XVI Europejski Kongres Gospodarczy

Transform today, change tomorrow. Transformacja dla przyszłości.

7-9 MAJA 2024 • MIĘDZYNARODOWE CENTRUM KONGRESOWE W KATOWICACH

  • 18 dni
  • 20 godz
  • 40 min
  • 54 sek

Komentarze 9

DODAJ KOMENTARZ
MB Mateusz Brandt 2015-10-30 22:32:35
Banki się przestraszyły, proszę, proszę... Ja jestem za opodatkowaniem baków podatkiem 1-2 procent od przychodów. Wyjaśnijmy sobie jedną rzecz - dzisiejsze baki to LICHWA, która jest dobrym biznesem. Gdyby się nie opłacało, banków by nie było! Drenują na ludziach, dają horrendalnie wysokie odsetki i nie chcą się - w przypadku pogorszenia sytuacji DŁUZNIKA, a nie KLIENTA! - godzić na jakiekolwiek negocjacje. Tak sie kogoś traktuje w cywilizowanym kraju w XXI wieku? Ich samowolę należy ukrócić i basta! A argumenty, że spadnie to na klientów... Czy ktoś widział, by w przypadku wzrostu cen np.: mąki koszty cen chleba brał na siebie piekarz? Banki zarabiają , i to duże pieniądze. Uszczuplenie ich budżetów nie zaszkodzi. Jeśli ma to pomóc ludziom, czemu by nie. Aha, i nie upadną ani nie znikną. Ktoś z Was słyszał, by na Węgrzech państwo padało z braku banków?
Zgłoś
Z Zunrin 2015-10-28 15:19:01
@spizi A po co mam wydawać swoją kasę? Ja ją inwestuję - lokaty, akcje, obligacje, mikropożyczki, itd. Na koncie mam tyle, żeby starczyło na bieżące wydatki, a duży zdywersyfikowany obrót daje możliwość bezproblemowego skorzystania z darmowej linii kredytowej na koncie. Nasze banki powinny być bardziej zainteresowane przywiązaniem klienta do siebie swoimi produktami. Bo w tej chwili ja na ten przykład lokaty mam w całkiem innym banku niż mój macierzysty. I to bez zakładania konta. Dlaczego? Bo dają mi o wiele większe oprocentowanie.
Zgłoś
S spizi 2015-10-28 13:51:55
Do Zunrin: to po co trzymasz kasę w banku ? Wydaj i żyj.
Zgłoś
S scoti 2015-10-28 13:50:01
Do Witold: Proponuję najpierw sprawdzić ilu Polaków ma pożyczki w bankach zanim je wypędzasz z kraju. Polak bierze kredyt na byle co , bo sąsiad ma lepszy telewizor lepszy samochód i niezależnie czy go stać czy nie stać na taki wydatek. Jakoś to będzie , a w końcowym efekcie i tak za to najbiedniejsi Polacy zapłacą , bo kredyty będą drogie.
Zgłoś
K kkk 2015-10-28 11:15:14
HAHAHA! "Oczywiście chętnie weźmiemy udział w budowaniu gospodarki, ale nie damy na to ani złotówki więcej niż teraz, a najlepiej to jakbyście to wy nam dali to wtedy jeszcze bardziej weźmiemy udział" No to trzeba być chyba finansistą, żeby takie bzdury opowiadać i liczyć, że "ciemny lud to kupi" :)))
Zgłoś
M ms 2015-10-28 10:42:47
Gdyby jeszcze p.Pietraszkiewicz wspomniał o ograniczeniach w zakresie i wysokości pobieranych przez banki prowizji, o zaprzestaniu "zbójeckich" spread'ów walutowych, o traktowaniu swoich zwykłych klientów jak partnerów, a nie jak dojne...... etc.etc, to gotów byłbym mu uwierzyć. Ale ten Pan już dawno przestał być wiarygodny.
Zgłoś
W Wojtek 2015-10-27 17:27:09
Najpierw niech banki rozliczą tzw. franki...
Zgłoś
W Witold 2015-10-27 16:53:17
Dostaną podatek i tyle ! Wcale biedni nie są. A jak im się nie podatek nie podoba, to pakować manatki i do krajów - matek udzielajcie pożyczek
Zgłoś
Z Zunrin 2015-10-27 15:40:06
Nie no, ręce opadają. Im dalej się wydaje, że mają do czynienia z debilami. Bo tylko debil po tym, co wyczyniali przez ostatnie lata zamrozi u nich kasę na tak długo. Lokata na 3 lub 6 lat? No szkoda, że nie wyjechali z bajeczką o potędze procentu składanego. Chcecie naszą kasę? To dajcie porządne, DUŻE oprocentowanie. Sporo większe od inflacji. A resztę propozycji można podsumować następująco - chcą, żeby Państwo stworzyło różne systemy i prowadziło różnego rodzaju działania, z którego zyski będą czerpać oni.
Zgłoś

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!