XVI Europejski Kongres Gospodarczy

Transform today, change tomorrow. Transformacja dla przyszłości.

7-9 MAJA 2024 • MIĘDZYNARODOWE CENTRUM KONGRESOWE W KATOWICACH

  • 18 dni
  • 20 godz
  • 40 min
  • 54 sek

Komentarze 10

DODAJ KOMENTARZ
L lewy 2017-04-17 19:36:03
Starasznie się ten portal skloaczył pisem ostatnio.
Zgłoś
I Iza 2017-03-21 16:28:31
Do Kaczka Dziwaczka: Szanowny Panie, ja nie popieram PiS i tez uwazam, ze PO zrobilo duzo dobrego dla integracji Unii. Odpowiedzialnosc polityczna za Brexit ponosza wladze Unii, podobnie, jak druzyna w lidze ciagle przegrywa, to zwalnia sie ( chocby nie wiem jak utytulowanego) trenera,albo jak sie auta kiepsko sprzedaja, to szef ( super menadzer i inzynier z Noblem) wylatuje ze stanowiska! Tak powinno byc, a tu nikt nie byl odpowiedzialny ( tylko Brytyjczycy) za to, ze im sie Unia nie podobala? Nie podoba sie tez wielu obywatelom Europy, ze elitki polityczne uprawiaja swoja prywate i prowadza pod plaszczykiem demokracji protektoriat dla waskiej garstki interesantow taka a nie inna polityke! Co do uchodzcow,to mam na mysli cala Europe,a nie Polske. Nie ma Pan pojecia,co sie tutaj dzieje.... mlodzi mezczyzni bez dokumentow ( sprawdzeni w walce) zalewaja kraj i na ich alimenty ja musze pracowac. Nie stac mnie bylo na wiecej, niz jedno dziecko ( bo bym stracila swoja dobra prace) i dlatego teraz pracuje posrednio na dzieci matek muzulmanskich,ktore nie pracujac rodza po 5-7! Jestesmy w pulapce z takim prawodawstwem w Unii, ze kazdy obcy ma tyle samo i takie prawa,jak ten co tu mieszka od zawsze.
Zgłoś
KD Kaczka Dziwaczka 2017-03-21 14:46:33
Do Iza: Właśnie o to cały czas chodzi żeby nie wróciła monarchia a pozostała demokracja. Nasza władza ma zapędy autokratyczne które realizuje w kraju i Unia Europejska powinna na to reagować ponieważ jesteśmy jej częścią. Tusk nie reprezentuje żadnego państwa a całą Unię Europejską. Co do walki o interesy Polski, nikt tyle nie zrobił co rząd PO (mimo ich licznych wad). Za ich czasów dostaliśmy największe fundusze, pozycja negocjacyjna Polski była najmocniejsza, wprowadzono sankcje przeciwko Rosji mimo silnego oporu Niemiec, Włoch i Węgier. Obecny rząd głośno krzyczy o wstawaniu z kolan ale zamiast negocjować w kuluarach i jak wszyscy politycy, handlować ustępstwami i przywilejami dla osiągnięcia korzyści dla kraju, robi bezsensowne zadymy na użytek wewnętrzny. Jaki mamy z tego interes? Co wynegocjowali przez półtora roku swoich rządów? Nic!!! Kompletnie nic!!! Obwinianie kogokolwiek oprócz Brytyjczyków za Brexit to kompletne nieporozumienie. Ktokolwiek by rządził, musiało się to stać. Co do uchodźców, myślę że parę tysięcy by nam nie zaszkodziło ale oni po prostu nie chcą mieszkać w Polsce więc dyskusje na ten temat są bezprzedmiotowe. Katolicy z PISu bardzo lubią pomagać bliźniemu pod warunkiem że podnosi to ich wyniki wyborcze. Z chęcią pomogą ludziom dotkniętym przez wojnę pod warunkiem że będą to biali rzymscy katolicy mówiący po polsku.
Zgłoś
I Iza 2017-03-21 14:13:03
Do Kaczka Dziwaczka: chlopi i hindusi zyli w czasach monarchii, a nie demokracji. Pan Tusk zostal wybrany wiekszoscia glosow,ale jakie panstwo on reprezentuje? Tak, jak PiS "warcholi", tak tez Pan Tusk udaje,ze jest bezstronny. Mieszkam od 31 lat w Düsseldorfie i nie glosuje w Polsce. Interesuje mnie los Europy i porozumienie polsko- niemieckie. PiS z Prezesem beda zawsze przeciwko Niemcom i ta jasna pozycja pozwala na kontrowersje,szczera walke o interesy,bo oto chodzi w polityce. Pan Tusk tylko pozornie sugeruje,ze obchodzi go PO i polityka na korzysc Polski. To moje prywatne zdanie,ale ja teraz nie mieszkam w Polsce, tylko w Niemczech i jestem okropnie niezadowolona z Panow : Junckera,Tuska i Schulza- za ktorych "rzadow" Unii doszlo do Brexitu i kryzysu migracyjnego! Teraz GB wychodzi z Unii i Pan Tusk ( ze swoja okropna angielszczyzna) odpowiada za rozmowy i traktaty " rozwodowe"! To samo z "uciekinierami". Zadnych propozycji i planu dzialania! Pan Tusk jest zaiteresowany wlasna kariera i dobra pensja- zwykla polityka prywatnosci. Kiedya ktos powiedzial: jak Polska wejdzie do Unii, to ja rozpier.... A kazda nowa wladza polska rozpoczyna rzady od: " teraz kur... my!" Pozdrawiam Iza
Zgłoś
KD Kaczka Dziwaczka 2017-03-21 13:23:06
Do Iza: Gdyby tak było jak mówisz, chłopi pańszczyźniani rządziliby w I Rzeczypospolitej zamiast szlachty bo było ich ponad 90% a hindusi w imperium brytyjskim bo było ich więcej niż Brytyjczyków i innych nacji razem wziętych w imperium. Co do Tuska, demokracja wygrała. Nigdy i nigdzie nie było wymogu żeby wszyscy byli za. Ja głosowałem przeciwko PISowi i przeciwko Dudzie. Przegrałem i muszę się z tym pogodzić. Tak samo było podczas wyborów na przewodniczącego. 27 krajów zagłosowało za i został wybrany. Rząd PIS ze swoim bezsensownym uporem przegrał i powinien się z tym pogodzić. Na tym właśnie polega demokracja. Czasy liberum weto i warcholstwa w imię interesów jednostki są przeszłością (Z wyjątkiem interesów jednego prezesa który na szczęście dla UE i nieszczęście dla Polski. może sobie powarcholić tylko w kraju).
Zgłoś
I Iza 2017-03-21 12:57:11
Do Kaczka Dziwaczka: mniejszosc dyktujac prawa wiekszosci zawsze przegrywa i nie jest w stanie zaprowadzic dyktatury. W sprawie Tuska ulozylo sie fatalnie, bo czasem potrzeba 100% glosow. Osobiscie porownuje to ze szklanka mleka (500-700) kropli mleka zupsuje jedna kropla cytryny. Jedna kropla zepsuje wszystko!!!
Zgłoś
KD Kaczka Dziwaczka 2017-03-20 11:07:08
Do Iza: Pełna zgoda. Szkoda że Kaczyński nie stosuje tej zasady w kraju, gdzie PIS zdobył większość a chciałby ją stosować na forum UE, gdzie jest wyrzutkiem (PIS, nie Polska jak chcieliby to przedstawić nasi pożal się Boże "dyplomaci"). Poza tym to że mniejszość ma swoje prawa, nie oznacza iż może dyktować swoje warunki większości (ostatnio 27:1). Taki ustrój nazywałby się dyktaturą.
Zgłoś
I Iza 2017-03-20 10:40:47
Co oznacza demokracja? Zapobieganie dyktaturze większości!
Zgłoś
KD Kaczka Dziwaczka 2017-03-20 10:17:38
Kaczyński zachowuje się jak mały Kazio, który przy rodzinnym stole próbuje udowodnić że jest najważniejszy w rodzinie i wszyscy go mają słuchać, w tym mama i tata. To nic że mama daje mu jeść a Tata odpala kieszonkowe, on i tak chce być najważniejszy.
Zgłoś
A AS 2017-03-20 08:59:39
Juz przynosi. Miejmy nadzieje, że tak będzie dalej i dojdzie do mniej niż zero. Im dalej, tym bardziej się pis pogrąża. Ale nie ma co się dziwić z takim "Don Kichotem".
Zgłoś

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!