Komentarze 23

DODAJ KOMENTARZ
Ż Żołnierz 2015-12-12 15:29:28
Moja cała rodzina trzyma kciuki żeby to nie były czcze obietnice,to jest chore 12 lat,najlepszych lat i na zmywak do Anglii z całą rodziną a później się dziwią że ludzie wyjeżdżają że dzieci mało, a kto to utrzyma??? Jak państwo kłody pod nogi podkładka.... Wstyd
Zgłoś
K Karol 2015-12-12 15:24:23
Dobrze mówi
Zgłoś
B Branicka 2015-11-20 17:38:15
Panie Ministrze, szeregowi po 12 latach nie odchodzą w ogóle, tylko odchodzą do rezerwy i są wyszkoleni, natomiast na ich miejsce przychodzą i są szkoleni następni. Osobiście sądzę, że służba szeregowego powinna trwać max 5-6 lat...i rotacja.
Zgłoś
RW Rodzina wojskowa 2015-11-17 08:41:15
Zniesienia 12 lat- trzymamy kciuki. To się musi zmienić!!!
Zgłoś
S szwej 2015-11-16 23:50:46
do misiek; a ty masz bo pewnie tam pracujesz i pierdzisz w stołek nierobo .Były oddziały na jednostkach i było wszystko od reki a teraz siedzą barany na emeryturach i twierdzą że oni wiedzą lepiej co kupic do danego sprzętu niż operator.Już nie mówiąc o wypłacalności należności jak gratyfikacje po zakończonym urlopie.Dla mnie to koledzy zrobili kolegom emerytom ciepłe posadki bo im zamało.
Zgłoś
M Misiek 2015-11-15 22:43:57
Do Benek: widzę że kolega pracę i zadania WOG to tylko z opowisci narzekajacych kolegów zna... bo bladego pojęcia o finansach Mon nie zauważyłem
Zgłoś
C Czesław 2015-11-15 10:34:31
Golfa II sprzedam.
Zgłoś
S Sasza 2015-11-15 08:31:21
12 lat służby dla szeregowych, utworzenie NSRów zamiast ZSW, WOGi które nie sprawdziły się, likwidacja kilku JW za wschodzie Polski itd.. - co to wogóle jest, kto to wymyślił i dlaczego? Specjalnie? Jak tak dalej pójdzie staniemy się bezbronni. W sumie to już prawie jesteśmy.
Zgłoś
O Obywatel 2015-11-15 02:20:00
Oby nie były to tylko obietnice. Nie cieszcie się za wcześnie. Proponuję poczekać na rozwój wydarzeń. Rząd zawsze dużo obiecuje a w rzeczywistości wychodzi inaczej. Za ładnie i łatwo wypowiedziane te słowa.😉
Zgłoś
Q Qsy 2015-11-15 01:59:44
Właśnie Benek masz rację. Zamiast zatrudniać emerytów w WOGach powinno się dać pracę dla żołnierzy bez praw emerytalnych, dla szeregowych. W tych WOGach o nic nie można się doprosić a sprzęt stoi unieruchomiony kilka nawet miesięcy.
Zgłoś
B Benek 2015-11-15 01:38:52
Brawo, brawo, jeszcze raz brawo i zlikwidować te chore WOGi. Niepotrzebny twór, przez który armia przechodzi do starożytności i wydaje kasę niepotrzebnie. W końcu może armię zastanie era nowoczesności.
Zgłoś
MZ Marynarz zawodowy 2015-11-14 17:33:56
Można tę wypowiedź ocenić bardzo pozytywnie, miło że człowiek na którym wiesza się przysłowiowe "psy" tak konkretnie i rzetelnie potrafi wypowiadać się w kwestiach moim zdaniem obecnie dla Armii najważniejszych uderzając w samo sedno sprawy. Świetny początek, oby nie były to czcze słowa, trzymam kciuki za pozytywną realizację zamierzeń...
Zgłoś
0 07886 2015-11-14 08:07:22
W końcu minister a nie marionetka generałów.
