XVI Europejski Kongres Gospodarczy

Transform today, change tomorrow. Transformacja dla przyszłości.

7-9 MAJA 2024 • MIĘDZYNARODOWE CENTRUM KONGRESOWE W KATOWICACH

  • 18 dni
  • 20 godz
  • 40 min
  • 54 sek

Komentarze 23

DODAJ KOMENTARZ
ZW zomo wiec 2017-05-14 09:32:52
Do (...) na pys k : To co jo mum teras srobić mom 3300 rynty zomoskiej a jach mnie sabierom bude mnioł 1200 ? Jo nic nie umie ino pszesuchiwadź i roskasywać.
Zgłoś
(N (...) na pysk 2017-05-13 21:35:35
Panie Błaszczak co z towarzyszami, zomowcami, sedziami, prokuratorami. Tzw II zarząd MON. Dać im (...) 1200 zł i do łopaty! Co z ich pomiotami którzy [racują na ciepłych posadkach???
Zgłoś
J jurgen 2017-01-05 23:16:03
Władza ludowa stosowała takie metody gnoiło się ludzi, którzy za sanacji mieli jakiekolwiek stanowisko państwowe. Cóż PIS nie wstydzi się 'sprawdzonych' wzorców swoich mentorów Kremla
Zgłoś
R Romana 2016-12-31 11:23:38
no a co mogl miec za wplyw milicjant do tzw SB (sluzby Bezpieczenstwa- to tak jak piernik i wiatrak i o ile wiem te piony same pomiedzy soba miały na pienku -gdyz SB tez inwigilowala f-szy MO(prosze sprawdzic donosy ,zapisy notatki) Kazdy jeden milicjant czy komendant malego posterunku na wsi byl przez pion SB pilnowany(inwigilowany) i obserwowany. Kto na milicjantow donosil ??? no kto ? niektorzy donosiciele -ludzie,a ci przekazywali to esbekom a ci dalej=dot. to kontaktow z księżmi,opozycja czy uczestnictwa w mszach piszac o takich glupotach jak noszenie baldachimu przez k-dta posterunku -to pisali w notatkach sluzbowych i juz taki milicjant nie otryzmywal awansu lub nagrody.Tak bylo a teraz by za to spadla na nich druga kara a co zlego oni robili? Ich zadaniem-zadaniem milicji pozniej policji to sciganie p-pcow,zlodzieji,gwałcicieli i sprawcow wykroczeń i za to otrzymywali wynagrodzenie a opozycja to ich wogole i to wogole nie interesowała -poza pryzpadkami zaklocen porzadku czy stos. gróżb karalnych bo i takie sie zdarzaŁY.Nikt nie ma prawa zadnemu milicjantowi czy policjantowi zabierac to czego sie doslużyl i wypracowal.Niech Blaszczyk zabiera tym poslom co przeglosowali takie Ustawy ktore zmuszały f-szy do okreslonych dxzialan (tworzenie ZOMO ) itp.Sam jest ministrem i musi wiedziec co mu grozi za bezprawne dzialania.Widzi jak bywa a wiec dośc bezprawia -bo jak dochodzi sie pryzpadkowo do kuma -to mysli sie ze jest bogiem a to nie tak dziala
Zgłoś
W waldemar 2016-12-30 19:45:27
Panie Prezydencie.dlaczego nie od 1.stycznia2017r.tylko od pazdziernika,czy dajecie SB-kom.prezent noworoczny.dlaczego ?To nie fer wobec ofiar komunistycznych bandytow,sedziow i prokuratorow,ktorzy aresztowali, katowali,mordowali i skazywali ludzi na wieloletnie wyroki,ktorzy rozlaczli cale rodziny a dzieci zabierano do domow dziecka.Wstyd.
Zgłoś
S Seba 2016-12-28 20:44:48
Do AdRem: Ty taki zaKODzialy jesteś jak te debile z PONowośmiesznej!!! Po czytaj trochę historii nie pisz takich Idiotyzmów że do 1989 roku służyli w RP!???. Chyba Władzy Ludowej PRL-u na usługach Sowietów!!!
