro-zone 2018-01-08 12:23:20
ani Antoś, ani jego poprzednik, bo taka jest polityka Polska ma być strefą buforową militarnie(NATO),ale na 100% nie możemy wejść do strefy euro , póki co nie spełniamy warunków
Zgłoś
P Prezes 2018-01-08 12:15:45
Do fuckEuroZone: a kto nie jest wrogiem PiSuarów? Nie licząc San Escobaru.
Zgłoś
F fuckEuroZone 2018-01-08 11:45:14
Niemcy to wróg i nigdy zdrowo myślący Polak nie będzie się bratał z hegemonem Europy, tylko volsdeutsche albo unijna opłacanamenda.
Zgłoś
P PUNK 2018-01-08 11:24:53
Do Nato=srato: Antoś nas na pewno obroni
Zgłoś
N Nato=srato 2018-01-08 10:42:04
Polska z bronią nuklearną o takiej marzymy, ewentualnie bardzo dobre relacje z Rosją, nigdy nie w strefie Euro .
Zgłoś
Y Yvggjngrdfds 2018-01-08 07:59:13
Platforma zdycha wielu juz ucieklo z platformy
Zgłoś
MW Marcel Wojna 2018-01-08 01:14:51
Do §.beda siedziec.: Dobrze że wyjechałeś. Jednego debila mniej.
Zgłoś
§S §.beda siedziec. 2018-01-07 22:28:54
45% poparcia dla PiS,to znaczy 45% Debili.
Zgłoś
§S §.beda siedziec. 2018-01-07 22:13:31
Polacy lubia byc pod Butem,twardo trzymani za pysk.Chcieli Komuny to ja maja,dupa im troche odrola to szukaja dziury w calym chca wszystko za darmo.Ps: dzieki Bogu ,ze wyjechalem z tego Motlochu sprzedajnego (nie wszyscy).Polska nie byla i nie bedzie nigdy mocna,za duzo sprzedawczykow za malo Patriotow.Bedziecie Motlochu jeszcze glosno kwiczec.
Zgłoś
DE d e b i l i z m+ 2018-01-07 22:02:31
Do Mam dość: Nie jestem zwolennikiem PiSu ani PO. Jedni i drudzy mają sporo za uszami. Ale zawsze wybieram mniejsze zło.
Zgłoś
DE d e b i l i z m+ 2018-01-07 21:56:19
Np w Niemczech demokracja jest w lepszej kondycji niż w naszym kraju. Do samorządów się dopiero zaczynają dobierać. Zdania na ten temat są podzielone ale z mojej strony kiepsko widzę ich los. No ale na chwilę obecną można tutaj przypuszczać i gdybać co będzie dalej. Wszystko okaże się w przyszłości. Co do prywatnego handlu i małych firm mogę się wypowiedzieć jako handlowiec bo mam swój biznes i wygląda to tak że podatki są gigantycznie wysokie a dochodzą nowe. To że obniżyli ZUS osobom mającym swój biznes które zarabiają najmniej to dobrze ale do tego dochodzi VAT aż 23%, podatek dochodowy, pfron, koszty z tytułu prowadzenia działalności, utrzymanie pracowników i inne koszty. A jeżeli wszystko podliczy się razem to wychodzą kolosalne sumy (samych podatków) to po opłaceniu wszystkich podatków, rachunków i pracowników reszta zostaje w mojej kieszeni tylko że sporo ponad połowę dochodu muszę oddać (z tego co sam wypracowałem własnymi rękami i ciężką pracą). Rozumiem że muszą być podatki ale na chwilę obecną rosną chociaż były obietnice (PiS) że zmniejszą podatki. W sumie z tą telewizją to racja każda władza ma swoją telewizję ale czegoś takiego jak teraz to chyba nie było. Z tym się zgodzę PiS chce zmienić sądownictwo na taki sposób żeby wyroki były zależne od ministra sprawiedliwości/szefa partii bo chyba do tego to dąży. Nie wspominając o wprowadzanych ,,ustawach,, które są niezgodne z konstytucją i łączeniu stanowiska posła/prokuratora/m. sprawiedliwości co jest zabronione
Zgłoś
MD Mam dość 2018-01-07 20:44:34
Do d e b i l i z m+: Nareszcie ktoś z kim można dyskutować. Dziękuje za przedstawienie pańskiego punktu widzenia. Umówmy się, że w Niemczech jest demokracja. Donosząc się do pierwszego argumentu, uważa pan że Niemcy są komunistyczne? Większość Niemieckich firm jest w rękach państw. Na przykład stocznie. Handel raczej jest w zagranicznych zapomniał pan o Lidlu, Tesko, OBI, Biedronce, Leclerku itp. Był pan kiedyś w niedzielę w Niemczech ? Naprawdę nic nie da się tam kopić w niedzielę. Ja ukończyłem 8 lat podstawówki 5 technikum i 4 studiów. Naprawdę to był dobry układ. Co do niszczenia samorządów to nie wiem i dopóki nie sprawdzę to nie będę sie wypowiadał w tej kwestii. Proszę rozwinąć "niszczenie prywatnego handlu" ciekawi mnie to bardzo mocno, a wcześniej nie wiedziałem, nie spotkałem się z tym że PIS niszczy prywatny handel. Niestety telewizji nie oglądam bo moim zdaniem tam zawsze będzie manipulacja bez względu na partię która rządzi (zgadzam się). Sądy skazują w imieniu swoim i są przychylne tym co dobrze zapłacą. Tylko że PIS chce to zmienić, na sposób taki jak np. we Francji czy Holandii. Jak opozycja jest niszczona, mogę liczyć na jakiś przykład ?
