XVI Europejski Kongres Gospodarczy

Transform today, change tomorrow. Transformacja dla przyszłości.

7-9 MAJA 2024 • MIĘDZYNARODOWE CENTRUM KONGRESOWE W KATOWICACH

  • 18 dni
  • 20 godz
  • 40 min
  • 54 sek

Komentarze 3

DODAJ KOMENTARZ
R rych 2015-10-29 21:39:30
cbś pole do popisu wyłapać lekarzy łapowników ...Zakaz praktyk prywatnych lekarzy pracujących na etatach w państwowej służbie ....tz,dwu etatowców tak jak jest w cywilizowanym świecie .
Zgłoś
J Jadwiga 2015-10-29 17:17:28
U nas jest marnotrastwo leków na niewyorażalna skalę i ta skala bedzie jeszcze wieksza przy lekach za darmo. System wystawiania recept jest chory. Moja matka ma 84 lata i jak to w tym wieku ciagle chodza z nia po lekarzach. Od roku jest pod opieka geriatry. mam w domu stosy leków na które ja wydałam setki złotych i bużet drugie tyle. Wypisuje recepte na 3 miesiące wiec ją cała wykupuje po miesiacu jej te leki nie pasują , znowu idę do lekarza to jej zmieniają, tamte zostaja. Czy nie można po prostu dawać drogą informatyczną do najbliższej apteki zleceń i pacjent odbiera leki co miesiac albo co dwa tygodnie , jak są zmienione idzie informacja do apteki. Oszczędzono by miliony i system szybko by sie zwrocił i wszystko byłoby pod kontrolą.Szczególnie dotyczy to ludzi starszych , gdzie czesto trzeba zmieniac leki, wymaga konieczności aby ktoś szedł z nim do lekarza , wiec chodzenie co miesiąc do lekarza po recepte to problem bo angażuje czas i tworzy kolejkę w przychodni. Jak juz tyle zainwestowano w systemu NFZ to należało i o tym pomysleć. Leki za darmo to zły pomysł , darmowego się nie szanuje , bedzie korupcja , załatwianie recept i wysyłanie leków do Angli do tego dobrobytu. Już teraz tak sie dzieje,że rodziny załatwiaja recepty po to żeby wysłać leki za granicę. Należy się naprawdę zastanowić zanim się zaproponuje jakieś rozwiązanie socjalne. Zacząć od uppożądkowania spraw , a nie rozdawnictwa.
Zgłoś
S scoti 2015-10-29 14:55:58
Już jestem zdrowszy , jak słyszę te głupoty . Nie idę do lekarza bo okaże się ze jest z "grupy sumienia KK" i każe mi się modlić zamiast mnie leczyć. To po co składał przysięgę ? Pomylił szpital z kościołem ? Szukam lekarzy ze wschodu , bo oni nie mają tego problemu. Lekarz powinien leczyć, a nie zasłaniać się wiarą , by potem udawać, że to nie on spaprał coś, a bóg tak chciał i wezwał pacjenta do siebie. A bezpłatne leki dla osób 75+ , to już się dziatwa cieszy, że będzie dbać o dziadków , bo może jakiś "syropek" wpadnie za darmo.
Zgłoś

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!