Zgłoś
P Patriota 2016-12-28 03:19:32
Do Oficer policji i straży : Wzruszyłeś mnie aż się popłakałem!??? A co z tymi milionami Polaków, co uciekło przed Komunistami Rządzącymi Krajem na usługach Sowietów,gdzie panował Dyktat i Terror Władzy Sowieckiej(polecam film 300 mil....)!??? Każdego zmarłego powinieneś mieć na sumieniu !!! Represje i prześladowania przez Władze Ludową doprowadzała ludzi nie mających możliwości ucieczki do samobójstw!!! Czy choć przez chwilę myślałeś o tych co uciekli,co z nimi będzie jak sobie dadzą radę!???Czy pomyślałeś co z rodzinami tych co odebrali sobie życie!??? Otóż dyskryminowani przez ówczesną Władze Ludową do dziś żyją w Nędzy!!! ......A teraz jak wam się nie podoba ,to możecie wrócić nie uciekać do tych którym służyliście, bez obawy że ktoś będzie do was strzelał ,a na wasze miejsce ściągnąłbym wszystkich Prawdziwych Polaków których tamta Władza wywiozła na Sybir !!!!!
Zgłoś
WS w stanie depresji 2016-12-27 22:47:01
Mój Pech. Urodziłem się za PRL-u. Wykształcenie uzyskałem także za PRL-u. Historii, tej niewłaściwej uczyłem się za długo bo w szkole podstawowej i średniej-liceum. Co gorsze na studiach także miałem przedmiot historia. Dzisiaj nie wiem czy mam się cieszyć czy martwić z faktu bycia nauczanym przez Plenum Titulum Julię Tazbir (wieeelka atenacja). PRL wyjął mi w majestacie prawa 2 lata z życiorysu dzięki powszechnemu zaszczytnemu obowiązkowi obrony tzw. ojczyzny. Za PRL-u służyłem w Państwowej Straży Pożarnej co wiązało się z koniecznością wsiadania do wylakierowanych na czerwono samochodów. Co gorsze nabyłem krajowej produkcji samochód również w kolorze czerwonym. Kontynuowałem edukację także w IV R. P. Z obecnego punktu widzenia nawet studia zaoczne odbyte w IV R. P. są już chyba prawomyślne? No ale pech trwa nadal. Zgodnie ze stanem prawnym w momencie pisania tego tekstu nadal kwalifikuje się do późniejszej emerytury. Może z październikiem przyszłego roku znowu załapię się na 65 lat? 500+ nie dostanę. Nie przewidziałem tego dobrodziejstwa a potomków nawet gdyby się urodzili nie zdążę wychować bo mediana rzeczywistej śmiertelności dla mężczyzny to 67 lat a nie 100 wg Lewiatanów i Smithów zrealizowanej na próbce losowej 1000 przeprowadzonej na rodzinie i znajomych. Teraz z niepokojem czekam na ustawę de-emerytyzacyjną która uzna wszystkich urodzonych przed 1989 r. za niegodnych otrzymania emerytury.
Zgłoś
EM emeryt m. 2016-12-20 12:38:29
Znów sprawiedliwość od d py strony. Jeżeli to ma być sprawiedliwość społeczna to co z TW (np.Bolek), ówczesnymi sędziami, prokuratorami, politykami. Wygląda że znów konsekwencje poniosą ci którzy poszli do służby bo chcieli służyć społeczeństwu. To powinno dać do myślenia rozpoczynającym służbę, czy warto narażać swoje życie i zdrowie. Swoje i swojej rodziny. Okazuje się że to dobro jak mówi konstytucja najważniejsze, teraz jest warte 2053 złotych/m-ąc. A mając na uwadze obecne przepisy emerytalne, obecni funkcjonariusze w większości nie doczekają emerytur. Jeszcze tu dodam, na tym polega geniusz rządzących, nie tylko teraz rządzących ale i wcześniej, bo jak mówią są ekspertami. Jeśli obniży im się uposażenie odejdą, jak przestrzegają, do sektora prywatnego, klękajcie narody, obłuda. Geniusz rządzących: zabrać społeczeństwu, dla siebie, skłócić i niech się żrą. Co obecnie moim zdaniem się dzieje. Ps. Już trzeci raz próbuję wysłać komentarz.
Zgłoś
EM emeryt m. 2016-12-20 12:35:37
Znów sprawiedliwość od d py strony. Jeżeli to ma być sprawiedliwość społeczna to co z TW (np.Bolek), ówczesnymi sędziami, prokuratorami, politykami. Wygląda że znów konsekwencje poniosą ci którzy poszli do służby bo chcieli służyć społeczeństwu. To powinno dać do myślenia rozpoczynającym służbę, czy warto narażać swoje życie i zdrowie. Swoje i swojej rodziny. Okazuje się że to dobro jak mówi konstytucja najważniejsze, teraz jest warte 2053 złotych/m-ąc. A mając na uwadze obecne przepisy emerytalne, obecni funkcjonariusze w większości nie doczekają emerytur. Jeszcze tu dodam, na tym polega geniusz rządzących, nie tylko teraz rządzących ale i wcześniej, bo jak mówią są ekspertami. Jeśli obniży im się uposażenie odejdą, jak przestrzegają, do sektora prywatnego, klękajcie narody, obłuda. Geniusz rządzących: zabrać społeczeństwu, dla siebie, skłócić i niech się żrą. Co obecnie moim zdaniem się dzieje.