Zgłoś
DE d e b i l i z m+ 2018-01-07 20:26:23
Chociaż przeczuwam czym może się skończyć jeżeli przedstawię fakty na to że PiS to komuniści ale... (podane podobieństwa pasują do komunistów przed 1989 rokiem i obecnych) brak zagranicznego kapitału, przemysł i handel w polskich rękach, nacjonalizacja gospodarki, próby nacjonalizacji gospodarki, nie ma hipermarketów, sklepy zamknięte w niedziele, 8 klas podstawówki i 4/5 lat szkoły średniej (brak gimnazjów), niszczenie i w rezultacie brak samorządu terytorialnego, sejm jest najważniejszą władzą państwową, niszczenie prywatnego handlu, wszystkie decyzje zależą od jednego człowieka oczywiście nie prezydenta tylko od pierwszego sekretarza (szefa partii), tworzenie swoich ideologi i teorii, zakłamywanie rzeczywistości i przeinaczanie faktów w swoich mediach, podział ludzi na lepszych i gorszych, sądy skazują w imieniu partii a nie konstytucji, nienawiść do osób mających inne poglądy czy przekonania, chęć zniszczenia opozycji itd...
Zgłoś
MD Mam dość 2018-01-07 20:08:59
Do Krynicki: A jakie pan przedstawił argumenty ?
Zgłoś
MD Mam dość 2018-01-07 20:04:08
Do Krynicki: Naprawdę nie mam pojęcia co pan mówi. Kompletny kisiel słowotoku sfrustrowanego człowieka bez cienia jakichkolwiek argumentów. Piszesz "to" i ludzie mają brać wypowiedzi twoje wypowiedzi na poważnie ? Zero logiki zero sensu zero szacunku.
Zgłoś
§S §.beda siedziec. 2018-01-07 20:02:27
Bijcie dalej brawo i zdychajcie w kolejkach do Lekarzy.
Zgłoś
K Krynicki 2018-01-07 19:59:08
do adek :( zniżam się ale niech tam ) i to jest właśnie ten perfekcyjny poziom rozumowania i postrzegania świata, przez wyborców obecnej bolszewi, nie ma żadnych argumentów, a jaka są trudne pytania, to pada hasło : "a chcesz w ryja ??"
Zgłoś
A Adek 2018-01-07 19:50:18
Do Krynicki: Krótko :Pier...icie Hipolicie ! I tobie podobni.
Zgłoś
K Krynicki 2018-01-07 19:41:26
w latach 1945-1950 tez jedynie słuszna władza broniła lud pracujący miast i wsi przed zachodnimi imperialistami, którzy to imperialiści chcieli pożreć Polski naród i gdyby nie bratnia reka Moskwy , to imperialny zachód zniszczył by taka piekna gospodarke i tak cudownie ( nie wszyscy) rozsądny naród ( Piłsudski - " naród wspaniały, tylko obywatele kurwy") A nawiasem mówiąc, kiedy słucham euro posła Czarneckiego, ( już nie przypominając kim był, i kim jest) to natychmiast widzę Gomułke z jego bełkotliwym straszeniem imperialistami itd. itp., aż szkoda mi uzywać nazwisk takich polityków, bo czuje do nich obrzydzenie i wstręt. I zadaję sobie pytanie, kto i dlaczego głosuje na takich ludzi !!!! Boże kto i dlaczego !!!!!
Zgłoś
WK W kwestii formalnej.... 2018-01-07 19:38:53
A tak BTW - czy każdy piszący tutaj o tym, że w Polsce jest komuna, że wróciła itd. itp. jest na tyle bystry, że za samo to co on tu wypisuje to za komuny.... już by siedział na dołku i był okładany pałami?!?
Zgłoś
MD Mam dość 2018-01-07 19:36:58
Do Krynicki: Wszystko to twoja ocena wysnuta na podstawie czegoś czego nam nie nie przedstawiłeś. Na jakiej podstawie twierdzisz, że musisz znowu walczyć z komuną ?
Zgłoś
MD Mam dość 2018-01-07 19:29:06
Do No co zrobić.....: Dokładnie tak! Jeden z naprawdę wielu argumentów przemawiającym za PIS. Czekam na podobne argumenty w stosunku do PO, PSL ,Nowoczesnej czy Kukiza15. Jedziemy po sobie naprawdę po chamsku a możemy wymieniać się argumentami i dojść do sensowych wniosków.
Zgłoś
K Krynicki 2018-01-07 19:23:32
Troche żyję na tym świecie, nigdy nie skalałem się uczestniczeniem w jakiejkolwiek partii politycznej, gdyż wiem że każda z nich to hipokryzja i, populizm, bicie piany, a skrajnie zawłaszczanie demokracji, totalitaryzm etc, etc. Byłem ( kiedy to kosztowało) aktywnym przeciwnikiem komuny, chyba jednak doczekałem do czasów kiedy znów na starość musze ruszyć tyłek, bo POWRÓCIŁ TOWARZYSZ SZMACIAK - w osobach z rządu które nazbyt dość często oglądamy w TV. Towarzysz szmaciak, to dla niewiędzących , taki skrót myślowy opisujący człowieka który dorwał się do władzy ( bez względu na poziom władzy) a sam sobą reprezentuje poziom bolszewika i troglodyty.
Zgłoś
MD Mam dość 2018-01-07 19:15:29
Do §.beda siedziec.: Dla czego tak myślisz? Rozwiń myśl oświeć nas.
Zgłoś
§S §.beda siedziec. 2018-01-07 19:10:51
Tak tak dalej bic brawo,jak nie bedzie papu to otrzezwiejecie.
Zgłoś
NC No co zrobić..... 2018-01-07 19:00:43
Do Mam dość: bardzo rozsądnie i słusznie! NIESTETY wpadliśmy w pułapkę dwupartyjności w Polsce, z liczących się opcji - powtarzam - liczących się opcji politycznych na dzień dzisiejszy, aby nie stać się całkiem wasalem germańców został nam PIS.
Zgłoś
MD Mam dość 2018-01-07 18:53:47
Do d e b i l i z m+: Ja nie uważam, że PIS jest idealny. Uważam, że jest najlepszą z dostępnych opcją. Zawsze staram się dostosować poziom dyskusji do poziomu kogoś z kim rozmawiam. Jeżeli ktoś zaczyna po mnie jechać typu PISuar itp odpowiadam chamstwem. Natomiast jeżeli ktoś uważa inaczej niż ja i ma na to solidne dowody, to nigdy nie będę zachowywał się jak cham . Nie jestem zawziętym PISowcem. Jeżeli pojawi się partia, która zaproponuje mi więcej niż PIS i pokarze, że wie co mówi to przejdę na stronę tego ugrupowania.
Zgłoś
NZ Nie zaprzeczysz 2018-01-07 18:46:44
Ciekawostka.... mądry i wykształcony wciska komuś że dzisiaj komuna wróciła.... znaczy na kolankach u Wojtusia J. tą komunę przeżywał bo inaczej tego odnieść nie można. Już bardziej tuskowe rządy przypominały komunę - strzelanie do górników, inwigilacja dziennikarzy czy prowokowanie syfu na Marszu Niepodległości = dawanie doopy na zachód choć i na wschód też, szklany sufit prawie wszędzie aaa i Wojtuś - kat Polaków jako doradca w BBN u komora chowany z honorami wojskowymi na Powązkach.... ehhh... Dziś idziesz na ulicę, manifestujesz a policja nawet chroni manifestacje, dopóki prawa nie złamiesz nic ci nie zrobią, zero poprawności politycznej - patrz Niemcy, Francja tam już tak nie pogadasz, bardziej te kraje komunę przypominają niż Polska.
Zgłoś
DE d e b i l i z m+ 2018-01-07 18:35:58
Do Mam dość: 84-89 to 5 lat więc raczej max 5 letnie dziecko tak jak każde dziecko nie jest w pełni świadome co się dzieje i nie kojarzy wszystkiego co było tak jak osoby które przeżyły to dłużej. Ja żyłem się znacznie wcześniej niż w 1984 więc dobrze kojarzę co to jest komuna więc wiem co mówię. Ale jak jesteś PiSowcem to nie będę może tłumaczył szczegółowo i nie będę próbował przekonać że komuna to komuna bo i tak przetłumaczysz wszystko tak że wyjdzie że to ty masz racje nawet jak fakty wskazują że PiS=komuna. Już próbowałem rozmawiać z PiSowcami i nawet jak miałem jasne argumenty to i tak kończyło się to agresją, hejtem, wulgaryzmami i wmawianiem że jestem nikim bo nie popieram jedynej słusznej partii.
Zgłoś
MD Mam dość 2018-01-07 18:12:10
Do d e b i l i z m+: Wybacz jestem ateistą i nic na wiarę mnie nie przekonuje. Urodziłem się w 1984 i nie pamiętam komuny tak jak starsi ale to co pamiętam to kilkunastometrowe kolejki po dosłownie wszystko, strach ludzi o mówieniu co się myśli bo zaraz "uprzejmie donoszę" usłyszy na pewno będą problemy. Nie widzę tego tera, oraz nic nie wskazuje, na to że tamte czasy wrócą. Dla tego proszę o argument, który mnie przekona.
Zgłoś
P Prawda 2018-01-07 17:59:04
youtube.com/watch?v=-O4dgdt096M
Zgłoś
DE d e b i l i z m+ 2018-01-07 17:56:14
Do Mam dość: zaufaj starszym. Zapewne nie żyłeś w komunizmie albo nic nie pamiętasz z tamtego okresu ewentualnie podobało ci się za komuny i teraz jak komuna wróciła również ci się w nich wszystko podoba. Uwierz mądrym i wykształconym ludziom że działania pierwszego sekretarza Jarusia i jego przydupasów niczym nie różnią się od komunistów z przed 1989 czy od Gierka, Jaruzelskiego czy Bieruta.
Zgłoś
§S §.beda siedziec. 2018-01-07 17:31:47
Do fuckeurozone: "Vlksdeuche",tak sie pisze PiS-owski Baranku Bozy jestes taki madry jak twoi ulubiency.
