XVI Europejski Kongres Gospodarczy

Transform today, change tomorrow. Transformacja dla przyszłości.

7-9 MAJA 2024 • MIĘDZYNARODOWE CENTRUM KONGRESOWE W KATOWICACH

  • 18 dni
  • 20 godz
  • 40 min
  • 54 sek

Komentarze 1

DODAJ KOMENTARZ
GR Grzegorz Rodziewicz 2016-09-22 17:43:14
Wydawało się, że również Sędziowie, przynajmniej rodzinni zrozumieli, że miejsce dziecka jest w rodzinie. Niestety, tylko się wydawało. Straszliwe patologie, jakie miały miejsce w rodzinach zastępczych, miały swoje źródło nie w koncepcji pieczy nad dzieckiem, a demoralizacji społeczeństwa, socjalistycznych zasadach wychowawczych i potwornym zbydlęceniu służb publicznych (układy, znajomości a zaraz potem pycha i zarozumialstwo) które wykonywały obowiązki, ale tylko formalnie, z mozołem budując fikcyjne państwo. Obawa, że rodziny będą masowo "odbierać" dzieci z DD mogła zrodzić się tylko w głowach ludzi, którzy nie mają żadnych norm etycznych, którzy obawiali się, że rodzice pozbawieni praw z powodu biedy (takich nie było, bo bieda zawsze łączy się z niedostatkami w innych sferach, w czystej postaci w przyrodzie nie występuje) są na poziomie posłów lub urzędników. Tak nie jest. Z tego samego źródełka bije dziwaczna troska o pieniądze "dzieci". Koszt utrzymania dziecka w ośrodku państwowym znacznie przekracza na przykład moje wydatki, a żadne ze znanych mi nie czuje najmniejszego komfortu spowodowanego wyższym (droższym) standardem życia od moich podopiecznych. Podobnie, o ile mi wiadomo, koszty kościelnych domów dziecka są prawie o połowę niższe, ale Pani sędzia potrzebuje kontroli rodzin zastępczych. Bzdura, bzdura bzdura. Zapewne, 60-lecie demoralizacji narodu obfituje w liczne patologie, bo musi. Troska o zmianę postaw, w tym natychmiastowej zmiany postaw osób decydujących (polityków, sędziów) przyniesie dużo szybciej i dużo lepsze skutki od korupcjogennych kontroli. Przekupić można tylko kontrolera, nigdy udzielającego wsparcia psychologicznego. Wsparcia powiadam, nie - jak to jet nagminne - pouczeń, wskazań, napomnień, uwag krytycznych tak ulubionych metod (bo dających się kontrolować) PCPR-ów. Jak najszybciej przenicować mentalność, nie pijaczków, złodziejaszków, cwaniaczków, bo tego nigdy i nikt jeszcze nie dokonał i nie dokona, a decydentów. Przy mądrych królach (rządach) na dworze mało głupców.
Zgłoś

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!