XVI Europejski Kongres Gospodarczy

Transform today, change tomorrow. Transformacja dla przyszłości.

7-9 MAJA 2024 • MIĘDZYNARODOWE CENTRUM KONGRESOWE W KATOWICACH

  • 18 dni
  • 20 godz
  • 40 min
  • 54 sek

Komentarze 2

DODAJ KOMENTARZ
SG Stacho G.-Stańczyk 2016-08-25 13:07:49
Zanim uwaga, najpierw cytata z Poroszenki: "Poroszenko oświadczył, że jeśli chodzi o historię obu krajów, dialog nie powinien działać na korzyść państwa trzeciego. "Na jakichkolwiek komplikacjach w relacjach nie zyskają ani Polacy, ani Ukraińcy" - podkreślił. Jak dodał, "politycy powinni się wypowiedzieć i powiedzieć: +przebaczamy i prosimy o przebaczenie+". Tak więc ze strony UPAiny - wszystko po staremu. W najlepszym przypadku - stawianie znaku równości między ideologami, organizatorami oraz wykonawcami masowego ludobójstwa na polskich rodzinach (jako że UON-wcy, UPA-owcy i ukraińskie SS mordowali torturowali i mordowali w wymyślny sposób całe polskie rodziny od starców do osesków) a tymi Polakami, którzy z braku broni w bardzo ograniczonym zakresie broniąc się, zabili trochę oprawców!!! Tymczasem prezydent III R P pokornie wysłuchując tych bredni, nie podejmuje tematu w sposób godny polskiego męża stanu: "Najpierw potępcie ludobójstwo i ludobójców polskich rodzin, a potem możemy pogadać o pomocy dla was", lecz UPAinie obiecuje pomoc, a biskupowi zawozi krzyż i prosi o modlitwy w intencji pomordowanych!!! Nie zamęczonych, a pomordowanych!!! Pana prezydenta pragnę ostrzec, aby go nie spotkało to, co mnie w przeszłości. "Odkładając na bok" to, że wcześniej Ukraińcy chcieli mnie 2 razy zamordować, jako młody i naiwny dziennikarz postanowiłem działać na rzecz pojednania obu narodów. W tym celu odbyłem najpierw sporo spotkań z Ukraińcami w PRL, a potem pojechałem na teren USRR. Tu ukraińscy pasażerowie "mojego" przedziału, zorientowawszy się, że jestem Polakiem, chcieli mnie wyrzucić z wagonu przez okno. Poróżnili się, bo powstał problem, czy mnie najpierw zarżnąć, a potem wyrzucić, czy wyrzucić żywego? Z opresji wyratował mnie tylko przeraźliwy krzyk w mojej obronie obecnych w przedziale kobiet: Rosjanki i lwowskiej Żydówki. Pod wpływem tego krzyku rezuni dali mi spokój. Wprawdzie pan prezydent III RP w takich ogólnych przedziałach, jak ja wtedy, nie jeździ i chronią go "goryle", ale dobrze by było, aby był w swych kontaktach z Ukraińcami ostrożniejszy i mądrzejszy.
Zgłoś
U uuu 2016-08-25 11:51:01
Subtelność , finezja , wouuu
Zgłoś

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!