Zgłoś
MD Mam dość 2018-01-07 17:28:56
Zapytam inaczej zwolenników PO. Jakie macie dowody na to, że w Polsce niema teraz albo nie będzie w przyszłości demokracji? Piszecie , że Jarosław to dyktator, a macie na to jakiś sensowny argument?
Zgłoś
Y Yrek 2018-01-07 15:47:44
Do hbk: to jest właśnie tłumaczenie komunistów że państwo komunistyczne oznacza demokracje, a państwo demokratyczne nie jest państwem demokratycznym. Jakbym słyszał prokuratora generalnego PRL Piotrowicza
Zgłoś
H HugoTroll 2018-01-07 15:27:37
Do Nie tylko PO także Soros: JebnJJ się w łeb
Zgłoś
H hbk 2018-01-07 15:24:43
Do Mam dość: faktycznie komuna jest bardziej demokratyczna od demokracji z lat 1989-2005 i 2007-2015. Takiej głupoty jeszcze nie słyszałem. No chyba że w wykonaniu komunistów z BiNu... którym jesteś
Zgłoś
NT Nie tylko PO także Soros 2018-01-07 15:08:05
Do Mam dość: To nie tylko Tuska i jego platformie, To Wina głównego źródła George Sorosa i oligarchia za granicy z lewicy finasował platfromie od 2009 za destabilizację kraju.
Zgłoś
MD Mam dość 2018-01-07 14:45:10
Do Krynicki: oraz Do hbk: Za PO czułem bardziej że żyję w mniej demokratycznym kraju niż teraz. Uwierz nie jest łatów mną manipulować. PO mówiła dobrze robiła zupełnie odwrotnie (podwyżka VATu). PIS mówi średnio ale robi co obiecał. Jak niby według was umiera demokracja w Polsce. Jeżeli chodzi o sądy to chyba dopiero się zaczyna.
Zgłoś
V Vanitas 2018-01-07 14:38:19
Do Krynicki: Najpierw piszesz że PO to ... (w tym miejscu najprawdopodobniej przekleństwo. bo gdybyś chciał ich słusznie nazwać np. targowicą, nie kropkowałbyś), potem piszesz że twój rozmówca ma wybierać rozum a nie emocje. No więc co podpowiada rozum? Wyższe przychody przedsiębiorstw niefinansowych, najniższe od 25 lat bezrobocie, rekordowa liczba oddanych mieszkań, pomoc najbiedniejszym (i nie tylko) rodzinom za pomocą programu 500+, co z kolei przyczyniło się wyraźnie do powiększenia liczby narodzonych dzieci, uszczelnienie VAT. Dobra dość o gospodarce bo miejsca by nie starczyło. Pierwszy rząd który wziął się za najsilniejszy bastion postkomuny czyli sądy (na razie nieśmiało, ale liczę że to dopiero pierwszy krok), no i kwestia biednych muzułmanów którzy np w Szwecji doprowadzili do stanu gdzie liczba gwałtów jest na poziomie takim jak w krajach trzeciego świata. Szwedzka policja w oficjalnym piśmie wydała oświadczenie że przestaje prowadzić śledztwa dotyczące gwałtów bo priorytetem są śledztwa w sprawie morderstw. I tak to się toczy w każdym kraju który "zlitował" się nad biednymi wyznawcami obłędu mahometa. Tak oto nie wpuszczając islamskich "niebożąt" do Polski PiS sprawił że jesteśmy jednym z najbezpieczniejszych miejsc na globie. Można by tak długo wymieniać zasługi partii rządzącej, ale kończy się miejsce. Sondaże wskazują że Polacy przestają ulegać niemieckiej (75% rynku medjalnego w Polsce) manipulacji i PiS za rok powiększy wynik. I dobrze.
Zgłoś
B BUHAHAHAHHAAAAAAAAAAA 2018-01-07 14:34:33
Po+sld+N+psl = 39% , pisuar=41% a jajcoliz'15 wiadomo ze jak chorongiweka leci tam gdzie może POLIZAC... AAHAHAHAHAHAH, BUAHAHAHAHHAHAHAHAH !!!
Zgłoś
JW jajcoliz w czeluści iarki 2018-01-07 14:31:52
ANALNY MIŁOŚNIK WDZIĘKÓW BALBYNY: reinkarnacja--- kwiczy z koryta przed powrotem do PiSchiatryka GLUPI JAK IAREK w korycie +
Zgłoś
F fuckeurozone 2018-01-07 14:06:17
kiedy reparacje od szwabów,kiedy bron atomowa, prezydent mieczak minster obrony szpeg premier analfabeta twerdzacy,ze Turcy sa czarni i NA KOGO GLOSOWAC W TYM KRAJU? Folsdeutsche kontra nerozgarnici...TRUMOP JEST (...) POTOMKIEM SZWABÓW
Zgłoś
H hbk 2018-01-07 13:32:23
Do Mam dość: wychodzi na to że się zmieniłeś ale niestety na gorsze i to dużo gorsze. Mam 20 lat i przyznaje że też byłem zachwycony przed laty BiNem i Kaczyńskim/i ale miałem wtedy kilka lat no a wtedy jeszcze nie byłem świadomy co to jest BiN i czym to grozi. Na szczęście dzieci nie mogą głosować to nie mogłem oddać na nich głosu... na szczęście. Teraz pewnie strasznie gryzłoby mnie sumienie tak jak część ludzi którzy popierali komunę ale otrzeźwieli.