Zgłoś
EM emeryt m. 2016-12-20 11:37:54
Do Oficer policji i straży : Bardzo nie ładnie Pani Oficer, znam wielu sierżantów którzy prowadzą dochodzenia (różne). Tak jestem sierżantem, w stanie spoczynku. I odpowiem: Tak prowadzą. A czy to jeden z Pani problemów w tej sprawie.
Zgłoś
A Andrzej 2016-12-13 13:37:27
Szeregowi milicjanci pełnili służę w ZOMO i najwięcej pałowali opozycję, za to nie poniosą konsekwencji. Żołnierze WOP-u na granicy wschodniej wogóle nie uczestniczyli w represjach, bo tam nie było struktur organizacyjnych opozycji, a konsekwencję mają ponieść za to, że zgodnie z przepisami byli wyznaczani do wykonywania zadania bojowego w ochronie granicy państwowej, za które to nie wykonanie zadania groziło więzienie.Hańba, pozostaje tylko samobójstwo, wstyd żyć w takim kraju, a gdzie okrągły stół? Gdzie układy z Magdalenki o dobrowolnym bezkrwawym przekazaniu władzy, w zamian za uspokojenie i bezpieczeństwo Polaków? Nie ulega wątpliwości, że to doprowadzi do bratobójczej wojny, bomb, morderstw,czy jesteśmy tego świadomi? Oniżanie emerytur winnym i niewinnych razem w 1 worku, wzmaga poczucie żalu i krzywdy. A dlaczego nie wyciąga się konsekwencji do posłów i senatorów, którzy uchwalili ówczesne prawo? Wstyd.
Zgłoś
OP Oficer policji i straży 2016-12-13 08:36:33
Do K: dzięki Ci że to napisałeś,,,dodam od siebie, to ja chodziałam na wabia na seryjnego mordercę, to ja wyciągałam trupy z wody i odcinałam wisielców gołymi rękoma, to ja wyjmowałam dzieci ze śmietników i pracowałam przy większości katastrof w Polsce, to ja dostałam od bandziora siekierą, po mnie przystawiono pistolet do głowy, to ja pracowałam wszystkie święta, gdzie inni zajadali przy stole, to ja łapałam złodziejskie nasienie, etc. Byłam słuchaczem Akademii Spraw Wewnętrznych na kurie oficerskim, bo miałam już studia cywilne, więc nie kwalifikowałam się do Szczytna, gzie byli ludzie po maturze. Ani jednego dnia nie byłam w UB czy SB, ale zabiorą mi emeryturę za 30 lat służby. Wciągnęli na listę ubecką oficerów milicji i strażaków na kursach prawa , a gdzie na świecie jest formacja bez oficerów? Sierżanci mają prowadzić trudne dochodzenia? Służyłam 30 lat, w nocy, w święta, zimą przy 30 C mrozie, w błocie, nigdy nie wiedząc czy wrócę do domu. Mam kredyt na mieszkanie i teraz wyjadę zagranice do pracy, bo inaczej pójdę pod most. Jak smacznie spaliście, to ja ganiałam za bandziorami. Mój dziadek za udział w Bitwie Warszawskiej i wielu innych min. walki w AK, nigdy nie miał emerytury ani renty. I historia oceniła to teraz inaczej. Ja też na to liczę, tylko ja tego już nie doczekam, bo zrujnowałam zdrowie w służbie.