Zgłoś
P Polak 2015-11-13 23:17:45
oczywiscie służba a nie "slożba":))
Zgłoś
P Polak 2015-11-13 22:57:58
Do voy: masz prace?to pomysl sobie ktos stwierdzil ze mozesz pracowac 12 lat i potem Cie zwalniaja praktycznie bez zadnych praw a Twoj kierownik pracuje sobie spokojnie do emeryturki dostaje odprawe itp itp...jaka mialbys motywacje do pracy?pomijam juz fakt ze robilbys co kochasz i chcialbys pracowac jak najdluzej,pomijam rowniez fakt,ze to Słóżba a nie praca(taka to zaplata za slozbe....)
Zgłoś
E e. 2015-11-13 20:20:31
Podoba mi się wypowiedź Pana ministra. Bo wyprostowanie służby kontraktowej im i nam wyjdzie na lepsze (oczywiście spekulanci będą to kwestionować). Ale w woli ścisłości skoro 12lat jest nie zgodne z konstytucją i pójdzie wniosek do trybunału. Załóżmy że przejdzie a powinien. To nie jest tak, że osoby wcześniej zwolnione bez prawnie będą mogły się ubiegać o odszkodowanie od MON..? A jak obecny rząd to zmieni to chyba nie będą mogli. Po za tym świetny pomysł z "gospodarczym kołem zamachowym" po co zlecać innym jak my możemy sobie produkować. Pozdrawiam
Zgłoś
ŻK żołnierz kontraktowy 2015-11-13 18:54:59
Odpowiedni Pana i konkretny
Zgłoś
F Fe 2015-11-13 12:37:39
"doprowadzić do trwałej i stałej obecności baz Stanów" Mieliśmy Ruskich, teraz będziemy mieli USkich. Stany nie są naszymi przyjaciółmi tak samo jak nie są nimi ruscy. Dajcie ludziom broń do ręki jak w Szwajcarii, a nie mówcie mi, że kilku jankesów w jakiejś bazie na drugim końcu polski jest w stanie obronić mnie i moją rodzinę.
Zgłoś
C chilli 2015-11-13 12:27:34
Do Mateo: Ty antypolski idioto... tu nie chodzi o to, że oni sami odchodzą ze służby żeby mieć 900zł. Kontrakt się kończy po 12 latach i cześć! Idziesz na ulicę! W życiu nic innego nie potrafisz i jesteś bezrobotny, możesz pójść na zasiłek. Tu chodzi o prawo do emerytury które PO zabrało żołnierzom a policji czy straży pożarnej już nie.
Zgłoś
M Mateo 2015-11-11 17:00:59
Wyprostujmy,po 15 latach jest 40% uposażenia podstawowego,to po pierwsze,a po drugie weszła zmiana dotycząca nabywania praw emerytalnych gdzie żołnierz na emeryturę może przejść po 25 latach służby i nie wcześniej jak po 55 roku życia. A tym co "załapali" się jeszcze na emeryturę po 15 latach służby(mówimy tu szeregowych),emerytura wynosiła by około 900zł.KTO NORMALNY CHCIAŁ BY REZYGNOWAĆ ZE SŁUŻBY DLA 900zł???
Zgłoś
K Kapitan 2015-11-11 16:24:37
odpowiedni minister na odpowiednim stanowisku :) może wyprostuje sprawę szeregowych i będą mogli służyć do 55 roku życia ...
Zgłoś
K kolega 2015-11-10 11:33:11
Do voy: nie rozumiesz zasad, więc nie pisz. Pisanie dla pisania jest tak samo szkodliwe, jak mówienie, dla mówienia.
Zgłoś
V voy 2015-11-10 11:08:54
Jeżeli żołnierze po 12 latach nie będą odchodzić do cywila to będą zajmować innym miejsca ... tak jak w sejmie czy urzędach. Będziemy mieli jeszcze mniej ludzi zdolnych i przeszkolonych!
Zgłoś

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!