Zgłoś
K Krynicki 2018-01-07 12:55:34
do "mam dość" : hahahahah, naiwny jesteś i .... kiedy zmienisz zdanie będzie już stanowczo zbyt późno, demokracja i wolnośc obywatelska pryśnie jak bańka mydlana. I znów trzeba będzie walczyć z dyktatem i jedynie słuszna partia i jedynym słońcem kraju Wisły. jesteś bardzo niebezpiecznym dla myślących, bo nie rozumiesz co się dookoła ciebie dzieje, a to , że przekonało cię wizja kraju bez uchodźców, to tylko pokazuje jak łatwo jest toba manipulować. I co się dziwić, że bolszewia ma takie poparcie, ja tez nie głosuje na PO, uważam ich za ......, ale rozum ma wybierać a nie emocje, rozum, a on pokazuje co się będzie działo w Polsce za kilka lat !!!!
Zgłoś
MD Mam dość 2018-01-07 12:45:09
Do wyborców PO. Od samego początku głosowałem za PO, bo dla mnie PIS był zaściankową partiom katolików i debili. Teraz na podstawie twardych danych widzę, że się myliłem i to bardzo. PIS po prostu nie kradnie i nie daje kraść dla tego mają dobre wyniki. Uważam, że to jest najlepsza partia, która ma szansę w wyborach. Nie twierdze że są idealni są najlepsi z dostępnych . Jeszcze jedno, nie wpuszczają islamistów do naszego kraju. To jest powód który mnie przekonał do poparcia PISu. Do puki nie pojawi się lepsza partia to mają moje 100% poparcia.
Zgłoś
MD Mam dość 2018-01-07 12:30:57
Do Madej: O tej aferze nie pisz o tamtej nie pisz a tej nie bierz pod uwagę. No to już wiem co przeciętny wyborca PO ma na myśli. Co do spostrzeżeń PSL to pamiętam ostatnie wybory samorządowe. Do tej pory nie zostały wyjaśnione zarzuty dotyczące nieprawidłowości w liczeniu głosów. Teraz Wybory będą odbywać się na nowych warunkach, na których oszustwo będzie znacznie utrudnione, zobaczymy ilu ludzi popiera tą partyjkę. Patrząc na ceny żywności to osiągnęły poziom cen z 2013 roku. Za PO od 2010 do 2012 był wzrost 30% , jak mi nie wierzysz to sprawdź. Ceny rosną z jednego prostego powodu. Zwiększona konsumpcja powoduje wzrost cen jak konsumpcja zacznie spadać to ceny też poszybują w dół. Zobaczy tylko ile więcej pieniędzy mają najbiedniejsi w stosunku do tego co mieli w 2013. Odpowiadając na twój ostatni zarzut tyczący się niemocy w wyborach ministrów. Odsunięcie HGW, Arłukowicza zajęło PO cały rok. Umoczeni po uszy ale dalej ich trzymamy bo to dobrzy ludzie.
Zgłoś
K Krynicki 2018-01-07 11:39:46
komuchy po II wojnie tez rozdawały ziemie i robiła reformy, tez kosztem tej wg. nich kasty bogaczy, bo trzeba było znaleźć "czarnego luda". teraz jest 100% analogia, ciemny lub kupuje te same praktyki, tylko lekko zmodyfikowane. I przez wiele lat ciemnogród dostawał po grzbietach , az do wybuchu protestów. teraz będzie podobnie, ciemnogród dopiero się obudzi, kiedy zabraknie smalcu do okrasy kartofla. Zawsze ciemnogród, w każdej epoce i czasie był wykorzystywany do łamania demokracji i montowania dyktatury, w czasie powstań zaborczych, chłopstwo rabowało dwory i okradało trupy powstańców ( nie przytoczę analogii) ale ...
Zgłoś
A analityk 2018-01-07 11:28:53
PO 20% + SLD 7% + NOWOCZENSNA 7% + PSL 5%= 39%
Zgłoś
P pikok 2018-01-07 10:00:31
Mnie dziwi tylko tak wysokie poparcie dla SLD. ;)
Zgłoś
MG mieszkanka Gorzowa Wielko 2018-01-07 08:48:27
Do §.beda siedziec.: przez wyłudzania VAT państwo polskie czyli społeczeństwo traciliśmy ponad 20 miliardów rocznie, w sumie za rządów PO PSL straciliśmy ok 200 miliardów, można było wybudować 90 000 tysięcy mieszkań, wystarczy wpisać do wyszukiwarki internetowej hasło mafie vatowskie i poczytać ile policja zlikwidowała w ostatnich dwóch latach, za to wielkie brawa dla rządu PIS, pamiętam czasy PRL jeżeli ktoś pisze o demokracji powinien poczytać historię lub porozmawiać z ludźmi, którzy żyli w tych czasach, w których rządzili komuniści
Zgłoś
§S §.beda siedziec. 2018-01-07 08:45:40
Jak nie bedzie co do mordy wlozyc ,to dopiro sie rusza,ale bedzie za pozno.Cholota pomogla PiS do insalacji Dyktatury.Lubia klamstwa przekrety ,beznadziejnych glupoli na wysokich stanowiskach.Chrakterem stylem zchowania "inteligencja" pasuja do siebie.HORROR.
