REKLAMA

Sondaż: PiS 32 proc., dalej Nowoczesna i PO. W Sejmie jeszcze tylko Kukiz'15 i SLD

  • Autor: GP
  • 05 lipca 2016 09:34
Sondaż: PiS 32 proc., dalej Nowoczesna i PO. W Sejmie jeszcze tylko Kukiz'15 i SLD Kopuła Sejmu na tle panoramy Warszawy. (fot.:twitter.com/KancelariaSejmu)

• PiS może się pochwalić 32-proc. poparciem w jednym z pierwszych sondaży lipca 2016 r.
• W Sejmie znalazłyby się jeszcze cztery inne podmioty polityczne: Nowoczesna, PO, Kukiz'15 i SLD.
• PSL z niskim poparciem nie dostałoby się do Sejmu.

Pierwszy weekend lipca to niewielkie zmiany w strukturze poparcia dla partii politycznych. "Rzeczpospolita" we wtorek (5 lipca) opublikowała sondaż pracowni IBRiS, który pokazuje, że do Sejmu dostałyby się tylko PiS, Nowoczesna, PO, Kukiz'15 i SLD. Pozostałe partie nie mogłyby liczyć na mandaty.

Prawo i Sprawiedliwość, wobec badania tej samej pracowni z końca czerwca traci niewiele. W sondażu z 23 czerwca PiS mogło liczyć na poparcie wysokości 35,5 proc., teraz Jarosława Kaczyńskiego i jego polityków chce poprzeć 32 proc. pytanych.

Drugie miejsce niezmiennie w sondażach IBRiS zajmuje Nowoczesna, w omawianym badaniu Ryszard Petru i jego partia osiąga poziom poparcia równy 21 proc. Pozycja trzecia w badaniu to Platforma Obywatelska. Grzegorz Schetyna i partia, która w 2015 roku oddała władzę, zyskuje poparcie 15 proc. respondentów.

Więcej o badaniu przeczytasz tutaj. Zachęcamy też do sprawdzenia naszej zakładki sondaże.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA