Komentarze 5

DODAJ KOMENTARZ
W wad 2016-10-04 00:05:58
Do Ula: ULA? ten z MENu? Czy ta wynajęta? Tak tylko się pytam. Poraziła mnie jakość argumentów bidulku/o/
Zgłoś
U Ula 2016-10-03 17:04:25
Do WAD-itd bo to piszą hejterzy SCHETRU : Idźcie się leczyć!!! A nie pisz wypocin!!! Bo bredzicie jak Schetru ,alimenciarz i rzeplicha moja racja i koniec!!!!!!!!!!!!!
Zgłoś
B baba 2016-10-02 10:50:19
Brawo WAD!!! Dodałabym jeszcze kłamstwa o bezkosztowej "reformie", pomysł, zupełnie kuriozalny, żeby pp napisać w ciągu dwóch miesięcy, wypowiedź p. minister, że wystarczy napisać pp tylko do klas pierwszych każdego poziomu (VII, I LO). To wszystko sprawia, że dla każdego, kto ma choć blade pojęcie o edukacji, całość pomysłów może być jedynie hucpą. W dodatku hucpą, za którą zapłacą dzieci - niedouczone, za to doskonale zindoktrynowane i "wychowane" wedle jedynego słusznego programu j. polskiego, historii i godzin wychowawczych.
Zgłoś
J Jerzy 2016-10-01 23:54:22
Może wreszcie ktoś to powie głośno, zanim dojdzie do katastrofy.
Zgłoś
W WAD 2016-09-30 20:50:15
PANIE POŚLE GŁOSOWAŁEM NA PANA. I pan przesiąkł retoryka dawnego sytemu? Jedyna słuszna... i hura Niech ZYJE!!! Panie pośle przykro pana słuchać. Na spotkaniach przedwyborczych mówił pan co innego. 1.Wie pan dobrze, że np. w województwie lubelskim liczba klas VII zwiększy się o 300- 400 oddziałów / koszt jednego ok 200 tys.zł = 60-80 ml a województw jest 16 /. Więc nie będzie VII i VIII klasy w wielu miejscowościach gdyż gmin nie będzie stać na utrzymanie jeszcze 2 klas w małych szkołach. Będzie likwidacja czyli pana "bliżej domu" 2. Wyższy poziom kształcenia w VII i VIII KLASIE??? Nie wierzę,że pan w to wierzy co mówi. Getta złych szkół,niemożność wyrwania się z niepasującego środowiska a przez to w tym najważniejszym okresie dziecka brak możliwości rozbudzenia aspiracji. HURRA i NIECH ŻYJE!!! 3. "uczenia w czteroletnim liceum" - kilka pytań: a) ilukrotnie zwiększyła się liczba licealistów w porównaniu z latami 90 -tymi. b) czy nawet wtedy ci najlepsi i dobrzy uczniowie ze szkól podstawowych dawali sobie radę c) czy prawda jest że obecnie LO i uczelnie przyjmowały wszystkich "jak leci". Nawet tych którym zalecano zawodówkę . Podąć przykłady? d) czy dobrzy uczniowie z gimnazjów maja wielkie problemy w LO czy ci mniej "dobrzy. Odpada "1 rok na wyrównywanie wiedzy w LO" e) czy matury i egzaminy gimnazjalne to " święte krowy"? nie mogą odbywać się na przełomie czerwca i lipca? 4. "Podstawy programowej w całkowitym oderwaniu od ustroju szkolnego opracować" - takiej karkołomnej argumentacji po panu się nie spodziewałem. A co będzie kiedy okaże się, że nie da się lub trzeba wrócić do starej pp. Czyli " mam pomysła" a potem jakoś to będzie 5. Popieram natomiast pana krytyczne opinie / wieloszkołowość nauczycieli, olbrzymie miliardowe koszty, pozbawienie/ utrudnienie/ utrzymania dziesiątaków tysiącom rodzin/ Na koniec inne kwestie 1. Czy uczniowie pierwszych roczników klas VII i VIII to obywatele gorszego sortu/ na stracenie/. Nie przysługuje im konstytucyjny RÓWNY dostęp do edukacji? Takie nieuniknione koszty rewolucji ? 2.Podobnie uczniowie ostatnich klas gimnazjalnych. Jak zachowają się n-le gimnazjów w tej trudnej sytuacji? Ci co ponieśli największe koszty reformy 1999, odbyli setki szkoleń, kursów itd. Tworzyli nową jakość, teraz mają iść na śmietnik? 3.Państwa "SZEROKIE i RZETELNE KONSULTACJE" A) Jakieś pisma, maile do gimnazjów wysłaliście? ZERRO B) Za to wysłał pan do szkól podstawowych C) P.MIN jeździ na spotkania / TWA?/. Czy nie powinno to być "skuteczne powiadomienie". To tak dla TK D) Każde spotkanie to dalej te same 4 kartki z czerwca 2016? E) Z jakim ustrojem kojarzy się zapowiadanie reformy na zakończenie roku szkolnego i dalsze propozycje na początku następnego?Ja i Pan to przeżyliśmy. D) Od kiedy to "widzimisie" małej grupy osób ma być wyrocznią nie popartą naukowymi badaniami, ekspertyzami, symulacjami itd. E) Odnośnie sondaży 1. 2/3 za likwidacją gimnazjów na jesieni 2016 a 52 % w wrześniu / sondaż NEWSWEEKA. Rodzice co raz więcej wiedzą? 2. 80 % Polaków jest przeciw zmianom w sprawach aborcji- tu są głupi? Władza wie lepiej co jest dobre dla jej pracodawców? 3. 2/3 jest za jednomandatowymi - tu są głupi? Władza wie lepiej co jest dobre dla jej pracodawców? 4. 3/4 samorządów jest przeciw reformie 5. ponad 80% pokolenia zawsze uważa że muzyka w czasów ich młodości była najlepsza
Zgłoś

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!