Zgłoś
§S §.beda siedziec. 2018-01-07 08:24:27
Do mieszkanka Gorzowa Wlkp.: SKOKI to dziesieciokrotnie wieksza Afera" wyparowalo" ponad 5 MIliardow zl.Nie jestem zwolennikiem zadnej Partii,ale kazda inna Partia byle nie Komunistyczno Dyktatorski PiS.Polacy sa pod pregiezem Dyktatorskim Kaczynskiego i Rydzyka.Rydzyk mam nadzieje,ze odpowie za te zuchwale zagarnianie pieniedzy podatnikow.
Zgłoś
Z Zenek537 2018-01-07 03:55:16
Platforma zlodzieje bedzie koniec jak palikociarnia
Zgłoś
M Madej 2018-01-07 02:04:06
Do Mam dość: podaj te afery i policz stracone pieniądze! Tylko nie zaczynam od Amber! To niemoc sądów i prokuratury, a nie koalicji! Ilu ludzi zabito na komisariatach za PiS i za Po? Ile zbudowano dróg w dwuleciu PiS i pierwszym dwuleciu PO? O taśmowej aferze nie pisz, bo to wasze nielegalne podsłuchy! Policzysz macki ośmiorniczki? Na hazardowej to ile straciłeś? Stracił Chlebowski i Drzewiecki! A Hofman z Kamińskim to coś stracili? Kręcą się dalej w spółkach skarbu państwa! A Piotrowicza z kłamstw nie rozliczycie? To jest afera! Robi się to, co kiedyś z Kryże i Nizieńskim. Wspierali PZPR, zajmowali kierownicze stanowiska, a prawica ich hołubiła. Brak kadr? Czy protekcja Kościoła? Piotrowicz bronił na Podkarpaciu księży pedofili i zasłużył się. Tego się nie zapomina!
Zgłoś
MG mieszkanka Gorzowa Wlkp. 2018-01-07 02:02:51
Amber Gold, dramat ludzi, którzy powierzyli swoje oszczędności życia, firmie finansowej, miliardy wyłudzanego podatku VAT przez mafie,dzika prywatyzacja w Warszawie, ludzie wyrzuceni z mieszań, przez cwaniaków oszustów,którzy nieruchomości warte miliony przejmowali za śmieszne kwoty np 500 zł, upadające stocznie, bezrobocie, bieda, niegospodarność , zadłużanie państwa to dorobek rządu PO i PSL , który stworzył dobre warunki złodziejom i oszustom, uczciwie pracujący utrzymywali ich ja takie demokracji nie chcę.
Zgłoś
M Madej 2018-01-07 01:05:35
Do Mam dość: 28% rocznie rosły ceny rocznie? Chyba u twojego proboszcza za pogrzeby! Wciąż piszemy: rządzić, a nie żądzić. Zdaje się wcześniej pomyliłeś sondaże. CBOS zawsze daje rządzącym więcej. Niby biorą 1000 osób do sondaży, ale w praktyce to mniej niż 600 osób! Sondaże wojewódzkie są robione przez inne sondażownie na próbie 5000 osób i to brzmi bardziej wiarygodnie. Warto brać pod uwagę spostrzeżenia PSL, co do wyborów uzupełniających do samorządów. W tych wyborach PiS przegrywa niemal w 100%! Każdy miesiąc przynosi "kwiatki" - rekonstrukcja czy pat? Ileż można dyskutować o 1 osobie? Najpierw debata o debacie na temat premiera - 2 miesiące! Kolejne 2 miesiące o kim, nowym? Antoni? Szyszko? To żałosna niemoc!
Zgłoś
MD Mam dość 2018-01-06 23:45:32
Do §.beda siedziec.: No głupku jeden matole pospolity zrozum, że ceny zawsze rosły i będą rosły. Czemu nie porównasz wzrostu cen za żadów PO i PSL. Nie pisz tego samego cały co kilka dni, płyta ci się zawiesiła czy przewiało ci beret na marszu KODu? Za żadów ryżego H,U,J,a ceny co rok o 28%. Matoł miał obniżać podatki i dla tego na niego głosowałem ale podniósł VAT i dodatkowo zabrał połowę kwoty "pogrzebowego" i tak aby było śmiesznie podniósł wiek emerytalny. Podsumowując ryży z kolesiami rozwalali gospodarkę, kradli na potęgę (wybierz sobie aferę którą chcesz) na koniec uciekł na lepsza posadę. PIS nie jest moją partią. Jestem za zmniejszeniem podatków do minimum. Zabraniem tego całego rozdawnictwa i uwolnienia ludzi od głupoty urzędników ale i tak będę ich bronił PISu bo to najlepszy wybór, który ma szanse wygrać wybory. Według twoich obliczeń PISiory dają ludziom 360 PLN, a PO i PSL kopa w tyłek.
Zgłoś
§S §.beda siedziec. 2018-01-06 22:34:06
Do mieszkanka Gorzowa Wlkp.: Dlatege jest pani Gorzowianka ,a nie Warszawianka,czyli lubi pani Dyktatorskie Rzady 28% w dwa lata ceny wzrosly to blachostka ,a zapomnialem wyborcy PiS to w liczeniu tez nie za mocni.Juz nie dlugo w swoich wybrancow bedziecie rzucac kamieniami.Ja Pani oblicze na przykladzie 500+ -28% = 360+.No ladnie co?Dalej klaskac za takim rozwojem.