Zgłoś
ŻW żołnierz WP w st. spocz. 2016-12-10 18:33:57
Art. 81 oraz 82 ustawy z dnia 11 grudnia 1923 r. o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszów państwowych i zawodowych wojskowych (Dz. U. z 1924 nr 6, poz. 46) Art. 81. Funkcjonarjuszom, którzy przed wstąpieniem do ,służby państwowej polskiej, oraz zawodowym wojskowym, którzy _ przed wstąpieniem do wojska polskiego, pozostawali na służbie jednego z byłych państw zaborczych, jako też w służbie byłego Wydziału . Krajowego Galicyjskiego, lub też którzy byli nauczycielami publi~znych szkół ludowych lub wydziałowych i przechodzą w stan spoczynku ze służby pallstwowej polskiej, względnie ze służby w wojsku polskiem - wlicza się do wysługi emerytalnej pełną ilość lat służby w b. państwie zaborczem, podlegającą zaliczeniu według ustaw emerytalnych odnośnego państwa zaborczego, a względnie według ustaw krajowych galicyjskich, z zastrzeżeniem, że sposób zaliczania czasu tego do wysługi emerytalnej nie może być korzystniejszy, aniżeli w służbie państwowej polskiej, względnie w wojsku polskiem, na . mocy niniejszej ustawy, tudzież lata służby państwowej polskiej. Czas piastowania mandatu poselskiego lub senatorskiego przed wejściem w życie niniejszej ustawy zalicza się przytem do emerytury. Funkcjonariuszom państwowym i zawodowym wojskowym, którzy służyli czynnie w czasie trwania mocy obowiązującej ustaw z dnia 28 lipca 1921 r. (Dz. U. R. P. Nr. 70, poz. 466) i z dnia 5 sierpnia 1922 r. (Dz. U. R. P. Nr. 68, poz. 616), a którzy przed wstąpieniem do służby państwowej, względnie wojskowej, pełnili służbę samorządową w Państwie Polskiem, zaliczalną do wysługi emerytalnej w myśl punktu d) art. 15 ustawy z dnia 28 lipca 1921 r. (Dz. U. R. P. Nr. 70, poz. 466), względnie punktu a} art. 12 ustawy z dnia 5 sierpnia 1922 r. (Dz. U. R. P. Nr. 68, poz. 616), zalicza się do wysługi emerytalnej czas tej służby samorządowej pod warunkami, określonemi w wymienionych ustawach. Zawodowi wojskowi, którzy z powodu przekroczonego wieku przechodzą w stan spoczynku, nabywają prawo do zaopatrzenia emerytalnego również i w przypadku, gdy ilość lat służby cywilnopaństwowej, oraz wojskowej wynosi co najmniej 10 lat, obliczonych według czasu kalendarzowego. Do czasokresu" podanego w 3 ustępie, zalicza się tylko taką służb~ cywilno-państwową w b. państwach zaborczych, która uprawniała do emerytury i była spełniana nieprzerwanie i bezpośrednio przed przewrotem politycznym w b. państwie zaborczem. Końcowe daty służby w b. państwach zaborczych ustali rozporządzenie Rady Ministrów. Minister Wyznań Religijnych i Oświecenia Publicznego zaliczy do wysługi emerytalnej lata udowodnionej pracy nauczycielskiej tym byłym zawodowym nauczycielom polskich szkół prywatnych w b. zaborze rosyjskim, którzy, posiadając odpowiednie kwalifikacje, wstąpili do służby państwowej polskiej w zawodzie nauczycielskim. i pozostają na służbie w dniu l października 1923 r. i ze służby tej przechodzą w stan spoczynku, a to pod warunkiem, iż w ciągu pół roku, liczqc od dnia ogłos2;enia niniejszej ustawy, przedłożą Ministrowi Wyznań Religijnych i Oświecenia Publicznego wystarczające dowody swej pracy nauczycielskiej w wymiarze co najmniej 14 godzin tygodniowo.
Zgłoś
PE Przyszły Emeryt 2016-12-09 13:14:49
Z 3 lata będziemy zabierać emerytury tym którzy się przysłużyli PISowskiemu reżimowi.
