XVI Europejski Kongres Gospodarczy

Transform today, change tomorrow. Transformacja dla przyszłości.

7-9 MAJA 2024 • MIĘDZYNARODOWE CENTRUM KONGRESOWE W KATOWICACH

  • 18 dni
  • 20 godz
  • 40 min
  • 54 sek

Komentarze 2

DODAJ KOMENTARZ
PP Polak Patriota 2015-10-23 18:45:45
Ach i jeszcze jedno, zgadzam się jedynie z tym, że powinny być wyższe pensje i niektóre zasiłki (w tym dla bezrobotnych), ale to trzeba robić w sposób umiejętny bo robienie tego w sposób nieumiejętny doprowadzi do kryzysu, recesji i w konsekwencji spadku płacy, a PiS tego nie potrafi, zresztą cały ich program jest szkodliwy...
Zgłoś
PP Polak Patryjota 2015-10-23 18:41:24
Zwinąć to można sobie dywan. Dla Pana Kaczyńskiego zawsze się zwija coś kiedy nie jest u władzy, albo przegrają wybory. Jak PiS jest u koryta to wtedy nagle jest Ameryka. Na tym portalu chociażby jest i było wystarczająco dużo informacji traktujących bardziej przyziemnie ten temat i obalających Matrix Kaczyńskiego, ale do rzeczy. Stabilny rząd, z kim?, z Kukizem, Korwinem, partią Razem, chciałbym to wiedzieć dzisiaj, żeby nie było takiej sytuacji, jak za ich poprzednich rządów kiedy mówili, że nie będzie koalicji z Samoobroną czy LPR-em a wyszedł z tego kabaret jak żaden inny (zrobili najzwyczajniej ludzi w bambuko), z ekspertami od homotubisiów, i mówieniu kto kogo już nie zabije itd. itp., a cały świat miał tylko z nas niezły ubaw a Polacy kaca Przypominam, że ówczesna Samoobrona chwaliła Łukaszenkę za świetną dyktaturę ale to i tak nie przeszkadzało by PiS (zatroskany wtedy też o niepodległą Polskę!!!!) do koalicji ich zaprosił, Międzymorze może wtedy niestety stracić na wartości. Rząd, który będzie szanował opozycję?, pewnie wedle podejścia: taka, która będzie nas słuchać i będzie zawsze na tak nam oddana to patrioci, prawdziwi Polacy a inna to już nie to raz. Dwa: PiS ciągle nam pokazuje szacunek do wszystkiego co na około i to nie od dziś: do obecnego demokratycznego rządu, jego zwolenników, prawa, sprawiedliwości, demokracji, konstytucji, instytucji państwowych, katastrof, mniejszości seksualnych itd. itp. Ochrona przed wielkimi sieciami?. Nie dziękuje, to obywatele (w tym ja) poprzez swoje suwerenne decyzje podejmują wybór gdzie chcą robić zakupy i jakiekolwiek ingerowanie w to (np. różnego rodzaju ograniczenia prawne) jest działaniem ograniczającym wolną konkurencję i działaniem na szkodę obywatela a chyba politycy nie po to są wybierani by robić odwrotnie. Będę chciał to sobie pójdę do Kowalskiego jak nie to do dużej sieci i życzę sobie by politycy w to nie ingerowali. Muszę zresztą powiedzieć, że odkąd wybudowali w mojej okolicy kilka supermarketów i z dwie duże placówki to ceny w mojej okolicy poszybowały w dół, a Polskie produkty też można bez problemu tam kupić. Bronił Polskich interesów?, ble, ble, ble, ble, ble, powiedział co wiedział. Polscy przedsiębiorcy od dawna bardzo dobrze sobie radzą i prą do przodu i to jest ich zasługa i będzie a nie PiS-u (np. Bydgoska P.SA). Panie Kaczyński to niech Pan nie kupuje tych proszków, ktoś Pana zmusza?. Ja od dawna kupuje niemiecki bo wiem właśnie, że nie raz tak bywa, choć to nie jest tak, że wszystkie bez wyjątku są złe. Kontynuację tego co jest w gorszym wydaniu?, a gdzie jest powiedziane, że tak będzie, gdzie jest napisane, że wszystko co tylko powie i zaproponuje Pan Kaczyński jest najlepsze na świecie?, chyba bardziej wynika to z tego, że PiS jest opozycją. Ja chcę żeby była kontynuacja tego co jest. Chce mieć jeszcze więcej nowych dróg, chodników, teatrów, galerii handlowych, pociągów, jeszcze więcej innowacyjnych przedsiębiorstw a przede wszystkim demokrację. Ciekawe jestem jak Pani Szydło z Panem Kaczyńskim jeździ po tej naszej ziemi i czy te drogi to oni zbudowali czy PO?. Obecny rząd gospodaruje w sposób nieumiejętny?, korupcja, jak świat długi i szeroki wszędzie zdarzają się patologie, ostatnio w Niemczech mają wtopę z lotniskiem, bo go nie potrafią dokończyć a korupcja jest była i będzie, za PiS-u też była i co?. Nie słyszałem nigdzie by PiS nosił się z zamiarem likwidacji policji czy innych organów ścigania bo za ich rządów nie będzie korupcji, albo każdemu obywatelowi miał przyporządkować policjanta. Jeżeli Pan Kaczyński słyszał coś o konkretnym przypadku korupcji zawsze może iść zgłosić to na policję, tylko tam pytają o dowody na dzień dobry. Przykład gospodarności PiS-u to ich pomysł na kopalnie: dopłacać, dopłacać, dopłacać. W Polsce płace rosną systematycznie a nie stoją w miejscu. Mi nikt pensji nie zaniża, dostaje tyle ile mam w umowie. Pewna grupa się bogaci?, a po co się pracuje albo zakłada firmę, żeby się bogacić no nie? (następna prawdziwa twarz PiS-u jeżeli chodzi o nastawienie do przedsiębiorczości). Chyba nie po to, żeby być biedniejszym, podstawowe prawo ekonomii a nie coś dziwnego, matoł by tylko pracował albo zakładał firmę by do niej dokładać. A tak nawiasem mówiąc to Pan prezydent, posłowie (w tym PiS-u), albo związkowcy w kopalniach to na czym się bogacą, nie mają czasem płacone z moich podatków, o tym Pan Kaczyński zapomniał?. Byłem w wielu mniejszych miejscowościach bo mam rodzinę na Mazurach, w górach i tam też się dużo pozmieniało i na plus, najbardziej mnie cieszy to, że wielu rolników z mojej okolicy unowocześniło sobie sprzęt za środki unijne, zmodernizowało gospodarstwa, a niektórzy przeszli nawet na agroturystykę albo z rolnictwa przerzucili się w ogóle na inną branżę. PiS pokazuje taką Polskę jaką chce ją widzieć a nie jaka koniecznie jest i w sposób niegodny zawłaszczył sobie pewne idee, symbole, historie, włącznie z prawem do oceniania wszystkich od czci i wiary. I tyle w temacie!
Zgłoś

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!