Zgłoś
D ddd 2018-01-06 21:37:50
s-pl.pl/index.php?glosowanie_oddany_glos_blad=366
Zgłoś
T TrollHugo 2018-01-06 21:14:42
Tęsknię za Tuska i za państwem teoretycznym
Zgłoś
MG Morawiecki gankster !!! 2018-01-06 21:09:53
sygn.akt II OSK 1017/09" W ocenie NSA zasadnie Sąd pierwszej instancji uznał, że właściciel takiego gruntu ma podmiot strony w postępowaniu o zmianę przeznaczenia gruntu na cele nie rolnicze. Podobnie jak Wyrok Najwyższego Sądu Administracyjnego z dnia 09.11.2011roku sygn. Akt I FSK 1655/11 potwierdził, iż nie z ich inicjatywy doszło do zmiany planu zagospodarowania przestrzennego , nie dokonali też czynności z uzbrojeniem tych działek, skoro sam fakt sprzedaży tych gruntów przez rolnika sprzedając te grunty jest podatnikiem podatku VAT. Ustawa z dnia 10 lipca 2015 roku o zmianie ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych (Dz.U.2015 poz.1338 z dalszymi zmianami) gorycz przelała , parobki z miast mogą jedynie kupić do 30arów działki jako nieruchomość (Dz. U z 2016 r., poz. 585), XXI wiek równouprawnienie ?W związku z patologiczną ustawą z dnia 10 lipca 2015 roku o zmianie ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych (Dz.U.2015 poz.1338) podpisaną przez Andrzeja Dudę 27 sierpnia 2015roku zrobili z Nas dziadów”, ostatnie dno !
Zgłoś
MG Morawiecki gankster !!! 2018-01-06 21:03:25
Do Prawa człowieka odbierają: Wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego z dnia 06 listopada 2009 roku sygn. Akt IV S.A./W a 1407/09.Stosownie do art. 28k.p.a stroną jest każdy czyjego interesu prawnego lub obowiązku dotyczy postępowanie albo kto żąda czynności organu ze względu na swój interes prawny lub obowiązek.Źródłem interesu prawnego, o którym mowa w art28k.p.a mogą być przepisy prawa cywilnego,w szczególności prawa rzeczywistego. Interes w załatwianiu sprawy zmiany przeznaczenia na cele nierolnicze gruntów rolnych mają zatem ich właściciele.Decyzje w przedmiocie zgody na zmianę przeznaczenia gruntów rolnych na cele nierolnicze związana jest z wykonywaniem prawa własności nieruchomości.Jej brak ogranicza dysponowanie własnością, gdyż utrudnia obrót nieruchomościami,czy też uniemożliwia ich zabudowę.W związku z tym stwierdzić należy, że stronami w rozpoznawanej sprawie byli także wszyscy właściciele(wieczyści użytkownicy) działek wchodzących w skład spornego obszaru” W uzasadnieniu Wyroku z dnia 25 stycznia 2011roku sygn. Akt II OSK 148/10 Najwyższego Sądu Administracyjnego orzekł „ zgoda o której mowa w art.7 ust 2 następuje w formie decyzji administracyjnej gdyż rozstrzyga sprawę co do jej istoty, a więc spełnia wymogi z art,104 Kpa” Podobnie jak orzekł Naczelny Sąd Administracyjny Wyrok z dnia 23.06.2010roku sygn.akt II OSK1017/09" W ocenie NSA zasadnie Sąd pierwszej instancji uznał, że właściciel takiego gruntu ma podmiot strony w postępowaniu o zmianę przeznaczenia
Zgłoś
T tomcio 2018-01-06 20:54:03
Do ddd: z tego co widać w sondażach nie tylko tutaj ale ogólnie wszędzie Pawełek ma kilka procent. Więc nie wiem skąd masz takie informacje. Chyba że przeprowadzałeś swoją sondę w przedszkolach i podstawówkach. Wtedy faktycznie na Pawełka chce głosować z 20% na Januszka kolejne 20% BiN 20%
Zgłoś
MD Mam dość 2018-01-06 20:40:47
Do ddd: Co Kukiz ma takiego w sobie ? On nawet raka chce leczyć JOWami. No co wy widzicie w tej partii?
Zgłoś
MD Mam dość 2018-01-06 20:38:26
Do Madej: Maksymalnie 47% jasno wynika z tego sondażu, że przeciwnicy rządu mają razem 45% plus kilka procent niebranych pod uwagę partii o znikomym poparciu. Około 13% ludności polski jest niezdecydowana więc niemożna ich brać jako przeciwników. Jak mi nie wierzysz to dodaj sobie 20+7+7+6+5 oraz kilka procent dla partii takich jak Razem i Korwin.
Zgłoś
M Madej 2018-01-06 20:26:33
w tym sondażu PIS ma rekordowe poparcie, jednak przeciwnicy mają 59%. Ustawy konstytucyjnej nie zmienimy, a jedną ustawą poprawi się chwasty legislacyjne pis.
