XVI Europejski Kongres Gospodarczy

Transform today, change tomorrow. Transformacja dla przyszłości.

7-9 MAJA 2024 • MIĘDZYNARODOWE CENTRUM KONGRESOWE W KATOWICACH

  • 18 dni
  • 20 godz
  • 40 min
  • 54 sek

Komentarze 3

DODAJ KOMENTARZ
W w.potega@neostrada.pl 2016-09-21 09:52:56
Gimnazja to bardzo dobry wynalazek, powszechnie w świecie praktykowany. Są przeznaczone dla dorastających dzieci, wymagających specyficznej pedagogiki. Mamy już pedagogów wstępnie wdrożonych do pracy z dorastająca młodzieżą. Ci sami zdezorientowani rodzice, którzy optują za likwidacją gimnazjów zmartwią się, że trudna młodzież, w wieku 12 -16 lat będzie demoralizować swoimi popisami małe dzieci w szkole podstawowej. Na takiej samej głupiej zasadzie zlikwidowano szkoły zawodowe, pod hasłem złego zachowywania się ich uczniów. Nie ma przeszkód żeby zajęcia gimnazjalne upraktycznić i zindywidualizować, formując zainteresowania, także zawodowe. Powrót do straszenia dzieci egzaminami selekcyjnymi po 8 klasie, to gwarantowane nasilenie korepetycji w szkole podstawowej, a to jest największa patologia polskiej oświaty. W tle jest powrót do werbalizmu liceów ogólnokształcących, tych z XIX wieku. Za tym wszystkim kryje się biznes PIS-u, czyli produkcja olbrzymiej liczby nowych podręczników, które w ogóle w dobrej szkole tracą na znaczeniu, gdy mamy dostęp do dużej liczby źródeł wiedzy. Strategicznym celem polskiej edukacji powinno być usamodzielnianie młodych ludzi, a jest ideologiczne upartyjnianie.
Zgłoś
R Ryszard 2016-09-21 07:58:46
To znaczy, że komunizm był dobry skoro do niego wracamy. To po co ten fałsz i obłuda Panie Prezesie ?
Zgłoś
DD długoletni dyrektor 2016-09-20 22:57:36
Pani Minister nie ma pojęcia, co to znaczy przekształcić gimnazjum w szkołę podstawową. Samodzielne gimnazja nie posiadają: sprzętu (stoliki, krzesła) do klas I-VI, pomocy naukowych, książek w bibliotekach itp. Wszystko przekazano podstawówkom, które są przystosowane dzieciom w wieku 6-13 lat. W naszym mieście w obecnej sytuacji powrót klas VII i VIII spowoduje naukę na zmiany klas młodszych. Ogromny zaś budynek gimnazjum będzie niezagospodarowany. Ponadto uważam, ze Pani minister nie zna i nie orientuje się w ogóle w obecnie obowiązującej podstawie programowej. Świadczą o tym wypowiedzi na temat języków obcych, które są nauczane na 2 poziomach, bo przecież nie wszyscy mają zdolności do języków. I jeszcze wiele innych spraw również świadczy o nieznajomości P. minister w podstawowych sprawach szkoły. Tu jest potrzebna prawdziwa dyskusja na różnych szczeblach nauczania i przede wszystkim z nauczycielami, rodzicami, ekspertami do spraw szkolnictwa a nie z politykami, którzy często nie orientują się w sprawach szkoły. Ubolewam nad zakusami likwidacji gimnazjów, bo sama osobiście tworzyłam gimnazjum od podstaw, które należało do II co do wielkości w województwie, czyli ponad 1200 uczniów. I należało zlikwidować podstawówkę. Po 17 latach każde gimnazjum ma swoją historię, wypracowane tradycje, swoje sztandary i bohaterów, czyli imiona szkół i ogromne osiągnięcia, jakie w podstawówkach były niemożliwe. I teraz to wszystko zaprzepaścić jednym niewiarygodnym podpisem. Mam nadzieję, że odpowiedzialność za polską edukację zwycięży i nie dojdzie do likwidacji gimnazjów!!!
Zgłoś

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!