Zgłoś
T tsa 2016-12-09 13:01:49
ie można patrzeć na osoby w które jest wymierzona ustawa jak na niewinnych ludzi, którzy pracowali bez wiedzy o tym co robili. - Dostawali talony na samochody - podkreślił Błaszczak. - Reżim hołubił tych ludzi, byli narzędziem opresji " >a co z tymi którzy jako poborowi służyli np. w wsw? obowiązkowo zaznaczam bez wynagrodzenia
Zgłoś
JS joze slonska 2016-12-06 12:54:31
zastanawia mnie jedno, skąd u młodych ludzi typu Jaki, Płaszczak, tyle zajadłości i wrogości niekatolickiej postawy, czy oni w młodości doznali szoku poporodowego? czy to normalne ze po 30 latach od zmiany systemu onio chca zabierac starym ludziom z pampersami, bezzebnych staruszków okradac z małych rent? ilu jeszcze dozyje do , panowie jakie Płasczak- zastanówcie sie, bo moze byc w zyciu ze to wam ktos kiedys zabierze i nie bedziecie mieli na pampersy dla siebie, oj katolicy katolicy, wstyd mi za was
Zgłoś
TN Tomek nr 2234567 2016-12-06 11:23:56
Do policjant: rzeczywiscie jestes głupi policjant tfuj tok myslenia jest tak prosty jak konstrukcja cepa, a dlaczego uwazasz pachołku ze mozna cos komus odebrac a innemu nie ?, jezeli uległes pisowskiej propagandzie ,ze SB to przestepcy- to jak ty pachołku znasz takiego przestępce który dokonał takiego czynu- to z urzedu pajacu - powinienes powiadomić o tym prokurature, a jak operujesz sloganami to uwazam,ze pwonni ci zabrac, bo głupkom sie zabiera,, a ze służyłes? to ci płacili, wiec uwqazam ze policjantom tez powinni zabrac
Zgłoś
K K 2016-12-03 18:03:35
Pani Premier i Panie Ministrze uprzejmie "donoszę",że na stronie Pana Zemke Janusza jest zakładka dla poradnik dla służb mundurowych. Jest tam najnowsza opinia prawną konstytucjonalisty Pana prof. Marka Chmaja ws. oceny zgodności z Konstytucją RP listopadowego projektu zmiany ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym i rentowym funkcjonariuszy służb mundurowych... Nie pozostawia ona przysłowiowej suchej nitki na Waszym projekcie, oraz w jaki sposób i w jakim stanie została przyjęta legislacji Sejmie. Patrząc na Państwa wystąpienia i z zimną krwią kierowane do ogółu widzów świadczenia przecierałem oczy i uszy ze zdumienia, że mogą tak mówić osoby "wrażliwe" na krzywdę i "działające" w imię sprawiedliwości społecznej. Wasze kwoty wolne od podatku i inne nie znane nam apanaże przesłaniają wam wzrok nie czuliście smrodu rozkładających się ciał, nie słyszeliście krzyku i płaczu dzieci i inach których los doświadczył, nie harowaliście po nocach aby spełnić Wasze wizje, wypełnić rozkazy często wbrew logice i rozsądkowi. Za wierną służbę, za nocne koszmary, za nieprzespane noce i myśli samobójcze dziękujemy, ku chwale ojczyzny, dla dobra służby! W najbliższym czasie jeżeli dożyję dzięki silnemu Waszemu działaniu aby pozbyć się kulawego, ślepego psa nie pójdę na żadne wybory.
Zgłoś
A AdRem 2016-12-02 17:22:35
Do sprawiedliwy: tu nie chodzi o katalog SBecji ale o to,że po weryfikacji ludzie sprzed 1990 roku ich 26 lat w Policji,Straży Granicznej ,Straży Pożarnej lub BOR jest traktowane jako SB...a nie służba w RP...tak jak innych po 1990 roku .Łże elyty PISlamu skrzętnie mącą we łbach swoim wyznawcom a i nawet zdawało się inteligentnym ludziom np. POsłom z opozycji. Brak kasy 500plus zdycha jak cały ten ustrój PISlamu...
Zgłoś
A AdRem 2016-12-02 15:41:26
no cóż Płaszczak łże jak to PISłagarze maja w zwyczaju a Ciemny Lud ..no cóż... kupi...tylko dlaczego komendanci PISlicji grożą Związkom,ze Płaszczak wstrzyma podwyżki Policjantom gdy ci poprą "uBeków"...?
Zgłoś
P policjant 2016-12-02 15:34:17
Zacząłem służbę w grudniu 1990 zakończyłem w grudniu 2011. Powiem tak odebrać wszelkie uprawnienie sb-kom. Ale zostawić w spokoju zwykłych milicjantów, strażaków czy żołnierzy. Pisiory odwalcie się od zwykłych mundurowych cięzko pracujących dla Polski. Jeśli ta ustawa przejdzie odsyłam do kaczyńskiego swój krzyż zasługi jaki nadał mi jego śp. brat
Zgłoś
S sprawiedliwy 2016-12-02 12:18:25
Śmieszne. Co innego wynika z treści ustawy, a co innego mówią politycy. Pytanie czy mówią to specjalnie czy z podstawowej niewiedzy. Strażak lub milicjant co był na kursie/studiach w Akademii Spraw Wewnętrznych jest objęty ustawą w obecnej formie.
Zgłoś

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!