Zgłoś
D ddd 2018-01-06 20:25:28
Kukiz'15 ma ok. 20 %, gdzie ten sondaż robiony, bez sensu
Zgłoś
F fff 2018-01-06 20:17:37
skąd nagle wytrzasnęli SLD - to jeszcze istnieje ???
Zgłoś
§S §.beda siedziec. 2018-01-06 19:34:50
Chce wszystkich ,co zlamali Konstytucje pod Trybunalem Stanu widziec ,a potem w Wiezieniu.To jest OBOWIAZEK nowego Rzadu,kto bedzie rzadzil wszystko jedno,aby nie Komunistyczna Partia PiS.
Zgłoś
§S §.beda siedziec. 2018-01-06 19:27:52
Do mieszkanka Gorzowa Wlkp.: Rowoj Dyktatury,przepraszam ty nie wiesz co to znaczy.
Zgłoś
W Wróżbita 2018-01-06 18:42:35
mieszkanka Gorzowa Wlkp: PIS TO PrzePIS na Polską gospodarkę. Otwórzcie oczy Ludzie!!! nie widzicie że nas znów dzielą nas i pozlamy się im oszukać ponownie jak 2007.
Zgłoś
B black 2018-01-06 18:27:02
wybory w tym roku, za rok i dwa lata i Bezprawie i Niesprawiedliwość do 2020 straci na poparciu i to znacznie. Na rok 2020 ich wynik szacuje na 0.01%
Zgłoś
MG mieszkanka Gorzowa Wlkp. 2018-01-06 17:50:58
Do Prawa człowieka odbierają: A co z podatkiem VAT , mafie Vatowskie okradały społeczeństwo na miliardy i dzika prywatyzacja w Warszawie, to są prawa człowieka?? Będę głosować na PIS bo jest gwarancją rozwoju gospodarki i sprawiedliwości.
Zgłoś
A adu 2018-01-06 17:39:51
Do §.beda siedziec.: skąd masz takie informacje?
Zgłoś
PC Prawa człowieka odbierają 2018-01-06 16:41:30
Polskie samorządy terytorialne doprowadziły do destabilizacji całego systemu prawnego w kraju,starości powiatowi od lat łamią prawa człowieka,odbierają Nam wolność i resztki godności osobistej,wprowadzili do obiegu prawnego najcięższego kalibru przestępstwa które zobligowały Komisje Europejską do podjęcia nadzwyczajnych kroków prawnych. Mapy geodezyjno- kartograficzne od lat są sfałszowane(usunięto oznaczenia klasyfikacji gruntów R-III,IV,V,VI linia interpretacyjna rozdzielająca grunt "B" mieszkalny od rolnego)wprowadzono zmiany w księgach wieczystych nie zgodne ze stanem faktycznym, akty notarialne zakupionych wcześniej gruntów rolnych potwierdzają„nigdy nie zostały wyłączone z produkcji rolnej”.Największa afera gospodarcza w świecie,właściciele gruntów nie byli stronami postępowań w związku z modernizacjami gruntów rolnych wszystkich klas na cele nierolnicze z Środków Unijnych w obrębach miast i gmin. Nowelizacja ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych z 2013 roku poz.503,za PO-PSL-SLD.Wyroki Unijnego Trybunału Sprawiedliwości z klauzulą natychmiastowej wykonalności:Tak NSA rozstrzygał sprawy dotyczące opodatkowania VAT. TUSE z 15 września 2011roku w sprawach połączonych C-180/10 i C-181/10.Jeżeli sprzedający działki ze swojego majątku prywatnego podejmuje działania w celu zmiany ich przeznaczenia (np.z rolnego na budowlany),czy uzbrojenia wykraczające poza zwykłe formy sprzedaży,w celu sprzedaży działek musi się liczyć z obowiązkiem zapłaty VAT.
Zgłoś
§S §.beda siedziec. 2018-01-06 16:21:28
Do §.beda siedziec.: Jestes juz pare dni w Amoku,co bierzesz? chlopie wykonczys sie!
Zgłoś
§S §.beda siedziec. 2018-01-06 15:20:33
Nienawidzę platformy i nowoczesnej i psl też, a sld niech (...)!!!!!!!
Zgłoś
§S §.beda siedziec. 2018-01-06 15:18:51
Tusk obciąga Timmermansowi!!!!!!!!!! Oni są gejami!!!!!!!!!!
Zgłoś
§S §.beda siedziec. 2018-01-06 15:18:03
Miller i Tusk zabili Leppera. Nie głosujcie na nich, bo to komuniści!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zgłoś
§S §.beda siedziec. 2018-01-06 15:17:17
Ppierdolone platfusy komunistyczne!!!!!!!! Tusk to komunista!!!!!!!!!!!!
Zgłoś
§S §.beda siedziec. 2018-01-06 15:15:38
Platforma to komuniści!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Oni dążą do zniszczenia Polski!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zgłoś
T TrollHugo 2018-01-06 15:15:30
Za rok wybory nie głosuje na tych głupich PISmaków tylko na ciasteczko drodżowe są dobre.
Zgłoś
KL Katarzyna Lubnauer 2018-01-06 15:14:41
Komuniści mają aż 20%%%%!!!!!!!!!!!!!!!! NNNIIIEEE!!!!!!!!!!!!! KTO głosuję na komunistów?????????
Zgłoś

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!